Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Majoritatea lucrarilor tale sunt frumoase insa au prea mult zgomot,de parca le-ai face tot cu telefonul. :bow:

in general din cauza zoom-ului...cateva sunt facute la zoom maxim si din cauza asta. Am observat insa ca si din cauza lumnii proaste imi ies puricate... ;)

Merci frumos totusi de apreciere.

 

Raven are un Canon PowerShot A410, deci nu e de la "film".

Mai mult ca sigur de la prelucrare.

Raven, pune te rog o poza neprelucrata.

 

... in rest, BRAVO! :bow:

da aparatul asta deja ma enerveaza...Dar aici numai 1 sau 2 sunt prelucrate, restu numai cadran au... :bow:

uite neprelucrata:

post-7727-1206429435_thumb.jpg

post-7727-1206429480_thumb.jpg

post-7727-1206429517_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in general din cauza zoom-ului...cateva sunt facute la zoom maxim si din cauza asta. Am observat insa ca si din cauza lumnii proaste imi ies puricate... ;)

 

In cazul asta (lumina slaba) ar fi mai bine sa fotografiezi de pe trepied,cu un timp mai lung de expunere si valoare ISO cat mai mica.Cat despre aparat,stiind ce imagini ai postat de-a lungul timpului,zic ca e pacat sa nu iti iei un SLR (sau inca un SLR) mai ales ca au ajuns la niste preturi foarte scazute. :bow:

 

 

Iar MOTOCICLISM.RO merge cu frana de mana trasa si imi scoate peri albi. :bow:

Editat de bachus_21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze de anul asta... facute exclusiv in ture moto. Sant amator in domeniu... insa mie-mi plac.

 

Din pacate se pare ca nu reusesc sa pun nici o poza! :bow: Ar fi cazul sa se rezolve problema asta odata ! ;)

post-28870-1206480019_thumb.jpg

post-28870-1206480105_thumb.jpg

post-28870-1206480156_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bachus_21: trepiedul nu l-am avut la mine, insa am tot incercat sa il sprijin de ceva. Timp de expunere ;) aparatul asta nu are! La ISO am folosit 400 caci daca nu foloseam asa imi ieseau foarte sterse, tremurate, chit ca aparatul era pe masa!

Stiu, am mai primit acest sfat, am sa imi cumpar probabil insa nu stiu cand...o sa vina si acel timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raven, sar`na de apreciere, insa sunt de acord cu bachus....mult prea mult zgomot....iar prelucrarea este proasta...sorry...slr-urile sunt foarte bune, dar si scumpe...io am un olympus 410 si m-a costat in jur de 2200 lei, dar am si prins oferta cu 2 obiective. la pozele mele de mai sus nu am folosit nici un stativ, chit ca-l aveam cu mine...ne grabeam toti ori sa ajungem mai repede la cabana ori sa plecam sa nu ratam trenul...e posibil sa fie cateva miscate, neavand stabilizator de imagine, ceea ce e bine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La film e vorba de granulatie;in cazul unui film mai sensibil (24/200 sau 27/400) si granulatia este mai mare,nu ai ce sa faci. rose.gif
Asta stiu, merci. :bow:

 

Raven are un Canon PowerShot A410, deci nu e de la "film".

Mai mult ca sigur de la prelucrare.

My bad! Ma uitasem fugitiv pe poze. ;)

 

Ah! Aiurea mai merge incarcarea asta! Revenim la "granulatie"

post-9417-1206554256_thumb.jpg post-9417-1206554323_thumb.jpgpost-9417-1206554401_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și mie îmi place fotografia. Nu mă pricep încă la lucrări frumoase, îmi place mai mult să vad fotografiile altora. Am, însă, un var care e talentat. O sa pun aici câteva foto de ale lui.

 

--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 01:53 -------------
De ce nu a mers up-load-ul pe site?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am poze așa mici, și nici nu am timp, nu vreau și nu știu să le micșorez. Îmi pare rău.

 

Downloadeaza un soft free, gen Picasa/IrfanView, astea de ex stiu sa ti le exporte "resized". Daca le faci export la 800 sau 640 (px latura cea mai lunga) aproape sigur iti ajung sub 200k.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca numai asta e vina... Eu am pus poze si sub 100k si tot n-au mers.

 

Mai e varianta asta:

 

...

 

Da, ale mele aveau intre 120-170kb si nu prea au mers. Cand le uploada ba imi zicea ca folderul cutarica nu are drepturi, ba imi zicea ca poza are 50/32/etc kb.

 

Pai daca te uiti doar la post nu-ti dai seama ce trebuie facut. Doar cand ti-am dat acuma reply am vazut care-i jmekeria:

 

Poze externe, nenicule :(. Merge sa setezi si la ce marime sa le afiseze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge sa setezi si la ce marime sa le afiseze?

 

Astia de la photobucket au 7 dimensiuni (de la 100 X 75 pana la 1 Mb size).

 

--- Mesaj completat în 04 Apr 2008 15:54 -------------
... dar dimensiunea aleasa este automat cea de upload, nu numai de afisare.

 

--- Mesaj completat în 04 Apr 2008 16:10 -------------
Hai ca merg si resize dupa ce le-ai uploadat la o dimensiune mai mare.

Eu le-am modificat la 800x600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...