Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

my eye :moron:

 

nice eye... :P ia sa nu iti mai ascunzi fata in poze,,,e adevarat ca da un aer de mister si poate ascunde unele lucruri care tie nu iti plac, dar, merita neastupata :lol: ia sa incerci :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1- nu imi mai spune raven30hell :crack:)...numele meu este Elena sau porecla Raven.

2- programelul l-am folosit acum si e in engleza...la poza asta sigura modificare care am putut sa o vad a fost la paiele de pe umbrela mare. poate is eu putin neatenta.

Am incercat totusi si pe alta poza si am observat niste schimbari...e interesant programelul

3- sfatul cu departarea de subiect o sa il tin minte, si o sa imi amintesc data viitoare...

4- faza cu flitru rosu, ma scuzi dar nu inteleg cum :lol:

5- eu nu folosesc photoshop si in programul ales de mine nu am multe variante...

6- stai calm, inteleg perfect ce scrii.

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor! :crack:

hai ca arunc si eu cate o poza pe aici ca am si eu microbul in sange... si daca va plac, o sa mai pun. si daca nu, o sa le postez asa, in ciuda... :lol:)

 

1. cam asa se vede un asfintit de soare, de la job-ul meu...

 

 

2. Este facuta in Gura Humorului, jud Suceava. Nu stiu cum se numeste biserica. Poate ma ajuta cei din zona. Poza e facuta din turnul manastirii Humorului. Daca nu ati fost in zona, sa stiti ca merita. Peisajele sunt superbe si puteti face turul manastirilor.

 

3. un portret al unui coleg de servici... numele lui e horatiu si nu l-a deranjat aparatul meu de fotografiat :moron:

 

deocamdata cam atat. acum astept criticile...

post-14488-1169755392_thumb.jpg

post-14488-1169756399_thumb.jpg

post-14488-1169756795_thumb.jpg

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am jucat cu focul! :crack:

E super prima fotografie !!

Da-mi niste detalii: aparat, timp de expunere, filtre, iso, aperture...

Edit: acum am vazut in metadata. Oricum, frumos !

Editat de Toro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gabyshor, super portretul...asta numesc eu unul reusit :crack:

Wan Ted: super aia cu bricheta...zii un aparat cu care te-ai jucat la foc, ca sunt tare curios :lol: sau parca tu iti luasei un slr?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vincent....ca sa iti zic felul meu de a vedea lucrurile...considera ca sunt ca un copil foarte mic (am 19 deci nus departe :lol:) care sta si se uita la o vitrina plina cu aparate foto (colectia ta) si viseaza/spera/"saliveaza" la asa ceva :crack:

deci: mai vreau poze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i know...si ti-am raspuns acum :crack:

i-am aratat tipului lector universitar la fac de arte din tm, colectia ta...si a ramas frumos impresionat de aparatele tale si te felicita :lol:

 

poze din praga (martie 2006, cu un canon :moron: se recunoaste)

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wan Ted: super aia cu bricheta...zii un aparat cu care te-ai jucat la foc, ca sunt tare curios :moron: sau parca tu iti luasei un slr?

Pentru cea cu scanteile, nu mi-a fost frica sa tin obiectivul batranului meu Canon A60 la 2 cm de o artificie aprinsa :lol:

Celelalte doua sunt intr-adevar facute cu Pentax-ul, dar de la o distanta 'safe'! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wan ted, spune-mi si mie te rog, asta este facuta cu gradual nd sau e hdr, ca sunt curios.

Si ca sa ma prezint spunand cateva despre mine, m-am apucat de fotografie acum un an si un pic, si am un nikon d50 si cateva obiective. Am pus din din pozele mele aici.

sunt mai mult decat superbe pozele! felicitari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am mai jucat si eu:

 

E mai mult decat joaca.Sunt niste poze foarte reusite si foarte tehnic realizate.

 

@samolapraga Prima poza parca e din revista National Geographic.

 

Incredibil ce poze faci omule.Daca nu esti profesionist ar trebui sa fii.Intradevar mai sunt si niste "greseli",dar care se pot corecta foarte usor in rest extraordinare pozele.Sunt cele mai bune poze care le-am vazut pe acest forum si printre cele mai bune care le-am vazut vreodata.

Uitati-va bine la pozele lui si invatati.

Editat de Dan_06
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wan ted, spune-mi si mie te rog, asta este facuta cu gradual nd sau e hdr, ca sunt curios.

Prima mea tentativa de hdr.. o sa mai incerc, nu ma las pana nu iese! :lol:

 

Si ca sa ma prezint spunand cateva despre mine, m-am apucat de fotografie acum un an si un pic, si am un nikon d50 si cateva obiective. Am pus din din pozele mele aici.

:crack: Absolut extraordinare pozele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...