Sari la conținut

[accident Mortal] Scuterist Neatent Ucis [bogati - Ag]


1n$4n3
 Share

Postări Recomandate

"Vacanță sfârÂşită tragic pentru un băiat de 19 ani, din comuna argeÂşeană Bogați.

Întors de câteva zile din Spania, unde lucra de doi ani, băiatul a plecat cu scuterul, la o plimbare cu prietenii, însă nu a mai ajuns acasă.

 

Aproape în fața porții, scuterul pe care îl conducea a fost spulberat de un bolid. Tânărul a fost proiectat la câteva zeci de metri Âşi nici măcar casca de protecție nu l-a mai salvat.

 

Vinovați sunt ambii conducători implicați în accident, spun polițiÂştii. Băiatul aflat pe scuter nu s-a asigurat când a schimbat direcția de mers, iar Âşoferul maÂşinii parcă uitase piciorul pe accelerație.

 

Timp de două ore, cât au durat măsurătorile la locul accidentului, Âşoferul care l-a lovit nu s-a clintit din maÂşina poliției, de frică să nu fie linÂşat de rudele băiatului. Bărbatul va fi cercetat pentru vătămare corporală din culpă Âşi fugă de la locul accidentului, riscând până la Âşapte ani de închisoare."

 

Sursa: PROTV.RO http://www.protv.ro/stiri/eveniment/tanar-...e-o-masina.html

 

Ciudat este ca in articol nu se spune nimic cum ca soferul ar fi fugit de la locul accidentului, dar se spune ca risca pedeapsa pentru fuga... :crack:

 

E tragedie lipsa obligativitatii unui curs de legislatie macar, pentru posesorii de moto-scutere... Condoleante...

Editat de 1n$4n3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Vacanță sfârÂşită tragic pentru un băiat de 19 ani, din comuna argeÂşeană Bogați.

Întors de câteva zile din Spania, unde lucra de doi ani, băiatul a plecat cu scuterul, la o plimbare cu prietenii, însă nu a mai ajuns acasă.

 

Aproape în fața porții, scuterul pe care îl conducea a fost spulberat de un bolid. Tânărul a fost proiectat la câteva zeci de metri Âşi nici măcar casca de protecție nu l-a mai salvat.

 

Vinovați sunt ambii conducători implicați în accident, spun polițiÂştii. Băiatul aflat pe scuter nu s-a asigurat când a schimbat direcția de mers, iar Âşoferul maÂşinii parcă uitase piciorul pe accelerație.

 

Timp de două ore, cât au durat măsurătorile la locul accidentului, Âşoferul care l-a lovit nu s-a clintit din maÂşina poliției, de frică să nu fie linÂşat de rudele băiatului. Bărbatul va fi cercetat pentru vătămare corporală din culpă Âşi fugă de la locul accidentului, riscând până la Âşapte ani de închisoare."

 

Sursa: PROTV.RO http://www.protv.ro/stiri/eveniment/tanar-...e-o-masina.html

 

Ciudat este ca in articol nu se spune nimic cum ca soferul ar fi fugit de la locul accidentului, dar se spune ca risca pedeapsa pentru fuga... :crack:

 

E tragedie lipsa obligativitatii unui curs de legislatie macar, pentru posesorii de moto-scutere... Condoleante...

 

 

In articol e vorba de 2 accidente cu scutere, in cel de al doilea soferul a fugit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E tragedie lipsa obligativitatii unui curs de legislatie macar, pentru posesorii de moto-scutere...

 

Ba e chiar obligatoriu sa faci cursul ala ... Ca nu s-a dus capsunarul la scoala e partea a 2-a ... si ca politia nu sanctioneaza PENAL cum ar trebui faptul ca te sui pe scuter fara respectivul curs e partea a 3-a. Ar mai fi si partea a 4-a unde cu o mica shpaga la orice scoala de soferi ai tzidula cum ca ai facut cursul.

 

Edit: doamne, urat arata scuterul ala lovit, cat avea idiotul cu conserva ?

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand in video nu zice nimic cum ca ar fi si vina "idiotului din conserva".

in al doilea rand, hai sa mai renuntam la atitudinea asta de Erou, de motociclist, sa numim si conducatorii auto soferi nu conservari pentru ca sincer m-am saturat sa citesc cum mor motociclistii pentru ca un "conservar" nu s-a asigurat, dar vai saracul a gresit si el.. avea 180, si dupaia dai si dai pe "conservar" ca duce toata vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand in video nu zice nimic cum ca ar fi si vina "idiotului din conserva".

in al doilea rand, hai sa mai renuntam la atitudinea asta de Erou, de motociclist, sa numim si conducatorii auto soferi nu conservari pentru ca sincer m-am saturat sa citesc cum mor motociclistii pentru ca un "conservar" nu s-a asigurat, dar vai saracul a gresit si el.. avea 180, si dupaia dai si dai pe "conservar" ca duce toata vina.

 

"conservar" sunt si eu deocamdata,dar vad in fiecare zi cum majoritatea se baga cu juma de masina pe drum cand ies de pe straduta,fie ca asa se procedaza in capu lor prost,fie ca pur si simplu nu vad nimic din cauza masinilor parcate pe colt.

 

iata,un alt exemplu de "conservar" care s-a bagat prea mult in interseactie,ca asa i s-a parut lui normal.poza e facuta azi(duminca seara) pe la 21:30,nu mai tin minte localitatea,undeva pe drumul dinspre mare,cred ca dupa localitatea Ovidiu,chiar nu mai stiu...nu stiu nimic de baiatul de pe scooter,nu am oprit pt ca gaborul facea semne DISPERATE sa circulam,sa trecem mai repede(in plus,nu eram eu la volan).Vinovat : Ford Sierra albastru.

post-39348-1216594982_thumb.jpg

Editat de Seb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba e chiar obligatoriu sa faci cursul ala ... Ca nu s-a dus capsunarul la scoala e partea a 2-a ... si ca politia nu sanctioneaza PENAL cum ar trebui faptul ca te sui pe scuter fara respectivul curs e partea a 3-a. Ar mai fi si partea a 4-a unde cu o mica shpaga la orice scoala de soferi ai tzidula cum ca ai facut cursul.

 

Edit: doamne, urat arata scuterul ala lovit, cat avea idiotul cu conserva ?

ti-am citit ce ai postat si in marte parte sant de acord cu tine...un lucru insa nu imi place la ce ai scris...de ce-l faci,frate pe tip capsunar?toti care sant plecati din tara sa munceasca in alte parti sant capsunari?pentru ca nu s-au complacut in situatia in care erau in tara si au vrut ceva mai bun pentru familia lor sant capsunari?pentru ca asa le-a spus un sugaci din parlament celor care muncesc in afara tarii..¨¨capsunari¨trebuie sa le spui la fel?gresesti enorm...te-ai pus vreodata in situatia lor?sti tu prin ce trec ei?ca nu au aproape nici un drept?ca sant numiti oameni fara tara?ca fac de cele mai multe ori munca de jos?ca strainii vad in el un strain in timp ce el vede in ei milioane de straini?si eu sant plecat de mult din ro...si daca toate erau bune in tara puteam avea un loc de munca bine platit (pentru ca am mai mult decat liceul...)..la fel si sotia,care e profesoara...nu a plecat nimeni din tara de placere,in cautarea aventurii...au plecat constransi de nevoi...asa ca inainte de a mai face pe cineva capsunar,gandeste-te de doua ori... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am citit ce ai postat si in marte parte sant de acord cu tine...un lucru insa nu imi place la ce ai scris...de ce-l faci,frate pe tip capsunar?toti care sant plecati din tara sa munceasca in alte parti sant capsunari?pentru ca nu s-au complacut in situatia in care erau in tara si au vrut ceva mai bun pentru familia lor sant capsunari?pentru ca asa le-a spus un sugaci din parlament celor care muncesc in afara tarii..¨¨capsunari¨trebuie sa le spui la fel?gresesti enorm...te-ai pus vreodata in situatia lor?sti tu prin ce trec ei?ca nu au aproape nici un drept?ca sant numiti oameni fara tara?ca fac de cele mai multe ori munca de jos?ca strainii vad in el un strain in timp ce el vede in ei milioane de straini?si eu sant plecat de mult din ro...si daca toate erau bune in tara puteam avea un loc de munca bine platit (pentru ca am mai mult decat liceul...)..la fel si sotia,care e profesoara...nu a plecat nimeni din tara de placere,in cautarea aventurii...au plecat constransi de nevoi...asa ca inainte de a mai face pe cineva capsunar,gandeste-te de doua ori... :crack:

 

 

capsunar = persoana fara studii, persoana cu studii "superioare" mediocre, incapabil pentru munca intelectuala, iobag, Âşerb, rumân, rob, etc.

 

nu e nimic rau in a fi capsunar ca doar reprezinta 90% din populatia romaniei iar majoritatea intotdeauna va avea un cuvant de spus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..nu a plecat nimeni din tara de placere,in cautarea aventurii...au plecat constransi de nevoi..

 

aici gresesti tu, mai bine te opreai :crack:

 

revenind , nu la accident, la capsunari : am tot respectul pentru un om care munceste cinstit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici gresesti tu, mai bine te opreai :crack:

 

revenind , nu la accident, la capsunari : am tot respectul pentru un om care munceste cinstit

dar nu cred ca ai vrea sa-ti intoarca un polizor de scooter in fata ta si tu sa fi cel vinovat

urat moment

conservaru plateste nevinovat...viteza nu conteaza....mortu e mort....r.i.p

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost inteles gresit...eu sant plecat de mult timp,si nu ma consider capsunar...cand eram acasa,nu credeam ca omul poate muncii atat intr-o zi...aici am aflat. :crack: ..dar cel putin la sfarsitul lunii am o satisfactie...in ce priveste caprarii(a se citii scuteristii... :laugh: )majoritatea nu au nici cele mai elementare reguli de circulatie rutiera...el e ¨¨jmecher¨¨,gelat(de acea nici nu poarta casca sau o tine pe varful capului sa nu isi strice freza..)e manelar,slapar...tot ce vreti,dar nu motociclist(sau motorist...).de acea si atatea accidente...azi il vezi pe scuter,si dupa o saptamana de experienta pe capra,isi ia motor super sport...ca scuterul nu-l mai satisface...apoi,dupa inca o saptamana citim despre el la rubrica accidente si-i dam cu rip-uri...drumul era stramb si nu a mai putut lua curba,sau a intrat in fata unei conserve,sau...eu am avut o singura experienta cu un caprar(si eram cu masina...)mi-a intrat in partea dreapta,venind de pe un drum lateral...nu stiu cine sa speriat mai tare.eu sau el...l-am ajutat sa se ridice,si cand am vazut ca nu are nimic,l-am luat la omor...si i-am dat,frate...de aici va puteti da seama de simpatia care o port scuteristilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revenind , nu la accident, la capsunari : am tot respectul pentru un om care munceste cinstit

 

Corect, tot respectul pentru cei care muncesc cinstit, insa de obicei capsunarii intorsi din spania au toti acelasi tipar: infumurati ca au facut bani, achizitioneaza vreo masina SH sau scuter in cazul nostru, se suie bauti sau fara carnet ca ii doare-n pl de legile noastre si apoi ii auzi: "Dar vai! ce scuter, ce viteza impresionanta are ! este increeedibil!" Bine ca n-a mai luat si pe altcineva cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, tot respectul pentru cei care muncesc cinstit, insa de obicei capsunarii intorsi din spania au toti acelasi tipar: infumurati ca au facut bani, achizitioneaza vreo masina SH sau scuter in cazul nostru, se suie bauti sau fara carnet ca ii doare-n pl de legile noastre si apoi ii auzi: "Dar vai! ce scuter, ce viteza impresionanta are ! este increeedibil!" Bine ca n-a mai luat si pe altcineva cu el.

 

 

tot in categoria stereotipiilor intra: masina din 80-90 in stare vizuala deplorabila de cele mai multe ori numere straine asta mie imi spune ca la volan se afla mai mult ca sigur "capsunar" - ma feresc de astia ma rau ca de un o blonda in SUV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a nu se compara cei care muncesc cinstit in alta tara pentru un scop anume cu cei care muncesc(cum muncesc...si cand spun asta stiu ce vorbesc... :laugh: )ca apoi sa-si de-a aere cand ajung in tara...niste parveniti care uita prea repede ce au fost inainte...aici traiesc de pe o zi pe alta,iar in tara pozeaza in mari scule cu bani,cu masini noi(luate in rate,lucru pe care strainii nu prea il fac... :crack: )..cunosc un tip care a luat aur imprumut de la niste romani de aici pana se intoarce de acasa...da,sant multi din astia care bantuie prin europa...dar vorba aia...¨¨..n-ai cu cine ma,niste tarani...¨¨

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Părinții mei locuiesc in comuna Bogați. Am fost acolo după accident, la cîteva zile. Spun acum ce am aflat de la localnici, nu e părere oficială, nu Âştiu dacă e 100% corect. Deci, scuteristul mergea pe partea dreaptă, pe direcția înainte. În dreptul unei străzi l-a strigat cineva. Aici a fost prima greÂşeală, căci s-a întors brusc spre cel care l-a strigat, complet fără să se asigure. Rețineți, intenția lui era să meargă înainte. Drumul în acea zona este oarecum virajat, vizibilitatea fiind de maxim 50-100m. Cred că dacă se asigura avea mici Âşanse să frîneze, sau să revină spre dreapta drumului. Conservarul mergea spre discotecă, cu viteză foarte mare. Tăia curbele aproape fără să vrea, din cauza vitezei. Accidentul s-a produs după o linie dreaptă de cîțiva zeci de metri, nu mai mult de o sută, după care urma o curbă spre dreapta, fără vizibilitate. Cred că nici nu l-a văzut pe scuterist. Scuterul a ars, luni încă se vedea pe asfalt urma de la incendiu. Asta e tot ce am putut să aflu de la un Âşofer de microbuz care face traseul acela zilnic Âşi care conduce foarte corect, comparativ cu cei din zonă. Concluziile pe care le-am tras eu: vinovați sînt amîndoi, unul pentru că nu s-a asigurat absolut deloc, iar celălalt pentru că n-a avut pic de respect față de legile de circulație, avînd viteză mult prea mare pentru un drum în localitate, fără vizibilitate Âşi la o oră cînd era plin de oameni în sat. Cine a mai trecut prin sate Âştie cît de alandala miÂşună oamenii pe "tarlaua" lor.

L.E. Acum am văzut Âşi reportajul de la proteve în care se zice că poliția aruncă întreaga vină asupra scuteristului. Eu personal nu pot fi de acord cu o asemenea concluzie, dar cine sînt eu, să mă pronunț?

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Părinții mei locuiesc in comuna Bogați. Am fost acolo după accident, la cîteva zile. Spun acum ce am aflat de la localnici, nu e părere oficială, nu Âştiu dacă e 100% corect. Deci, scuteristul mergea pe partea dreaptă, pe direcția înainte. În dreptul unei străzi l-a strigat cineva. Aici a fost prima greÂşeală, căci s-a întors brusc spre cel care l-a strigat, complet fără să se asigure. Rețineți, intenția lui era să meargă înainte. Drumul în acea zona este oarecum virajat, vizibilitatea fiind de maxim 50-100m. Cred că dacă se asigura avea mici Âşanse să frîneze, sau să revină spre dreapta drumului. Conservarul mergea spre discotecă, cu viteză foarte mare. Tăia curbele aproape fără să vrea, din cauza vitezei. Accidentul s-a produs după o linie dreaptă de cîțiva zeci de metri, nu mai mult de o sută, după care urma o curbă spre dreapta, fără vizibilitate. Cred că nici nu l-a văzut pe scuterist. Scuterul a ars, luni încă se vedea pe asfalt urma de la incendiu. Asta e tot ce am putut să aflu de la un Âşofer de microbuz care face traseul acela zilnic Âşi care conduce foarte corect, comparativ cu cei din zonă. Concluziile pe care le-am tras eu: vinovați sînt amîndoi, unul pentru că nu s-a asigurat absolut deloc, iar celălalt pentru că n-a avut pic de respect față de legile de circulație, avînd viteză mult prea mare pentru un drum în localitate, fără vizibilitate Âşi la o oră cînd era plin de oameni în sat. Cine a mai trecut prin sate Âştie cît de alandala miÂşună oamenii pe "tarlaua" lor.

L.E. Acum am văzut Âşi reportajul de la proteve în care se zice că poliția aruncă întreaga vină asupra scuteristului. Eu personal nu pot fi de acord cu o asemenea concluzie, dar cine sînt eu, să mă pronunț?

 

 

:unsure: nu cred k doar scuteristul este vinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(luate in rate,lucru pe care strainii nu prea il fac... :unsure: )

 

Hmm, dinastea nu am mai auzit sincer, si avand in vedere ca aproximativ sfert din neamul meu e german nu vorbesc in necunostiinta de cauza. Am un unchi inginer in germania, nascut neamt pe nume Otto.

Otto s-a jurat ca va conduce numai Mercedes, Otto isi cumpara masina in rate, si o schimba cam la 4-5 ani. (isi permite)

Otto ne bucuram ca-ti place Mercedes dar motorman35 nu ne plac exagerarile gratuite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a nu se compara cei care muncesc cinstit in alta tara pentru un scop anume cu cei care muncesc(cum muncesc...si cand spun asta stiu ce vorbesc... :) )ca apoi sa-si de-a aere cand ajung in tara...niste parveniti care uita prea repede ce au fost inainte...aici traiesc de pe o zi pe alta,iar in tara pozeaza in mari scule cu bani,cu masini noi(luate in rate,lucru pe care strainii nu prea il fac... :) )..cunosc un tip care a luat aur imprumut de la niste romani de aici pana se intoarce de acasa...da,sant multi din astia care bantuie prin europa...dar vorba aia...¨¨..n-ai cu cine ma,niste tarani...¨¨

 

Asa-i ...se intorc in tara cu masini inchiriate...si vin cu figuri ca ce masina am ca nustiu ce :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord, dar nu cred ca mergi prin sate cu 160 ca soferul implicat in acest accident

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...