Sari la conținut

Plimbare 02 August


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

intamplator am vazut topicu si am zis k poate va ajut cu niste sfaturi pentru ca am copilarit in pucioasa si stiu drumu ala cu ochii inchisi :crack:

 

1. ruta bucuresti-pucioasa are aprox. 100 de km din care vreo 40 pe doua benzi iar dupa... cateva sate si in rest linii drepte - drum f bun, nu foarte circulat, o sa il faceti in maxim 2 ore.

2. va propun sa faceti un popas in pucioasa unde e un parc destul de dragut cu o terasa in zona :)

3. pucioasa - varf paduchiosu aprox. 35 de km drum e bunicel (exista asfalt, in unele locuri e chiar perfect), peisaj misto mai ales cand te apropii de varf; la baza urcarii exista un fascinant sat de tigani :) dar nu va faceti probeleme (am tecut pe acolo de sute de ori si nu am fost nici macar aproape de a pati ceva).

4. de pe paduchiosu pana la sinaia mai aveti vreo 10 km de coborare ...si atunci puteti alege sa va intoarceti pe unde ati venit sau pe DN1

 

in concluzie: mergeti fara grija, traseul nu e lung si e chiar placut!

 

asfalt uscat :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intamplator am vazut topicu si am zis k poate va ajut cu niste sfaturi pentru ca am copilarit in pucioasa si stiu drumu ala cu ochii inchisi :crack:

 

1. ruta bucuresti-pucioasa are aprox. 100 de km din care vreo 40 pe doua benzi iar dupa... cateva sate si in rest linii drepte - drum f bun, nu foarte circulat, o sa il faceti in maxim 2 ore.

2. va propun sa faceti un popas in pucioasa unde e un parc destul de dragut cu o terasa in zona :)

3. pucioasa - varf paduchiosu aprox. 35 de km drum e bunicel (exista asfalt, in unele locuri e chiar perfect), peisaj misto mai ales cand te apropii de varf; la baza urcarii exista un fascinant sat de tigani :) dar nu va faceti probeleme (am tecut pe acolo de sute de ori si nu am fost nici macar aproape de a pati ceva).

4. de pe paduchiosu pana la sinaia mai aveti vreo 10 km de coborare ...si atunci puteti alege sa va intoarceti pe unde ati venit sau pe DN1

 

in concluzie: mergeti fara grija, traseul nu e lung si e chiar placut!

 

asfalt uscat :unsure:

 

Multumim si te asteptam sa vi cu noi......cred ca o sa mai avem un ducatist cu noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim si te asteptam sa vi cu noi......cred ca o sa mai avem un ducatist cu noi

 

da?

cine? poate il stiu :unsure:

 

impreuna cu cativa prieteni ne-am propus sa mergem la mare in prioada asta...daca se intampla ceva si nu se mai pleaca...poate vin (fac pe ghidul :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim si te asteptam sa vi cu noi......cred ca o sa mai avem un ducatist cu noi

Cu citi o sa fim mai multi cu atit cred ca o sa fie mai frumos, oricum pina atunci cred ca o sa se mai bage si alti :) ,

iar cu Mader eu m-as baga, problema e ca nu am mai mers cu pasager :) . :unsure:

 

Pentru cei care se mai uita pe aici.......un motociclist are nevoie de ajutor in urma unui accident. vedeti /index.php?showtopic=244918

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai putin, nu a zis nimeni ca Mader este fata,.... am eu un loc :disappointed: am rezolvat problema. SIGUR !

 

Hai sa mergem la Floreasca azi sa ajutam pe Pacient: Ion Stanescu TELEFOANE: 0745 087 554 - Gabi sau 0742 227 319 - Lavinia, sa donam sange. Eu am plecat din Urziceni chiar acum. Bafta tuturor.

 

 

aaaa,... gata cu postarile?,... citi suntem mai exact?,... eu mi-am aranjat si cu munca sa nu am probleme pe 02 si eventual 03 august, asa ca nu cumva sa ,... ca ,.... :blbl:

Io unu cu motoreta mea si UN LOC LIBER, si eventual inca o motoreta cu 2 pasageri,... voi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai putin, nu a zis nimeni ca Mader este fata,.... am eu un loc :) am rezolvat problema. SIGUR !

 

Hai sa mergem la Floreasca azi sa ajutam pe Pacient: Ion Stanescu TELEFOANE: 0745 087 554 - Gabi sau 0742 227 319 - Lavinia, sa donam sange. Eu am plecat din Urziceni chiar acum. Bafta tuturor.

 

 

aaaa,... gata cu postarile?,... citi suntem mai exact?,... eu mi-am aranjat si cu munca sa nu am probleme pe 02 si eventual 03 august, asa ca nu cumva sa ,... ca ,.... :-L

Io unu cu motoreta mea si UN LOC LIBER, si eventual inca o motoreta cu 2 pasageri,... voi ?

 

 

Pai pana acum suntem cam 10 motoare. iar Mader da, este fata am vb si cu ea me mess legat de plimbarea asta. Trebuie sa luam o hotarare in privinta ei ca este din Craiova si vine in Bucuresti special pentru plimbarea asta.......si informativ are 50kg, a,60 cm inaltime si echipament (sora ei are motor) cine doreste are adresa ei de mess aici zoe_musceleanu

Legat de donarea de sange eu am grupa sanguina AII si nu ai foloseste dar informativ eu donez sange o data la doua luni

 

 

da?

cine? poate il stiu :disappointed:

 

impreuna cu cativa prieteni ne-am propus sa mergem la mare in prioada asta...daca se intampla ceva si nu se mai pleaca...poate vin (fac pe ghidul :blbl: )

 

Noi cei care il cunoastem de mult ai spunem Capris are unul galben si sta in dr. taberei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Florin, am lansat provocarea pentru Mader pe messenger, detaliile le vom stabili noi pe privat, abia astept dimineata de 02.august :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa vin si eu.

 

Nimeni nu se baga sa i-a o fata ?????? Eu unul sunt insurat :disappointed:

 

si daca esti insurat ce are? :blbl:....din cate am vazut era vorba doar sa o duca cineva cu motorul pana la munte :)

Editat de Goldbug
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

cred ca vin si eu cu fata

dragii mei am facut drumul de zeci de ori..drumul e ok pana la targoviste, imediat dupa, zona aninoasa-doicesti tre mers un pic mai incet, serpentinele incep imediat dupa Pucioasa, superb, satul de tigani se numeste Glod e imediat dupa Moroeni pana in ultimul calup de serpentine. Per ansamblu drumul e bun, asfalt bun, linii drepte, serpentine, iar ca peisaj eu unul sunt super fan

 

ps : ca idee satul de tigani Glod e cel din filmul cu Sasha Cohen..nu mai tin minte cum ii zice..cel despre care s-a facut tam-tam ca nu si-au luat banii sau ceva de genu.

m-am gandit ca e interesant :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

cred ca vin si eu cu fata

dragii mei am facut drumul de zeci de ori..drumul e ok pana la targoviste, imediat dupa, zona aninoasa-doicesti tre mers un pic mai incet, serpentinele incep imediat dupa Pucioasa, superb, satul de tigani se numeste Glod e imediat dupa Moroeni pana in ultimul calup de serpentine. Per ansamblu drumul e bun, asfalt bun, linii drepte, serpentine, iar ca peisaj eu unul sunt super fan

 

ps : ca idee satul de tigani Glod e cel din filmul cu Sasha Cohen..nu mai tin minte cum ii zice..cel despre care s-a facut tam-tam ca nu si-au luat banii sau ceva de genu.

m-am gandit ca e interesant :)

 

 

Se strange trupa mare dupa cum vad !!!!! :blbl: :disappointed:

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vremea se anunta ok...eu cu prietena mergem si noi, numai ca noi vom continua spre Brasov - sa ajungem la intrunirea de acolo...dormim normal si bem si noi o bere, un vin si abia duminica ne intoarcem acasa.

 

Traseul nostru va fi cu al vostru - deci : Bucuresti - Targoviste - Aninoasa - Glodeni - Pucheni - Sinaia - Poiana Tapului - Busteni - Predeal - Brasov - Intrunirea de la Brasov.

 

Care doreste sa ni se alature spre Brasov e bine venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere: nu ati vrea sa mergem pana la Brasov in loc de Sibiu pe la Bran si Rasnov? Drumul are curbe si pe acolo si asfaltul e mai bun din cate am auzit. Mancam la Brasov sau pe drum undeva si apoi cine vrea se intoarce la Bucuresti, cine vrea ramane la Brasov la intrunire.

Traseele sunt urmatoarele de la Targoviste la Brasov: in stanga varianta prin Bran si in dreapta e varianta prin Sinaia.

 

post-40413-1217242183_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere: nu ati vrea sa mergem pana la Brasov in loc de Sibiu pe la Bran si Rasnov? Drumul are curbe si pe acolo si asfaltul e mai bun din cate am auzit. Mancam la Brasov sau pe drum undeva si apoi cine vrea se intoarce la Bucuresti, cine vrea ramane la Brasov la intrunire.

Traseele sunt urmatoarele de la Targoviste la Brasov: in stanga varianta prin Bran si in dreapta e varianta prin Sinaia.

 

post-40413-1217242183_thumb.jpg

 

Daca citeai tot vedeai ca s-a mai pus probleme Brasovului :disappointed: . La plimbarea asta vin si ceva incepatatori 2-4 saptamani de motor si nu ii poti duce pe traseul de care spui tu. Totusi este prea greu si este un drum foarte circulat fata de ce am ales noi. Daca vrei sa vi ok, si poate gasesti si doritori de brasov printre noi. Vezi ca ai aici un topic cu si despre plecarea la brasov /index.php?showtopic=243426

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, toti cei care sunt interesati si pot veni, haideti sa ne stringem joi la Academia Militara la ora 19, ocazie cu care sa ne cunoastem si sa stabilim ce si cum facem.

 

Traseul ramane cum l-a stabilit FLORIN :ok: .

 

Fiti cu ochii pe vreme, ASFALT USCAT :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari din nou !!!!

 

Pentru 2 august va propun o plimbare de o zi pentru toti cei care au timp si chef de o plimbare. Iata despre ce este vorba:

Traseul este urmatorul Bucuresti-- Targoviste--Aninoasa--Pucioasa cu oprire pe varful Paduchiosul ( este drumul vechi spre Sinaia). Aici oprim sa mancam ceva si sa mai stam ceva vreme la rece :moto: . Pana aici sunt 120 km. Intoarcerea putem sa o facem pe Sinaia daca dorim sau pe acelasi drum. Trebuie tinut cont ca avem un drum destul de serpuit pana urcam pe Paduchiosul cu ceva ""ace de . Am sunat la cei de la drumurile nationale si au confirmat lucrul acesta.

Bugetul alocat este de 30-50 lei ce papam pe acolo si benzina in functie de motorul fiecaruia, pentru un numar de maxim 270km.

Toate astea daca ne ajuta si vremea. Plecare o sa fie din benzinaria AGIP din calea Grivitei la ora 09,00...............Ce ziceti, convine???

Sambata dimineata am "decolat" spre intrunirea de la Brasov. Traseu: Cheia, pentru "canyon carving" . Mers sportiv dar civilizat, nu speriem babe prin sate.

Plecare ora 7.00 AM de la Arc ... stiu ca e devreme, dar parada este la 12.00 si vreau sa fiu in ea, plus macar o ora de "acomodare" la Prejmer inainte.

Deocamdata eu cu 954 si un tovaras cu Transalp '08.

Facem gasca?!?!? Scuze doar ma gandeam sa mergeti si voi cu noi , daca vreti:).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, toti cei care sunt interesati si pot veni, haideti sa ne stringem joi la Academia Militara la ora 19, ocazie cu care sa ne cunoastem si sa stabilim ce si cum facem.

 

Traseul ramane cum l-a stabilit FLORIN :ok: .

 

Fiti cu ochii pe vreme, ASFALT USCAT :moto:

 

Voi veni si eu joia asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal for all amigos; ruta propusa de voi este super; de la Targoviste spre Pucioasa-Sinaia drumul este bunicel, raportand ,bineinteles cu calitatea drumurile din tzara noastra; mare atentie:la iesire din Moroieni este un sat, se numeste Glodu, acolo unde s-a turnat filmul Borat, plin de falnici cetateni de culoare mai...inkisa;Sfat: nu alergatzi;cateodata, au prostul obicei de a iesi in carosabil; curbele de pe Paduchosu sunt super, ace de par 180 grade, atat la urcare cat si la coborare spre Sinaia;drum mai defectuos la nivelul fabricii de ciment din Fieni;bafta si distractie placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal for all amigos; ruta propusa de voi este super; de la Targoviste spre Pucioasa-Sinaia drumul este bunicel, raportand ,bineinteles cu calitatea drumurile din tzara noastra; mare atentie:la iesire din Moroieni este un sat, se numeste Glodu, acolo unde s-a turnat filmul Borat, plin de falnici cetateni de culoare mai...inkisa;Sfat: nu alergatzi;cateodata, au prostul obicei de a iesi in carosabil; curbele de pe Paduchosu sunt super, ace de par 180 grade, atat la urcare cat si la coborare spre Sinaia;drum mai defectuos la nivelul fabricii de ciment din Fieni;bafta si distractie placuta.

 

Multumim de informatii si te asteptam si pe tine, mergi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La plimbarea asta vin si ceva incepatatori 2-4 saptamani de motor si nu ii poti duce pe traseul de care spui tu. Totusi este prea greu si este un drum foarte circulat fata de ce am ales noi.

 

Salut!

 

M-as baga si eu daca ziceti ca nu-i chiar greu drumul... Ideea e insa ca sunt incepator de tot (doar 500 km pana acum) si motoreta e in rodaj (a se citi max. 65 km/h :moto: ), asa ca n-as vrea sa raman in urma (prea mult). Ce ziceti, v-ati gandit la o anumita viteza medie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...