Sari la conținut

Fițe La Vadu ...


unucuktm
 Share

Postări Recomandate

Mai oameni buni,

 

Daca sunteti capabili sa cumparati voi tot terenul de acolo puteti face tot ce visati, dar atata vreme cat acolo sunt proprietari, acei oameni vor profit, ca voi toti de altfel, oamenii care vor salbaticie trebuie sa caute alte locuri( asa au disparut si indienii din America).

Era unul pe aici care plangea dupa Delta, vreau sa-i spun ca nu suntem in stare noi( o natie de bezmetici ) sa o distrugem, in sensul ca o sa dureze multe sute de ani pana ne iese acest lucru.

 

Asadar nu muscati la toate nadele astea !!!

 

 

vezi tu nu e chiar asa, in romania exista niste legi care teoretic sunt conforme cu standardele europene, insa cand vine vorba de profit toate legile se duc draqu, de acea se construieste cum se construieste (ghici la ce e buna spaga!) - la un metru de sosea se ridica bloc de 10 etaje cu un singur nivel de parcari, chici unde vor parca toti locatari sau cei care sunt in vizita - apar constructi pe plaja care si asa se micsoreaza de la an la an - in afara de aspectul comercial (locul unde se vand bunuri) restul serviciilor lipsesc cu nesimtire, de acea cand iesi in "vest" ramai cu gura cascata findca esti obisnuit cu cacatul pe care til baga pe gat asa zisi oameni "seriosi", crema societati romane de consum.

 

de acea decat sa am parte de servici suprataxate doar ca sa imi creez un statut social superficial, prefer o plaja libera de mitocani cu apa si nisip curat (nu ma refer la "curat" de mamaia care in loc de scoici in nisip gasesti mucuri de tigari)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Treaba a fost facuta publica la stiri.am vrut acum doua saptamani aproximativ sa pun topic, cand am vazut, dar negasind stirea(habar n-am sa umblu prin arhivele tv-urilor)am zis sa nu vorbesc prostii si sa-mi sara lumea in cap.

 

Daca tot vor sa faca, sa speram ca or sa faca ce-au facut nemtii in Bulgaria, nu o a doua Mamaia.

Cat despre vama, eu inca ma mai duc acolo, si nu pt muzicile imprastiate pretutindeni ca in balci, sau pt cocalarii de Constanta care vin in weekend in numar duzina, ci pt un foc, o chitara, o votca, impreauna cu prietenii, retrasi intr-un colt unde nu ne afecteaza toti prostii.In vama inca e farmecul ca poti dormi in cort pe plaja, poti bea o bere intr-o terasa la umbra ascultand o muzica buna, apoi poti sari in apa pt o baie, si sa te reintorci in acea terasa.

 

Vama imi mai place ca este o buna locatie pt poze, in special portrete instant, pt poze cu tema iubirii in costumul lui Adam :disappointed:

Anul asta, cand am venit de 1 mai din eforie(statiune pustie in dimineata acelei zile), am ramas socat sa vad maldarele de gunoaie cand am intrat pe plaja in Vama.Pur si simplu, Vama arata ca dupa un razboi, ca dupa un festival al berii.Si atunci, cine-s de vina pt toate astea?Nu oamenii?

 

Legat de constructiile din ultima vreme din Vama, nu poate nimeni judeca localnicii ca au vandut pamant pt constructia de vile si case, dar pot fi trasi la raspundere astia care au permis constructia pe plaja, alandala.Aceiasi oameni si asociatii care sunt raspunzatori pt "unda verde" care se asteapta pt inceperea constructiilor in zona Vadu.In principiu, pt inceperea proiectului asta, trebuie sa se dea mana libera din partea astora cu plajele si altor asociatii ale litoralului(io habar n-am care-s alea).

 

Un lucru benefic a primit vama dupa toate astea.Si anume, firme de curatenie.Nu doar odata era sa dea ditai buldozeru peste cortu meu, in timp ce curata plaja de scoici, si de fiecare data am vazut oameni care curatatu neincetat plaja, sau masini care saltau gunoiul din tomberoane.Dar, le convine sa o tina macar curata.Oamenii au inceput sa vina, popularitatea ei a crescut, a intrat in sanul statiunilor de "top" de la Marea Neagra, si banii au inceput sa apara.

 

Un alt plus legat de Vama ar mai fi ca odata cu inmultirea turistilor, au inmultit si paza, iar jandarmii in numar mare(si da, spun asta din sursa sigura, pt ca sunt foarte multi "sub acoperire"), abia fac fata scandalagiilor de duzina, sau ciorditorilor de Mangalia.Practic nu a mai trebuit sa ingrop lucrurile de valoare, de teama hotilor.

 

Dar toate aste plusuri(adica doua), se datoreaza "mortii" satucului Vama Veche.

Adio Vama.Vama cea stiuta a murit.Vama a renascut, iar acum este o statiune de fitze, care atrage bani si turisti.Ar trebui schimbat numele in "Vama NOUA"...

 

Si totusi, pt cineva care vrea liniste si pace, cred ca mereu se va gasi un coltisor cat de mic, care sa-i permita sa traiasca asa cum isi doreste.Toata treaba e sa il tina ascuns in sufletul lui :blbl:

 

@Rados: eu n-am fost in viata mea la stuffstock, si nici c-am sa merg.Daca vroiau sa salveze vama, puteau sa o faca si fara a aduce atatia turisti acolo pt un concert, lucru care a facut automat ca toate obiectivele sa se indrepte spre satul respectiv, si astfel sa intre in "visorul" bastanilor.SI pana la urma, vama am fi putut sa o salvam noi, oamenii.

 

Ca tot zicea cineva mai sus de matrix, era vorba agentului Smith in film, geniala.SUNTEM PARAZITI.

 

Traim distrugand ce e mai frumos in jurul nostru.

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai tata L I V

 

eu unul nu vin peste tine in mamaia sa daram hotelul si termopanu' ca vreau eu natura salbatica

 

asa ca ar fi frumos, din partea ca, ca reprezentant al "doritorilor de ozn-uri", daca gasesti un loc salbatic sa il lasi salbatic pt cei care se bucura de el asa, si sa iti faci tu poftele de "civilizatie" la mamaia, sau unde e deja "civilizatia" pe care ti-o doresti.

 

aia din dubai saracii nu au avut ce face, au bani din petrol si in rest nisip. nu ii condamn ca vor sa creasca si ei un copac si o insula, treaba lor.

 

ce ma enerveaza pe mine e nebunia asta de a f-te tot ce e frumos ca sa faci tu ca la tine acasa.

Vrei confort si civilizatie, stai acasa, sau mergi in dubai. si lasa-ne si pe noi astia de mergem la cort si ne spalam mai rar dar bine in raul de munte sa ne bucuram si noi de cele cateva locuri cat de cat salbatice care mai exista in mizeria asta de tara unde se vinde absolut tot.

 

vama e asa cum e acum tot din cauza unor domnisori de au vrut sa o faca cum e acum. cu umbrelute si sezlonguri pe plaja, cu stuff-fest si cu ma-sa. Vama e trendy. pe vremuri era cum e la vadu si la corbu acum. dar respectivii vad ca vor sa sara pasii in graba si sa tranteasca direct betoane.

 

DEci, putin bun simt nu ar strica in tara asta, toti avem drepturi egale, pt ca noi astia mai "nespalati" mergem si ne bucuram in liniste sub cerul liber, nu inseamn ca voi astia, de bagati wisky cu red bull in discoteci ascultand dj bobo sau ce ma-sa ascultati acolo, aveti dreptul sa intrati peste noi sa mai trantiti un termopan...

 

bre

bine zicea care zicea ca tine traseele astea secrete. tre facut fratia inelelor sa pastram locurile astea si sa le dam din tata in fiu, maine-poimaine nu mai ramane nimic.

 

la naiba!

Baietii astia de traiesc numai in umbra calculatoarelor se pisa pe ea de natura, Generatia PRO niste egoisti, nu se gandesc decat la ei, la copii lor nu. Astia nu stiu ce este un pom, un fir de iarba, o lacusta sau un fluture. Ce le vor lasa ca mostenire ? Un snop de maciuci, ca restul e deja otravit si ce nu este inca... au ei grija. Personal ma bucura cand mai am ocazia, destul de rar, sa mai zaresc si un ciuline. Trebuie pastrate si protejate si aceste locuri salbatce si uitate de lume.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni,

 

Daca sunteti capabili sa cumparati voi tot terenul de acolo puteti face tot ce visati, dar atata vreme cat acolo sunt proprietari, acei oameni vor profit, ca voi toti de altfel, oamenii care vor salbaticie trebuie sa caute alte locuri( asa au disparut si indienii din America).

Era unul pe aici care plangea dupa Delta, vreau sa-i spun ca nu suntem in stare noi( o natie de bezmetici ) sa o distrugem, in sensul ca o sa dureze multe sute de ani pana ne iese acest lucru.

 

Asadar nu muscati la toate nadele astea !!!

Nu plangeam coane dupa delta doar imi imaginam cum ar arata delta traversata de soseaua Constanta, Mihai Viteazu, Gura Portitei, Perisor, Sfantu Gheorghe, Sulina. Marfa peisaj. Sa te tot dai cu vitezanele la o liniuta pe acolo. De acord cu tine, nu reusim sa o radem de pe harta incativa ani dar sa o umplem de sosele si vile reusim. Implinim visu lu nea nicu, ridicam din nisipuri colonii muncitoresti si drumuri de fier si asfalt pentru clasa muncitoare. Nu stiu cat ai fost tu in delta dar daca ajungi pe la Letea sau Sfistofca sau ai sa vezi ruinele de pe la Perisor sau din alte locuri poate ai sa intelegi despre ce vorbesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici halul de mizerie in care e vadu acum nu e ce trebuie... din an in an e mult mai mizerabil, acum 4 ani era o plaja pustie cu buruieni, dar, tocmai asa era farmecul. Din pacate nu am vazut pe nimeni care sa si plece cu gunoiul produs, asa ca probabil in citiva ani o sa fie ca o groapa de gunoi.

Cred ca un pic de civilizatie, macar din partea celor care merg acolo, ar fi nemaipomenit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici halul de mizerie in care e vadu acum nu e ce trebuie... din an in an e mult mai mizerabil, acum 4 ani era o plaja pustie cu buruieni, dar, tocmai asa era farmecul. Din pacate nu am vazut pe nimeni care sa si plece cu gunoiul produs, asa ca probabil in citiva ani o sa fie ca o groapa de gunoi.

Cred ca un pic de civilizatie, macar din partea celor care merg acolo, ar fi nemaipomenit.

Uite ce aduce "civilizatia" la Vadu

/index.php?...t&id=333942

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci daca a ajuns asa si acolo, cred ca e mai bine sa se inceapa sa se construiasca...sincer.

nu-mi sariti in cap, dar daca ramane asa, peste 10 ani, vorba celui de mai sus, groapa de gunoi va fi acolo, si masini straine cu cocalari duzina in ele.

macar sa faca ceva bun daca tot vor sa faca...

 

inclusiv canalizare calumea, statie de epurare, etc, sa nu mai verse deseurile de la canal in mare.

 

Jumbo:

Implinim visu lu nea nicu, ridicam din nisipuri colonii muncitoresti si drumuri de fier si asfalt pentru clasa muncitoare.

da, da ala macar a pastrat delta asa cum este ea, delta, si vama, pe vremea lui era Vama Veche...nu ce-i acum....stiau oamenii de frica :disappointed:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, da ala macar a pastrat delta asa cum este ea, delta, si vama, pe vremea lui era Vama Veche...nu ce-i acum....stiau oamenii de frica :disappointed:

Daca mai traia si finaliza soseaua de la Tulcea la Sulina si mai coloniza delta cu tot felul de specimene, construind bloculete pentru ei in inima naturii, mai umplea putin lagarele de taiat stuf cu infractori si cu cei care se opuneau sistemului sa vezi tu ce mai conserva Delta. Vama era asa pe vremurile de trista amintire pentru ca cei care veneau acolo nu erau tocmai prietenii pcr-ului, nu erau agreati de vajnicii conducatori, erau un fel de paria si nu isi dorea mai nimeni sa fie in compania unor astfel de oameni. Pe vremea aia nu era bine sa gandesti, sa ai opinii, sa vrei altceva. Acum Vama e pe trend, e cool sa fii vamaiot chiar daca nu stii ce inseamna asta de fapt. Vama nu inseamna expirat si muzica la maxim, hotelui de beton, nu inseamna carciumi si betivi nici stuffstock sau liberty parade sau alte astfel de manifestari de turma. Vama inseamna liniste, natura si pace. Vama a murit, traiasca vama.

Acum tot mai multa lume merge la Vadu, pretinzand ca nu au unde sa se mai duca sa stea linistiti, nimeni insa nu isi ia gunoiul inapoi in sat, il lasa pe plaja. Mai aduce si marea tot felul de resturi si astfel rezulta o mare groapa de gunoi. Daca nu stiati la terminarea pe plaja din Vadu de anul asta a fost montat un panou care precizeaza ca acolo incepe Rezervatia Naturala Delta Dunarii, ca e zona strict protejata, ca e interzis accesul cu cu vehicule motorizate, ca nu ai voie sa campezi si ameninta cu amenzi consistente eventualii contravenienti, insa nimeni nu aplica legea si nimeni nu o respecta. Asa ceva nu ai sa vezi in rezervatiile din vest, ca tot ii pomenea unu mai sus pe occidentali. Baietii au realizat ca impactul lor asupra naturii e dezastruos si acum incearca sa isi repopuleze rezervatiile cu animale pe care le-au exterminat si amendeaza grav orice incalcare a legilor ce protejeaza mediu. Acum ma uit la idiotii de la pro(st) tv care indeamna toti cercopitecii sa mearga in locuri care inca sunt frumoase si civilizate in adevaratul sens al cuvantului in loc sa ii lase in continuare sa isi rupa capu cu x5-urile pe autostrada spre mare. Dar nu avem ce face, asa-i romanul cand da de ban involueaza, se prostitueaza, renunta la orice valori, nu conteaza nimic euroiu sa curga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu

N-avem ce sa facem, asta este pretul "civilizatiei", acelasi lucru s-a intamplat si se mai intampla in Florida unde fiecare (cuvant urat) care se crede iubitor de natura si aer curat isi construieste casa la doi metri de habitatul crocodililor (aligatori) ridicandu-se cu pretentii acum de exterminare a crocodililor deoarece le intra in curti sau piscine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost primul an cand am stat in vama ( pentru ca trebuia) si prin urmare pot spune ca a fost si ultimul( categoric!). Eu va inteleg ca sunteti anti-fitze de mamaia, dar atatia nespalati si nespalate, betivi imputiti ca in Vama nu mi-a fost dat sa vad in nicio alta parte. Prefer sa le suport fitzele alora din mamaia decat imaginea dezolanta a tineretului alcolist roman din Vama.

Iar referitor la statiunea aia, stiu perfect unde e amplasata. Si mai e destul loc si pt tzantzari si balarii ( asta pentru spiritul ecologistic din unii ). Si ma gandesc ca poate meritam si noi o statiune care sa arate a statiune. Si cu aceasta ocazie se va rarefia si aerul basinos din Mamaia. Daca vrem sa ne dezvoltam si noi trebuie sa mai acceptam si d-astea. Altfel, in curand, altii se vor plimba cu ozn-euri si noi ne vom impiedica tot de carutze. Pentru cine a scos macar o data capul in vest, poate intelege ce vreau sa zic.

 

Asa ca si fapt divers, sa-ti spun eu cum se intampla de obicei (in 99,99% din cazuri)

Iti iau fata cu un proiect ca asta, te fac sa visezi ca se poate face ceva frumos(nu-i asa ca am dreptate), si pana la urma doar o sa iasa un santier tipic romanesc, cu moloz si distrugerea habitatului din zona...si asta DOAR PT CATIVA CARE VOR SA-SI FACA VILE SI VREUN RESTAURANT SI O PISCINA SI NICIDECUM UN COMPLEX CA CEL PROIECTAT...si asta pt ca nu sunt in stare(chiar daca asa e proiectul)....diferenta fata de Dubai si alte proiecte de dincolo este ca aia chiar fac ce zic si in timp util...la noi o sa treneze gunoaiele si molozul din constructii zeci de ani, si poate in 50 de ani se fac si alea(care erau proiectate in 3-5 ani)

Asta-i diferenta...atentie asa fac si primarii din Romania, iti iau fata cu asa proiecte si dupa ce isi rezolva ei cativa "asociati",restu-l concesioneaza ei in timp si daca mai pot, vine alt primar, un nou proiect, etc.....

 

Nu va ,lasati prostiti chiar asa, nu vedeti ca suntem singura tara din lume (vezi articolul din Romania Libera) in care s-au construit doua sute si ceva de km de autostrada (nu mai stiu exact, dar p'acolo) in douzeci si ceva de ani!!!!!!

In afara de Malluri nimic nu s-a construit la timp...REFLECTATI !!!!

 

A+

Editat de SNOWMAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost primul an cand am stat in vama ( pentru ca trebuia) si prin urmare pot spune ca a fost si ultimul( categoric!). Eu va inteleg ca sunteti anti-fitze de mamaia, dar atatia nespalati si nespalate, betivi imputiti ca in Vama nu mi-a fost dat sa vad in nicio alta parte. Prefer sa le suport fitzele alora din mamaia decat imaginea dezolanta a tineretului alcolist roman din Vama.

Iar referitor la statiunea aia, stiu perfect unde e amplasata. Si mai e destul loc si pt tzantzari si balarii ( asta pentru spiritul ecologistic din unii ). Si ma gandesc ca poate meritam si noi o statiune care sa arate a statiune. Si cu aceasta ocazie se va rarefia si aerul basinos din Mamaia. Daca vrem sa ne dezvoltam si noi trebuie sa mai acceptam si d-astea. Altfel, in curand, altii se vor plimba cu ozn-euri si noi ne vom impiedica tot de carutze. Pentru cine a scos macar o data capul in vest, poate intelege ce vreau sa zic.

 

 

L-I-V....asculta/priveste asta : http://www.youtube.com/watch?v=OCZaqPXmMlU ...dupa "asta" vin cu limba scoasa 2.000.000 de "vestici civilizati" in fiecare an la noi in Romania...e ceva ce ei nu mai au...e ceva ce noi inca avem...e ceva ce in scurt timp nu vom mai avea...vom avea in schimb betoane, termopane, piscine, terase, muzica house mixata de DJ care duhnesc a Carolina Herrera...

Am pierdut multe oaze de liniste si relaxare...uita`te ce s`a intamplat pe Valea Prahovei...cu ani in urma cand ma duceam la munte puteam sa ma relaxez...sa vin cu bateriile incarcate...acum...nici nu pot sa descriu cata civilizatie (tzarani distrusi, manele, impresii, decapotabile, gunoaie, peturi si alte rahaturi "civilizate") a acaparat statiuni precum Sinaia, Busteni, Poiana Tapului, Azuga si Predeal. Daca vrei sa urci pe munte trebuie sa te opresti pe undeva pe la mijlocul traseelor cele mai greu accesibile sa ai un pic de liniste si sa poti admira natura asa cum a fost lasata ea de Dumnezeu. Daca ajungi sus pe platoul Bucegilor dai nas in nas cu SUV-uri, Logane, Sorinel Pustiu, doze de Heineken, pungi de Lays, graffitti "Jean + Pitzipoanca85 = love"...etc...

Am taiat paduri, am deviat cursuri de rauri, am ridicat hale industriale si fabrici, am aruncat tone de moloz in rauri si paduri...imi vine sa vomit cand ii vad pe unii cum se plang cand ii loveste vre-o urgie a naturii...creste inima in mine de bucurie cand vad vile si Q7 luate de torenti care vin vijelios pe pante golase care in urma cu ani erau acoperite de paduri...

Eu nu-mi doresc in Romania genu` asta de "civilizatie"...vreau ca atunci cand ma intind pe o pajiste inverzita sa nu verific daca nu cumva ma voi taia in cioburile de la sticla de Carlsberg aruncata de un "civilizat"...vreau sa pot privi jocu` randunicilor (alungate din orase de semnalu` antenelor de telefonie mobila)...vreau sa pot bea apa linistit din cursul raurilor de munte...

TU...poti sa emigrezi in Vest...sau poti sa te duci in p*la mea cu tot cu cartierele tale rezidentiale, SUV-uri cu consum de 40%, statii de amplificare si hamburgheri. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@BlackOnyx: foarte frumos spus, iar balada aia(aleasa perfect de tine, aici), in timp ce am ascultat-o parca mi-a derulat in fata ochilor un film in care tara asta se duce de rapa...defapt, nu doar Romania se duce de rapa.

Natura moare, si mai grav, noi o omoram :disappointed:

 

Dar cum am mai zis, cred ca mereu va mai ramane un coltisor cat de mic, pastrat intact, pur, in care sa ne simtim liberi, impliniti, linistiti :) Chit ca va ajunge sa fie doar in sufletul nostru :blbl:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol. Cum da civilizatia si sapunul peste voi, cum incepe agitatia. F tare proiectul si sper sa apuc sa-l vad terminat. Daca si locuitorii Dubai-ului ar fi gandit ca voi, probabil si acum ar fi plimbat camilele si caprele p-acolo.

Auzi bah tzarane sa stai cu cortul departe de lumea proasta manele si tzigani e un stil de viata(si nu se schimba chiar daca ai bmw mertz etc).Civilizatia?nu ne trebuie!!!sapunul? dupa 3-4 ore in apa pe zi ce sa fac cu el?

Nu-ti convin cortistii ?!?? taci pleaca sau impusca-te dar nu comenta ca nu ai nici un drept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ca bulgari au mai multa minte decat romanii :moto:

 

Cum îÂşi protejează bulgarii plajele sălbatice Âşi noi nu

 

Autor: Laurentiu Popa

Publicat: 28 Iulie 2008

Vizionari: 196;

 

Ministrul Mediului si Apelor din Bulgaria, Dzhevdet Charukov a hotarat extinderea cu inca trei ani a perioadei in care sunt interzise constructiile in arealul de plaja situat intre Emine si Irakli. Zona se afla undeva intre Burgas si Varna, fiind una dintre putinele zone de tarm salbatic din tara vecina. PLaja Irakli este chiar cea mai mare si mai cunoscuta plaja salbatica din Bulgaria, echivalentul plajei din Vama Veche de la noi. Diferenta intre Romania si Bulgaria este aceea ca in zona Vama Veche, plaja salbatica a ramas doar o idee, deoarece in ultimii zece ani au aparut deja diverse constructii, pensiuni, hoteluri, restuarante, baruri si magazine, in timp ce singurele elemente care mai pastreaza ideea de plaja salbatica sunt zona din ce in ce mai restransa a campingului si plaja murdara si neamenajata. In Bulgaria, statul a impus omiterea zonei respective din planurile de contruit ale investitorilor, cu toate ca, la fel ca la noi, si in Bulgaria piata imobiliara este in expansiune.

 

Interdictia se impune pe 3.800 de hectare. Organizatii non-guvernamentale din Bulgaria s-au declarat nemultumite de proiectul ministrului, motivand ca in proiect sunt blocate de la constructie zone ce cuprind 100% din estuare, 100% din paduri si doar 50% din dune, lasand portita celor care vor sa construiasca direct pe plaja. In viziunea ministerului, proiectul de lege acopera sub aceeasi umbrela zone protejate in mod diferit. Doua spatii fac parte din programul "Natura 2000", zona Emine este cunoscuta pentru rezervatia de pasari, iar o zona dintre Emine si Irakli este un areal de protectie al florei si faunei.

 

In afara de Vama Veche, alta plaja salbatica ce urmeaza sa fie construita este Corbu. Situata la nord de Navodari, zona era una dintre cele luate in calcul in perioada 2001-2004 pentru construirea statiunii Europa. Cum ideea nu s-a mai pus in practica, zona a scapat. Dar in cativa ani, aici va fi in locul plajei salbatice un complex turistic de lux, intitulat "Plaja Corbu". Alte plaje salbatice, cu constructii in apropiere sunt 23 August (la nord de Costinesti), Agigea (o mica zona intre Eforie Nord si portul Constanta Sud), Midia (langa rafinaria Petromidia), Vadu (in apropierea Corbu), grindul Chituc, inaccesibilele Sacalinu Mare si Sacalinu Mic (se poate ajunge doar pe mare), Sf. Gheorghe (putin mai la nord de gura de varsare a Dunarii prin bratul cu acelasi nume). Gura Portitei a devenit deja complex turistic, iar plaja Sulina este prea aproape de oras sa o punem la socoteala.

 

http://www.capital.ro/index.php?section=ar...10860&rss=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tarani de oras decit pe mess sau pm uri hai sa discutam aici mai bine . nu sunt impotriva civilizatiei . am dormit si o sa dorm si sub cerul liber in vama si in cort si in gazda atentie gazda nu camera de hotel . asa se sutine economic o localitate prin cazarea in gazda nu prin constructii aiuritoare cit mai aproape de plaja daca se poate chiar pe ea . da nu cheltui bani pe terase prefer sa imi iau bere sau vin de la magazin si sa beau pe plaja urlind la luna , de ce sa inbogatesc un nespalat ce uita sa spun stop adaosului comercial ce il pune la produse . doar prost sa fiu sa dau 5 ron pe o bere calda cind la 5 m de el este un magazin unde iau berea cu 3 ron unde mai pui ca e si rece aaaaaaa nu sunt atit de prost sa dau 25 -30 de ron pe o sticla de vin cind tot la 5 m o iau cu 18-19 ron .diferenta intre mine si voi este ca la virsta mea inca traiesc rock si nu am un motor de plastic sa fac figuri prin mamaia . da vreau curatenie vreau dusuri pe plaja sa pot face un dus cind ies din cort .nu vreau terase una linga alta de nu mai pot intelege ce muzica e aici sau dincolo , da vreau un foc pe plaja unde unul altu sa isi povesteasca viata . nu sunt frustrat ca tu ai o masina si vii imbracat cu toale luate din mall ptr simplu fapt ca eu ma simt bine in hainele mele si sunt suparat doar ca nu gasesc usor hainele care imi plac ptr ca , comerciantii aduc doar blugi cu strasuri ptr tine , nu sunt suparat ca , colegele tale de birou vin in vama sincer sunt chiar bucuros ptr ca luni se vor duce la birou si imi vor face reclama .sa stii ca nu eu am puso pe directoarea ta sa poarte tricou cu diavolul . da imi place sa beau pe plaja cu prietenii tolanit pe caneapeaua de nisp si nu ca tine la o masa cu luminari pe ea , stiu alcoolul omora neuronii dar stii la mine sunt prea multi si orium se regenereaza .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tarani de oras decit pe mess sau pm uri hai sa discutam aici mai bine . nu sunt impotriva civilizatiei . am dormit si o sa dorm si sub cerul liber in vama si in cort si in gazda atentie gazda nu camera de hotel . asa se sutine economic o localitate prin cazarea in gazda nu prin constructii aiuritoare cit mai aproape de plaja daca se poate chiar pe ea . da nu cheltui bani pe terase prefer sa imi iau bere sau vin de la magazin si sa beau pe plaja urlind la luna , de ce sa inbogatesc un nespalat ce uita sa spun stop adaosului comercial ce il pune la produse . doar prost sa fiu sa dau 5 ron pe o bere calda cind la 5 m de el este un magazin unde iau berea cu 3 ron unde mai pui ca e si rece aaaaaaa nu sunt atit de prost sa dau 25 -30 de ron pe o sticla de vin cind tot la 5 m o iau cu 18-19 ron .diferenta intre mine si voi este ca la virsta mea inca traiesc rock si nu am un motor de plastic sa fac figuri prin mamaia . da vreau curatenie vreau dusuri pe plaja sa pot face un dus cind ies din cort .nu vreau terase una linga alta de nu mai pot intelege ce muzica e aici sau dincolo , da vreau un foc pe plaja unde unul altu sa isi povesteasca viata . nu sunt frustrat ca tu ai o masina si vii imbracat cu toale luate din mall ptr simplu fapt ca eu ma simt bine in hainele mele si sunt suparat doar ca nu gasesc usor hainele care imi plac ptr ca , comerciantii aduc doar blugi cu strasuri ptr tine , nu sunt suparat ca , colegele tale de birou vin in vama sincer sunt chiar bucuros ptr ca luni se vor duce la birou si imi vor face reclama .sa stii ca nu eu am puso pe directoarea ta sa poarte tricou cu diavolul . da imi place sa beau pe plaja cu prietenii tolanit pe caneapeaua de nisp si nu ca tine la o masa cu luminari pe ea , stiu alcoolul omora neuronii dar stii la mine sunt prea multi si orium se regenereaza .

 

:ok: :moto: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tarani de oras decit pe mess sau pm uri hai sa discutam aici mai bine . nu sunt impotriva civilizatiei . am dormit si o sa dorm si sub cerul liber in vama si in cort si in gazda atentie gazda nu camera de hotel . asa se sutine economic o localitate prin cazarea in gazda nu prin constructii aiuritoare cit mai aproape de plaja daca se poate chiar pe ea . da nu cheltui bani pe terase prefer sa imi iau bere sau vin de la magazin si sa beau pe plaja urlind la luna , de ce sa inbogatesc un nespalat ce uita sa spun stop adaosului comercial ce il pune la produse . doar prost sa fiu sa dau 5 ron pe o bere calda cind la 5 m de el este un magazin unde iau berea cu 3 ron unde mai pui ca e si rece aaaaaaa nu sunt atit de prost sa dau 25 -30 de ron pe o sticla de vin cind tot la 5 m o iau cu 18-19 ron .diferenta intre mine si voi este ca la virsta mea inca traiesc rock si nu am un motor de plastic sa fac figuri prin mamaia . da vreau curatenie vreau dusuri pe plaja sa pot face un dus cind ies din cort .nu vreau terase una linga alta de nu mai pot intelege ce muzica e aici sau dincolo , da vreau un foc pe plaja unde unul altu sa isi povesteasca viata . nu sunt frustrat ca tu ai o masina si vii imbracat cu toale luate din mall ptr simplu fapt ca eu ma simt bine in hainele mele si sunt suparat doar ca nu gasesc usor hainele care imi plac ptr ca , comerciantii aduc doar blugi cu strasuri ptr tine , nu sunt suparat ca , colegele tale de birou vin in vama sincer sunt chiar bucuros ptr ca luni se vor duce la birou si imi vor face reclama .sa stii ca nu eu am puso pe directoarea ta sa poarte tricou cu diavolul . da imi place sa beau pe plaja cu prietenii tolanit pe caneapeaua de nisp si nu ca tine la o masa cu luminari pe ea , stiu alcoolul omora neuronii dar stii la mine sunt prea multi si orium se regenereaza .

genial. respect! :moto:

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tarani de oras decit pe mess sau pm uri hai sa discutam aici mai bine . nu sunt impotriva civilizatiei . am dormit si o "..." sunt prea multi si orium se regenereaza .

 

Din ciclul "Si eu sunt curva dar nu stiu sa ma exprim" :moto:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am putut s ma abtin.

Vama pute, dar decat sa stau la o terasa si sa vomit in 2 sec vazand duzine de cocalari minimalo-manelisti, prefer varianta vama, macar n-aud manele sau alte genuri bum-bum, cat despre roakarii aia imputiti care dorm in coma in nisip, aia nu-s oameni. ma dezgusta multe in vama dar nu mai multe ca-n alte locuri pupulate, si despre stuffstock, festivalul e ok prin prisma artistilor kre canta nu prin invazia de civilizatie ce a urmat.

 

la vadu ar putea sa faca o eco-statiune , nu cacatu ala, cu toate ca mie personal mi-e mila sa las si urme de roti p-acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce s-a dus subiectul numai catre Vama? :moto: Sunt o puzderie de locuri frumoase, salbatice, unde poti sta linistit, cat vrei, fara sa te deranjeze absolut nimeni, in afara de pescarusi. :D

 

 

cat despre roakarii aia imputiti care dorm in coma in nisip, aia nu-s oameni.

 

 

Te-au deranjat cu ceva? :ok: Nici mie nu-mi plac, dar atat timp cat nu ma deranjeaza, ii las in treaba lor.Decat sa vad tricouri mulate, pantofi de lac si ochelari de sudor, mai bine vad unul care doarme linistit in nisip.

 

tarani de oras decit pe mess sau pm uri hai sa discutam aici mai bine . nu sunt impotriva civilizatiei . am dormit si o sa dorm si sub cerul liber in vama si in cort si in gazda atentie gazda nu camera de hotel . asa se sutine economic o localitate prin cazarea in gazda nu prin constructii aiuritoare cit mai aproape de plaja daca se poate chiar pe ea . da nu cheltui bani pe terase prefer sa imi iau bere sau vin de la magazin si sa beau pe plaja urlind la luna , de ce sa inbogatesc un nespalat ce uita sa spun stop adaosului comercial ce il pune la produse . doar prost sa fiu sa dau 5 ron pe o bere calda cind la 5 m de el este un magazin unde iau berea cu 3 ron unde mai pui ca e si rece aaaaaaa nu sunt atit de prost sa dau 25 -30 de ron pe o sticla de vin cind tot la 5 m o iau cu 18-19 ron .diferenta intre mine si voi este ca la virsta mea inca traiesc rock si nu am un motor de plastic sa fac figuri prin mamaia . da vreau curatenie vreau dusuri pe plaja sa pot face un dus cind ies din cort .nu vreau terase una linga alta de nu mai pot intelege ce muzica e aici sau dincolo , da vreau un foc pe plaja unde unul altu sa isi povesteasca viata . nu sunt frustrat ca tu ai o masina si vii imbracat cu toale luate din mall ptr simplu fapt ca eu ma simt bine in hainele mele si sunt suparat doar ca nu gasesc usor hainele care imi plac ptr ca , comerciantii aduc doar blugi cu strasuri ptr tine , nu sunt suparat ca , colegele tale de birou vin in vama sincer sunt chiar bucuros ptr ca luni se vor duce la birou si imi vor face reclama .sa stii ca nu eu am puso pe directoarea ta sa poarte tricou cu diavolul . da imi place sa beau pe plaja cu prietenii tolanit pe caneapeaua de nisp si nu ca tine la o masa cu luminari pe ea , stiu alcoolul omora neuronii dar stii la mine sunt prea multi si orium se regenereaza .

 

 

A fost cea mai buna opinie.

Rados... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai copiii eu stau in nav. si plaja aia este protejata unesco.bombonel avrut sa transforme toata delta in proiecte de genu ala.se para ca nu ia reusit.la corbu si vadu se va intampla exact ce sa intamplat si la vama.adica vile vilute si alte pensiuni, ca sa nu mai spun ca or sa apara tot felu de oligofreni care o sa isi dea si ei cu presupusu despre lumea de acolo, ca sunt acoolici drogati sau nespalati.ptr toti oligofrenii aia le transmit sa se duca acolo unde place.adica daca voi nu ne vreti noi nici atata si daca noi nu venim in mamaia sa ascultam muzica noastra si sa dormim beti morti pe plaja nici voi nu veniti cu impresiile voastre urat mirositoare in locurile unde noi ne simtim bine.

ps:cu cat se discuta mai mult despre locurile inca virgine (corbu vadu), cu atat aude mai multa lume despre ele si cu atat vor fi mai putin virgine.concluzie shhh

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...