Sari la conținut

Near Miss


22iulian
 Share

Postări Recomandate

stau ,citesc si ma minunez de unde atata prostie...voi pe net inafara de a critica si a gasi greseli in orice nu stiti altceva,voi si motociclistii de la romana ce mai sunteti ,ca as darama toate moto de acolo asa ca la domino una peste alta,ca prea suferiti de ele,nici nu m as mai obosi sa dau din cap sa va salut sau sa ridic mana,oricum pentru multi de aici o ridic in scarba,ca nu meritati,noroc ca va ascunde casca,ce mai comunitate de motociclisti

atunci prietene nu o mai ridica!Cel putin pe mine nu ma impresionezi ca ridici tu mana sau nu!Nu ma face mai important sau te face mai important!Si daca tot ti-e scarba ia pune-ti mataluta rolele in picioare si dai bataie pe trotuar si astfel nu o sa mai ai de salutat pe nu stiu cine sau cine stie ce-ti mai tuna prin cap!

 

stau ,citesc si ma minunez de unde atata prostie...voi pe net inafara de a critica si a gasi greseli in orice nu stiti altceva,voi si motociclistii de la romana ce mai sunteti ,ca as darama toate moto de acolo asa ca la domino una peste alta,ca prea suferiti de ele,nici nu m as mai obosi sa dau din cap sa va salut sau sa ridic mana,oricum pentru multi de aici o ridic in scarba,ca nu meritati,noroc ca va ascunde casca,ce mai comunitate de motociclisti

P.S.Tu ce faci acum?Nu critici?ca zici ca suferim de moto :moto: :ok: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

atunci prietene nu o mai ridica!Cel putin pe mine nu ma impresionezi ca ridici tu mana sau nu!Nu ma face mai important sau te face mai important!Si daca tot ti-e scarba ia pune-ti mataluta rolele in picioare si dai bataie pe trotuar si astfel nu o sa mai ai de salutat pe nu stiu cine sau cine stie ce-ti mai tuna prin cap!

 

 

P.S.Tu ce faci acum?Nu critici?ca zici ca suferim de moto :ok: :D :D

auzi "prietene" nu cred ca esti tu in masura sa mi spui mie ce sa fac,si cu ce sa ma deplasez,la orice topic nou ,vad si "oameni" daca ii pot numi asa care comenteaza aiurea,nu cred ca cine posteaza ,umple paginile astea albe doar pentru ca s a plictisit,din fiecare lucru e de invatat,dar voi inafara de a enerva omu si a comenta aiurea nu stiti

 

iar cand am spus de grupul de la romana, nu am vorbit despre toti,ci o parte....asa ca urmeaza sa te intreb,te numeri cumva printre ei ? :moto:

Editat de oxigen72000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zilnic patim chestii de astea, dar nu le filmam si nici nu mai tragem invataminte din ele.

noi le stim pe toate, si nu mai avem ce invata de la unu care se filmeaza cand merge pe motor. sau cum?

 

Cine are copii stie ca nu reusesti sa-i educi cu bataia.

Uneori da, unde este nesimtire este nevoie de corectie.

 

Dar in acest caz cred ca a procedat bine. Pustii erau deja in Mea Culpa (mai mult sau mai putin profunda) si daca primeau una peste cap nu faceau decat sa scape de stres concentrandu-si furia asupra lui Iulian devenind VICTIME din vinovati.

:ok: :moto: :D mare adevar :P :D :D :D :D

 

Legat de depasirea mult criticata -mi s-a parut ok, aveai vizibilitate, aveai loc, aveai cu ce...a, da si aveai si linie (oarecum) continua, asta probabil ai observat si tu. Ca ar fi putut sa faca tractorul stanga...ar fi putut sa faca si pe drum drept, cu linie intrerupta, nu vad de ce ar fi fost mai probabil sa faca stanga pe linie continua.

FALS cel care incalca legea nu se asteapta ca ceilalti sa o incalce. Exemplu: tu depasesti pe linia continua, si nu te astepti ca cel din fata ta sa faca stanga pe linia continua. El nu se asigura in spate pentru ca acolo e interzisa depasirea, face stanga direct. Intelegi unde bat?

 

stau ,citesc si ma minunez de unde atata prostie...voi pe net inafara de a critica si a gasi greseli in orice nu stiti altceva,voi si motociclistii de la romana ce mai sunteti ,ca as darama toate moto de acolo asa ca la domino una peste alta,ca prea suferiti de ele,nici nu m as mai obosi sa dau din cap sa va salut sau sa ridic mana,oricum pentru multi de aici o ridic in scarba,ca nu meritati,noroc ca va ascunde casca,ce mai comunitate de motociclisti

 

Ai idei tipice motociclism.ro. Oamenii discuta. Nu-i mai insulta tu, Stapanu' nostru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma primiti si pe mine in grupul de la romana?

Pai tot ce trebuie sa faci e sa mergi acolo, sa parchezi intre McD....s si Eve..st si sa te dai mare. N-am fost nici odata cu motorul acolo (dar de sute de ori ca pieton), dar in principiu daca iti dai casca jos si freza nu sta tare de la gel cred ca deja esti cam terminat. Oricum ce pot sa-ti spun in mod sigur e ca daca te duci cu scuterul ai mare sanse ca ala sa ajunga jos: am prins o faza cu o chinezea de pamant si un zmeul-zmeilor (cu Kawasaki Ninja de 1000 evident verde) care-i spunea unui angajat de la respectivul McFss sa o lase jos ca sa priceapa (cuvant jignitor) de scuteristi ca nu au voie sa o puna acolo, si respectivul angajat ii spunea "pai cum sa o las frate jos ca e a mea si am luat-o de o sapatamana". Ala e locul unde se aduna in Bucuresti "motociclistii" de vanat "savante" blonde...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai imparate iulian, tu nu intelegi ca esti ridicol? zilnic patim chestii de astea, dar nu le filmam si nici nu mai tragem invataminte din ele.

 

 

monsteristu...mai moale cu "zilnic" ca ma faci sa cred ca viata ta e mai ceva ca a lui indiana jones :D.

 

io zic ca iulian22 a procedat corect (mai putin partea cu trecerea peste linia continua) oricum.... the point was made!

parerea mea e ca scuteristu n-o sa uite f usor cele intamplate... pt ca nu te trage zilnic cineva pe dreapta sa-ti explice ce si cum..

in general si eu, atunci cand cineva face o greseala si nu da de inteles ca ar intelege gravitatea ei, incerc sa-l opresc sa-i explic...poate tine minte macar 2-3 zile si in intervalul asta poate scapa alt motociclist.

 

:moto:

 

later edit:

 

unii zic ca scuteristu trebuia pocnit??? :ok: nu cred ca e o chestie constructiva treaba asta. singurelele momente cand am impulsuri de genu asta sunt atunci cand cei care gresesc nu recunosc nici in ruptul capului, ba mai mult tot ei injura "de ce-i claxonezi"... dar pokemonul in cauza am inteles ca nu era cazul

Editat de black_fender
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere si doar al meu propriu si personal zic ca ai gresit ca nu iai dat macar cateva sa se invete minte ca asa va face mereu...scapa dintr'un accident unde ar fi fost ca si mort daca era o masina si plange un pic dupa care pleaca iar cu Picachu in spate bine'mersi......

 

 

 

E doar parerea mea...nu ma injurati :moto:

 

Daca toti ar gandi ca tine bogdan ne-am intoarce in jungla, asa ca data viitoare gandeste-te de 2 ori inainte sa faci o afirmatie ca se intorc in mormant aia care au luptat pentru societatea de azi.

 

Un om poate sa inteleaga mai multe dintr-o conversatie de cateva minute decat din 2 pumni pe care ii ia repede. A avut mare noroc ca ai fost atent si ca in locul tau nu a fost alta masina si sunt convins ca data viitoare cand o sa mai depaseasca o sa se asigure de 2 ori tocmai pentru ca nu i-ai dat 2 pumni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai cu finalul filmului nu ne mai tine in suspans :ok:

 

Asa e!Ca am derminat deja o punga de pop-corn de cand tot il astept... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ oxigen72000 - esti scuterist ?

@ restu... pokemonu clar nu merita plesnit , si asta doar pt ca stia ca a fost vinovat! DAR.. la cati copii retardati si cocalari cu scuterele erau sa ma darame de pe moto prin oras, il bateam pt toti restu de care nu am avut eu timp! nu cred ca nici macar 10% in procent de scuteristi judeca cand merg pe strada din pacate... si sunt din ce in ce mai multi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-ai cerut scuze ca si tu ai facut acelasi lucru cand ai depasit tractorul de ai mers dupa el

 

Mai uita-te odata la videoclip si ai sa vezi 22iulian nu a facut la fel cand a depasit tractorul.

Ala cu scuterul s-a bagat din spatele tractorului fara sa se asigure pe cand 22iulian avea vizibilitate maxima...

 

Nu mai vad eu bine???

 

poate scuteristul l-a vazut prin dreapta tractorului si a zis ca are loc...

oricum nici unul nu a procedat corect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...