Sari la conținut

Near Miss


22iulian
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

i-ai cerut un foc? ca benzina mai avea el in rezervor? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune-mi ca l-ai batut pana sa (cuvant urat) pe el :X...era sa o patesc si eu din cauza unora ca astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tare cum s-a nimerit ca tocmai atunci filmai ??s-au ai facuto pe tot traseu:) ...si pt ceilalti de au scris mai sus ca ai facut la fel cu depasirea ...pai dragilor el cand a depasit avea tot contrasensu in fata ,a vaz ca nu vine nimeni,pe cand scuteristu a iesit de dupa tractor ,pur si simplu nici nu a vaz ca din sens opus vine cineva,asa ca nu mai vb aiurea doar ca sa va aflati in treaba si sa strangeti posturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene, pana una alta, tu ai facut exact la fel ca el la depasirea tractorului.

 

 

Mai uita-te odata la videoclip si ai sa vezi 22iulian nu a facut la fel cand a depasit tractorul.

Ala cu scuterul s-a bagat din spatele tractorului fara sa se asigure pe cand 22iulian avea vizibilitate maxima...

 

Nu mai vad eu bine???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact asta vroiam sa spun si eu :disappointed:

poate nu ati observat ca omu chiar avea vizibilitate maxima ,pe cand scuteristu a iesit direct din spatele tractorului p contrasens,mai uitati-va odata pana sa faceti niste afirmatii,motociclistilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate nu ati observat ca omu chiar avea vizibilitate maxima ,pe cand scuteristu a iesit direct din spatele tractorului p contrasens,mai uitati-va odata pana sa faceti niste afirmatii,motociclistilor

ok, este o tactica sa depasesti...... chiar daca este o zona cu depasirea interzisa....daca te plasezi intr-un punct unde ai vizibilitate pe o lungime buna de sosea si esti dispus sa iti risti permisul..... Do it! dar mai exista si riscul ca cel depasit sa faca stanga fara sa se asigure, fara sa semnalizeze...deci...... linia continua nu este pusa ea aiurea acolo...dar daca risti....fa in asa fel ca riscul sa fie minim: Plaseaza-te in cel mai bun unghi , asigura-te si depaseste foarte repede , in demaraj , ca sa stai cat mai putin in paralel pe langa autoturism pentru ca nu stii ce va face soferul. Eu de obicei evit sa stau langa masini indiferent ca sunt in oras sau in afara orasului....pentru ca blocheaza campul vizual, poate face vreo manevra din scurt fara semnal..... sunt multe gafe pe care le fac , chiar si eu chiar la volan, deoarece un sofer este mult mai relaxat la volan .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai tinut in suspans..dupa ce ai trecut de el ..am crezut ca`ti vezi de drum :disappointed: dar n`a fost asa , bv da`le o lectie la fraeri ca daca era o masina in locu tau dupa aia il plangeau toate neamurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai mobristilor de uichend, omul a depasit la fel ca scuteristul, adica a iesit de dupa tractor exact cand incepea curba la dreapta.

Mai uita-te odata la video!

Curba la dreapta incepe abia cand motocicistul claxoneaza...Iar scuteristul a depasit pe portiunea unde drumul era in aliniament.

 

 

@22iulian:Ce i-ai facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da', domnu krupp. Da' la cat de muci era drumu, putin probabil sa vina ceva din spate (daca tocmai a venit si el d-acolo si s-o mai fi uitat si in oglinzi - asteptam sa ne zica ce si cum). Nu sunt de accord cu cei care spuneti ca depasirea a fost aiurea, pentru ca -cum au zis si altii- nu a iesit brusc de dupa remorca direct pe mijlocul benzii opuse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...