Sari la conținut

Accident Moto Racari - Dolj


xgoldmine
 Share

Postări Recomandate

Azi noapte (31.07.2008 spre 01.08.2008) in jurul orei 00:30 AM ma indreptam dispre Craiova spre Filiasi cand inainte de intrarea in localitatea Racari, pe o portiune dreapta de drum zaresc multe masini de politie(cca 10 la numar care erau asezate astefel incat sa izoleze o zona de 100 de metrii pe 2 benzi), cand m-am uitat mai bine am vazut niste bucati de carne, in prima faza am crezut ca este un caine dar erau pur si simplu bucati de carne de om imprastiate pe 2 benzi de circulatie pe 100 de metrii, am ramas socat, nu am vazut pana acum un om imprastiat in halul asta :blink:blink.gif . Politistii mai cautau pe laterale daca mai sunt persoane implicate in accident.

Cand am plecat din Craiova, ne-a depasit un motociclist, nu bag mana in foc dar sunt aproape sigur ca el este cel mort, aveam 100 km/h si el ne-a depasit avea cel putin 150 la ora, mergea pe mijlocul drumului, chiar vorbeam ca nu sunt pe treaba lor unii cu motoarele :angry:bashwall.gif

 

Daca stie cineva mai multe amanunte, postati aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush daca e alarma falsa... omul a zis k l`a vazut imprastiat.. astept si eu stirile de la 13....

 

sper sa se fi inselat!

numai cand ma gandesc la "bucati de carne de om imprastiate pe 2 benzi" mi se face rau!.....shit! ce horror!!!!!

 

P.S.: acu 3 zile m-am imprastiat si eu si m-am gandit sa nu ma mai sui pe motor, dar acu cu siguranta n-o mai fac!

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jizzzaaaaaaaaaazzzzzzz.... :D

 

ce naiba o fi putut sa faca de s-a intamplat asa ceva? 150 la ora pe drum liber si mers pe mijlocul drumului mi se pare ceva foarte normal, ce ai vrea, sa mearga cu 90 si prin gropile de pe margine????? sa fim seriosi, 150 e ceva usual la un motor, sa nu ne ascundem dupa monitor si sa sarim cu morala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca a fost implicata vre-o motoreta... cu siguranta la cat de picanta ar fi fost stirea.. deja era jumatate de tara oripilata;

 

mult mai probabil la cum arata saracul om din cele descrise, a fost surprins de vre-un tir si franjurat, probabil tirul nici nu a oprit si asa se explica numarul foarte mare de militienii care cautau ceva probe sa faca o legatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost azi pe acolo prin zona....dar nu mai erau nimic semne de asa ceva....Sper sa fie falsa stirea...Mai vazui azi pe unu in tricou si blugi si fara casca pe la strehaia...mai e si drum de (cuvant urat) pe acolo si el fara echipament....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

Totuși dacă era un accident cu moto de o asemenea magnitudine ProTV-ul ar fi fost primul care ar fi sărit "în aer".

Sper totuși să fie alarmă falsă... mai ales că inițiatorul topicului nu a făcut nicio mențiune cum că ar fi văzut o motocicletă la locul accidentului. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cocalaru' ala de pe hi5 era mai bine impracat in masina decat pe motocicleta chiar daca in masina esti mai protejat decat pe motocicleta......

 

 

On topic : Nu s'a auzit nimic concret pana acum??...In linku ala de la inceputul topicului scrie asa :

 

"Aseară, în jurul orei 22.30, pe D.N. 55, în afara localității BratovoeÂşti, S. Marin, 32 ani, din Craiova, fără a poseda permis de conducere, conducând un autoturism marca Mazda, a depăÂşit un alt autovehicul fără să se asigure Âşi a intrat în coliziune cu o căruță, condusă de I. Nicolae, 41 ani, din comuna RojiÂşte.

 

În urma accidentului a rezultat rănirea celor doi, I. Nicolae fiind internat în stare gravă la spitalul Clinic de Urgență din Craiova. Calul a fost decapitat în urma impactului."

 

 

Link Accident

Editat de bogdancbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cocalaru' ala de pe hi5 era mai bine impracat in masina decat pe motocicleta chiar daca in masina esti mai protejat decat pe motocicleta......

 

 

On topic : Nu s'a auzit nimic concret pana acum??...In linku ala de la inceputul topicului scrie asa :

 

"Aseară, în jurul orei 22.30, pe D.N. 55, în afara localității BratovoeÂşti, S. Marin, 32 ani, din Craiova, fără a poseda permis de conducere, conducând un autoturism marca Mazda, a depăÂşit un alt autovehicul fără să se asigure Âşi a intrat în coliziune cu o căruță, condusă de I. Nicolae, 41 ani, din comuna RojiÂşte.

 

În urma accidentului a rezultat rănirea celor doi, I. Nicolae fiind internat în stare gravă la spitalul Clinic de Urgență din Craiova. Calul a fost decapitat în urma impactului."

 

 

Link Accident

 

Este vorba despre alt incident, nu au legatura intre ele. Accidentul s-a petrecut inainte de intrare in localitatea Racari pe drumul European E70.

 

De dimineata am avut drum inapoi spre filiasi si mai ramasese decat grasimea si sangele lasat pe asfalt de trupul imprastiat. Inainte cu cativa metrii de zona asta se vedea o usoara urma de roata care ducea spre camp.

Ma mir ca nu a aparut nimic in presa legat de acest incident socant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva combi piele iti mai tine hoitu laolalta .

dar nu la cine-stie-ce impact .

 

Asta ziceam si io...iti tine hoitu la un loc ca sa nu te mai adune aia de pe 500 metri patrati...altfel, de la niste forte in sus poti sa ai si armura de tanc pe tine :D

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...