Sari la conținut

Ural Vs Harley Davidson


Dumy
 Share

Postări Recomandate

Vizitator DARK-RIDER-82
taman de polemica asta imi era frica,mie mi-a placut mult harleul dar asta nu inseamna nimic.nu are rost sa va injurati atat pt o comparatie care de fapt nu este. difera ca stil,pret,performante,istorie,samd, nu are rost sa va jigniti.

:cheers: iegzzact

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

FatBob este Cristi Blackrider, aÂşa ca Darkule las-o mai usor cu niste comentarii desuete.

Este de c.acat comparatia facuta de filmul asta Âşi nu are rost sa va jigniti aiurea-n tramvaiu 34. Comparati merțane cu pobeda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FatBob este Cristi Blackrider, aÂşa ca Darkule las-o mai usor cu niste comentarii desuete.

 

 

... ca te sparge Fat Bob, cind redevine Blackrider Moderatorul! De ce nu-si zice Transformer? Era mai potrivit...

 

Apropos: astia, moderii, au voie sa-si faca cont "clona"? Ca nu capat raspuns, de la Fat Blacky... si presez pe unde apuc.

 

 

 

Este de c.acat comparatia facuta de filmul asta Âşi nu are rost sa va jigniti aiurea-n tramvaiu 34. Comparati merțane cu pobeda.

 

 

Bai, compara lumea ce are chef si, forum public fiind, apar tot felul de idei si luari de pozitii. Naspa, hah?

 

Las' ca maine rezolva Fat Blacky problema si da cu warnu' precum cu paru', ca nu-i pe banii lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi nea Roadkille, mata de ce ai trei conturi?

Te-ai gandit ca al doilea cont apare ca umare a faptului ca nu mai poti face upload de poze sau alte fisiere, ca la fiecare cont e alocat un nr fix de mega sau giga de upload.

Cat despre comparatiile facute, de aia e forum, sa fie facute si diversificate. Punctul meu de vedere ramane acelasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) drobule... las-o dreaqului ca mor de ras... :cheers: Cine are nevoie de Harley?! exista japoneze>exista europene> exista URAL! :D

Fat-bob... as vrea sa ma abtin , DA' nu pot...

Sa ma pish pe ele de Harley-uri daca as conduce vreunul! Si nu, nu sunt ipocrit! chiar mi se rupe de V-rod , si alte de-astea...

daca vreau motor in V sa traga ca locomotiva , exista Suzuki SV-1000, Yamaha MT-01 , si exemplele ar putea continua, dar m-a cam batut soarele in cap la piscina , ma ustura spinarea , si comentariile tale sunt de 2 lei!

care are o pasiune pt. harley , Isi ia harley! eu prefer partea practica! ma pish pe el de design!

Varza esti TU>Fat-bob!

drobu' e motociclist cu experienta! tu... habar n-am cine esti si ce-i cu tine :burnout: cu harley cu tot...

 

P.s: eu as vrea un Dnepr cu motor diesel HATZ bicilindric de 1000 cmc, si racit cu aer! atas nu i-as pune ca mie frica sa merg cu atas... mie ca ma urc pe vreun A6 , si pe urma il platesc de bun... ;)

 

atata timp cat drobu spune ca"sportsteru are 120cai si e facut de porsche",ma repet=e VARZA.

iar tu darkrider82,vorbesti din auzite....so, esti VARZA.

iar repet,pt babele surde: comparatia este inegala si fortata....(HD si Ural au aceeasi tehnologie invechita) .

so,pt doritorii de hightech:luati-va SV,MT etc...no problem...

lasati "vechiturile" pasionatilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm cand am deschis topicul nu credeam ca o sa iasa o asa invalmaseala.din cate vedeti NU este o comparatie dintre 2 motociclete diferite.este o comparatie dintre 2 motociclete cu atas.se vede clar ca harley nu au fost facute ptr atas.atata tot.nu conteaza ca o fi manarit filmul sau nu.la harley se vede clar ca lipsesc lucrurile esentiale ale unei motociclete cu atas.doar nu se puneau baietii care au facut filmul sa dea jos de pe motoreta ca sa castige uralul nu?

deci CLAR

ural are frana de mana >>> harley nu

ural are marsalier >>> harley nu

ural are garda la sol mai ridicata >>> harley nu

ural are putere mai mica >>> harley nu

ural este o motocicleta de mers mai mult pe coclauri >>> harley nu

 

Happy??

 

Dumy :cheers:

Editat de Dumy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sunt o varza! :) Am multe straturi, din frunzele-mi se pot face sarmale, sau pot fi pus la murat (ca sa-mi creasca valoarea...)Asta cu varza tre' sa fie ceva injuratura de la Bucuresti :cheers: ...ne mai interesam...

Si reusesc sa inervez foarte tare , complexatii care au investit in sutiene de la Harley, in sepcutze cu Coca Cola etc...

Auzi , cica ar fi si ceva supermoderator(probabil se aleg dupa valoarea CIP scrisa pe factura de achizitionare a trotinetei...)

Daca ai putzica mica , complexe narcisiste, frustari legate de imagine sau esti la criza varstei mijlocii, un Harley iti rezolva(aparent) problemele imaginare....

Daca nu te bucuri de toate aceste deranjamente, iti cumperi un ciors de oricare, cat te tine buzunarul, si te dai cu el, il mai repari il mai injuri, si esti un 'motociglist' anonim ....

Oare cum or fi mititeii de la Harley , ca am auzit ca fabrica si asa ceva(dau la pachet cu utilaju' numa sa se vanda...)? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu sunt acrii, au gust de E-uri! ;)

...niciodata nu veti vedea vreun harlau in ipostaze sau locuri asemantoare...

Eventual solo, calarit de vreo duda bombata de valoarea ce o reprezinta... :cheers:

 

....constient ca ma repet, ca o varza ce sunt: harleurile sunt pentru tipi transpirati(care se dau cu deodorant de firma , dar totusi transpira)importanti in imaginatia lor (altfel banali...) care folosesc doar chestii orijinale , ce suna si arata bine, si absolut obligatoriu, scumpe...

Muritorii de rand , au cate un utilaj de familie , cu care se descurca cum pot...si ,definitiv, nu saliveaza la suspensoarele bazatilor!

...fotografiile sunt din arhiva personala, si a lui Vladimir Tureaev....

post-3884-1218749546_thumb.jpg

post-3884-1218749596_thumb.jpg

post-3884-1218749638_thumb.jpg

post-3884-1218749660_thumb.jpg

post-3884-1218749682_thumb.jpg

post-3884-1218749706_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI ORICE OM CU MINTE,

STAPAN PE PUNGA LUI,

CAND ARE GUST DE PERE,

NU-SI CUMPARA GUTUI...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o chestie care nu stiu daca ati observat-o. La proba cu traseul accidentat, cel cu harleyul a vrut sa sublinieze altceva cand a intors. Faptul ca nu are tractiune pe atas si a ramas impotmolit. Se vede evident ca motocicleta era cu rotila in noroi si atasul pe uscat. La trecerea uralului peste lemne se vede tot la fel de clar cum arunca inapoi noroi si roata de al atas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar Uralul a iesit castigator.-si personal mi-ar place acea motocicleta -pe cand Harleul ala nu ma intereseaza absolut deloc .la cat a costat nu au fost in stare nici macar sa-i puna un electromot sa te traga in spate --unde pui ca toate chinezismele de atv uri au marsarier.Dar nu va excitati toti-Ural nu este Dnepr la fel cum nici Calibra rosie a vecinului meu nu este Ferari cu toate ca i-a pus clebare cu emblema Ferari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he-he...funny topic....

parca maine o sa vad comparatie intre africa twin si goldwing pe drum forestier...

 

sa am eu bani, ca mi-as lua si harley si ural...

 

noi sa fim sanatosi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi nea Roadkille, mata de ce ai trei conturi?

Te-ai gandit ca al doilea cont apare ca umare a faptului ca nu mai poti face upload de poze sau alte fisiere, ca la fiecare cont e alocat un nr fix de mega sau giga de upload.

Cat despre comparatiile facute, de aia e forum, sa fie facute si diversificate. Punctul meu de vedere ramane acelasi.

 

 

Eu nu gindesc. Nu stiai asta, mai Linge-nCur?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevaratzi motorishti cei care se leaga de Harley! De obicei retardatzii care stau shi se scobesc in nas cu balele la gura langa motorul parcat. Dar pe net orice onanist e vultur! Ciudat ca nu am intalnit pana acum nici unul sa imi zica in fatza ca harley-urile sunt nishte gunoaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevaratzi motorishti cei care se leaga de Harley! De obicei retardatzii care stau shi se scobesc in nas cu balele la gura langa motorul parcat. Dar pe net orice onanist e vultur! Ciudat ca nu am intalnit pana acum nici unul sa imi zica in fatza ca harley-urile sunt nishte gunoaie.

 

Harley-urile sint niste gunoaie! Repet asta, cind ne-om vedea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buahahhaha!!! Abia ashtept. Dragul meu idiot, daca jigneshti motorul meu, dai dovada de impertinentza shi prostie, destul de multa incat sa meritzi sa-tzi sparg fatza cand te voi intalni, shi crede-ma se va intampla! Shi cand o sa dea borshul prin muianul tau, tot voi fi superior mojiciei tale, pt ca nu tzi-am jignit mama, sora, nevasta sau motorul (chiar daca, avand in vedere ce calareshti, nu mi-ar fi tare greu)

 

Acum vad ca suntem pe forumul la comunishti... Pare rau ca va "stric" imaginea, dar nu suport impertinentza slujitorilor lui Onan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buahahhaha!!! Abia ashtept. Dragul meu idiot, daca jigneshti motorul meu, dai dovada de impertinentza shi prostie, destul de multa incat sa meritzi sa-tzi sparg fatza cand te voi intalni, shi crede-ma se va intampla! Shi cand o sa dea borshul prin muianul tau, tot voi fi superior mojiciei tale, pt ca nu tzi-am jignit mama, sora, nevasta sau motorul (chiar daca, avand in vedere ce calareshti, nu mi-ar fi tare greu)

 

Acum vad ca suntem pe forumul la comunishti... Pare rau ca va "stric" imaginea, dar nu suport impertinentza slujitorilor lui Onan.

 

 

Frumos zis... frumos si elevat... si foarte plastic... si... abia astept.

 

Pina una, alta, observ ca Harley-istii sint cam "ingusti" in cuget si simtiri. Orice, dar sa nu te iei de Hirbley-Davidson, ca le sare mustaru' pe plafon si nu-i a buna, ca-s multi ai dracu' si n-au nici o boala...

 

Ce sa fac, nenea, daca atit ma duce mintea si calaresc un jaf de Triumph? Sa-mi pun streangul de git? Asa-s io, om simplu... d-aia, bag de seama, imi place Ural-ul... mai degraba...

Editat de Roadkill_Himself
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar se ia pe aratura....

 

faza cu bataia ca vezi un harley si daca zici ca e praf te ia posesorul la bataie mi se pare....Comunism :cheers:

 

 

Deci, pe mine amenintarea cu bataia m-a convins si-mi revizuiesc atitudinea, de acum incolo... ca-s mic si firav.

 

Totusi, nu suna a comunism, ci, mai dergaba, a mentalitate de pseudo-smardoi de cartier, de cocalar, ca dupa tastatura toti sint Zmeul Zmeilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82
Buahahhaha!!! Abia ashtept. Dragul meu idiot, daca jigneshti motorul meu, dai dovada de impertinentza shi prostie, destul de multa incat sa meritzi sa-tzi sparg fatza cand te voi intalni, shi crede-ma se va intampla! Shi cand o sa dea borshul prin muianul tau, tot voi fi superior mojiciei tale, pt ca nu tzi-am jignit mama, sora, nevasta sau motorul (chiar daca, avand in vedere ce calareshti, nu mi-ar fi tare greu)

 

Acum vad ca suntem pe forumul la comunishti... Pare rau ca va "stric" imaginea, dar nu suport impertinentza slujitorilor lui Onan.

;) oau... atat pot sa mai zic... ba neo-zeelandez-ule da' frustrat mai esti... ideea acestui topic era sa se stabileasca care din cele doua motoare harleycu atas vs. URAL cu atas , este mai bun... din ce puncte de vedere W T F ?! normal ca era "normal" sa castige URAL care e "tata motoarelor cu atas" pe cand Harley e motor de show/fitze/bashinutze de bulevard ... Ural-ul e cu adevarat o motocicleta practica si nu chiar scumpa(daca se tine cont ca este imbunatatit d.p.d.v. al constructiei si materialelor folosite>oteluri...)

 

inca o data OAU... mah shobolanule . tu sigur ai Harley?! :cheers: eu sigur n-am nici o motocicleta functionala , da' parca nu m-as agita atata daca aveam vreun V-ROD prin batatura... fapt foarte putin probabil :)

Editat de DARK-RIDER-82
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu gindesc. Nu stiai asta, mai Linge-nCur?

 

 

Bai Ilie-vijelie, chiar crezi tu ca lumea asta e atat de mica incat sa nu dau peste tine in Timisoara? Or fi banatenii fruncea, da' tu nu esti decat un epigon al oamenilor de pe acolo sau mai bine zis o puta cu urechi. Mi-am dat seama ca nu ganbdesti, in fara de 3 propozitii, nu le ai decat cu copipeistul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...