Sari la conținut

Mai Este Cineva Care Vinde Piese De Dnepr Si Ural ?


fhchth
 Share

Postări Recomandate

Pt ca munca noastra ( a chopperristilor cu dnepr ) sa nu fie in zadar ash vrea sa stiu daca este vre un dealer serios de piese

bune in tara la noi

 

gaspar exclus total ...

 

am avut probleme cu peste 50 la suta din piesele lui

+ madmax a venit saptamina asta la mine cu o pereche de chiulase cumparate de la el cu 800lei dupa 1000 de km a urmat o ruptura la una din urachile care prind rockerii , dupa aia chiar cind am vrut sa plecam de la garaj a picat o supapa in piston si a facut macel ...

 

 

 

dani din suceava

 

din ce mi-a trimis mi s-au parut piesele bune dar nu este punctual de loc cu comenzile iar timpul costa bani ....

 

mai e careva care aduce piese sau trebuie sa cumparam dnepre complete pt piese???

 

daca e cineva posteaza te rog aici

 

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dani nu traieste din adusul pieselor de comuniste de afara, face treaba asta din pasiune (de aici apare si au adaos mai mic fata de ceilalti) si nu merge saptamanal cum fac ceilalti. Prefer sa stau 2-3-4-5 saptamani dupa Dani sa trimita piese bune decat sa iau de la altii piese pe loc si sa se duca dracu in 3 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am cumparat de la dany, si chiar daca a durat poate 2-3 zile in plus, am fost multumit de calitatea pieselor. Trebuie sa intelegem ca nu le face el acasa si nici nu exista un magazin care sa aiba absolut orice pe stoc, el doar sa mearga sa ia si sa trimita apoi mai departe.

sunt convins ca el cauta calitate la pret mic si astfel dureaza ceva

in ultimile saptamani, inundatiile de la noi au avut si in ucraina corespondenta si bazarul a fost plin de apa si noroi , asa ca nu a prea avut de unde sa cumpere, decat poate de la mici mestesugari, care il aprovizioneaza e tunaru :) .

concluzia: astepti 2-3 zile dar piese noi iti da dany.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva de unde as putea cumpara un Ural? In principiu as vrea unul cat mai vechi si daca are si cu tractiune pe roata de la atas. Conditia esentiala este sa fie complet cu piese originale si fara nici o modificare. Daca stiti ceva va rog sa ma contactati la: id mess liviudurbac sau 0722311009.

Multumesc!!! :)

PS: sau Dnepr!!

Editat de liviudurbac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dani nu traieste din adusul pieselor de comuniste de afara, face treaba asta din pasiune (de aici apare si au adaos mai mic fata de ceilalti) si nu merge saptamanal cum fac ceilalti. Prefer sa stau 2-3-4-5 saptamani dupa Dani sa trimita piese bune decat sa iau de la altii piese pe loc si sa se duca dracu in 3 zile.

mda asha o fii

da Dar chestia e ca nu poti sa ii spui unuio client ....da iti termin motorul in 3-4-5 saptamini din cauza la 2 supape si 1 pinion sau cine stie ce ...

eu unul ash prefera sa platesc mai mult numai sa fie cind trebuie ...

eu cred ca din cauza pieselor de proasta calitate au renuntat f multi la dnepr ...

 

basty

 

dak nu www.ural-zentrale.de :) .numa bine

salut

multzam fain pt link e super

si au si pistoane facute in eu ...

am trimis un mail in care am intrebat de provenienta pieselor si de garantia calitatii???

 

daca un romin nu e in stare sa faca un site de piese ca lumea ...dam banii la nemti ...

poate chiar ii merita

 

multumesc

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiulasele la Dnepr se rectifica cu un strungar bun, chiulasele noi de Dnepr sunt cum sunt, si in afara de ce ati patit voi exista frecvent fisuri care la temperatura fac sa comunice camera de ardere cu exteriorul.

Supapele se fac la acelasi strungar din alte supape, ghidurile din fonta nodulara etc sa se potrveasca tot ansamblul cu abaterile de rigoare.

Toata lumea se plange de chiulase la Dnepr dar mai rar vad pe cineva care ia chiulasa intr-o mana si sta 2 ore la fiecare supapa si slefuieste.

 

Cat despre ural-zentrale si oldtimerplm, vand piese proaste foarte scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiulasele la Dnepr se rectifica cu un strungar bun, chiulasele noi de Dnepr sunt cum sunt, si in afara de ce ati patit voi exista frecvent fisuri care la temperatura fac sa comunice camera de ardere cu exteriorul.

Supapele se fac la acelasi strungar din alte supape, ghidurile din fonta nodulara etc sa se potrveasca tot ansamblul cu abaterile de rigoare.

Toata lumea se plange de chiulase la Dnepr dar mai rar vad pe cineva care ia chiulasa intr-o mana si sta 2 ore la fiecare supapa si slefuieste.

 

Cat despre ural-zentrale si oldtimerplm, vand piese proaste foarte scump.

O intrebare de la un mai putin profesionist: Cum se "rectifica" o chiulasa pe strung?

Am o problema cu o chiulasa, ce e drept, auto si nici un strungar nu a vrut sa mi-o rectifice pentru ca a spus ca asa ceva nu se poate face pe strung.

Imi poti raspunde la intrebare, te rog? As vrea tare mult sa-i dau peste nas strungarului.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare de la un mai putin profesionist: Cum se "rectifica" o chiulasa pe strung?

Am o problema cu o chiulasa, ce e drept, auto si nici un strungar nu a vrut sa mi-o rectifice pentru ca a spus ca asa ceva nu se poate face pe strung.

Imi poti raspunde la intrebare, te rog? As vrea tare mult sa-i dau peste nas strungarului.

Multumesc!

 

 

:crack: :kali: :D :scratch:...ai putea sa-l lovesti cu chiulasa peste nas daca nu vrea

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiulasele la Dnepr se rectifica cu un strungar bun, chiulasele noi de Dnepr sunt cum sunt, si in afara de ce ati patit voi exista frecvent fisuri care la temperatura fac sa comunice camera de ardere cu exteriorul.

Supapele se fac la acelasi strungar din alte supape, ghidurile din fonta nodulara etc sa se potrveasca tot ansamblul cu abaterile de rigoare.

Toata lumea se plange de chiulase la Dnepr dar mai rar vad pe cineva care ia chiulasa intr-o mana si sta 2 ore la fiecare supapa si slefuieste.

 

Cat despre ural-zentrale si oldtimerplm, vand piese proaste foarte scump.

 

Ce spune Aleko e cea mai buna varinata,sau chiuloasele rusesti nu ukraina,diferenta e foarte mare intre ele :material si finisaje si pret binenteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiulasele la Dnepr se rectifica cu un strungar bun, chiulasele noi de Dnepr sunt cum sunt, si in afara de ce ati patit voi exista frecvent fisuri care la temperatura fac sa comunice camera de ardere cu exteriorul.

Supapele se fac la acelasi strungar din alte supape, ghidurile din fonta nodulara etc sa se potrveasca tot ansamblul cu abaterile de rigoare.

Toata lumea se plange de chiulase la Dnepr dar mai rar vad pe cineva care ia chiulasa intr-o mana si sta 2 ore la fiecare supapa si slefuieste.

 

Cat despre ural-zentrale si oldtimerplm, vand piese proaste foarte scump.

..... :kali: aiaiai, musai tre' sa vad cum se rectifica o qiulosa cu un strungar(bun :scratch: ....probabil trebuie sa aiba o barba aspra...)

Si da , nu mai freaca aproape nimeni la supape, ....

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate e impropriu spus rectificarea chiulaselor pe strung. Nu am stat cu batranelul cand s-a apucat de chiulase si avea un strung micut cu universal care nu pridea foarte mult. Nu stiu ce operatii a facut, dar pot studia problema, cert e ca la sfarsit aveam ghiduri noi presate si supape facute de el care de atunci isi fac treaba bine.

 

Pentru o rezolvare rapida si profesionista in incinta Aerofina in spate e un atelier care se ocupa de astfel de reparatii la motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate e impropriu spus rectificarea chiulaselor pe strung. Nu am stat cu batranelul cand s-a apucat de chiulase si avea un strung micut cu universal care nu pridea foarte mult. Nu stiu ce operatii a facut, dar pot studia problema, cert e ca la sfarsit aveam ghiduri noi presate si supape facute de el care de atunci isi fac treaba bine.

 

Pentru o rezolvare rapida si profesionista in incinta Aerofina in spate e un atelier care se ocupa de astfel de reparatii la motoare.

tu stii ce inseamna "a rectifica" o chiulasa?

nu de alta, dar oamenii inteleg cu totul si cu totul altceva......

pe strung, poti incerca poate cateva mii de ani, sa actioneze eroziunea apei care picura din tavan asupra rectificarii chiulasei.

mestere, una este sa rectifici supape si alta este sa rectifici chiulase.....iar, daca tu te duci la batranei si habar nu ai ce au facut ei acolo, nu mai vorbi aiurea ca ii derutezi si pe altii, ok?

sa vorbesti cand vei face tu operatiunile descrise mai sus sau, macar, cand vei asista la ele.

in plus, despre ce fisuri e vorba acolo, mestere????? fisuri care comunica cu exteriorul?????

fisuri anale? sau de care zici?????? :kali: :D

adevarul este ca nici macar cele anale nu comunica cu exteriorul, dar, de unde sa stii? :crack:

ca nu te pricepi si dai cu clontul aiurea, da, am vazut si din belsug, dar, iti repet, NU VORBI/SCRIE AIUREA PENTRU CA SUNT MULTI CARE NU AU NICI O VINA, VIN AICI SA INTELEAGA, SA ISI EXPLICE CEVA SI CITESC INEPTIILE TALE, ok?

si sa nu te prind cu injurii la adresa mea, ca jar mananci. ai dat porumbelul aiurea, suporta consecintele.

fii barbat macar o data in viata ta!

:scratch:

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
tu stii ce inseamna "a rectifica" o chiulasa?

nu de alta, dar oamenii inteleg cu totul si cu totul altceva......

pe strung, poti incerca poate cateva mii de ani, sa actioneze eroziunea apei care picura din tavan asupra rectificarii chiulasei.

mestere, una este sa rectifici supape si alta este sa rectifici chiulase.....iar, daca tu te duci la batranei si habar nu ai ce au facut ei acolo, nu mai vorbi aiurea ca ii derutezi si pe altii, ok?

sa vorbesti cand vei face tu operatiunile descrise mai sus sau, macar, cand vei asista la ele.

in plus, despre ce fisuri e vorba acolo, mestere????? fisuri care comunica cu exteriorul?????

fisuri anale? sau de care zici?????? :kali: :D

adevarul este ca nici macar cele anale nu comunica cu exteriorul, dar, de unde sa stii? :crack:

ca nu te pricepi si dai cu clontul aiurea, da, am vazut si din belsug, dar, iti repet, NU VORBI/SCRIE AIUREA PENTRU CA SUNT MULTI CARE NU AU NICI O VINA, VIN AICI SA INTELEAGA, SA ISI EXPLICE CEVA SI CITESC INEPTIILE TALE, ok?

si sa nu te prind cu injurii la adresa mea, ca jar mananci. ai dat porumbelul aiurea, suporta consecintele.

fii barbat macar o data in viata ta!

:scratch:

 

 

Cum ti-au dat astia drumul din lesa cum incepi sa musti iar din (cuvant urat). Parca ziceai intr-un post ca e normal sa bata un motor de masina (parca era vorba de un Passat) pana isi ia ulei?

Bai pafaristule, poate-ti bate tie cotetul ala de supernova pe care l-ai nenorocit cu Texaco Havoline formula curului cu care te-ai laudat ca il bagi, tu ai impresia ca daca la mobre mai haraie lantul pe la vreun model acum toate motoarele bat?

Ce sa bata la Passat-ul omului? distributia e pe curea (dintata), tachetii sunt hidraulici... tu esti bun de client ca poti cumpara orice gioarsa si mai esti si multumit.

Ai avut si vreodata un motor bun pe masina sau mobra? ai reparat vreodata un motor la care sa rectifici arborele, sa bucsezi blocul, sa schimbi ghiduri de supape si supape? sau la tine reparatie inseamna sa bagi doi segmenti pe o camasa uzata de-ti rupi unghia si o tona de silicon rosu???

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bogdanmm

Iar ai rupt lantul. Pleaca ma in mm si de aici. :scratch: T

 

 

 

 

Aprofundeaza mai bine oscilatiile parazite ale arcului. Vii peste un an si imi aduci un rezumat.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bogdanmm

Iar ai rupt lantul. Pleaca ma in mm si de aici. :kali: T

 

 

 

 

Aprofundeaza mai bine oscilatiile parazite ale arcului. Vii peste un an si imi aduci un rezumat.

bag de seama ca esti un fel de lznicu? :D

asculta, ti-am argumentat unde ai gresit si cu ce ai gresit. tu ai sarit cu injuraturi. mai mult ca sigur, daca continui imi voi lua iar ban. dar, nu-i nimic. practic, ti-am demonstrat clar ca nu ai dreptate iar tu continui cu injuriii. dragul meu, asta denota incapatanare prosteasca, ok?

s-o stapanesti sanatos.

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
bag de seama ca esti un fel de lznicu? :kali:

asculta, ti-am argumentat unde ai gresit si cu ce ai gresit. tu ai sarit cu injuraturi. mai mult ca sigur, daca continui imi voi lua iar ban. dar, nu-i nimic. practic, ti-am demonstrat clar ca nu ai dreptate iar tu continui cu injuriii. dragul meu, asta denota incapatanare prosteasca, ok?

s-o stapanesti sanatos.

:scratch:

 

Pai la injurii, insulte si deturnari de subiect nu cred ca te intrece cineva,probabil din cauza aceasta ti-ai luat un ban peste bot, deci esti un fel de hotu striga hotu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la injurii, insulte si deturnari de subiect nu cred ca te intrece cineva,probabil din cauza aceasta ti-ai luat un ban peste bot, deci esti un fel de hotu striga hotu

ce zici tu acolo, puiule? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...