Sari la conținut

Accident In Arad


Deer T-Ace
 Share

Postări Recomandate

ieri seara la stirile n24 sau national tv nu mai retin exact, in arad un "BIKER" cu numere false la motocicleta (SUZI RF 600R ALBASTRU) nu a oprit la semnalul politiei, a fugit si a acrosat o femeie.

tanti era pe targa, dusa la spital, bikerul era in pantaloni scurti fara tricou pe el....ciumeg baiatu!

 

BAAAA!!!!! CE DRAQ E IN CAPUL VOSTRU!!!!!!???????

 

si uite asa iarasi o bulina neagra pentru motociclisti!

 

aici stirea:

 

http://www.aradon.ro/stiri/arad/articol/cu...080821-01061291

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, auzisem si eu de accidentul asta. Sa speram ca femeia n-a patit nimic, ca de motociclist ma doare la baston.

 

ca bie zici!

 

multi dobitoci in tara asta! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, s-a intamplat aseara pe strada Padurii.. chiar in fata la Bendea.

Doi cretinoizi, aveau casti - goneau prin oras cu un motor neimatriculat. micul rossi de la ghidon, cade-ai-ar dntii din gura! - are 17 anu, bineinteles ciu-ciu permis.. si merge de ceva vreme in stilul asta.. in fine, cert e ca au pus vre-o 6 masini de politie pe drum + o dubita de politie.. si in final cand au accidentat femeia aia - au cazut si ei, din nefericire nu au patit nimic.. i-au prins politaii, sper sa ii bage bine de tot la racoare sa se invete minte.

Eu am ajuns in zona fix cand bagau femeia cu tarca in ambulanta.

Nu sunt singurii teribilisti din zona, era doar o chestiune de timp pana sa apara astfel de accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care motociclist?? :P Este minor.Putea lua masina lu' tac'su' si atunci era sofer teribilist.Nu era nici motociclist nici automobilist,este un minor cu paie in loc de creier(dar care stie sa puna nr false si sa fuga de politie) care daca are niste parinti mai smecheri o rezolva in asa fel incat anul viitor pe vremea asta,nici nu o sa isi mai aduca aminte cineva ce s-a intamplat,pentru ca singura lege care se aplica cu adevarat in Romania si ptr bogati si pentru saraci este legea gravitatiei.Sa mori de ''ras'' nu alta :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ati merge prin zona aia, intre Timisoara si Arad si ati vedea cati colorati umbla cu motociclete fara numere sau numere de Franta, Anglia, etc, fara echipamente (casti) si in ce hal conduc cred ca v-ati face cruce si v-ati lasa de motociclism. Ce sa le faca politia din satele alea cand paritnii lor sunt bulibasi sau ce dracu or mai fi si sunt 100 de locuitori in sat care toti se ocupa mai nou cu vandutul de motociclete? Tot vina politiei este, ca toti stiu ce se intampla, si din Tm si Arad dar nu se duc sa faca razii cateva zile. Este mai usor pt toata lumea daca ii lasa in pace.

Si apoi vedem la stiri: ...."un motociclist..." cand de fapt este vorba de o cioara de 17 ani fara carnet si apoi iar zice lumea: "motociclistii astia nenorociti...."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si apoi vedem la stiri: ...."un motociclist..." cand de fapt este vorba de o cioara de 17 ani fara carnet si apoi iar zice lumea: "motociclistii astia nenorociti...."

 

cate mi-am auzit din cauza asta, fuaiiiiiiii!

partea proasta e ca suntem bagati toti in acelasi sac! pe nedrept (in majoritatea cazurilor), dar....ce mai e drept si corect in tara asta?

tare curios sunt daca se va schimba ceva vreodata in romanica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu stirea. Din cate am inteles, este vorba despre doi minori de 17 ani(logic, fara permis), care mergeau cu o motocicleta neinmatriculata. Neavand permis, consider ca n-au facut de ras comunitatea moto, ei nefiind motociclisti(din pacate lumea retine doar ca erau doi motociclisti care au savarsit o infractiune).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu stirea. Din cate am inteles, este vorba despre doi minori de 17 ani(logic, fara permis), care mergeau cu o motocicleta neinmatriculata. Neavand permis, consider ca n-au facut de ras comunitatea moto, ei nefiind motociclisti(din pacate lumea retine doar ca erau doi motociclisti care au savarsit o infractiune).

 

pai tocmai asta e ideea!

.....si cine pica de fraieri?.....noi motociclistii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai asta e ideea!

.....si cine pica de fraieri?.....noi motociclistii!

Din pacate ai dreptate. Noi motociclistii picam de fraieri. A mai fost o stire pe la ProTV(nu mai retin pe unde am vazut-o) in care se spunea ca motociclistul a facut si a dres si... accident si... MOTOCICLISTUL in sus si in jos... si ce sa vezi? Motociclistul era un simplu mopedist. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai uitati aici o stire adevarata cu "motociclisti"

 

http://www.realitatea.net/teribilism-si-la-munte_334896.html

 

si iar zice lumea: |motociclistii astia|

 

 

a draq motociclisti,......sau asa le zice mai nou la scuteristi!?

 

Din pacate ai dreptate. Noi motociclistii picam de fraieri. A mai fost o stire pe la ProTV(nu mai retin pe unde am vazut-o) in care se spunea ca motociclistul a facut si a dres si... accident si... MOTOCICLISTUL in sus si in jos... si ce sa vezi? Motociclistul era un simplu mopedist. :P

 

stai linistit e normal, are 2 roti, motor, rezulta motocicleta! sau tu crezi ca astia fac diferenta intre scuter si motocicleta! o laie!.... maine poiumaine si bicicleta va fi motor, ca dee are 2 roti! puwla lor de sugaci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niste retarzi. la mine pe strada, aseara, un retard d'asta colorat dadea gaz la partaietoare si apoi se urca cu picioarele pe sha si a mers vreo 100-metri ca jizas craist superstar din rio.

si se uita stg-dreapta poate-poate il remarca vreo pixda proasta ce bun circar e el.

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm... foarte tare... deja scuteristii sunt considerati motociclisti... Retardinho Petardel ala minor nu o sa raspunda pentru faptele sale, iar eu cand o sa ma mai plimb prin oras cu motoru ar cam trebui sa ma astept la vreun borcan in cap, right?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm... foarte tare... deja scuteristii sunt considerati motociclisti... Retardinho Petardel ala minor nu o sa raspunda pentru faptele sale, iar eu cand o sa ma mai plimb prin oras cu motoru ar cam trebui sa ma astept la vreun borcan in cap, right?

 

Doame fereste! dar dupa mintea unora n-ar fi exclus! s-apoi ne mai miram ca au boala toti pe noi! pai din cauza looser-ilor astia vor sa ne impuna restrictii (seara prin oras), etc!!!

ce tara faina da ce oameni de c*c*t!!!

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

minorul are 15 ani nu va raspunde penal pentru faptele sale .... din pacate :makeout:

 

am inteles ca, totusi, are 17 si cred ca va cam rapunde la varsta asta... parca trebuia sa fii sub 14 ca sa nu patesti absolut nimic... nu sunt insa sigur.. imi dau si eu cu parerea :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei in astfel de cazuri, prietenii ii apara, sau le gasesc circumstante atenuante:"e baiat bun"...Fuck'im de baiat bun! :P

 

Opiniile cititorilor:

 

"Va lamuresc pe toti... Raspuns | Semnalare

Mey... Sa va zic la toti... nu este de etnie roma sau tigan... Il cunosc pe baiat .. e prieten cu mine si il stiu de mult timp!El s-a apucat de multe sporturi si nu prea s-a tinut de ele... Apoi a vrut sa aiba un motor... bineinteles ca putea sa isi ia unu scuter sau ceva... Dar cum bunicii lui i-au zis ca ii face cadou care vrea... ce sa mai .. Paul e un baiat bun.. doar ca nu prea asculta si este incapatanat asa de felul lui.. Iar fiindca a fugit de politie nu a fost ca nu e inmatriculat motoru... ci doar pt faptul ca el cand vede politia se pierde.. Adik nu stie ce sa faca... Nu vrea sa ii faca necazuri la bunicii lui.. si cand a vazut politia a luato la fuga... dar uite ce s-a intamplat! Haide sa nu criticam dk nu stim despre cine vorbim! Oricum sa te faci bine Paul! Peace omu :makeout:>- NiGgaR "

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai jos e descrierea lui: "mi s-a parut a fi un "emo kid". Par lung, ridicat putin in sus, gen creasta si in 2 culori." lol, e doar un kcat de agarici cu parul vopsit, de unde pana unde motociclist ?

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei in astfel de cazuri, prietenii ii apara, sau le gasesc circumstante atenuante:"e baiat bun"...Fuck'im de baiat bun! :P

 

Opiniile cititorilor:

 

.. Paul e un baiat bun.. doar ca nu prea asculta si este incapatanat asa de felul lui.. Iar fiindca a fugit de politie nu a fost ca nu e inmatriculat motoru... ci doar pt faptul ca el cand vede politia se pierde.. Adik nu stie ce sa faca... Nu vrea sa ii faca necazuri la bunicii lui.. si cand a vazut politia a luato la fuga... dar uite ce s-a intamplat! Haide sa nu criticam dk nu stim despre cine vorbim! Oricum sa te faci bine Paul! Peace omu :makeout:>- NiGgaR "

Paul ala merita sa nu mai aiba carnet vreo minim 15 ani de-acum incolo,sa vada si el cum e sa fii pieton.Greseala se plateste,e minor,ok nu se duce la puscarie,dar...sa fie pus la munca comunitara in fiecare zi,sa sape santuri,sa desfunde canale,asta merita!

Si cum poti sa zici ca e "baiat bun" cand de fapt a MERS fara permis pe strazi publice si a luat-o si la goana.Asta nu e incapatanare,e nesimtire!PROSTIE!

Daca se intampla sa circule sa zicem pe o straduta de langa garajul lui,o straduta pe care nu e nimeni si e complet libera si era prins de politie poate mai intelegeam,ca nu pot sa zic ca nu am facut si eu asta,ba chiar am circulat fara permis si fara numere pe drum forestier cu motor sport,doar de dragul de a mai conduce un pic.Astea se mai pot accepta,nimeni nu e sfant.Dar sa pleci pe artere circulate,fara permis si sa RANESTI OAMENI NEVINOVATI..asta trebuie platita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<<Mey... Sa va zic la toti... nu este de etnie roma sau tigan... Il cunosc pe baiat .. e prieten cu mine si il stiu de mult timp!El s-a apucat de multe sporturi si nu prea s-a tinut de ele... Apoi a vrut sa aiba un motor... bineinteles ca putea sa isi ia unu scuter sau ceva... Dar cum bunicii lui i-au zis ca ii face cadou care vrea... ce sa mai .. Paul e un baiat bun.. doar ca nu prea asculta si este incapatanat asa de felul lui.. Iar fiindca a fugit de politie nu a fost ca nu e inmatriculat motoru... ci doar pt faptul ca el cand vede politia se pierde.. Adik nu stie ce sa faca... Nu vrea sa ii faca necazuri la bunicii lui.. si cand a vazut politia a luato la fuga... dar uite ce s-a intamplat! Haide sa nu criticam dk nu stim despre cine vorbim! Oricum sa te faci bine Paul! Peace omu :P>- NiGgaR ">>

 

 

 

<< .. Paul e un baiat bun.. >> ...e rau pamantul ca-l rabda...

 

Paul asta e un imbecil care ar trebui sa faca niste cursuri de reeducare in cadru institutionalizat. Iar bunicii care i-au cumparat motocicleta ar trebui sa faca puscarie.

Daca un vanator tampit ii cumpara nepotului o pusca si imbecilul de nepot iese cu ea pe strada sa le arate prietenilor ce tare e si din "intamplare" impusca pe cineva (de ex. pe boul de NiGgaR), atunci sa mai bagam faza cu: "Haide sa nu criticam dk nu stim despre cine vorbim!"???

 

Hai sa nu mai vorbim despre nimeni, chiar daca sunt cretini si, prin faptele lor, pun viata unor nevinovati in pericol, doar asa pt ca nu stim (intradevar) cat de cretini sunt cu adevarat!

Editat de cturturica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...