Sari la conținut

Xmraid Enduro Monteoru 24-26 Octombrie 2008


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 306
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ovidiu, lasa sa fie o surpriza cu trofeele :rusinica:

Eu vreau sa mai atrag atentia inca o data concurentilor cu privire la cazare, sa nu o lase pe ultimul moment, si la inscriere, mai primesc fise si maine. Deja fiecare clasa este sustinuta bine, si stiu ca vor mai veni multi neanuntati. Daca se completeaza numarul de locuri INSCRIERILE SE INCHID.

Toate bune si va asteptam

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot sunteti asa de bine organizati, nu ne spuneti si noua cum o sa fie vremea?

 

ploua, cat? cum? sa stim sa ne pregatim sufleteste.

 

stie cineva daca se va strica vremea in we? sau o sa fie bine?

 

prognoza... :rusinica:

 

sa inteleg ca suntem norocosi?

 

http://www.accuweather.com/world-forecast....AU&metric=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare ptr organizatori..exista si traseu de atv-uri?fiindca tocmai am vbit cu o gasca din valcea care se pregateste sa vina la cursa la voi..(sau mai este vreun event paralel cu concursul vostru?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare ptr organizatori..exista si traseu de atv-uri?fiindca tocmai am vbit cu o gasca din valcea care se pregateste sa vina la cursa la voi..(sau mai este vreun event paralel cu concursul vostru?)

 

Stefan si Ovidiu sunt in padure si nu stiu cat vor mai apuca sa intre pe-aici.

Concursul are si clasa de atv.

 

ATV-urile vor avea traseu pe GPS, in parte comun cu traseul pentru open, si vor parcurge o tura in fiecare zi de concurs. GPS-urile trebuiesc predate vineri seara pentru a fi incarcat track-ul si dupa sosire pentru a se descarca si verifica daca s-a mers pe traseu.

 

Spune-le baietilor sa plateasca la un alpha bank inscrierea si sa trimita pe mail un scan dupa chitanta si fisele de inscriere.

Valabil si pentru moto - sambata nu se vor face inscrieri! Daca stiti ca nu puteti sa ajungeti vineri pana la 20 in Buzau, trimiteti inainte fisa de inscriere si dovada platzii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot sunteti asa de bine organizati, nu ne spuneti si noua cum o sa fie vremea?

 

ploua, cat? cum? sa stim sa ne pregatim sufleteste.

 

stie cineva daca se va strica vremea in we? sau o sa fie bine?

 

prognoza... :D

 

sa inteleg ca suntem norocosi?

 

http://www.accuweather.com/world-forecast....AU&metric=1

Speram sa fim norocosi, sau mai bine spus sa fiti! :rusinica:

Oricum pe aici ne vom mai auzi abia dupa concurs, cu poze si vesti. Toate bune

Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dat ieri la extrem - a fost cam mult pentru noi, dar fun maxim. Vali (Teo doctorul) are o coasta rupta, eu cu glezna sucita, frate-meu Alex (omul cu Axel Telecom) cu motor bulit

Foarte bine organizat.

Comunicatii radio peste tot - cu ajutorul Axel Telecom.

Multi concurenti - cred ca peste suta

Traseu normal pentru extrem dar greu pentru open - multi n-au terminat

Era un atv-ist cazut - a bagat o coborare foarte abrupta. si lunga. S-a invelit cu el. A trebuit ambulanta.

Cred ca atv-urile ar trebui sa se limiteze la plimbari si eventual la extrem dar pe o suprafata restransa cu noroaie, videocamere...si ambulante disponibile imediat.

Vremea excelenta pentru hard...un fic frigutz

Dar....respect organizatorilor - foarte inimosi, Ovidiu, Mache, Dani si toti ceilalti. Nush cum s-au gasit atatia oameni pasionati la un loc.

Buzaul - capitala enduro-ului romanesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne-am dat la Open...doar sambata.....ca duminica eram in pioneze...... ;)

Consider ca totul a fost de nota 20....incepand cu marcajul si terminand cu masa festiva care ...a semanat mai mult a nunta: multa mancare si voie buna...sa mor.... ma pipaiam pe buzunare avand impresia ca din moment in moment striga daru' ;)

Deci pe scurt: traseul de Open a avut 2 etape; prima....mai usoara '' de incalzire'' de 20 km si a doua de 40 km SUPERBA!!!!! :blbl: ...un traseu complet as spune...cu umila mea experienta: urcari abrupte, coborari pe pietris, denivelari in camp deschis, treceri prin lastaris, treceri prin vaduri etc

Un efort mare pt organizatori dar incununat de deplin succes......pt care vreau sa le multumesc. Voi venii de fiecare data cu placere.

Din cate am vazut, foarte multi care venisera pt extreme s-au bagat la clasa open(hobby)...

Bravo XM Raid, bravo Teo, bravo Ovidiu..si tuturor celor care au pus umarul la acest eveniment....

post-2590-1225041003_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa ne mai laude prea mult lumea ( ;) ), vreau sa transmit si eu (in numele organizatorilor) multumiri tuturor participantilor, concurenti sau insotitori, dar mai ales concurenti, dar si catorva persoane mai speciale care ne-au onorat cu prezenta si cu ajutorul: Mani care a batut mult drum sa fie alaturi de noi, Mihaelei care a facut ca pentru prima data in Romania un clasament de la un concurs de enduro sa fie dat live la o emisiune cu mare audienta, Demonul cu Pitica si Ionut 73 (care din primavara va fi iar pe motor), si... oricum le multumim tuturor pentru prezenta, ajutor, comportament si nu in ultimul rand pentru felicitarile pe care ni le0au transmis. Noi ii mai asteptam la viitoarele concursuri organizate de XMRAID. Acu ne luam si noi ceva timp de odihna dar pe la inceputul lui 2009 va vom spune ce avem de gand. Voi antrenati-va.

Stefan

 

PS. Eu nu am poze, va dau doar clasamentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo!foarte tare si bine organizat.cu o singura exceptie,cea a ,marcajelor(cel ptin din partea mea)M-am dat la greu pe traseul de extrem desi eram inscris la open.am mers fara coechipier si mi-a fost greu sa vad unde dracu erau sagetile verzi,asa ca-i trageam tare pe cele rosii :blbl: abia azi am realizat ca in prima zi am facut jumate din extrem si asa am inteles cum am ajuns al 14-zecelea,desi nu m-au depasit decat vre-o doi.am auzit si la alti concurenti de la open ca ar fi gresit traseul in sensul acesta.

oricum,felicitari.mai vrem. ;)

clau.

o sa vrem dvd-ul si noi.poate ne anuntati cumva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne bucuram ca sunteti multumiti !!! Va asteptam sa deveniti membri ai clubului XMRAID ;) .

 

In alta ordine de idei cei care au facut poze sunt rugati sa le trimita la contact@xmraid.ro si le vom posta pe situl clubului : www.xmraid.ro

 

Va multumim

 

Ps. Dam alte poze la schimb si, daca sunteti cuminti , un frumos dvd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare traseul, organizarea si oamenii care s-au unit pentru a creea aceste conditii (va vorbeste cel mai murdar concurent cu un Suzuki DR 350, din prima zi de la clasa OPEN) Au fost zone in care am luat-o fara sa vreau pe traseul de EXTREM, si in momentul in care am vazut urcarea respectiva, deja ma gandeam s-o pun de-un gratar si-un Redbull si sa-i astept pe baieti ;) , spre uimirea mea, Suza mea nu m-a lasat la greu si-am terminat pe locul 16 la clasamentul general. E primul concurs la care am participat si va spun sincer ca sunt RUPT dupa doua zile de endureala :blbl: Super tare frateeeeeeeee . Inca odata, felicitari organizatorilor ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare traseul, organizarea si oamenii care s-au unit pentru a creea aceste conditii (va vorbeste cel mai murdar concurent cu un Suzuki DR 350, din prima zi de la clasa OPEN) Au fost zone in care am luat-o fara sa vreau pe traseul de EXTREM, si in momentul in care am vazut urcarea respectiva, deja ma gandeam s-o pun de-un gratar si-un Redbull si sa-i astept pe baieti :( , spre uimirea mea, Suza mea nu m-a lasat la greu si-am terminat pe locul 16 la clasamentul general. E primul concurs la care am participat si va spun sincer ca sunt RUPT dupa doua zile de endureala ;) Super tare frateeeeeeeee . Inca odata, felicitari organizatorilor ;)

Chiar cu DR 350 S????? :D Asta da motor de anduranta...Ce pinioane folosesti pt curse? Cum ai avut consumul? :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii felicit si eu pe baietii de la Buzau - o gasca solida unde oamenii s-au completat exemplar pentru a iesi totul bine (incepand de la traseu si pana la vinul ala rosu).

Ii felicit (si ii invidiez) pe toti participantii. Podiumul la extrem si old boys nu a avut nici o surpriza. Insa la open remarc locul 3 al lui Alex din pitesti. E o performanta foarte buna la varsta lui (vreo 16 ani, cred) si sper sa i se fi deschis apetitul pentru curse. Felicitari si celor 2 fete care au facut traseul in ambele zile (traseu de open care a fost, se pare, destul de tehnic).

Abia astept sa ma pun pe picioare si sa fac si eu traseele.

 

Multumiri speciale sotiei lui Teo de la Paducel care a ajutat-o mult pe sotia mea sa se descurce cu piticul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii felicit si eu pe baietii de la Buzau - o gasca solida unde oamenii s-au completat exemplar pentru a iesi totul bine (incepand de la traseu si pana la vinul ala rosu).

Ii felicit (si ii invidiez) pe toti participantii. Podiumul la extrem si old boys nu a avut nici o surpriza. Insa la open remarc locul 3 al lui Alex din pitesti. E o performanta foarte buna la varsta lui (vreo 16 ani, cred) si sper sa i se fi deschis apetitul pentru curse. Felicitari si celor 2 fete care au facut traseul in ambele zile (traseu de open care a fost, se pare, destul de tehnic).

Abia astept sa ma pun pe picioare si sa fac si eu traseele.

 

Multumiri speciale sotiei lui Teo de la Paducel care a ajutat-o mult pe sotia mea sa se descurce cu piticul :blbl:

 

Din punctul meu de vedere, a fost o reusita. Chiar daca nu am participat, m-am simtit foarte bine si as dori sa le multumesc organizatorilor si gastii de accidentati cu care am stat la vorba(Ionut, Many ;) ). Sper ca data viitoare sa ne vedem in mocirla

 

 

Dragos

Editat de Achile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo! excelent! marcaj bun. ramaneti la nivel de marcaje si nu treceti la GPS. o echipa sufletista, autodidacta si optimista. traseu foarte bine ales alternand intre portiuni grele si portiuni de respiro.

sfaturi: marcaje cu semne mai mari in locurile unde se despart traseele EXPERTI, OPEN, ATV.....(va amintiti de marcajele de la enduro organizate de zolt).

asigurati parc ferme cu paza pentru a nu avea surprize cu furturi sau distrugeri. am auzit ca cineva se plangea ca i s-au schimbat placutele de frana peste noapte(in cortul de la BZ, un husaberg)

 

atmosfera foarte placuta, fun si distractie pe cinste :blbl:

Faptul ca Mihaela si Dani au fost aproape de noi ne-a ajutat foarte mult si ne va ajuta in continuare, se mai vorbeste si de enduro, motocros...etc

 

merita sa tineti cursa mai devreme(vara) aveti toate conditiile

ramaneti independenti ;)

 

bafta si noroc

ciprian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...