Sari la conținut

Accident Mortal


bogdan boeru
 Share

Postări Recomandate

Offtopic: ma intorceam duminica seara (pe la 10) spre Iasi. Drumul Roman - Iasi e beton, doua benzi pe sens, semnalizat, marcat, il stiu pe dinafara. Curbe misto, cele la dreapta le luam de pe banda a II-a, intram pe interior, ieseam din nou pe a II-a, ce mai, sa tot mergi. Bai, si intr-o curba am zis... hai ma s-o las mai moale, nu ma grabesc, hai sa merg si eu mai incet... am luat curba lejer, pe banda a II-a. Am apucat sa vad doar o fractiune de secunda doua cururi de cal, mergeau faara nici o treaba, fix pe interiorul curbei. M-a luat un pic cu tremurici, mai ales ca am pe creier accidentul lui Fleica, inca de dinainte sa-mi iau motor. In aceeasi zi, mergeam in grup (vreo 12 motoare), un vitel s-a speriat de una dintre motociclete si a cazut fix in fata urmatorului motociclist din coloana. La vreo 30 de kilometri mai incolo, Crivat era sa ia in plin un porc care se relaxa pe carosabil.

 

Romania. Nici in timpul zilei nu e vesel sa fii pe drumurile patriei, d'apai seara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce greu imi este cand ma gandesc la ce dureri tragi radu-le si cat vei trage de acum incolo pana vei ajunge acasa si cred ca vei trage si dupa ce vei iesi din spital...as vrea sa impartim durerile....pt ca stiu ca sunt infernale si insuportabile care te fac sa zici ca peste asta nu mai treci dar vei trece si vei avea zambetul pe buze iarasi dumnezeu sa te ajute sa treci cu usurinta prin chinurile care te rod :scratch: imi pare rau de tine si de oliana pt ea zic R.I.P. pentru tine zic Hai Ca Poti ...trebe,...nu renunta acum ...

 

Cine e ma Radu ... eu intelesesem ca a intrat o fata intr-un cal ...

Pe cal il chema Radu ?

Nu mai inteleg nimic ...

Editat de dami3n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O FATA a murit pe loc dupa ce moto pe care erau ea si un prieten a lovit in viteza un............. cal .

 

 

Nu pot sa cred am fost cu amandoi prin oras la ture mai demult nu in seara tragediei :) si el si ea au fost de zahar...R.I.P. pt Oliana si Radule nu pleca dintre noi te vrem iarasi printre noi la glume si plimbari si intalniri..

 

 

 

HA...HA...HA...Ce gluma buna ...chiar ca sunteti terminati daca si in cazul asta considerati ca este loc de caterinca. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine e ma Radu ... eu intelesesem ca a intrat o fata intr-un cal ...

Pe cal il chema Radu ?

Nu mai inteleg nimic ...

 

Da,asa este...urmeaza sa-l opereze pe cal ca s-o scoata pe fata! :)

Banuiam ca-s multi cretini in tara asta,iar pe zi ce trece ma conving! :scratch:

Nenorocirea mare este ca acestia se inmultesc mai repede decit dispar pe cale naturala!

Iarta-i Oliana...ca nu stie ce vorbeste! :unsure:

Scuze de Off-topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HA...HA...HA...Ce gluma buna ...chiar ca sunteti terminati daca si in cazul asta considerati ca este loc de caterinca. :)

 

Asa si ?

 

Da,asa este...urmeaza sa-l opereze pe cal ca s-o scoata pe fata! :unsure:

Banuiam ca-s multi cretini in tara asta,iar pe zi ce trece ma conving! :scratch:

Nenorocirea mare este ca acestia se inmultesc mai repede decit dispar pe cale naturala!

Iarta-i Oliana...ca nu stie ce vorbeste! :P

Scuze de Off-topic!

 

Venind din partea lu nea Ivan Pedala , omul care are poza cu casca de neam prost in cap la avatar si cuvinte in vocabular cam cat consum eu in discutia cu robotul telefonic .... consider ca este un compliment .

 

Oricum ... scopul postului a fost atins .

 

Acum sa il traduc .... mai terminati cu povestile despre ce mult bine le doriti si cat au fost ei de deosebiti si cum putea lumea sa se invarta invers daca erau in viata si constienti amandoi in acest moment .

 

Puneti dracu mana pe telefon , sunati parinti , spital , politie , doctori si vedeti ca omul ala sa aiba bani si sange pentru operatii , martori pentru ce s-a intamplat ca sa nu se trezeasca din coma direct cu dosar penal pentru vatamare , bani pentru inmormantare parinti fetei samd .

Si cand o sa terminati cu chestia asta ,nu o sa ma mai doara mai departe de pix de posturile voastre revoltate .

 

De latrai si binevoitori sunt satul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa si ?

 

 

 

Venind din partea lu nea Ivan Pedala , omul care are poza cu casca de neam prost in cap la avatar si cuvinte in vocabular cam cat consum eu in discutia cu robotul telefonic .... consider ca este un compliment .

 

Oricum ... scopul postului a fost atins .

 

Acum sa il traduc .... mai terminati cu povestile despre ce mult bine le doriti si cat au fost ei de deosebiti si cum putea lumea sa se invarta invers daca erau in viata si constienti amandoi in acest moment .

 

Puneti dracu mana pe telefon , sunati parinti , spital , politie , doctori si vedeti ca omul ala sa aiba bani si sange pentru operatii , martori pentru ce s-a intamplat ca sa nu se trezeasca din coma direct cu dosar penal pentru vatamare , bani pentru inmormantare parinti fetei samd .

Si cand o sa terminati cu chestia asta ,nu o sa ma mai doara mai departe de pix de posturile voastre revoltate .

 

De latrai si binevoitori sunt satul .

 

:scratch: :) :unsure: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omul care are poza cu casca de neam prost in cap la avatar ... De latrai si binevoitori sunt satul .

 

Ba baiatule, tu stii cum arata o casca de enduro ? Raiseru' lu' peshte ... Numai fumuri frate in capul astora cu vitezane, nu le mai ajungi cu levierul la nas, hahalerelor ...

 

PS - Imi cer scuze pentru ceilalti posesori de vitezane, fiecare padure cu uscaturile ei ...

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ontopic: nici nu vreua sa ma gandesc ce e in inima omului cand se trezeste si afla ca pasagera a murit...

 

OFF-T: E un fel de ozn F650 ala... am mai vazut eu prin oras d-alea... is ciudati rau aia care merg cu ele... nu stiu ei ce-i o motoreta adevarata... numa alea cu plastice multe si abtibilde sunt adevarate... sa mor de nu...

 

ON-T: Agree on that... dar revenind la prea-iubita noastra capitala, personal cam urasc unii caini si matze maidanezi care iti cam fug prin fata si in oras... pe alei ma refer... nu chiar pe strada...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai cu cine ma...nu avetzi pic de bun simtz.....atzi stricat si post-ul asta...

Asta e...avea dreptate cineva...invata cine are urechi sa asculte si sa bage la cap,ceilalti o sa-i vedem miorlaindu-se pe aici cu oasele rupte cat de curand! :scratch:

Regret ca astia care arata cu degetul nu au nici macar bunul simt sa respecte mortii,nu mai vorbesc de varsta sau altceva...

Si culmea,vad ca sunt si semianalfabeti! :)

Dormi in pace,Oliana! :unsure:

Sanatate Radule! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok...scuze, un pic off topic postul meu....stiu ca nu e chiar asta subiectul, dar voi ati vazut ce scriu astia de la pro tv despre stire...adica ce "titlu" i-au pus?

 

http://www.protv.ro/stiri/eveniment/grav-accident-de-circulatie-la-o-luna-dupa-ce-s-au-casatorit.html

 

Cum adica frate.....de unde pana unde MOTOARELE MORTII ..????!!!!! adica, nu inteleg, ce vina are motorul sau motociclistul in cazul de fata, ca un idiot nu a putut sa isi tina calul legat sau in grajd NOAPTEA, cum adica, motorul a prins brusc viata si vointa proprie si i-a trantit pe cei doi? pai nu e de mirare ca toti pe strada ne numesc donatori de organe sau ca parintii nostri nu mai dorm noaptea stiind ca suntem pe motor....

E adevarat ca sunt unii pur si simplu inconstienti pe motoare sau scutere...dar nici media nu ne face o imagine prea buna....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici macar nu erau casatoriti. In primavara aveau nunta. Radu inca nu a aflat de prietena lui ca e moarta, stie doar ca e mult mai bine decat el :laugh: Nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa fie in sufletul lui atunci cand o sa afle adevarul... Oliana o sa fie inmormantata Sambata! Haideti sa o conducem pe ultimul drum, fiindca merita :)(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SPER CA DIN TOPICUL PE CARE L-AM DESCHIS CEI CARE L-AU CITIT SI AU MINTE IN CAP SI BUN SIMT SA INVETE CEVA SI SA TRAGA O CONCLUZIE

 

 

IAR NESIMTITII CARE AU LUAT IN BAZA TOT CE S- A SPUS SA TACA DIN GURA, E ULTIMUL LUCRU PE CARE IL MAI AU DE FACUT MACAR ATAT PUTIN RESPECT PENTRU FATA CARE A MURIT SI BAIATUL DIN SPITAL................................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand R.I.P. :) :) fetei careia cum iti e scris din pacate nu poti sterge :laugh: .

Sanatate lui Radu, sper sa-si revina complet cat se poate de rapid.

 

Cam aceasi poveste am patit-o si eu, la intrarea in Bucuresti din comuna Pantelimon de sub podul care face trecerea peste lac, nu stiu exact ce se intampla acolo cert este ca de 3 ori am vazut politisti chemati sa dirijeze traficul pentru ca scapase pe carosabil cate un cal sau un manz.Odata am avut neplacerea de a da in fata in fata(la ora 3 dupa-amiaza) cu unul "pierdut" care alerga spre mine sensul meu de mers..pot spune ca m-am inmuiat total nestiind cum sa reactionez in fata lui(singura data cand mi s intamplat asa ceva).Animalul alerga in zig-zag si nu am apucat decat sa opresc motorul pe marcajul ce delimiteaza cele 2 benzi si sa astept pentru 15 sec ca prostul, sa vad ce se intampla.Norocul meu a fost ca animalul a trecut in alergare la 1 metru de mine..mi-au trebuit 3 tigari sa mi dau seama ca puteam fi calcat de un CAL, stand pe loc, pe axul drumului avand impact frontal pe sensul meu de mers.HORROR..atat pot spune.

 

Trebuie facut ceva in acest sens..nu se poate ca oameni sa ne fie frica sa iesim pe sosele si sa dam peste caini care se infig in tine sau cai care te omoara doar ca mergi in directia lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SPER CA DIN TOPICUL PE CARE L-AM DESCHIS CEI CARE L-AU CITIT SI AU MINTE IN CAP SI BUN SIMT SA INVETE CEVA SI SA TRAGA O CONCLUZIE

 

 

IAR NESIMTITII CARE AU LUAT IN BAZA TOT CE S- A SPUS SA TACA DIN GURA, E ULTIMUL LUCRU PE CARE IL MAI AU DE FACUT MACAR ATAT PUTIN RESPECT PENTRU FATA CARE A MURIT SI BAIATUL DIN SPITAL................................

Pt fata care a murit da, dar ala din spital am inteles ca a mai tavalit cateva masini la viata lui, un fel de pui de bani gata, banii lu tata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Venind din partea lu nea Ivan Pedala , omul care are poza cu casca de neam prost in cap la avatar si cuvinte in vocabular cam cat consum eu in discutia cu robotul telefonic .... consider ca este un compliment .

Vezi ca si alte tipuri de vehicule pe 2 roti decat alea pe care te dai tu se numesc tot motociclete. Si cred ca un motociclist e neam prost daca spune ca altul care poarta casca de Enduro poarta casca de neam prost... Nu zic ca si eu fac misto si le zic la motoarele ale (cam ca toata lumea) capre pur si simplu pentru ca asa arata (la fel cum aproape tuturor motocicletelor BMW li se spune vacile de la BMW), dar sa-i spui unuia care se da pe capra pentru ca se da pe capra ca e neam prost e cu totul altceva... Stii, daca ma gandesc bine parca tu strangi de urechea dreapta un porc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca si alte tipuri de vehicule pe 2 roti decat alea pe care te dai tu se numesc tot motociclete. Si cred ca un motociclist e neam prost daca spune ca altul care poarta casca de Enduro poarta casca de neam prost... Nu zic ca si eu fac misto si le zic la motoarele ale (cam ca toata lumea) capre pur si simplu pentru ca asa arata (la fel cum aproape tuturor motocicletelor BMW li se spune vacile de la BMW), dar sa-i spui unuia care se da pe capra pentru ca se da pe capra ca e neam prost e cu totul altceva... Stii, daca ma gandesc bine parca tu strangi de urechea dreapta un porc...

 

Lasa-l frate pe analfabetul ala,el are impresia ca daca a condus 5-6 marci de masini si si-a facut poze cu FZR,VTR,CBR,ZX6R

va ajunge cindva ca nea Ivan?Se inseala amarnic!Nici la degetul mic nu-i va fi,indiferent de fumurile pe care le prezinta la partea superioara a castii (daca o avea?!)...Si mor cand vad cocliti din astia care incerca sa se puna in evidenta oriunde,oricum,doar ca sa fie ei in fata!Si-a gasit unde sa faca baza...pe un topic in care unii isi plang mortii si prietenii de pe patul spitalului...Dar sa aiba grija,ca asa cum se comporta aici,pe forum,asa se poarta si in trafic si nu m-ar mira ca in viitor nea Ivan sa-i transmita condoleante mamicii lui sau celor dragi ramasi,fiindca cei ca el sunt "personaje principale" la aceasta sectiune din forum!Doar asta si vor,sa-i vada lumea ce "cool" se dau ei si ce tari sunt!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP pt fată.

Problema nu e calul sau Âşi mai dobitocul lui de stapan,care sigur era ca majoritatea stapanilor de astfel de cai beat. Eu am lucrat ca veterinar cu astfel de oameni si stiu cum sunt... Ei au o lume a lor...

Problema e ca Politia nu isi face treaba.. de multe ori vede Politia rurală vede asa ceva si se face ca nu vede, deoarece ne Gigi care are vaci sau cai e cumartu lui sau vecin..cum e la tară.

Si chiar de nu e nimic, nu se implica. Ei se roaga ca pe tura lor sa nu se intample nimic..

Ia sa dea cateva amenzi usturatoare stapanului sa vezi cum nimeni nu isi mai lasa animalele de izbeliste.

Mai mult... a venit vremea tulburelului.. multi cretini se imbata si se urca in caruta si ii duce la destinatie calul... ala e animal..bine ca totusi e destept si merge pe partea dreapta.

sa vedeti cate se vor mai intampla in mediu rural de acu in colo.. Si inca ceva... care creste si mai mut gradul de periculozitate cu stapanii de animale de interes economic- agricol... multi ,majoritatea depasesc 50-60 de ani... si nu mai vad... Dau cu tractoru sau caruta peste tine... daca mai pui ca sunt frustrati si merg si beți... e clar..

Am ajusn mai rau ca in Mongolia...

 

Scuze ca am mai facut niste greseli de exprimare si am mai omis cateva litere da eram nervos si am si o tastatură cam stricată...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l frate pe analfabetul ala,el are impresia ca daca a condus 5-6 marci de masini si si-a facut poze cu FZR,VTR,CBR,ZX6R

va ajunge cindva ca nea Ivan?Se inseala amarnic!Nici la degetul mic nu-i va fi,indiferent de fumurile pe care le prezinta la partea superioara a castii (daca o avea?!)...Si mor cand vad cocliti din astia care incerca sa se puna in evidenta oriunde,oricum,doar ca sa fie ei in fata!Si-a gasit unde sa faca baza...pe un topic in care unii isi plang mortii si prietenii de pe patul spitalului...Dar sa aiba grija,ca asa cum se comporta aici,pe forum,asa se poarta si in trafic si nu m-ar mira ca in viitor nea Ivan sa-i transmita condoleante mamicii lui sau celor dragi ramasi,fiindca cei ca el sunt "personaje principale" la aceasta sectiune din forum!Doar asta si vor,sa-i vada lumea ce "cool" se dau ei si ce tari sunt!

Daca ma gandesc bine, ar trebui sa-mi licentiez expresia: "a strange porcul de urechea dreapta" = "a merge pe motocicleta care are in toba in loc de filtre doar 2-3 gauri". Nu o sa o inregistrez la OSIM, dar oricum probabil ar linisti alte subiecte de genul "Militzistii nervosi contra motociclistilor galagiosi" (sau cum s-o numi exact) unde e o mare disputa intre unii care grohaie si altii care le salta talonul fara fonometru (mare conflict intre incalcarea bunului simt contra incalcarii legii rutiere).

Oricum din cate stiu eu impricinatul cu casca "de tzaran" e motociclist de mai bine de 20 de ani si instructor moto apreciat de elevii sai (nu am stat sa ma uit la profil acum, dar m-am mai intersectat cu el pe forumul asta si asta e ce am retinut eu in timp, plus ca de obicei pe forum a avut numai interventii de bun simt si asta conteaza si mai mult), asa ca evident ca m-am enervat cand am vazut tampeniile alea si am reactionat la limita la care mi-as putea lua ban pe o luna-doua, dar oricum merita distractia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Venind din partea lu nea Ivan Pedala , omul care are poza cu casca de neam prost in cap la avatar si cuvinte in vocabular cam cat consum eu in discutia cu robotul telefonic .... consider ca este un compliment .

 

Prietene,

 

In primul rand ar fi cazul sa vorbesti frumos. Neam prost esti tu si familia ta, atata timp cat ai cohones sa jignesti pe forum fara sa cunosti macar persoana...Nu te-ai spalat tu pe dinti cati km are omul asta pe motor, mai invata, mai mergi, mai citeste. Ai de capul tau de idiot!!!!!!!

 

SI VREAU SI EU UN MARE BAN DE LA ADMIN CA M-AM SATURAT DE FORUMUL ASTA PLIN DE CUNOSCATORI IN ALE MOTOCICLISMULUI!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...