Sari la conținut

Adevarata Lupta La 125 :)


ce motor ati alege?  

1.621 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Yamaha DT 125 ii motor bun?.....am fost cu unu, tip supermotor, ii tzies

ce e ala supermotor? chiar nu am auzit de tipul asta nou: "supermotor"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 741
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
RS125

Pentru ca

-2 timpi RULEZ (4 timpi, 125cc e prea lenesa)

-imi plac carenatele (subiectiv) - naked nu-s asa faine ca design

-dintre carenate RS125 e clar no.1 (o poate confirma oricine) - ca acceleratie, vit.max etc

 

A doua optiune ar fi Derbi125, arata super si e si un pic mai ieftina.

 

ca viteza maxima , acc etc ... da la anduranta nu te gandesti? sau iti place doar sa pierzi vremea prin orash? pt ca eu unul imi place sa ies si inafara orashului si acolo nu prea rezista celebra drujba(ca sunet) de 125 , binecunoscutul RS . Eu unul as obta pt CBR sau NSR si app ... dc NSR-ul nu e in top?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca viteza maxima , acc etc ... da la anduranta nu te gandesti? sau iti place doar sa pierzi vremea prin orash? pt ca eu unul imi place sa ies si inafara orashului si acolo nu prea rezista celebra drujba(ca sunet) de 125 , binecunoscutul RS . Eu unul as obta pt CBR sau NSR si app ... dc NSR-ul nu e in top?

 

vezi``ti ma de treaba ca duce si rs inafara orasului stai calm il stiu pe unu care face buzau constanta in fiecare saptaman si mergea ceas RS a uitat sa bage odata ulei si sa calat ca altfel nici acuma nu avea nimica crezi ca sutn chair asa de fragile motoarele in 2 timpi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca viteza maxima , acc etc ... da la anduranta nu te gandesti? sau iti place doar sa pierzi vremea prin orash? pt ca eu unul imi place sa ies si inafara orashului si acolo nu prea rezista celebra drujba(ca sunet) de 125 , binecunoscutul RS . Eu unul as obta pt CBR sau NSR si app ... dc NSR-ul nu e in top?

nsr nu e in top ca nu se mai fabrica.

nsr si rs sunt tot 2t, de ce una ar rezista mai mult in afara si cealalata nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-a mintit. nsr e 2t toata ziua.

ce ai frate....nsr e 4timpi doar i-a zis vanzatorul.

Iti dai seama in ce hal a ajuns lumea,vorbesti sa cumperi o mobra si iti zice cati timpi vrei tu.i-a mai adaugat 2 timpi cand i-a schimbat uleiul in cutie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toata lumea inclusiv un poseseor de la care vreau sis per sa-l iau a zis ca e in 4t

da ma, e 4t are 2 cilindrii cap in cap. 2t+2t=4t, logic. daca ii mai pui un cilindru faci 6t, iti dai seama cum rezista ala la drum lung?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

...prieyene,iati un suzuki marauder de 125..si nu regreti nimic....consum mic si fiabilitate....foarte rezistent si daca esti singur pe el cu presiunea facuta corect in roti poti sa dai bordul cu el....este excelent pt drumurile lungi,si un consum foarte mic...am mii de kilometri cu el si nu a picat nimic...!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
ca viteza maxima , acc etc ... da la anduranta nu te gandesti? sau iti place doar sa pierzi vremea prin orash? pt ca eu unul imi place sa ies si inafara orashului si acolo nu prea rezista celebra drujba(ca sunet) de 125 , binecunoscutul RS . Eu unul as obta pt CBR sau NSR si app ... dc NSR-ul nu e in top?

 

Exact!!!...NSR-ul de ce nu e in top???...Ce daca nu se mai fabrica??? S-a facut pana in 2000-2001...si arata de 100 de ori mai bine ca un RS...si fiabil si chiar nervos avand Pover-Valve!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact!!!...NSR-ul de ce nu e in top???...Ce daca nu se mai fabrica??? S-a facut pana in 2000-2001...si arata de 100 de ori mai bine ca un RS...si fiabil si chiar nervos avand Pover-Valve!!!

Nu arata chiar mai bine de cat RS, dar la fiabilitate iti garantez eu ca bate lejer RS-ul.

Cat despre putere, depinde ce model ai. Nsr-urile fabricate in '90-93 bat sigur un RS, astea mai noi sunt limitate in multe locuri si chiar si delimitate mai rar depasesc 160km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

sunt norocosul detinator al unui RS 125 din 2006 ... si dupa mine cred ca e cea mai buna la aceasta clasa DAR si aceasta are si dezavantaje cum ar fi motorul in 2 timpi trebuie sa ai grija de el sa pui ulei bun etc..

Si cum a spus ZzEU si eu zic ca e taticul lor chiar daca unii de pe forum au alte pareri despre aceasta motoreta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergi mult in ture mari se merita sa pui ulei bun ca Motul 710 care este vreo 60lei litru.

Daca te dai mai mult prin oras merge cam orice ulei full syntetic, acum mai e pb cu fumul, cu cat uleiu e mai prost cu atat ai mai mare coada in spatele tau :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Am si io un NSR ce e in cautare de proprietar

 

NSR 125 R an de fabricatie 98 , adusa in tzara la 25000 km ( limitat si in regim de rodaj ) , o mincat numa MOTUL si la mine si la vechiu proprietar , recent schimbat : placute frina ( fatza lucas - spate brembo ) cauciucuri schimbate PIRELI SPORT DEMON ( nu sunt cele din imagine ) kit lantz DID etc .

strare perfecta de funcionare pretzul este negociabil 1900 euro

 

creste pt casca 50 ron diferite culori

geaca de ski gore-tex 150 ron buc negociabil ( buna de purtat toamna pe moto )

scott yz4 de vinzare

fisher de vinzare

 

pt cei interesati tel 0727151905 sau pm.

 

revin cu poze noi

post-24801-1253484500_thumb.jpg

post-24801-1253484521_thumb.jpg

post-24801-1253484529_thumb.jpg

post-24801-1253484536_thumb.jpg

post-24801-1253484634_thumb.jpg

post-24801-1253484706_thumb.jpg

post-24801-1253484810_thumb.jpg

post-24801-1253484850_thumb.jpg

post-24801-1253485067_thumb.jpg

post-24801-1253485080_thumb.jpg

post-24801-1253485101_thumb.jpg

post-24801-1253485118_thumb.jpg

post-24801-1253485148_thumb.jpg

post-24801-1253485157_thumb.jpg

post-24801-1253485177_thumb.jpg

Editat de SWAT ANDREI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...