Sari la conținut

Accident Militari Gsxr750 Vs Polo


Gova
 Share

Postări Recomandate

Un lucru e clar....amandoi conducatorii sant vinovati ....cat si cum o sa stabileasca Garcea ! Insa nu stiu cum fac dar eu am mai tot timpul norocul sa dau peste astia care intai baga juma de masina in strada si apoi semnalizeaza,si abia dupa se asigura .Sau si mai nasol....scot "curu" afara din parcare si tre sa opresc eu (daca il vad la timp)sa iasa el .De unde naiba atata nesimtire pe unii...???!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai intrati mult in polemici offtopic?

Pasagerul are fata distrusa dar e stabil si isi revine, "chilotul" are fractura cervicala si va ramane paralizat pe viata.

Daca masina arata cum arata, imaginati-va cu ce viteza a rulat ala pe o straduta tixita de masini parcate. Urma de frana avea cel putin 10m, cauciucuri reci..

Imi pare rau de de familiile celor doi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stradutele alea-s folosite seara si-n week-end-uri la forje. Trec aproape zilnic pe Orsova si stiu cum e. Dar de asemenea stiu si ca atunci cand vii de pe stradutele laterale (cele cu cedeaza trecerea) ca trebuie sa iesi mult ca sa vezi dincolo de masinile ce-ti blocheaza privirea. O parere: daca soferita s-a asigurat, a vazut in departare un far, a zis ca face stanga usor ca deja era 1/2 in strada ca sa vada , dar nu se gandea ca printre blocurile alea "băjeții" o ard in forja ? Legal legea e chioara si seaca si o va scoate vinovata de necedarea prioritatii.

Dar cand esti prost de băuni de te sui fara permis, fara casca, baut si o arzi pe stradutele alea cu XXX km/h , legea e cam proasta si cam prea iertatoare pentru ala. Si pentru posesorul mobrei care i-a incredintat-o :grinbandit: Indiferent de natie, etnie, sex sau preferinte. PROSTI !

 

 

 

raspunde-mi cu toata sinceritatea, tu chiar consideri motociclist/sofer pe unu' fara permis care se suie la ghidon/volan si-o ia de nebun pe strazi ca taranu' cu caruta prin porumb? lasand de-oparte dictionaru'.....

Da, el (aka puya) se considera motociclisti si atunci cand nu avea permis si o ardea cu "gixeruri" :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un lucru e clar....amandoi conducatorii sant vinovati ....cat si cum o sa stabileasca Garcea ! Insa nu stiu cum fac dar eu am mai tot timpul norocul sa dau peste astia care intai baga juma de masina in strada si apoi semnalizeaza,si abia dupa se asigura .Sau si mai nasol....scot "curu" afara din parcare si tre sa opresc eu (daca il vad la timp)sa iasa el .De unde naiba atata nesimtire pe unii...???!!

 

Uite, iti zic eu cum e ca sofer, din cauza lipsei locurilor de parcare, toti isi parcheaza masinile pe stanga si pe dreapta strazii, corect? Tu, sofer care intri de pe o strada laterala, ca sa ai vizibilitate in stanga si in dreapta esti obligat sa duci botul masinii pana aproape de ax. Un sofer cu bun simt duce masina pana unde are vizibilitate incetisor, tocmai pentru a nu creea neplaceri altor soferi, altii intra brusc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cioara sau roman,cocalar sau nu,cu permis sau fara tot motociclist era,pentru ca el conducea o motocicleta.vroiam sa arat celor care cred ca motociclistii sunt fiinte pure,ingerasi,ca nu e asa.exista si motociclisti fara permis

cum ar fi si camionagiul fara permis si asa mai departe. pai cum poti sa te numesti motociclist daca mergi cu o motocicleta care NU ESTE A TA, mergi FARA PERMIS, mergi BAUT, mergi FARA CASCA, mergi CU PASAGER, mergi cu pasager BAUT. unde este faza cu motociclismul, de ce sa-i spun motociclist? din pacate comunitatea moto nu mai este ce a fost si nu v-a fi ce ar trebui sa fie....pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta dintre baiatul asta si un incepator cu permisul obtinut de cateva luni este nesemnificativa. Si ce motor avea "incepatorul" asta? Voi chiar nu intelegeti ca motoretele astea va obliga sa bagati mana in gaz oricat ati spune voi ca mergeti incet si ca nu sunteti ca ceilalti?

Din punctul meu de vedere baiatul este motociclist, pentru ca s-a comportat exact ca marea majoritate a celorlalti baieti cu permise in buzunar si au facut accidente.

 

Eu ii doresc totusi sanatate(...si pasagerului) si daca se va mai urca vreodata pe motor(desigur cu permis, desi nu cred) sa aleaga ceva mai mic... Cum spun eu: Incepatorii pe motor de la 500cc in jos.

 

 

o iei din nou pe aratura...cre' ca mai poti fi salvat doar cu electrosocuri...sa-ti iasa chestia asta din cap.

 

dif. dintre "b(a)eatu" asta si un incepator e f semnificativa..... daca intre tine cand erai incepator si el nu era dif...., atunci e grav

 

o mare parte din vina (si-ar trei sanctionati intr-un fel sau altul) o au si cei ce parcheaza la mai putin de 25 de m de coltul intersectiei....masinile sunt parcate pana pe colt, de fiecare data cand ies cu conserva in situatii de genu' ma straduiesc sa ma pot asigura, dar e f greu. cum poti evita un bomberman d'asta si totusi sa poti traversa intersectia? pui pasageru' sa iasa sa te ghideze?

 

greu.....

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@categoria. Adica, tu bagi in aceiasi oala motoristii vechi, cu inconstientii aia doi care rulau printre stradute, putin ametiti (inca nu e confirmat), fara echipament, fara casca, fara permis, cu motor de imprumut, fara numere de inmatriculare, si cu maaaaaare viteza?

Ai o viziune foarte ciudata asupra motociclismului.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@categoria. Adica, tu bagi in aceiasi oala motoristii vechi, cu inconstientii aia doi care rulau printre stradute, putin ametiti (inca nu e confirmat), fara echipament, fara casca, fara permis, cu motor de imprumut, fara numere de inmatriculare, si cu maaaaaare viteza?

Ai o viziune foarte ciudata asupra motociclismului.

'zdai seama?

E in joc renumele comunitatii!!!!!!111111111111

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai rasistule

mai lasa ciorile borate-tiganii- in pace.

 

Interesant sa auzi replicile d'astea tocmai de la un 'om', care stim foarte bine cu ce natie are probleme !! (scuteste-ma de PM-uri nationaliste tataie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar o dati in diverse, se apre ca se cauta motive aiurea de cearta in loc sa se vorbeasca on topic

 

Sincer imi pare rau pentru SOFERITA!!!

 

Daca este adevarat ce se spune de ALA care avea rezorvorul intre picioare (baut, fara permis, echipament, viteza) atunci

RESPECT 0, SIMPATIE 0, PARERE DE RAU 0 - si a facut o cu mana lui

 

Sa va aduc aminte ca putea sa dea peste un copil????!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.................si sa fim seriosi cam toti dintre noi ne-am urcat macar odata fara permis pe motor asa ca nu e destul ce a patit mai lasati-l si voi sa traiasca asa ca .......................

 

 

ai dreptate!!! toti, dar absolut TOTI ne-am urcat fara permis pe motor ca nu aveam cum pusca mea sa facem scoala altfel dar nu te apuci frate sa te joci de-a racheta prin oras si sa-i bagi si pe altii in cacao. daca masina era condusa de mama, sora sau sotia ta ce ziceai acum, mai luai apararea ciorilor? singura de care imi pare rau e soferita, de pasager mi se rupe pt ca a avut inconstienta de a se urca pe motor cu unu' fara permis, beat, etc iar despre "motociclist"... oricum e ca si mort iar despre morti, numai de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate!!! toti, dar absolut TOTI ne-am urcat fara permis pe motor ca nu aveam cum pusca mea sa facem scoala altfel dar nu te apuci frate sa te joci de-a racheta prin oras si sa-i bagi si pe altii in cacao. daca masina era condusa de mama, sora sau sotia ta ce ziceai acum, mai luai apararea ciorilor? singura de care imi pare rau e soferita, de pasager mi se rupe pt ca a avut inconstienta de a se urca pe motor cu unu' fara permis, beat, etc iar despre "motociclist"... oricum e ca si mort iar despre morti, numai de bine

 

 

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate!!! toti, dar absolut TOTI ne-am urcat fara permis pe motor ca nu aveam cum pusca mea sa facem scoala altfel

Sa mori tu.. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu frate ..bad posting. Asta e mare aberatie cu TOTI ne-am urcat pe motor fara permis. Cois, daca te-ai urcat pe motor fara permis esti la fel ca CIOARA in cauza scuza-ma ca iti spun asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica va mai certati mult? Pe strada va salutati si aici aruncati cu rah.at unii in altii? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica tu aveai cat "A" cand te-ai apucat de scoala?

Lasa-l mah ca nu s-a prins.

 

Pare (un pic) rau pentru ciorex, e om si el dar si-a facut-o cu mana lui.

 

Si mai rau imi pare de fata, care n-avea cum sa prevada ca vine un ciorex forjator iar cei 50-70 m pe care ii avea de vizibilitate, erau parcursi in 2 secunde de el :blink: Ea speriata probabil, masina varza, probleme aiurea cu legea ...

 

Grozav, comunitatea motociclistilor cu permis (sau care l-au avut candva) ce nu urca alcoolizati si fara casca pe motor, ii saluta pe cei ce o fac si le multumesc ca fac in asa fel incat sa dispara repede :grinbandit:

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca daca tot faci d-astea gen mers fara permis, casca, sau beat, barem tine-le pentru tine sau macar nu te apuca sa spui ca fac toti la fel, ar fi tragic, crede-ma!

Editat de gabi_tro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stradutele alea-s folosite seara si-n week-end-uri la forje. Trec aproape zilnic pe Orsova si stiu cum e. Dar de asemenea stiu si ca atunci cand vii de pe stradutele laterale (cele cu cedeaza trecerea) ca trebuie sa iesi mult ca sa vezi dincolo de masinile ce-ti blocheaza privirea. O parere: daca soferita s-a asigurat, a vazut in departare un far, a zis ca face stanga usor ca deja era 1/2 in strada ca sa vada , dar nu se gandea ca printre blocurile alea "băjeții" o ard in forja ? Legal legea e chioara si seaca si o va scoate vinovata de necedarea prioritatii.

Dar cand esti prost de băuni de te sui fara permis, fara casca, baut si o arzi pe stradutele alea cu XXX km/h , legea e cam proasta si cam prea iertatoare pentru ala. Si pentru posesorul mobrei care i-a incredintat-o :grinbandit: Indiferent de natie, etnie, sex sau preferinte. PROSTI !

 

 

 

 

Da, el (aka puya) se considera motociclisti si atunci cand nu avea permis si o ardea cu "gixeruri" :blink:

daca am o motoreta si n-am permis,si ma plimb pe circuit ce sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu iti da voie pe circuit sa te dai daca nu ai permis si echipament full.... :grinbandit: :blink:

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...