Sari la conținut

Enduristi De Alta Data


Postări Recomandate

:P Sunt tari de tot "mosii" ,se bagau la hard enduro si tot felul de nenorociri cu Harley-uri vechi, motoare de 250-300 kile, multe fara suspensie pe spate. :drink: :eek:

 

Acuma noi facem mofturi ca dom'le suspensia nu e buna daca nu are 30 cm cursa, sistem pro-link si amortizor reglabil in pretensionare,compresie si revenire :) ...atunci era mai simplu, omul si fierul lui faceau fata oriunde, de la autostrada pana la coclau greu, fara mofturi, totul era distractie si nu le pasa de nimic.

 

 

 

Discutia si pozele le stim de mult, au fost de mai multe ori pe forum in ultimii 2 ani.

 

Oricum, jos palaria :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar, s-a discutat topicul asta de mai multe ori. In anii 50 nu exista nimic in afara de Harley - ei faceau regula la toate competitiile.

 

Eu ma dau pe advrider de prin 2003 si la sectiunea de poze si povesti am vazut multe lucruri extraordinare.

Merita sa va pierdeti timpul pe-acolo!

 

Deasemenea, la sectiunea tumpers gasesti orice informatie despre monocilindre de la oameni care se dau cu motoretele de 20- 30 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axa cu scame:

Acuma noi facem mofturi ca dom'le suspensia nu e buna daca nu are 30 cm cursa, sistem pro-link si amortizor reglabil in pretensionare,compresie si revenire :) ...atunci era mai simplu, omul si fierul lui faceau fata oriunde, de la autostrada pana la coclau greu, fara mofturi, totul era distractie si nu le pasa de nimic.

 

 

 

De acord cu tine pana la un punct dar, facea 200 km de offroad in 3 zile. Azi ii faci in 5 ore. Asa ca este bine sa faci ceva mofturi vis-a-vis de cursa ai de 30 cm, compresie, revenire etc. :eek:

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO LOR!

Si cand te gandesti ca si noi o sa fim priviti la fel de nepotii si stranepotii nostri, parca te cuprinde si mai mult melancolia. :)

Nice pictures! Mie mi-au umezit ochii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred.....uite ca se poate, iar eu care fac mofturi "nu pe acolo ca sunt bolovani" "atentie la tufis ca zgarie plasticele" Laser frate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto! in weekendul asta o sa caut pozele facute de bunicul si unchiul meu facute prin anii 60 pe Ij-uri prin turul tarii! :) Si o sa mai caut si poze de prin 88-89 facute la etapele de motocros de la Zarnesti si de la Campina. Atunci aveam 5-6 anisori, dar si acum imi aduc aminte de mirosul de ulei ars :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, m-am decis. Imi iau un Fat Boy si ma bag la enduro la amatori. :baldy: Bai tot respectu pt enduristii de alta data, dar erau totusi :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...