Sari la conținut

Targul De La Negreni


sergiulica_2
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 427
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Propun sa ne intalnim sambata la 10:45 sub pudul de pe Calea Floresti si la 11.03 sa lasam ambreiajele. Ce ziceti?

 

Daca tot va lasati ambreiajele sub pod, macar sa le puneti intr-o cutie sau ceva, ca tocmai ce s-a terminat campanie de curatenie generala :grinbandit:

 

Nu vreau sa fiu Gica contra, dar mie mi-a ajuns ce am vazut pe acolo la ultimele editii.

 

Oricum, pt. cei care merg, have fun! cu sau fara ambreiaj, care cum merge!

Editat de Kirk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-ai spus ca tu nu ai B-ul ? :crack:

 

Lasa ca i-l imprumut pe al meu! :blbl:

 

Propun sa ne intalnim sambata la 10:45 sub pudul de pe Calea Floresti si la 11.03 sa lasam ambreiajele. Ce ziceti?

 

Stii deja ca eu ma bag insa sa vedem cum e vremea, am inteles ca fix in weekend se schimba si nu in bine :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este. preturi mari, nimic interesant . Desii mi-am gasit cate ceva da la preturi ... ok.. Ce am vazut era un mz ES si un mz RT da in stare naspa. mai ales RT-ul era cam praf si cerea pe ea 600 euro :unsure: nici nu am intrebat de acte ca sigur nu avea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu el am mers,de meream cu masina ma enervam ca am cheltuit bani de benzina aiurea,asa macar a fost super fain drumul .

oriucum,s-a tiganizat foarte tare targul asta ..an de an tot mai najpa e

CLAR!!TARA DE TIGANI,TARG DE TIGANI !!Ma duc si eu sambata sa vedem ce-a iesi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu el am mers,de meream cu masina ma enervam ca am cheltuit bani de benzina aiurea,asa macar a fost super fain drumul .

oriucum,s-a tiganizat foarte tare targul asta ..an de an tot mai najpa e

si eu am fost ieri intr-o plimbarica cu moto pana la negreni. cred ca am vazut cei mai multi papuci intr-un loc , din toata viata mea :crack: tigani, cat incape....fara numar , fara numar... :sick: la plecare a fost mai interesant, la un moment dat cand sa ma urc pe motor erau in jurul meu vreo 3 vanzatori de pe acolo ,unu cu o geaca ,altu cu o pereche de bocanci "hai domnu` la haine de piele pt motoreta!!e de marca geaca!!" :lol:

 

Propun sa ne intalnim sambata la 10:45 sub pudul de pe Calea Floresti si la 11.03 sa lasam ambreiajele. Ce ziceti?

mai ramane valabil la 10:45 pe maine? mai merge careva?

:unsure:

Editat de bucurmarius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa fiu acolo. Cum zic, nu pentru targ neaparat ma duc :)

Am aterizat si eu acasa, dupa actiunea culturala :bigstar:, glontz la Negreni. In pofida consideratiilor defetiste de mai sus, eu va zic ca merita mers. Tovarasii de drum s-au intolit, iar eu m-am incaltat ca lumea si acceptabil financiar. No comment, bronzatii fac legea la tarabe dar s-au dovedit utili. S-au luat salopete geci si pantaloni de piele la 100 de lei (initial cer 150-180 si tocmeala la singe e obligatorie). De incaltat (cizme moto) ne-am incaltat cu 80 lei perechea si daca nu se lasa noaptea la timp, precis imi goleam de tot buzunarele :crack:

 

ps. mare atentie la drum. Nu stiu daca numai noaptea e problema, dar se circula nebuneste in dispretul oricaror reguli. Pe "pista de decolare" portiunea aia dreapta dinainte de Huedin ne-am pomenit in fata cu doua ozn-uri care depaseau cu 150 cel putin coloana, noroc ca era acostament, iar bomboana de pe frisca a fost pe panta aia de la Paniceni cind dintr-un autoturism din fata mea au inceput sa sara parca cu incetinitorul bucati. intrase intr-o caruta care traversa soseaua 9nus ce naiba cauta acolo la ora aia, venise de pe ceva macadam lateral. m-am oprit sa-i caut pe carutasi care o stersesera asa cu caruta pulbere pe deal, dar n-a mai fost nevoie ca avenit unul inapoi clatinindu-se si schiopatind. cel cu autoturismul isi facea cruci...o lume nebuna :blbl:

post-4028-0-85005200-1318017622_thumb.jpg

post-4028-0-63738700-1318017623_thumb.jpg

post-4028-0-62592600-1318017624_thumb.jpg

post-4028-0-38357600-1318017625_thumb.jpg

post-4028-0-12792400-1318017626_thumb.jpg

post-4028-0-93928900-1318017626_thumb.jpg

post-4028-0-74463500-1318017627_thumb.jpg

post-4028-0-53805600-1318017628_thumb.jpg

post-4028-0-37858300-1318017629_thumb.jpg

post-4028-0-16663500-1318017630_thumb.jpg

post-4028-0-42238400-1318017650_thumb.jpg

post-4028-0-18907600-1318017651_thumb.jpg

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aterizat si eu acasa, dupa actiunea culturala :bigstar:, glontz la Negreni. In pofida consideratiilor defetiste de mai sus, eu va zic ca merita mers. Tovarasii de drum s-au intolit, iar eu m-am incaltat ca lumea si acceptabil financiar.

 

 

 

Dl Galen, prompt ca de obicei! Targul mi s-a parut si mie mai mult decat acceptabil, chiar cu oferte foarte tentante si preturi scazute aproape la jumate cand "Nea Bronzatu'" vedea ca nu cumperi, si pleci :D Sincer, prefer sa fac o tura pana la Negresti decat sa comand o pereche de ghete de la Louis. :smoke:

Cat despre cei 2 incostienti cu masinile, noroc ca ai fost in fata noastra si ne-ati semnalizat, putea fi rau de tot acolo....In accidentul cu caruta au fost 3 masini, unul mai ca plangea la telefon si zicea ca habar n-are cum de i-o aparut calul in fata.Caruta nu am vazut-o, tiganii cand o vazut cai bai mare o facut ce stiu ei mai bine.. 'antrenamentul' :kick: Nam mai stat sa vad ce a urmat si am gonit spre casa... :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...