Sari la conținut

Accident Grav La Sibiu


Pannoniachopper
 Share

Postări Recomandate

Dupa ce Teo Peter a fost omorat si Van Pulete ala a plecat in State, ma asteptam ca la un nou accident provocat de un american sa isi faca cei prezenti dreptate. Posibil ca una din solutiile pentru noi e sa le fie boilor mai frica de comunitatea moto decat de politie. Riscul e abuzul, daca e aparat cineva nedemn, intreaga treaba isi pierde credibilitatea.

Sper ca accidentul asta sa treaca fara urmari grave, mai ales ca azi a dat ProTV un reportaj cu un accident ingrozitor in care un motociclist a murit datorita unui tampit cu un Matiz care l-a lovit frontal. Motorul si masina erau carbonizate, desi soferul a scapat realtiv neatins. A fost pentru prima oara cand protevistii au acceptat nevinovatia victimei pe 2 roti.

242694[/snapback]

Insanatosire grabnica pt. Csabi! Barbatul lovit frontal de un Matiz sau ce drac a fost la poalele Harghitei este Bagoly Zsolt decedat pe loc sub privirea fratelui Boti!Motociclist din anii 80,un off road-ist in ultima vreme,calarea un KTM 900 nou-nout cind masina intrat in depasira pe contrasens l-a lovit mortal! Tarina sa-i fie usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intr-un fel parca abia astept sa se termine sezonul anul asta ca sa nu mai fie nici o veste proasta pe frumul asta!! :) Dar stiu ca nu asta este rezolvarea. Off...

 

Nu imi vine sa cred ce s-a scris aici despre ambele cazuri... Multa sanatate lui Csabi!!...

 

Echipa SMURD merita felicitata! Sunt extraordinari!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajuta-L pana la capat!! Azi e Ziua Crucii.... Sa ne auda Domnul gandurile noastre de bine pentru Csabi.. :eek: Nu cred ca ne este atat de greu sa-i transmitem prin ganduri macar toate cele bune!!

 

In alta ordine de idei ... NU TREBUIE SA I SE PERMITA VINOVATULUI SA_SI BATA JOC DE VIATA LUI CSABI SI A FAMILIEI LUI !!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajuta si santate multa. Sper sa isi revina cat mai repede. Felicitari intr-adevar celor de la Smurd. E groaznic ce se intampla in fiecare zi pe strada. Si sa te apuci sa arunci un milion de lei spaga pentru viata unui om mi se pare josnic. Pe viata nu poti pune nici un pret. Ce dobitoc. Dovedim inca odata ca unii dintre noi nu s-au dezvoltat si sunt inca la stadiul de primate. Asteptam vesti si tinem pumnii stransi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....a venit un prieten din America...cu el este si o doamna din South AFRICA ....merge prin toata lumea cu moto...mi-a spus sincer...ca aici e legea junglei...

 

 

eu merg zilnic cu motoru...in fiecare zi reusesc sa evit accidente...recunosc...mai gresesc si eu ! dar unii sunt chiar inconstienti..

 

daca pot ajuta cu ceva nr meu de tel 0727316820

 

mult sanatate lui Csabi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

daca aveti nevoie de o mana in plus la bataia boului sunati-ma si pe mine!

0743.155.491 - Sergiu! vin imediat! m-am saturat de (cuvant jignitor) care cred ca sunt miezul! si m-am mai saturat si de majoritatea "motociclistilor" pussies din gl care maine dupa ce vo citi postul asta se vor umfla la mine ca de ce ii fac pussies... de parca m-ar interesa!

 

p.s. chiar am vorbit serios! daca ma sunati vin imediat la sibiu! 'tu-i mortii ma-sii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nici omorat nu merita ! Torturat pana la lesin,facut perfuzii sa-si revina si luat de la capat !!!! Ar trebui fiecare sa-si puna pe rezervor bucatele de magneti sparti si cum vine unul nesimtit si te inghesuie poc cu magnetul nici nu trebuie sa-l aruncati spre el ci doar sa-l directionati spre parbriz e garantata si verificata treaba.

Sa stie ca orice depasire la limita cand ai moto in fata se poate termina cu parbriz spart. Sa vedeti ca o sa gandesaca inainte de doua ori sa intre in depasire.

Si mai cred ca cel mai bine e sa facem o organizatie sa ne reprezinte cu avocat jurist etc etc si sa cerem sa se introduca in codul rutier un paragraf care sa protejeze pe motociclisti cred ca in Grecia exista sa vedeti cum ii feresc conservarii pe motociclisti de parca au 50 Kg de TNT pe moto.

 

 

 

DUMNEZEU SA-L AIBE IN PAZA ,NE RUGAM PENTRU SANATATEA LUI Csabi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim, baieti. Ieri seara am primit vestea, ca trezise complet din coma, adica o recunoaste pe sotia, baietelul, inca nu stie sa vorbeasca, dar poate manca (din lingurita, evident...) si este „deconectat”, deci nu traieste cu ajutorul aparatelor. Inca nu stie sa vorbeasca, face semne, ca este ok., stie unde e, etc. Speram, ca va reveni complet, dar oricum, va fi o cale foarte lunga... Oricum, asa se pare, ca va fi o tura mica pana la Sb. ... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aveti nevoie de o mana in plus la bataia boului sunati-ma si pe mine!

0743.155.491 - Sergiu! vin imediat! m-am saturat de (cuvant jignitor) care cred ca sunt miezul! si m-am mai saturat si de majoritatea "motociclistilor" pussies din gl care maine dupa ce vo citi postul asta se vor umfla la mine ca de ce ii fac pussies... de parca m-ar interesa!

 

p.s. chiar am vorbit serios! daca ma sunati vin imediat la sibiu! 'tu-i mortii ma-sii!

 

Bataia nu rezolva mai nimic. In cazul in care nu se solutzioneaza (deshi este cam idioata exprimarea) legal situatzia in astfel de cazuri banul ustura cel mai tare, mai tare decat bataia. Romanu' este obijnuit cu umilintza shi bataia dar cand vine vorba de bani :cheers:

 

PS: :baldy: saracu' baiat. Suntem in jungla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica mai departe

felicitari echipei smurd care din cate am inteles au facut minuni

 

sa fie bine, sa sa traiasca fericit alaturi de ai lui

 

mi se ridica paru pe mine cind aud asa ceva mai ales cind sunt cu 3 sapatmini inainte de a naste nevasta ...

 

 

te rog transmite-i insanatosire grabnica

 

regarding celui cu masina .... parerea mea e ca va avea griaj cineva cindva de el fara sa stie ce si cum l-a lovit ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Bataia nu rezolva mai nimic. In cazul in care nu se solutzioneaza (deshi este cam idioata exprimarea) legal situatzia in astfel de cazuri banul ustura cel mai tare, mai tare decat bataia. Romanu' este obijnuit cu umilintza shi bataia dar cand vine vorba de bani :cheers:

 

PS: :baldy: saracu' baiat. Suntem in jungla.

 

pai daca nu se solutioneaza legal nici bani n-au cum sa ia de la el! sau propui sa-i fure banii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a fost adus acasa din spital. Se simte bine, vrea bere, tigari, asa mai departe :baldy: Dar inca nu s-a revenit complet, se oboseste foarte usor, traieste pe calmanti, acum incearca sa faca cateva pasuri... Inca nu prea poate merge. Speram, ca va reveni complet, fara urme... Saptamana asta mergem la el, o sa printez topicul asta si-l arat... Mersi pentru suport, baieti!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a fost adus acasa din spital. Se simte bine, vrea bere, tigari, asa mai departe :D Dar inca nu s-a revenit complet, se oboseste foarte usor, traieste pe calmanti, acum incearca sa faca cateva pasuri... Inca nu prea poate merge. Speram, ca va reveni complet, fara urme... Saptamana asta mergem la el, o sa printez topicul asta si-l arat... Mersi pentru suport, baieti!!! :cheers:

 

Sa nu forteze mana cu recuperare. Sa aiba rabdare si totul va fi bine.

 

Doamne-ajuta sa fie cat mai curand pe prorpiile picioare si pe motor.

 

Insanatosire grabnica :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a fost adus acasa din spital. Se simte bine, vrea bere, tigari, asa mai departe :banana: Dar inca nu s-a revenit complet, se oboseste foarte usor, traieste pe calmanti, acum incearca sa faca cateva pasuri... Inca nu prea poate merge. Speram, ca va reveni complet, fara urme... Saptamana asta mergem la el, o sa printez topicul asta si-l arat... Mersi pentru suport, baieti!!! :cheers:

Da-ti la om berica si tigari, sa vada organismul ce pierde daca nu e sanatos, sa vezi cum trece pe recuperare turbo! :D

In alta ordine de idei, ma bucur ca prietenul vostru este bine. Sa ne tineti la curent cu starea de sanatate a lui Csabi si cu ce o sa rezolvati la Sibiu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...