Sari la conținut

Honda A Lansat Senzationalul V4 Concept


paul_biker
 Share

Postări Recomandate

Multi s-au asteptat ca Honda sa vina la Intermot cu noul VFR 1000, insa VFR-ul de 800 ramane si pentru 2009 singura schimbare fiind culorile noi. Insa Honda a socat publicul cu radicalul concept V4 ce il puteti vedea mai jos. Honda are si un sondaj de opinie legat de design-ul acestui concept. Sunt convins ca de aici va fi derivat si urmatorul VFR 1000 ce va fi lansat cel mai probabil in 2010. Mai multe detalii si fotografii aici.

 

870.jpg

1506.jpg

1508.jpg

 

 

 

 

 

Scuze de duplu topic, rog un admin sa stearga unul din ele. S-a intamplat din cauza conexiei mele de internet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place, ca idee de baza, o vad pusa in practica, desi singurul loc unde sunt sigur ca nu va arata ca in poze este este in zona rotilor, pt ca si nu prea vad cum s-ar invarti rotile alea, dar ca idee este foarte buna as vrea sa o vad pusa in practica.....si credca imi si imaginez cum ar arata(demential)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil daca ar renunta la toate carenele de peste cauciuc si la jentile hubless sa implementeze tehnica obijnuita cu bascula oscilanta pe spate (eventual monobrat) si o furca normala pe fata deasemenea fara carene, care sa acopere cauciucul, ar sparge piata, pt ca preturile nu ar fi asa de mari iar designul cu siguranta ar aduce-o in top, deja mi-o imaginez:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

or sa scoata probabil un model ce va concura cu hayabusa, k1300rs, zzr1400...

cbr1100xx ul e piesa de muzeu, vfr-ul e fain dar destul de "moale", deci trebuie inlocuitor si un concurent totodata pt marile tourere ale celoralti.

ma gandesc ca in majoritatea cazurilor cand honda a scos un proiect, l-a realizat si-n practica. ideea de sport-tourer de capacitate mare le-a incoltit in minte acum ceva ani, era vb de un vfr1200 cu motor v5... ar putea rupe iar gura targului cum au facut-o cu alte modele care au intrat in istorie pt ca au schimbat motocicleta ca vehicul pt totdeauna si sa scoata un model ultra-tehnologizat, hi-tec sau cum i-o mai zice.

 

as vrea sa iasa un vfr1200, imi surade ideea ... cred ca renunt la ideea cu busa... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil daca ar renunta la toate carenele de peste cauciuc si la jentile hubless sa implementeze tehnica obijnuita cu bascula oscilanta pe spate (eventual monobrat) si o furca normala pe fata deasemenea fara carene, care sa acopere cauciucul, ar sparge piata, pt ca preturile nu ar fi asa de mari iar designul cu siguranta ar aduce-o in top, deja mi-o imaginez:D

 

Nu te chinui sa gasesti latura practica sau tangenta cu realitatea. Este un concept. Un exercitiu de stil. Honda testeaza piata acum, de aia au si facut acel sondaj. Sunt convins ca vom regasi foarte multe din acest concept pe viitorul VFR 1000, model pe care toata lumea il astepta la sfarsitul acestui an insa care nu va aparea mai devreme de 2010. ;)

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te chinui sa gasesti latura practica sau tangenta cu realitatea. Este un concept. Un exercitiu de stil. Honda testeaza piata acum, de aia au si facut acel sondaj. Sunt convins ca vom regasi foarte multe din acest concept pe viitorul VFR 1000, model pe care toata lumea il astepta la sfarsitul acestui an insa care nu va aparea mai devreme de 2010. ;)

 

Nici aici nu sunt prea reusite pozele si daca ar fi sa comentam hai sa luam prim poza moto rosie coditza aceea sa fim seriosi dar numai de un sport toring nu e ,plus ca nu ai mai avea unde sa pui top case a 2a poza pare mai reusita mai pare a sport touring cu toate ca saua si roata spate sunt de pe model actual dar nu sunt decat "prototipuri" banuiesc doar niste simple schitze sunt sigur ca inginerii de la Honda or sa vina cu ceva mult mai mult dect frumos de care noi nici nu ne asteptam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici aici nu sunt prea reusite pozele si daca ar fi sa comentam hai sa luam prim poza moto rosie coditza aceea sa fim seriosi dar numai de un sport toring nu e ,plus ca nu ai mai avea unde sa pui top case a 2a poza pare mai reusita mai pare a sport touring cu toate ca saua si roata spate sunt de pe model actual dar nu sunt decat "prototipuri" banuiesc doar niste simple schitze sunt sigur ca inginerii de la Honda or sa vina cu ceva mult mai mult dect frumos de care noi nici nu ne asteptam

 

Alea sunt niste CGI-uri facute de cei de la MCN in baza unor schite "scapate" de cei de la Honda. La varianta rosie nici nu poate fi vorba de touring intrucat se vrea a fi mai sport. De asta si exista doua variante. Acum na... e intersant dar asta e ce afirma MCN-ul...de aici si pana la realitate mai vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te chinui sa gasesti latura practica sau tangenta cu realitatea. Este un concept. Un exercitiu de stil. Honda testeaza piata acum, de aia au si facut acel sondaj. Sunt convins ca vom regasi foarte multe din acest concept pe viitorul VFR 1000, model pe care toata lumea il astepta la sfarsitul acestui an insa care nu va aparea mai devreme de 2010. :unsure:

eu nu astept vfr-ul de 1000

si mai stiu vreo 3 care nu il asteapta

care toata lumea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE (sergiukawa @ Oct 7 2008, 05:23 PM)

honda e suzuki

 

Ma esti nesimtit, cum poti jicni marca Suzuki, nu e frumos. Na reply: kawasaki e yamaha :D

 

Interesant conceptul, chiar ca exercitiu de stil, pacat de cei care nu inteleg ...

 

:unsure:

 

Asta deja e un derapaj total necontrolat.....acuma sper sa nu mai vina cineva sa zica ca Ducati e Aprilia :D

 

ON: Unde se gata aripa si unde incepe cadru sau roata :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...