Sari la conținut

Pieton Lovit De Un Motociclist Pe Trecerea De Pietoni


legionaru
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 140
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

UITATI-VA DRACU LA REPORTAJUL ALA SI VEDETI CA ACEL SOFER SALVATOR MINTE! CU NERUSINARE! CUM POTI ACUZA PE CINEVA IN BAZA UNEI MARTURII MINCINOASE DIN START SI A UNUI COCALAR EXAGERAT DE PROST care nu stie sa vorbeasca, daramite sa povesteasca ce s-a intamplat!

Nu cunoasteti circumstantele accidentului si o dati intr-una ca tzatele! Uitati-va de 100 de ori la declaratia soferului si poate va pica fisa!

Nu tin partea motociclistului, din partea mea sa infunde puscaria, nu sunt in aceeasi oala cu el, chiar nu ma intereseaza soarta lui. Dar e vorba de dreptate. Nu conteaza ca avea/nu avea permis, ca era inmatriculata/neinmatriculata, problema e ce s-a intamplat acolo. Si scenariul oferit de @Mosulik este 80% plauzibil, si cel mai usor de inteles. Cu toate astea si acest scenariu nu-l scuza cu nimic pe motociclist, insa il acuza si pe boul ala chelios mincinos autodenumit doctor.

 

Corect ce zici tu si posibil ca doctorul sa fie martor mincinos(si mie imi cam pute declaratia lui, luata "la cald")!Dar crezi ca asta ii incalzeste cu ceva pe parintii copilului?Eu zic ca nu!

Cineva trebuie sa plateasca pentru nenorocirea asta!Cine?Simplu, plateste cel care a accidentat copilul!NU ala cu masina a lovit copilul...Cel cu motocicleta l-a lovit(atentie, nu i-am zis motociclist! :( )

 

Restul e cancan pe forum! :(

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" (Belbody @ Oct 30 2008, 01:22 AM)

UITATI-VA DRACU LA REPORTAJUL ALA SI VEDETI CA ACEL SOFER SALVATOR MINTE! CU NERUSINARE! CUM POTI ACUZA PE CINEVA IN BAZA UNEI MARTURII MINCINOASE DIN START SI A UNUI COCALAR EXAGERAT DE PROST care nu stie sa vorbeasca, daramite sa povesteasca ce s-a intamplat!

Nu cunoasteti circumstantele accidentului si o dati intr-una ca tzatele! Uitati-va de 100 de ori la declaratia soferului si poate va pica fisa!

Nu tin partea motociclistului, din partea mea sa infunde puscaria, nu sunt in aceeasi oala cu el, chiar nu ma intereseaza soarta lui. Dar e vorba de dreptate. Nu conteaza ca avea/nu avea permis, ca era inmatriculata/neinmatriculata, problema e ce s-a intamplat acolo. Si scenariul oferit de @Mosulik este 80% plauzibil, si cel mai usor de inteles. Cu toate astea si acest scenariu nu-l scuza cu nimic pe motociclist, insa il acuza si pe boul ala chelios mincinos autodenumit doctor."

 

ba da voi chiar va credeti napastuiti de soarta ... urmariti de soferi ... sicanati ... nu sunteti centrul universului bai .... extraordinar ... ala a franat ca sa il faca pe motorist sa franeze ... pe dreaq ... numai "constipatii" vedeti mai baieti ... ala a intrat ca un BOU in copil ... PUNCT ... lasati dreaq teoriile conspiratiei soferilor impotriva motociclistilor ... sunteti penibili sa credeti ca un sofer nu are ce face decat sa se gandeasca cum sa va faca pe voi ... auzi tu ... soferul e vinovat si aici ... terminati dreaq cu prostiile ca picati in penibil

vai de capul vostru ... revin la faza initiala: sa-l chemam pe "expertul din Cpnstanta" ... cine stie? poate il scoate vinovat pe sofer (ca a oprit) si pe copil (ca a avut tupeu sa treaca strada) ... pfffffffffffff ... sunteti PRAF

Editat de Roockie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca a spus cineva ca acel individ ce mergea cu motocicleta nu este NEvinovat. Este vinovat si va plati pentru asta intr-un fel sau altul. :( Sa lasam justitia sa se ocupe de asta asa cum stie, conform cu legislatia in vigoare.

Suspect aici este faptul ca acel sofer (si doctor) nu spune adevarul. Nu are nimeni nimic cu soferul respectiv insa (dupa cum spunea Belbody): "........ ce aberatii explica ala acolo, ca i-a facut semn cu farurile, ca l-a depasit pe dreapta cu 80 la ora, apoi el a oprit la trecere si motociclistul a spulberat copilul. Cum vine asta??? Adica el a fost depasit apoi s-a teleportat in fata trecerii sa dea prioritate copilului... " Cum se explica treaba asta pentru ca nici eu nu inteleg. :(

Ceea ce stiu de la un politist ce se ocupa cu accidentele de circulatie, este ca fiecare martor la accident retine un anumit moment al producerii accidentului, si ca intotdeauna declaratiile martorilor difera. In cazul de fata nimeni nu si-a pus intrebarea cum a ajuns masina in fata motocicletei dupa ce a fost depasit de aceasta (cu 80km/h). Repet, nu spun ca individul e nevinovat, dar de ce soferul MINTE???De ce nu spune adevarul? Pentru ca are ceva de ascuns, nu?

 

Sper din tot sufletul ca pustiul sa fie bine?Mai stie cineva ceva de starea lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, dar de ce soferul MINTE???De ce nu spune adevarul?

 

Ca sa se mire prostii!

Ce plictiseala pe capu' vostru si cata imaginatie...

 

Mergeti pe traseu si studiati problema condusului preventiv, vitezei adaptata conditiilor, etc

si nu va mai lamentati atata. Stiti voi care.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

?De ce nu spune adevarul? Pentru ca are ceva de ascuns, nu?

 

Sper din tot sufletul ca pustiul sa fie bine?Mai stie cineva ceva de starea lui?

varianta cea mai probabila e nu ca s-a teleportat ... probabil a accelerat si l-a luat pe asa zisul motociclist insa el a reusit sa opresca, pe cand dobitocul ala s-a dus racheta in bietul copil ... conteaza cum a ajuns in fata??? doamne ce natiune de "Sherloci" ... pe voi va freaca grija cum a ajuns ala acolo (nici nu ma mai mira de ce OTV are succes)... COTEAZA?? NU !!!!NU !!!!NU !!!!NU !!!!NU !!!!NU !!!!NU !!!!NU !!!! SI INCA O DATA NU!!!!! conteaa ca ala a ajuns in fata, a franat iar motoristul s-a dus dreaq in copil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varianta cea mai probabila e nu ca s-a teleportat ... probabil a accelerat si l-a luat pe asa zisul motociclist insa el a reusit sa opresca, pe cand dobitocul ala s-a dus racheta in bietul copil ... conteaza cum a ajuns in fata??? doamne ce natiune de "Sherloci" ... pe voi va freaca grija cum a ajuns ala acolo (nici nu ma mai mira de ce OTV are succes)... COTEAZA?? NU !!!!NU !!!!NU !!!!NU !!!!NU !!!!NU !!!!NU !!!!NU !!!! SI INCA O DATA NU!!!!! conteaa ca ala a ajuns in fata, a franat iar motoristul s-a dus dreaq in copil

@Roockie Cred ca te enervezi degeaba. Mai bine ii lasi sa-si faca damblaua.

Sa moara Cipi daca m-am gandit vreodata ca voi da peste atatia paranoici la un loc.... Deja tineti de patalogic. :(

 

Imi pare tare rau pentru pusti. Sper sa fie ok.

Editat de roxanna_ghfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

majoritatea de aici ati spus ca ii doriti motociclistului sa scape cu bine . vad aici o oarecare subiectivitate, de ce atunci cand un conservar e de vina , e facut cu ou si cu otet ( sa intre la parnaie, sa i se ia p[ermisu , a luat permisu cu bani , conservar nenorocit) aici pe forum , iar cand un motociclist e de vina , e compatimit? a gresit , sa plateasca.de ce sa scape usor ? sa il arda politia ca sa nu mai poata strica imaginea motociclistilor. sanatate baiatului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

majoritatea de aici ati spus ca ii doriti motociclistului sa scape cu bine . vad aici o oarecare subiectivitate, de ce atunci cand un conservar e de vina , e facut cu ou si cu otet ( sa intre la parnaie, sa i se ia p[ermisu , a luat permisu cu bani , conservar nenorocit) aici pe forum , iar cand un motociclist e de vina , e compatimit? a gresit , sa plateasca.de ce sa scape usor ? sa il arda politia ca sa nu mai poata strica imaginea motociclistilor. sanatate baiatului.

Oh, not again... :(

Sunt pareri si pareri... daca citesti cu atentie toate posturile o sa vezi ca multi il acuza pe cel cu motocicleta. Altii, mai putini, il disculpa. Si mai sunt si unii ca mine care spun „nasol ce s-a intamplat, luati aminte” si asteapta detalii concrete (daca vor exista vreodata). Doar nu te astepti sa aiba toti aceeasi parere despre un subiect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi in drum catre munca, un biker s-a bagat sa depaseasca masinile oprite la o trecere de pietoni.Pe trecere o mama cu copilul de mana, noroc ca s-au oprit cand au vazut motocicleta. Parca spunea cineva mai sus, ochii mari ca nu opresc masinile degeaba la trecerile pentru pietoni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi in drum catre munca, un biker s-a bagat sa depaseasca masinile oprite la o trecere de pietoni.Pe trecere o mama cu copilul de mana, noroc ca s-au oprit cand au vazut motocicleta. Parca spunea cineva mai sus, ochii mari ca nu opresc masinile degeaba la trecerile pentru pietoni.

 

Si n-ai putut sa-l fugaresti sa-i dai doua capace?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am aveam cum, pentru ca eram cu masina de servici, pentru ca motorul e in service...

 

trebuia sa dai cu masina peste el si dupa ce-l dadeai jos, te duceai frumos si-l intrebai ce nick are pe forum ca sa-l putem face de c.a.ca.t corespunzator..

 

hai bafta si oras fara treceri de pietoni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa dai cu masina peste el si dupa ce-l dadeai jos, te duceai frumos si-l intrebai ce nick are pe forum ca sa-l putem face de c.a.ca.t corespunzator..

 

hai bafta si oras fara treceri de pietoni

Cred ca ar fi obligatoriu ca pe langa numarul de inmatriculare sa ai la vedere si nick-ul de pe forumul asta. Propun sa se schimbe legea in acest sens... Adica dupa ce te saluti cu unul pe strada pe cine p.l.m injuri seara pe forum?

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...