Sari la conținut

Inca Unu Pe Trecerea De Pietoni


Fulguletz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu nu postez ca nu ii cunosc pe aia. nu are nici un sens. copilul e mort.

si uite asa ala poate scapa nepedepsit, datorita faptului ca suntem indiferenti. nici eu nu`i cunosc pe aia dar totusi am postat. ar putea`o face toti cei care citesc acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

Se aude ca nelson ala ar fi fugit din tara...

 

Ce se mai aude cu mersul anchetei?

 

 

nelson nu a plecat din tara,e la servici,ancheta mai dureaza,procesul poate dura si 3-4 ani,nu stiu ca ar mai fi iesit cu mobra pe sosea zilele astea,dar nu m-ar mira la ce nu are in capatzana...si anul trecut a fost la sibiu si de acolo la deva,avand permisul suspendat pentru depasire pe linia continua....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moshule, daca e pe trecerea de pietoni nu mai conteaza ca e hodorog, ca nu are dinti in gura, etc. Poate sa traverseze si cu mersul furnicii, esti obligat sa opresti sa astepti pana traverseaza strada, daca este pe sensul tau de mers indiferent ca el e pe banda 1 si tu pe banda 2, ca el abia se misca si tu poti trece mult mai repede ca ai multi cai putere.

R.I.P pustului

 

 

moshule ia vezi matale nu zice la regulament ca "traversarea pe trecerea de pietoni se face in ritm alert" ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se specifica ca daca traversarea nu se face in ritm alert (ce e ala ritm alert?) ca ai avea voie sa calci pietonul. e chestie care tine de buca... da fiind in romania, taranii nu au asa ceva. asa ca da-l drecu' de pusti de 16 ani, calca-l. pensionarii sunt viitorul!

 

bravo mai, vi-o faceti cu mana voastra... cum ii zice? lucru manual. pardon, laba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP pustiului, insa prin oraselele astea din Oltenia :Filiasi, Bals, sunt pe drumul principal cred ca 10 treceri de pietoni pe toata lungimea localitatii, in care, personal mi s-a intamplat sa vad cum dobitoci care nici nu se asigura imi sareau in fata pe trecere. Chiar joi in drum spre Craiova, in Filiasi un individ de asta mi-a facut manevra, neasigurandu-se deloc. Am oprit si i-am dat ce a dorit....numai la ficatei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica esti taran! bravo!

 

cand o sa intelegi ca in apropierea unei treceri de pietoni se incetineste viteza, chiar daca nu are nimeni intentia sa treaca? astfel incat daca cineva sare in fata ta, tu ai timp cacalau sa opresti, saluti si mergi mai departe. de ce trebuie romanul sa fie smecher si sa nu opreasca la trecere???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce trebuie romanul sa fie smecher si sa nu opreasca la trecere???

 

Pentru ca romanu' este o specie aparte, scolit in cea mai buna scoala de manelisti miserupisti, pentru ca romanului i se insufla in fiecare clipa ideea de a fi cel mai smecher, pentru ca imaginea conteaza atat de mult incat, fara niciun scrupul, romanu' incepe sa-si arate muschii in fata celor mai slabi... si pt inca alte zeci de motive care ne mentin in stadiul primate...

no... parerea mea...

Editat de CBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends:

ma minunez de cate prostii citesc aici.. Pacat ca prostia nu doare!

Pt taranii care la ghidon sau la volan se cred zmei- mergeti fratilor printr-o tara civiliata - gen germania, mergeti prin orase/orasele ca si pietoni. Veti avea incredibila surpriza (pt mintile voastre inguste si lipsite de materie cenusie) sa observati ca soferii circula cat se poate de civilizat si de atenti la pietoni. Mai mult daca VA APROPIATI de o trecere de pietoni cu INTENTIA de a traversa- 99% ca soferii NU asteapta sa va aruncati pe trecere- ci opresc linistiti si asteapta sa traversati strada! Da deh, mentalitatea de cacao a romanilor spune ca pietonu da-l dreacu - daca nu se grabeste - hai sa il calc, daca se arunc ape trecere - hai sa il imprastii pe jos, daca eu am viteze - pietonu sa stea dreacu la locu lui!

 

penibili, absolut penibili! si inconstienti si fara lipsa de educatie. Aasa va cataloghez.. jmecheria la volan si manifestarile gratuite de violenta in trafic dau dovada ca unii sunt prosti de dau in gropi! Habar n-aveti ce inseamna sa fii civilizat, mai bine zis sa fii om, si nu animal care reactioneaza din instinct.

punct!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel cum avem tarani care trec cu 60 la ora cu suvul pe langa femeia cu carucior pe trecere, avem, in oglinda, si:

- mosi inconstienti care isi fac pana la dacie stand cu spatele la 20cm de rotile tir-urilor care trec

- betivii care umbla in zigzag noaptea intre sate pe drumuri ne-marcate si ne-luminate

- pusti care se infig pe trecere mai sa se arunce sub roti ca e dreptul lor si femei grase care traverseaza voit super-incet, eventual te si injura fara sa faci absolut nimic

- copii care sar in strada cand mami se uita in vitrina pe magheru, vorbeste la telefon si fumeaza in acelasi timp.

 

Deci poti sa o furi nevinovat si ca sofer/rider pentru ca din pacate si pietonii sunt din acelasi aluat. Doar ca probabilitatea e mai mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva bine zice aici,...ca e vorba de civlizatie...tzaranism....etc

dar...de fapt cred ca e mai grav..e vorba de necunoasterea regulamentului de circulatie..in sensul ca in apropierea oricarei treceri de pietoni nesemaforizata soferul de orice ozn conduce e obligat sa reduca viteza si sa mareasca atentia. Chiar daca legea nu precizeaza cat sa reduci viteza si cat sa-ti dilati pupilele, la trecerile de pietoni nesemaforizate se aplica teoria hulita din trecut cu reducerea vitezei la limita evitarii oricarui pericol..indiferent ca ala trece repede sau incet pe trecere...ca se asigura sau nu cand calca pe ea....trebuiue sa ai viteza corelata incat sa poti opri. daca nu poti...esti vinovat. Restu..daca te sfideaza pietonul sau nu.....sunt amanunte...si tin de nivelul fiecaruia.

Ce draq atata discutie.....pe cel mai clar lucru din regulamentul de circulatie pe drumurile publice?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca din accidentele astea rezulta oameni care mor nevinovati, doar ca s-au aflat in calea unui tampit care nu a stiut sa-si stapaneasca calutii putere!

NU calutzi putere trebuia sa ii stapaneasca ci pel insusi,sa isi dea seama ca viteaza ,prostia si inconstietza ucide daca nu pe el pe altzi :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...