Sari la conținut

Accident, Iar, In Piatra Neamt


mangusta
 Share

Postări Recomandate

Accident motociclist din bacau a intrat intr-un logan dupa care a ricosat intr-o alta dacie.

 

Tocmai aflasem vestea groaznica de la prietena mea cum ca ieri a fost un accident mortal la iesirea din oras, eram cu masina prin oras, si la nici 5 minute dupa veste, circulatia blocata, nu stiam ce se intampla ca sunt foarte rar accidente si nu te astepti la asa ceva. Inaintez putin si vad, speram sa nu fie asa dupa ce mi-am dat seama ca era accident, un motor Yamaha R6 culcat, parchez repede sa vad despre ce era vorba.

 

Deci: Accidentul s-a intamplat la intersectia de la "Vanatorul si pescarul" spre Petrotava, motociclistul venea dinspre Precista/Bicaz iar Loganul(normal) venea din parte opusa si vroia sa faca stanga spre piata, nu s-a asigurat si i-a taiat calea motociclistului brusc. Motociclistul a intrat in portiera loganului dupa care a ricosat intr-o dacie, ce nu am inteles este daca a ricosat doar el sau si motorul. Loganul avea portiera spate varza, dacia cealalta era cam sparta in fata iar motorul avea toata fata distrusa, carene, bord, oglinzi, faruri rupte, nu am facute poze ca nu aveam aparatul la mine si nici camera pe telefon nu am.

 

Starea motociclistului din cate am auzit era "buna" adica a vorbit politistul cu el cand era in salvare, se misca....normal ca la scurt timp cand deja nu mai era acolo si erau veniti tot felul de "cunoscatori" care ziceau ca a murit :laugh: :laugh: :D . Prietena lui care venise si ea dupa accident era sa pice cand a auzit, dar a fost linistita de politisti.

 

Faza tipica romaneasca, accident, totul spart in jur, iar niste tarani, boi si alte animale au inceput sa se certe cu niste camermani pe teme politice, da nu asa scandal mare ca era sa se lase cu aparatura sparta si posibil alte accidente :)

 

 

Sper sa fie bine motociclistul si sa aflam cat mai repede vesti bune!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeul...insanatosire grabnica motoristului!!!multa, multa bafta!!!

 

incredibil, lumea asta chiar e cretina? mi se pare revoltator...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea e: Ce poti sa le faci CRETINILOR care nu se asigura ?

PACAT ca nu se iau masuri drastice, sau MACAR sa se faca o selectie mai buna a celor care primesc dreptul de a conduce (fie masini sau motociclete). Macar o retestare periodica, la 5 ani (exact ca atunci cand iei permisul) ca sa se mai scoata din rebuturile care stau in spatele volanului..

Si mai exita unii care se intreaba: La ce bun testul psihologic? :laugh: :)

Din pacate, cate-odata e prea tarziu ca sa aduci acuzatii vre-unei parti. Din fericire aici nu este!

Insanatosire grabnica tipului! Si.. Arde-l (dpdv legal), tata, pe ala cu Loganul, sa nu se mai urce cat e lumea la volan..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat si eu de cele intamplate ... cred ca era in jur de 19:10, 19:15 cand am vazut o masina de politie si una de salvare indreptandu-se pe Decebal spre Petrodava. Am vorbit cu un prieten care s-a dus la locul accidentului si mi-a spus ce si cum, si asteptam sicner ca cineva ce a fost la locul de fata sa deschida un topic.

 

Sper ca accidentele petrecute la noi in zona sa aiba si un efect de desteptare a tuturor adormitilor de la volan si sa se uite de doua ori inainte sa execute o manevra, prea au indurat motociclistii rudele si prietenii acestora degeaba, CEVA TREBUIE SA SE SCHIMBE !

 

Insanatosire grabnica motociclistului, si sper ca nu e nimic grav ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea e: Ce poti sa le faci CRETINILOR care nu se asigura ?

PACAT ca nu se iau masuri drastice, sau MACAR sa se faca o selectie mai buna a celor care primesc dreptul de a conduce (fie masini sau motociclete). Macar o retestare periodica, la 5 ani (exact ca atunci cand iei permisul) ca sa se mai scoata din rebuturile care stau in spatele volanului..

Si mai exita unii care se intreaba: La ce bun testul psihologic? :laugh: :)

Din pacate, cate-odata e prea tarziu ca sa aduci acuzatii vre-unei parti. Din fericire aici nu este!

Insanatosire grabnica tipului! Si.. Arde-l (dpdv legal), tata, pe ala cu Loganul, sa nu se mai urce cat e lumea la volan..

iti spunc epoti face..iei frumos ranga la tine si cand il prinzi pe unu ca face una ca asta ii dai in mufa pana ii sar dintii!Ca daca il iei cu frumosu el isi cere scuze si peste 5 minute face acelasi lucru!Ca il doare exact in cot de ceea ce iai zis tu!Deja m-am saturat de tot felu de dobitoci la volan..si nu cred ca sunt singurul satul de tot felu de specimene!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal zii si tu un nr deinmatriculare cumva :BC 90 CLM

 

Ma sincer nu mai tin minte nr de inmatriculare, imi pare rau, si decat sa imi dau cu parerea si sa sperii lumea degeaba... atat mai tin minte ca era pliat sub sa :laugh: motorul era rosu cu alb si ceva negru in partea de jos, casca cu ceva modele cu gri si niste caractere japoneze/chinezesti

Editat de mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, am patit si eu in intersectia aia sa nu mi se acorde prioritate, strada e aproape dreapta, destul de recent asfaltata, asa ca se merge repejor. Cat de in scurt (adica aproape de motociclisti) o fi vrut nenea cu Loganul sa faca stanga, motociclistul n-ar fi trebuit sa aiba viteza, mai ales ca la 10 metri inainte de intersectie e o trecere de pietoni (cea de la AJVPS) iar la alti vreo 100 e alta (din fata bisericii). Ma gandesc ca nu se dadea race prin oras, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, am patit si eu in intersectia aia sa nu mi se acorde prioritate, strada e aproape dreapta, destul de recent asfaltata, asa ca se merge repejor. Cat de in scurt (adica aproape de motociclisti) o fi vrut nenea cu Loganul sa faca stanga, motociclistul n-ar fi trebuit sa aiba viteza, mai ales ca la 10 metri inainte de intersectie e o trecere de pietoni (cea de la AJVPS) iar la alti vreo 100 e alta (din fata bisericii). Ma gandesc ca nu se dadea race prin oras, nu?

 

De ce esti ironic? si daca mergi cu 30 km/h si iti taie calea ce poti face ????

Stie cineva cand e marsul la TG Neamt ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, am patit si eu in intersectia aia sa nu mi se acorde prioritate, strada e aproape dreapta, destul de recent asfaltata, asa ca se merge repejor. Cat de in scurt (adica aproape de motociclisti) o fi vrut nenea cu Loganul sa faca stanga, motociclistul n-ar fi trebuit sa aiba viteza, mai ales ca la 10 metri inainte de intersectie e o trecere de pietoni (cea de la AJVPS) iar la alti vreo 100 e alta (din fata bisericii). Ma gandesc ca nu se dadea race prin oras, nu?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal zii si tu un nr deinmatriculare cumva :BC 90 CLM

 

 

 

Eu personal nu stiu numarul ... dar era de etnie ROM .. si era in nereguli .. ( TRAIESTE )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce esti ironic? si daca mergi cu 30 km/h si iti taie calea ce poti face ????

nici mai mult nici mai putin decat sa opresti. cel mult te alegi cu cateva julituri dar in orice caz nu ricosezi in a doua masina.

noi astia pe motoare prea adesea ne comportam ca si cum am fi egali cu conservarii. legislativ vorbind asa e sintem egali sau ar trebui sa fim. insa din punct de vedere al tipului de vehicul folosit sintem clar foarte dezavantajati in situatii limita. ei au tabla noi epiderma, cine e curajos n-are decat sa treaca prin intersectii ca racheta bazandu-se ca i se va da "prioritate".

Editat de albastru.vertical
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe net pe undeva am citit ca avea permisul supendat de prin ianuarie, parca ...

 

Asta e nasol ca scapa boul cu Loganul..si daca nu se invata mine, mai face si alta data!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a parut mie cand am ajuns la fata locului ca spunea cineva ca nu are permis... :disappointed: :lol:

 

...are cateva fracturi ... dar traieste.Este internat in spital.nu avea permis categorie A .. avea B-ul .. iar acela era suspendat.

 

:lol: Grozav, ce imi place cand se intampla asa...

Editat de mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a parut mie cand am ajuns la fata locului ca spunea cineva ca nu are permis... :disappointed: :lol:

 

 

 

:lol: Grozav, ce imi place cand se intampla asa...

 

vezi ca scria unu mai sus ca ii vrea pe conservari morti, probabil ca pe el l-a facut ma-sa direct in saua de la IJ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati mor nevinovati si cati motociclisti omoara???

 

merge mars...ca s si uscaturi..asta e, this is life

 

faceti un mars in care sa cereti ca permisul moto sa fie optional pentru motociclete pana in 150cp. Doar ptr zzr, hayabusa si celelalte care au peste 150 sa fie nevoie de A1 si sa poate fi conduse de la 16ani pe drumurile nationale si europene si de la 14 pe judetene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iote ba, ce se potrivesc toate, si s-a luat unu' de mine mai sus ca cica's ironic. Da, sunt ironic, da' deocamdata (subliniez, deocamdata), am reusit sa opresc in cam toate situatiile in care am fost pus. Cu prioritate sau fara.

 

Calciu la oase ilegalistului si sa speram ca nici conservarul nu scapa fara permis suspendat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faceti un mars in care sa cereti ca permisul moto sa fie optional pentru motociclete pana in 150cp. Doar ptr zzr, hayabusa si celelalte care au peste 150 sa fie nevoie de A1 si sa poate fi conduse de la 16ani pe drumurile nationale si europene si de la 14 pe judetene.

 

:disappointed: sa nu uitam purtatul optional al castii de protectie

 

p.s. Go55 vorbeste oricum din carti sau de la inaltimea celor 250 de cmc ale Hyosung-ului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:disappointed: sa nu uitam purtatul optional al castii de protectie

 

p.s. Go55 vorbeste oricum din carti sau de la inaltimea celor 250 de cmc ale Hyosung-ului

 

GOO55....are prieteni care dau picioare in usi...pedepsesc conservari...etc.....

I-am mia explicat pe alt topic....ca daca a venit in bucuresti, tre sa lasa apucaturile de slobozia acasa si sa se comporte ca o dra de capitala. Vad ca tot cu degetul in nas si sabia in mana contra conservarilor a ramas

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...