Sari la conținut

Accident City Park


Bogdan D.
 Share

Postări Recomandate

Acum 5 min au venit niste prieteni la mine si mi-au zis ca au vazut o motocicleta tavalita in mijlocul drumului in flacari la City Park?Masina de pompier numai ce ajunse.

 

Stie cineva ce si cum?

Editat de lebadake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au aratat la stiri in dimineata asta! Se pare un wheelie facut de un tanar teribilist si fara permis care nu era la primu accident cu motorul plus cazut luat foc(motorul).......

Cam astea au fost detaliile date la stiri sau cel putin atat am prins eu la stirile de la antena 1!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

 

am trecut pe sensul celalalt de mers exact cand au venit pompierii sa dea cu spuma pe ea, initial am crezut ca e o lada cu gunoaie care a fost aprinsa de niste vagabonti ceva, nu se mai cunostea ca este motocicleta. Imi vine greu sa cred ca a luat foc de la o tavaleala, cine stie ce chestii artizanale sau improvizate avea pe ea.

 

http://www.telegrafonline.ro/1226008800/ar...ara_permis.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

 

am trecut pe sensul celalalt de mers exact cand au venit pompierii sa dea cu spuma pe ea, initial am crezut ca e o lada cu gunoaie care a fost aprinsa de niste vagabonti ceva, nu se mai cunostea ca este motocicleta. Imi vine greu sa cred ca a luat foc de la o tavaleala, cine stie ce chestii artizanale sau improvizate avea pe ea.

 

http://www.telegrafonline.ro/1226008800/ar...ara_permis.html

 

 

chestii artizanale ? :rolleyes: motoru ala avea mai multe accesorii ( tobe, mansoane, scarite rizoma etc. ) decat costa motorul tau. era un r1 2007. intr-adevar a luat foc dar nu urma niciunui wheelie sau alte figuri si nici alex nu este un teribilist. problema a fost una mecanica. topic closed, go home.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestii artizanale ? :rolleyes: motoru ala avea mai multe accesorii ( tobe, mansoane, scarite rizoma etc. ) decat costa motorul tau. era un r1 2007. intr-adevar a luat foc dar nu urma niciunui wheelie sau alte figuri si nici alex nu este un teribilist. problema a fost una mecanica. topic closed, go home.

 

 

cate tobe avea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuzatii grave in articolul ala..... Daca sunt adevarate pot spune ca nu am nici cea mai vaga urma de compasiune pentru el.... Fiecare primeste ceea ce merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci are carnet. Cum poa' sa minta presa asta, nu? Ce misei, dom'le

Editat de FLEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca eu, om cu permis moto si fara antecedente as pati ce a patit el, iar presa ar zice ca am dat peste batranici si ca am condus fara permis, folosindu-se de numele meu pentru publicitate, le-as trage o mama de judecata (cu sanse foarte mari de castig) in urma careia as avea bani sa devin actionar majoritar la publicatia respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cacati-va si in topicul asta, ca in toate de pe biciclizm.ro :rolleyes:

 

Maestre, da' tu de ce te oftici, esti tata lui? A dat peste o batranica si a fugit de la locul faptei? A condus motorul fara permis? Ce importanta are skillul, daca e teribilist sau nu? Astea sunt detalii. Daca a mers fara permis si i-a luat motorul foc, na ghinion, bine ca n-a patit nimic, da' eu as vrea totusi sa vad niste urmari legale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce va mirati, e normal sa-ti pui intai rizoame, tobe sme', xenoane si altele pe motor, iar bani de facut scoala de soferi nu-i musai sa mai ramana! Carnetul e din plastic ordinar, nu-i carbon, titan, nici macar magneziu, si se poarta si in buzunar, adica nu-l vede nimeni. La ce naiba sa te tot trudesti sa-l iei?!

Mai ales cand nu esti teribilist, si nici nu calci pe nimeni pe marcaj mai des de o data la 3-4 saptamani...

 

P.S. Acum serios, presa asta minte de ingheata apele! Sunt sigur ca baiatul are permis cat. A si B (cel putin) iar povestea cu batrana lovita pe trecere e pura inventie! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestii artizanale ? :rolleyes: motoru ala avea mai multe accesorii ( tobe, mansoane, scarite rizoma etc. ) decat costa motorul tau. era un r1 2007. intr-adevar a luat foc dar nu urma niciunui wheelie sau alte figuri si nici alex nu este un teribilist. problema a fost una mecanica. topic closed, go home.

 

 

Nu am cunoscut ce motor este, chiar nu conteaza. Spui ca nu e teribilist dupa ce da peste baba si acum ca ii ia foc motorul ?

 

"motoru ala avea mai multe accesorii ( tobe, mansoane, scarite rizoma etc. ) decat costa motorul tau" , cat taranism, du-te fratioare cu acuzatii si jicniri, mai maturizeaza-te.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: comunitatea ... puc ma oftic pentru ca se abereaza prea mult, nu sunt nici tasu nici bunicasa. si acum domnul sorin, tu ai adus o acuzatie spunand ca are instalatii artizanale pe motor. imi cer scuze daca te-am jignit.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu stiam despre un prieten ca avea permis. am mers cu el ceva, nu m-am intrebat absolut deloc daca are sau nu, posesor de motoreta, fara cea mai mica teama mers pe strada, etc...etc. ba mai mult, discutat cu el la greu despre inconstienta de a merge fara permis, riscuri etc. dupa ce s-a dus pe copca in accid. moto primul instinct a fost sa sustin sus si tare ca avea permis, in ciuda afirmatiilor unor membri de p'aici care aveau linistiti posibilitatea de a verifica... dupa care s-a aprins un semn de intrebare si-am verificat, afland din surse siure ca ma inselasem... nu vazusem plasticul atat de "neinsemnat" niciodata. cu alte cuvinte nu bagati mana-n foc daca nu aveti siguranta ca n-o sa va ardeti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Constanteni dragi, transmiteti-i batranicii sanatate maxima si asfalt uscat data viitoare cand mai trece strada pe trecerea de pietoni! :rolleyes:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

 

am trecut pe sensul celalalt de mers exact cand au venit pompierii sa dea cu spuma pe ea, initial am crezut ca e o lada cu gunoaie care a fost aprinsa de niste vagabonti ceva, nu se mai cunostea ca este motocicleta. Imi vine greu sa cred ca a luat foc de la o tavaleala, cine stie ce chestii artizanale sau improvizate avea pe ea.

 

http://www.telegrafonline.ro/1226008800/ar...ara_permis.html

Sorine cum de esti tu tot timpu la locu accidentelor? :lool:)) ....... Ia zile sorine la baieti avea alex carnet sau nu ? :P

 

 

chestii artizanale ? :rolleyes: motoru ala avea mai multe accesorii ( tobe, mansoane, scarite rizoma etc. ) decat costa motorul tau. era un r1 2007. intr-adevar a luat foc dar nu urma niciunui wheelie sau alte figuri si nici alex nu este un teribilist. problema a fost una mecanica. topic closed, go home.
Domnule da de unde sti tu atatea despre motoru ala R1 asa de faimos? Frumos ar fii din partea ta sa te documentezi si apoi sa postezi :nono: Esti si tu un Manz mai mic si eu nu te stiam ? ;))) Si alex al tau nu avea carnet ....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...