Sari la conținut

Trike-uri!


myagi
 Share

Postări Recomandate

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/TRIKE-KITS-...4QQcmdZViewItem

 

cam scumpa smecheria, dar cred ca se poate face si in tara , faza ca trb facute niste modificari fata de original sa nu iti sara producatorul in cap si iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii sa existe posibilitatea sa poti monta asa ceva pe motoreta fara sa ai prb pe strada ma refer aici politie , arr ul

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 185
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ALOOO!!! parca e tot coltul chopperistilor aici!

vreti Trike: puneti mana pe flex si pe aparatul de sudura

nu?

lasati sorcovele si "accesoriile"

e ca si cum as pune eu pe nipru semnul de la BMW... adica FAKE :blink:

 

iaca na trike: CHECK THIS OUT!!!

 

si una cu suspensii

post-13243-1200858191_thumb.jpg

post-13243-1200858203_thumb.jpg

post-13243-1200858216_thumb.jpg

post-13243-1200858827_thumb.jpg

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Sal,

 

Pliz, avem nevoie de cineva cu trike (motivul doar prin pm. Oricum, e o cauza super buna :cheers: ).

 

Pliiiiiiz, daca stiti pe cineva care sa posede asa ceva spuneti-mi si mie

 

Thanx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal,

 

Pliz, avem nevoie de cineva cu trike (motivul doar prin pm. Oricum, e o cauza super buna ;) ).

 

Pliiiiiiz, daca stiti pe cineva care sa posede asa ceva spuneti-mi si mie

 

Thanx

este unu in Oradea il inchiriaza si pentru nunti ca ma gindesc ca la asta iti tre!

te-am dat de gol :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este unu in Oradea il inchiriaza si pentru nunti ca ma gindesc ca la asta iti tre!

te-am dat de gol :scratch:

 

Of doamne!!! Taci ma! Mai intra pe forum tipa! Noroc ca acum e ocupata cu diverse pregatiri si nu cred ca are timp :D

 

 

 

Si totusi... in Buc sau imprejurimi nu stie nimeni? :kali:

Editat de AadaA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salutare , am citit tot ce ati construit pe aici, dar ma intereseaza si partea cu hartiile, cum se face, se poate construi un trike in romania si apoi inscrie, daca da ce pasi trebuiesc urmati, si cam cat costa aceasta procedura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
:laugh: imi plac tobele din stingatoare.

de obicei trike-urile sunt mai joase, la design nu prea te-ai intrebuintat.

ai putea participa la un Scrap Heap Challenge.

Din pacate mai mult pe camp o sa merg cu el , de aceea are garda asa mare.

Nu o sa omologheze nimeni chestia asta. Oricum, nu e versiunea finala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
daca te dai mai mult pe camp, mai bine iti facea un buggy cu motor de GPZ

 

Salut. Pai, cam un buggy ar fi urmatorul proiect. Dar asta la anu' in iarna... Pana atunci vreau sa finalizez trike-ul...

O sa up-datez topicul pe masura ce evolueaza proiectul. Bafta!!!

Mesaj completat

Salut.

Revin cu cateva poze mai vechi. Trike-ul e inca in lucru. O sa adaug poze pe masura ce evolueaza proiectul.

Sunt deschis la sugestii si comentarii constructive...

Am vrut sa fac ceva original. Adica un cadru mai deosebit de ceea ce intalnim mai pe la toate triciclurile. Pana acum se comporta bine. E foarte stabil. La 100Km/h nu am pic de oscilatii pe fata. Mai nou am rezolvat si oscilatiile pe spate : Am montat o bara de torsiune. Vreau sa-i pun roti mai mari pe spate. E prea ''nervoasa'' pt. rotile de Dacie.

Oricum mai am mult de lucru la ea. La vara sper sa fie gata. Carenajul o sa fie o problema pentru mine. Nu am mai facut asa ceva. Am inteles ca se fac niste matrite, dupa care se pune fibra de sticla...samd...etc. Pana acolo mai am de lucru. Toate cele bune !!!

post-51372-1290261420_thumb.jpg

post-51372-1290261439_thumb.jpg

post-51372-1290261464_thumb.jpg

post-51372-1290261537_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Caut si eu daca cunoasteti un detinator de trike in Bucuresti sau imprejurimi.

 

As dori sa ma ajute un confrate,la anul ma insor si nunta va fi cu specific moto binenteles :)

 

Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Va salut!!!! Imi pare rau ca nu am mai putut intra pe forum in ultimul timp. Dupa cum spuneam, Trike-ul evolueaza. Ce daca arata ca o Mobra tunata.. sau ca un carucior cu trei roti. Nu conteaza. Ideea este pe inovatie.

Sper anul asta sa-l finalizez. Atasez o poza fara carenele din spate. Sunt la vopsit. /uploads/monthly_06_2011/post-51372-0-92800800-1307566612_thumb.jpg

 

Va salut!!!! Imi pare rau ca nu am mai putut intra pe forum in ultimul timp. Dupa cum spuneam, Trike-ul evolueaza. Ce daca arata ca o Mobra tunata.. sau ca un carucior cu trei roti. Nu conteaza. Ideea este pe inovatie.

Sper anul asta sa-l finalizez. Atasez o poza fara carenele din spate. Sunt la vopsit.

 

Va salut!!!! Imi pare rau ca nu am mai putut intra pe forum in ultimul timp. Dupa cum spuneam, Trike-ul evolueaza. Ce daca arata ca o Mobra tunata.. sau ca un carucior cu trei roti. Nu conteaza. Ideea este pe inovatie.

Sper anul asta sa-l finalizez. Atasez o poza fara carenele din spate. Sunt la vopsit.

 

Va salut!!!! Imi pare rau ca nu am mai putut intra pe forum in ultimul timp. Dupa cum spuneam, Trike-ul evolueaza. Ce daca arata ca o Mobra tunata.. sau ca un carucior cu trei roti. Nu conteaza. Ideea este pe inovatie.

Sper anul asta sa-l finalizez. Atasez o poza fara carenele din spate. Sunt la vopsit.

 

M-am repetat mai sus. Ma scuzati. N-am mai intrat pe forum de mult. Ca o idee, sa vedeti de la ce a inceput proiectul :

Prima poza :

 

/uploads/monthly_06_2011/post-51372-0-93396500-1307568277_thumb.jpg

 

Am reusit sa incarc pe You Tube un filmulet cu primul test drive. : http://www.youtube.com/watch?v=6dtbzwsyiLA

Si inca o poza :

post-51372-0-92800800-1307566612_thumb.jpg

post-51372-0-76138900-1307567184_thumb.jpg

post-51372-0-93396500-1307568277_thumb.jpg

post-51372-0-91149400-1307570686_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...