Sari la conținut

Peugeot 206 Vs Cagiva Canyon 500


DDU
 Share

Postări Recomandate

:P :banana: :banana:

 

plecatul de la semafor tinde sa devina sport extrem, un soi de ruleta ruseasca

 

grija la acte, nu o slabi pe tipa!

 

Ce ma nedumireste ar fi ca am plecat usurel de la semafor, abia ce am pus de a2-a prin mijlocul intersectiei si a si aparut prin dreapta masina .... era foarte hotarata si totusi ar fi fost normal sa ma vada!

 

deci, eu m-am zgariat, nu tu gips, nu tu nimic, si am avut 7 zile de luat niste pastile (tot tarat vreo 15 metri). Am declarat la udriste ce si cum, si taximetristu a scapat de dosar penal pentru ca dupa 6 luni mi-a fost mila de el si am declarat ca nu-l bag in ma-sa.

Eu zic sa mergi la udriste, sa declari ce s-a intamplat, oricum aia nu mai vede permis prea curand. Ai grija ce declari si cere pozele si masuratorile de la accident sa le vezi.

 

Si zi-ne si noua ce protectii aveai. (pantaloni, cizme, etc)

 

Sorinake

 

geaca e cicle spirit d'aia in oferta la Louis cu 79 euro (cu protectii soft pe coate,umeri si spate), pantaloni Probiker cu genunchiere soft, ghete probiker pana peste glezne, manusi cu protectii, aveam si un briu vanucci la mijloc si casca vemar...!

Geaca a fost cea mai afectata pe mana drepta cu sfasieturi(taieturi) si un pic pe spate!

 

ÂŞi dacă veneai din spate cum ai fi putut să o loveÂşti în stâlp din stânga perpendicular?

Bă, da toți aveți fobie cu polițiÂştii care mânăresc dosare?

 

 

Nu stiu cum da ea mi-a trecut din paralel dreapta spre mine, am franat si ea a continuat sa se duca spre stanga prin fata mea..... am intrat in plin !

Sper sa fie normali politistii aceia !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna DDU...sanatate maxima iti doresc si sper sa se rezolve cum este mai bine penru toata lumea!

Eu sunt martorul de la semafor, despre care iti spunea foxbat.

Daca ai nevoie de ajutor da un semn de viata, ev lasa un tel si intram in legatura.

 

S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cretina-cretina-cretina, atat pot sa zic... :P

 

Omule, bine ca ai scapat intreg, protectiile alea te-au scapat. Cat despre cretina, nu scapa nici una spect legal. Arde-o la matze, fir-ar mama ma-sii... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dosar penal se face si pentru o vanataie. Ti-a produs o vatamare corporala -> dosar penal. Numai ca iti trebuie URGENT certif de la IML. Cu cat e mai detaliat, cu atat mai bine, cu cat ai mai multe zile de ingrijiri medicale, iar e mai bine.

 

Sa te faci bine si sa ne vedem la o bere!

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dosar penal se face si pentru o vanataie. Ti-a produs o vatamare corporala -> dosar penal. Numai ca iti trebuie URGENT certif de la IML. Cu cat e mai detaliat, cu atat mai bine, cu cat ai mai multe zile de ingrijiri medicale, iar e mai bine.

 

Sa te faci bine si sa ne vedem la o bere!

 

Ry.

 

ITI FACE NUMAI DACA E DIN CULPA!!!

 

Cu auto nu iti face. Iti trebuie minim 7 zile de ingrijire in spital.

 

Stiu asta de la avocat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna DDU...sanatate maxima iti doresc si sper sa se rezolve cum este mai bine penru toata lumea!

Eu sunt martorul de la semafor, despre care iti spunea foxbat.

Daca ai nevoie de ajutor da un semn de viata, ev lasa un tel si intram in legatura.

 

S.

 

Multumesc Sue!

 

Hai zi si tu ,te rog ce ai vazut? de unde si cum a aparut peugeotul ala direct in fata mea!

Te rogh!

E posibil sa am nevoie si de tine!

 

Cretina-cretina-cretina, atat pot sa zic... :crack:

 

Omule, bine ca ai scapat intreg, protectiile alea te-au scapat. Cat despre cretina, nu scapa nici una spect legal. Arde-o la matze, fir-ar mama ma-sii... :blink:

 

Incep sa-mi doresc asta! sa o ard!

merita!

 

 

Cei care v-ati mai tavalit cred ca acum va amintiti clar ca, inainte de moment simti...

Eu am simtit o neliniste in drumul de inapoiere spre casa si eram multumit ca imi facusem plimbarea de seara ! De la semafor nu mai aveam mult si eram in Titan.... tocmai ca simteam o neliniste ciudata am fost precaut la plecarea de la semafor....dar nu destul !!

Parca-i un vis urat !

 

Multumesc tuturor de sfaturi si ganduri...sper sa se aplice legea corect! Atat ! :P

 

Mai incolo o sa ma duc pe la motor si daca este cineva in masura sa vina in zona CCA 12 Pol sa ma ajute sa-l aburc in papucul lui Hellbiker ori poate are de gand sa si functioneze chiar.... si sa-l ghidoneze usurel spre casa mea la un km distanta, langa Titan....? :banana:

 

Nu vreau sa par insistent, oricum sunteti toti niste draguti!

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bina ca ai scapat doar cu atat!

 

Deja astea sunt confirmari ca oricat de atent si oricat de incet mergi nu ai sanse (decat, poate, de accident mai ushor ).

 

DA! e ruleta ruseasca!

 

Insanatosire rapida!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, se pare ca voi avea nevoie caci ei incearca sa demonstreze ca eu nu am plecat primul de la semafor si ca am venit tare din spatele coloanei... :banana: ..Daca prietena ta a fost acolo sigur va sti adevarul...la fel ca toti ceilalti martori!....

:P Multam mult!

 

 

 

ok , fa te bine si ..ai cum sa dai de mine daca ai nevoie de noi .

 

sanatate maxima ca tampita saptamana mai fu ..si eu am culcat o :banana:))

 

alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima si sa stai cat mai putin :crack:

 

In rest arde-o cat de tare poti pe fraiera si nu te lasa intimidat de politai si de martorii aia mincinosi adusi de tipa la sectie, da-le :P :banana: :banana:

 

Succese multe :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc si ma crucesc!

 

Este mai mult decat elocvent la ce catastrofe de soferi de B s-a dat drumul pe sosele in ultimii ani. Ca sa te ia in seama ar trebui sa circuli cu basculanta sau sa-ti pui far de locomotiva!

 

Merita sa o arzi: S-a purtat ca o nenorocita si ca o fricoasa; pt numele lui D-zeu, A TREBUIT TU sa te ridici si sa te duci la ea sa-si miste curu din masina? Si in plus, nici macar un cuvant nu a scos?

 

 

Tablele se mai intreapta, oasele insa nu. Bine ca n-a fost mai grav. Stiu asta, sunt scapat din 2 accidente de masina...

Take care man, sper sa fii 100% up again cat mai repede! Insanatosire grabnica!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste, citesc si nu imi vine a crede :banana: :banana: :crack:

 

Ce jeg de femeie, altfel nu pot sa spun.. :P Insanatosire grabnica si arde-o pe proasta!

 

Urmatoarele vesti pe care le auzim de la tine sa fie numai de bine. Ai grija de tine tipule :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

ce vaca! bai! am mai spus-o si o spun inca odata: femeile ar trebui sa dea un examen de 10 ori mai greu ca barbatii pt. permis! nu-mi sariti in cap cu chestii imbecilo-cretinoide de genu' suntem egali bla bla... s-a dovedit stiintific ca majoritatea femeilor n-au ce cauta la volan! ca mai sunt si vreo 10% care conduc excelent e altceva :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica.

 

La faza cu femeile la volan, Stress, ar trebui sa si reproduci "dovezile alea stiintifice", eu n-am auzit de ele (desi sunt de acord ca multe femei sunt dezastre la volan).

 

Si inca ceva: v-ati gandit ca poate respectiva a fost socata si d-aia n-a putut iesi din masina? Nu-i caut scuze, da' se poate intampla. E vinovata, va plati. Insa nu cereti tuturor (mai ales femeilor) sa fie stapani pe ei cand stiu ca au accidentat pe cineva, chiar daca vina e a lor. Socul poate declansa reactii irationale.

 

Inca o data insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi fost socata si ar fi avut cat de cat constiinta, sa-si dea seama ca a gresit (DUPA accident), nu ar fi venit cu un martor mincinos. Mi se pare cea mai de cacao faza asta cu martorul mincinos.Merita arsa rau IN SPECIAL pentru ca a venit cu un martor mincinos.

 

Insanatosire grabnica. Noroc ca ai purtat echipamentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica.

 

La faza cu femeile la volan, Stress, ar trebui sa si reproduci "dovezile alea stiintifice", eu n-am auzit de ele (desi sunt de acord ca multe femei sunt dezastre la volan).

 

Si inca ceva: v-ati gandit ca poate respectiva a fost socata si d-aia n-a putut iesi din masina? Nu-i caut scuze, da' se poate intampla. E vinovata, va plati. Insa nu cereti tuturor (mai ales femeilor) sa fie stapani pe ei cand stiu ca au accidentat pe cineva, chiar daca vina e a lor. Socul poate declansa reactii irationale.

 

Inca o data insanatosire grabnica.

 

Intradevar faza cu shoc-ul pote fi adevarata. Daca nu isi dadea seama de ce a facut poate pleca mai departe. Acum nu ca ash tine partea soferitzei, NU ARE CE CAUTA LA VOLAN DIN MOMENT CE NU SE ASIGURA, dar faza cu shocatul poate fi reala.

 

Numa bine si sa te vedem sanatoas pe motor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate maxima! Doamne, patania ta e unul dintre cosmarurile mele. arde-o tare. dk iti refaci motoru` pe asigurare- mergi in instanta. se va alege sigur cu dosar si amenda penala. colegi de-ai mei au avut un accident similar cu masina si au fost despagubiti de inconsient. asta pentru a nu ajunge in instanta unde tipul o lua la greu. e decizia ta, dar dk tipa incearca sa pice la intelegere cu tine, dk poti sa rezisti, mergi pana la capat. penal(k e penala). sa nu mai urce la volan in viata ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau sa aud asta despre tine :P ...bine ca nu a fost mai rau.Arde-o rau pe gagica

 

 

shit! ma sperii mai mult pe zi ce trece..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...