Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Cred ca iese bine si brodat.Vezi ce spune si hondafan si sa-mi spui te rog un pret aproximativ.mersi

 

 

ai 2 variante.

 

1. sa brodez pe o bucata de negru cele 2 sigle si prinse se materialul negru si galben.

2. sa brodez direct pe materialul in sine.

 

darian alege cum da mai bine.

 

apropo... ce mai fac sheile mele? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Darian,

 

Pentru Transalpul meu cred ca ce e in in poza de mai jos ar fi ideal (exceptand culorile si broderia):

 

post-18136-1241785594_thumb.jpg

 

Ne auzim curand,

Paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa prea mult timp, pun si eu o poza cu saua pe care mi-a facut-o Darian prin decembrie.

Dupa aproape 7000 km pe saua refacuta, pot sa spun ca pot sa merg 500 km fara sa ma doara nimic, si ca e o mare diferenta fata de cea originala.

Te-am recomandat cu orice ocazie :angry:

 

Saua originala :

post-11932-1241786414_thumb.jpg

 

Modelul :

post-11932-1241786439_thumb.jpg

 

Rezultatul:

post-11932-1241786486_thumb.jpg

 

Bafta multa!!

Editat de THC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Tipului care a venit ieri sau alaltaieri la Darian cu o sa de F650GS pentru modificat /si care a vazut saua mea terminata cum arata/ si care a luat-o cu imprumut sa dea o tura cu ea (iti multumesc Darian)/ si care nu a venit cu ea inapoi/ iti urez sa ai multa carne macra in frigider!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipului care a venit ieri sau alaltaieri la Darian cu o sa de F650GS pentru modificat /si care a vazut saua mea terminata cum arata/ si care a luat-o cu imprumut sa dea o tura cu ea (iti multumesc Darian)/ si care nu a venit cu ea inapoi/ iti urez sa ai multa carne macra in frigider!

 

 

cum adica? ti-a luat sheaua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipului care a venit ieri sau alaltaieri la Darian cu o sa de F650GS pentru modificat /si care a vazut saua mea terminata cum arata/ si care a luat-o cu imprumut sa dea o tura cu ea (iti multumesc Darian)/ si care nu a venit cu ea inapoi/ iti urez sa ai multa carne macra in frigider!

 

Nume?, Nr de inmatriculare...ceva..

ca poate il vedem prin trafic...si la faza asta merita cateva bucati in gura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mertane abia astept sa vad seile tale cand vii acasa

sper k lauda sa fie pe masura

 

 

si eu astept cirpian. numai ca s-ar putea sa ma ratacesc pe traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica? ti-a luat sheaua?

 

pe mine ma intrebi? ideea e ca si-a lasat saua lui la tapitzat si a luat-o pe-a mea (ca nu avea probabil carnatu' cu ce sa umble, si deh, a mea era acolo sub ochii lui'). Ideea e ca eu nu am stiut de treaba asta, pana la un moment dat. M-am consolat in schimb ca totusi a lasat o "shea" identica (ca si model) , dar, cum oare altfel?, crapata pe dedesubt. Acum il astept pe bulangiu sa imi returneze saua (ma rog, nu mie efectiv, ci lui Darian), caci alta nu iau inapoi. Ce am lasat la tapitzat aia o sa iau inapoi. Voua nu vi se pare corect ? Nu, nu ce mi se intampla, ci ce pretentie am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din seria "uite saua nu e saua", in acest episod ma simt nevoit sa-mi retrag cuvintele si sa-mi cer scuze fata de domnul Lucian cu BMW-ul rosu (B-96-ABL), care are scoasa la vanzare motocicleta (echipata cu seaua mea) vezi aici . Mi-au sarit in ochi cusaturile galbene care nu prea merg cu rosul. galben merge cu galben (moto a mea). Se pare ca lucrurile nu au decurs asa cum am banuit eu ("nenea Darian nu-mi dai si mie saua aia"?). Banuiti voi cam cum au mers. Ideea e ca am vorbit la tel si urmeaza sa ne intalnim sa-mi returneze saua. (doamne ajuta, nu ?). Urati-mi succes.

 

 

Cat despre faptul ca aceasta serie de evenimente s-a intamplat atunci cand eu am lasat seaua la RE-modificat (intrucat prima oara nu am fost multumit, iar Darian a recunoscut imperfectiunile urmand sa le corecteze), cum ar trebui sa procedez mai departe? (asta daca domnul Lucian imi va returna totusi saua)?1. sa merg cu ea asa pentru ca daca o las iar la modifcat exista riscul sa vina altcineva cu bmw f650gs si sa "ma lase iar fara sa" (banuiti voi cam cum se poate intampla, haideti, e simplu), sau 2. sa o las la modificat si sa suport riscurile si sa simt adrenalina (de nervi) ca fac parte din aceasta comunitate de motociclisti?

 

va multumesc pentru atentia acordata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca treburile astea le discutai si rezolvai cu darian, in loc sa te scartai pe forum. Nu stiu cum de ani de zile toata lumea a fost multumita de colaborarea cu el, si brusc devine neserios.

 

In orice caz, si daca ai dreptate, nu rezolvi nimic, din spatele tastaturii eu te sfatuiesc sa te duci in fata la darian, sa iti dai foc singur la sa ca nu e buna, sa invete o lectie. Imi urmezi sfatul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am acuzat direct pe Darian ca e neserios, dar totusi am acuzat asa in coada de peste, pentru ca nu stiu exact ce s-a intamplat dar eu mi-am furat-o cel mai mult din toata povestea asta. M-am "scartatit" pe forum pentru ca nu mi se pare normal sa dau o sa la modificat si sa primesc alta cu probleme, si am crezut de cuviinta sa-i informez si pe altii.(dar m-am inselat se pare si mai bine taceam din gura) Iar de rezolvat ceva, sa fim seriosi, nu pot decat sa astept. Fac asta de 1 saptamana. Pumni in gura da oricine pe forum. Sunt multumit de serviciile lui Darian si cred ca merita toti banii, dar cand astepti si astepti sa se "rezolve neintelegerea", nu mai privesc chiar asa lucrurile. Astept flame daca mai are cineva de dat.

 

 

P.S. Mai bine imi dau foc sa-i arat seii cat de neserioasa e. asa am sa fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,as vrea sa fac si eu o modificare la saua mobrei mele Honda Dominator.Saua este buna doar ca in 200 km de mers ma cam doare'n c.u.r. :) . Ideea e cam citit pe undeva de un material fain care sa inlocuiasca buretele original.....acesta se numeste TEMPUR si poti gasii mai multe info despre el aici .Poti face asta si cam cat m-ar costa?

Atasez si o poza cu motorul meu ....in zapada ca nu am alta la indemana.

 

post-19896-1243436808_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,as vrea sa fac si eu o modificare la saua mobrei mele Honda Dominator.Saua este buna doar ca in 200 km de mers ma cam doare'n c.u.r. :) . Ideea e cam citit pe undeva de un material fain care sa inlocuiasca buretele original.....acesta se numeste TEMPUR si poti gasii mai multe info despre el aici .Poti face asta si cam cat m-ar costa?

Atasez si o poza cu motorul meu ....in zapada ca nu am alta la indemana.

 

post-19896-1243436808_thumb.jpg

eu mi-as lua o tailandeza mica sa-mi faca masaj la bu.ci :drink:

glumezeam, darinel tati, cand ai timp sa fac si eu bagstarul ( topcaseul ) ala? pana la urma cred ca mutam clemele de servieta cum erau si dam inelele mai in fata , pe drum are tendinta sa se duca prea in fata cand e plin si sa apese pe ghidon la curbe. :D

Editat de Grigu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am asteptat sa fac catz'va km cu offizieru' inainte sa fac reclama.. DAR: Atat eu, cat si pasagera suntem FOARTE multumiti de feel (si mai multumiti de aspect si lucratura).. Sar'na, Dariane, mari lucruri ies din mainile tale!! :)

 

O mostra aici, restul pozelor (maricele) AICI..

 

DSC_1029.JPG

 

 

PS: Inainte sa criticati culorile: EU am ales rosul acela mai deschis, in lumina naturala arata mult mai bine.. Am vrut o pata de culoare.. :D

Editat de Just_John
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am acuzat direct pe Darian ca e neserios, dar totusi am acuzat asa in coada de peste, pentru ca nu stiu exact ce s-a intamplat dar eu mi-am furat-o cel mai mult din toata povestea asta. M-am "scartatit" pe forum pentru ca nu mi se pare normal sa dau o sa la modificat si sa primesc alta cu probleme, si am crezut de cuviinta sa-i informez si pe altii.(dar m-am inselat se pare si mai bine taceam din gura) Iar de rezolvat ceva, sa fim seriosi, nu pot decat sa astept. Fac asta de 1 saptamana. Pumni in gura da oricine pe forum. Sunt multumit de serviciile lui Darian si cred ca merita toti banii, dar cand astepti si astepti sa se "rezolve neintelegerea", nu mai privesc chiar asa lucrurile. Astept flame daca mai are cineva de dat.

 

 

P.S. Mai bine imi dau foc sa-i arat seii cat de neserioasa e. asa am sa fac.

 

 

sfat. dati intalinere cu ala cu motoru ca vrei sa il cumperi, ii dai cateva bucati in gura, eventula nu te duci solo

ii iei saua si pleci acasa fericit. el se duce si isi ia saua de la darian. ce plm o fi atat de complicat sa rezolvi o problema d cacao ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata,s-a rezolvat "incidentul".Toata lumea e fericita (sper)...

A fost vina mea,ca mi-a facut figuri telefonul (si n-am mai avut nr. oamenilor,ca eu le salvez in tel.si nu in sim),si masina de cusut (s-a spart inauntru,o roata dintzata),si pina am reusit sa reinvii una scoasa la pensie,am avut necazuri si cu motocicleta mea,de-am adus-o acasa,impinsa(si-am zacut dup-aia,2 zile), etc,etc...Calculatorul,numai zic...Am avut o perioada de tot cacao-ul.Si uite-asa s-a lungit termenul de executie,la lucrarile-n curs...

Imi cer scuze,inca o data,public,si lui Lucian,si lui Alin,pt. necazul asta.Macar de sei,sa fie multzumiti,la urma urmei...

Mersi de poze si de felicitari,celor care au postat ,despre seile lucrate deja.Si sper c-o sa se mai posteze si de altii,ca eu,n-am mai apucat sa fac poze.C-au mai fost niste modificari dragutze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,se poate.

Apropo de asta: azi,am predat o sea de V-Strom,scobita vreo 3 cm.In schimb,i-am pus 2 straturi de burete de 1 cm grosime.Primul,doar pe partea orizontala,cel de-al 2-lea,imbraca complet seaua.Asa,nici nu se latzeste prea mult,dar are un strat destul de gros,ca sa se simta mai moale.Las proprietarul,sa zica daca-i ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Darian, 90% din asa ceva vreau si eu pentru TA-ul meu din '96, cel mai tare ma intereseaza pretul, poti te rog sa-mi scri pe PM, merci!

Editat de stifferu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai 2 variante.

 

1. sa brodez pe o bucata de negru cele 2 sigle si prinse se materialul negru si galben.

2. sa brodez direct pe materialul in sine.

 

darian alege cum da mai bine.

 

apropo... ce mai fac sheile mele? :D

 

 

salut, am o sea la Darian pentru modificat, ash vrea o broderie pe ea, cum crezi ca e mai bine, am textul, il vreau in acelasi loc unde il are cea din poza, sa fac eu forma sau tu, sau cum se procedeaza ?

Editat de stifferu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Imi pare rau ca revin asa tarziu dar...facusem seile pt concediu, si am fost plecat! :D

dupa 1900km pot spune ca sunt mult mai confortabile ca inainte, plus ca arata demential :moto:

 

Deci..recomand si pentru supersport, nu numa' chopperistii! sunt mandru de gixeru' meu unicat :D

 

atasez cateva poze... :kiss:

post-4559-1244709521_thumb.jpg

post-4559-1244709536_thumb.jpg

post-4559-1244709542_thumb.jpg

post-4559-1244709912_thumb.jpg

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...