Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Sal,asa ceva poti face?

 

Salut

Da,dac-as avea suportul de plastic ,de dedesubt.Sau fibrã de sticlã - cã astea,model Cobra,asa au.Si mi-a trecut prin mânã,una d-asta,pt. Dragstar 650,si vorbisem cu un amic,sã-i copieze fundul...Da' n-a mai avut timp...Ia cu împrumut,de la cine-o avea una,si adu-mi-o,cã are cine s-o copieze...De restul (burete,piele sinteticã si asamblat,mã ocup eu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut. Ceva noutati despre sea?

Mersi

 

Azi,îmi face broderiile.Are de fãcut vreo 8...cã s-au adunat...Si-mi face si etichete cu "DARIAN' banana.gif...Dac-a fost închis A2-ul,n-a avut cum s-ajungã la el,materialul de brodat.

A ta,va fi prima terminatã,când o sã am si bucata brodatã.Pun si poze !

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope...n-au adus din ãla....Au adus alt model,dar mi-i se pare cam prea lucios...Ãsta,ar merita sã-l folosesc în combinatie cu negru mat....Oricum,am promisiunea c-or s-aducã.Din cauza drumurilor blocate,nu le-au mai adus mai multe chestii,nu doar piele sinteticã (perdele,textile,etc...) .E vorba inclusiv,de importatorul turc,care n-a mai ajuns încã.Îti spun ce mi-au zis ei...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e... mai astept

Mda...asta e...vremea asta,îmi încurcã si mie,socotelile...m-am întâlnit mai devreme,cu unul din soferii din zonã, de la Fan...cicã deocamdatã, n-a plecat nicio masinã,de 3 zile,spre C-ta...Si am si eu,un pachet cu material,la brodat.Mi-a fãcut @dkid-u' doar o parte din broderii,cu ce material a mai avut dinainte...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...asta e...vremea asta,îmi încurcã si mie,socotelile...m-am întâlnit mai devreme,cu unul din soferii din zonã, de la Fan...cicã deocamdatã, n-a plecat nicio masinã,de 3 zile,spre C-ta...Si am si eu,un pachet cu material,la brodat.Mi-a fãcut @dkid-u' doar o parte din broderii,cu ce material a mai avut dinainte...

 

Aha...deci a dat drumu la treaba?....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha...deci a dat drumu la treaba?....

 

Cicã,da...Inclusiv la ale tale...Zicea ceva cã se duce la un amic tarte-n programare,ca sã-i schimbe nu-stie-ce setare.Cã el,nu reusea sã poatã sã schimbe culorile.Sã facã palmierul,de-un fel,coroana,altfel,crucea,iarasi,de-altã culoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darian nu o sa reusesc saptamana asta sa trimit saua dar saptamana viitoare o sa merg sigur la FAN sa o trimit ok?

Nu dau inapoi dar.....e zapada :)). Slutare :cheers:

 

Când vrei,nicio problemã rolleyes.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cicã,da...Inclusiv la ale tale...Zicea ceva cã se duce la un amic tarte-n programare,ca sã-i schimbe nu-stie-ce setare.Cã el,nu reusea sã poatã sã schimbe culorile.Sã facã palmierul,de-un fel,coroana,altfel,crucea,iarasi,de-altã culoare...

palmieru verde, coroana galbena si crucea neagra totul pe fond rosu...el zicea ca o sa iasa bine ... ma gandesc , n-or fi prea multe culori? ...merg pe mana lui ... sper sa nu arate ridicol...frumoasa casca , am vazut-o pe topicul celalat ... lasa-mi un raspuns la propunere ca imi face cu ochiul. Eu am un model highway luata de pe louis... te intereseaza un schimb + eventual diferenta din partea mea?

Editat de rommel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

palmieru verde, coroana galbena si crucea neagra totul pe fond rosu...el zicea ca o sa iasa bine ... ma gandesc , n-or fi prea multe culori? ...merg pe mana lui ... sper sa nu arate ridicol...frumoasa casca , am vazut-o pe topicul celalat ... lasa-mi un raspuns la propunere ca imi face cu ochiul. Eu am un model highway luata de pe louis... te intereseaza un schimb + eventual diferenta din partea mea?

 

Nope.Eu,port S,chiar XS,de la unele firme.Ti-am rãpuns acolo,referitor la discount... Acuma,cu broderia; las' cã-l pun sã facã-ntâi o simulare,sã vedem cum o s-arate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Darian.

Doresc sa modific o sea de Sachs MadAss, in sensul ca as vrea sa fie monopost, pozitionata mai in spate, ridicata cativa centimetri(buni!!) si putin mai lata decat originalul. Crezi ca se poate rezolva?

Pun si vreo doua poze cu agregatul. Poze mai detaliate, daca este cazul, pot sa postez doar duminica.

Merci fain.

post-10629-0-99960700-1328807946_thumb.jpg

post-10629-0-64774900-1328808013_thumb.jpg

post-10629-0-23229800-1328808158_thumb.jpg

post-10629-0-69801000-1328808390_thumb.jpg

post-10629-0-93198900-1328809008_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Din fericire pt. tine,astã-varã,am mai avut de-a face c-o sea de Mad Ass.Ãla,era de 125 cc,si -am fãcut la ea exact contrariul,fatzã de ce vrei tu...Respectiv,am lungit-o (ca sã aibe loc pe ea,2 persoane solide), înãltzat-o si lãtzit-o (astea le vrei si tu...).Deci,se poate.Doar c-o sã trebuiascã sã apelezi si la cineva cu atelier mecanic.Baza seii,plasticul de dedesubt,trebuie tãiat,modificat si montat cu suruburi/nituri/ popnituri pe-o bucatã de tablã destul de groasã.Astea-s detalii pe care cel mai bine, le discutãm telefonic.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

palmieru verde, coroana galbena si crucea neagra totul pe fond rosu...el zicea ca o sa iasa bine ... ma gandesc , n-or fi prea multe culori? ...merg pe mana lui ... sper sa nu arate ridicol...frumoasa casca , am vazut-o pe topicul celalat ... lasa-mi un raspuns la propunere ca imi face cu ochiul. Eu am un model highway luata de pe louis... te intereseaza un schimb + eventual diferenta din partea mea?

 

 

rommel da-mi un tel urgent pls

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut darian

ceva noutati in legatura cu saua de Dominator?

 

Mâine searã,e gata.bigstar.gif. Cãtzeii ãstia mici,acuma doar în numãr de 4,mi-au rupt o grãmadã de notitze...Chederele si cusãturile...cu albastru închis,sau gri...?

Cine are nevoie de masinã de tocat hârtie,sã mã contacteze.biggrinbandit.gifNu consumã curent,doar crãntzãnele.De fapt, orice.. Si produc o grãmadã de îngrãsãmânt 100% naturalwink.gif.Ca-n reclama aia..."rãmân dovezi...solide ! "....

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mâine searã,e gata.bigstar.gif. Cãtzeii ãstia mici,acuma doar în numãr de 4,mi-au rupt o grãmadã de notitze...Chederele si cusãturile...cu albastru închis,sau gri...?

Cine are nevoie de masinã de tocat hârtie,sã mã contacteze.biggrinbandit.gifNu consumã curent,doar crãntzãnele.De fapt, orice.. Si produc o grãmadã de îngrãsãmânt 100% naturalwink.gif.Ca-n reclama aia..."rãmân dovezi...solide ! "....

Daca erau mai mari ii puneai la sanie :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...