Sari la conținut

Grupul posesorilor de Kawasaki ZZR


ray
 Share

Postări Recomandate

la 130-140 consuma max. 6%.

Pozitia este destul de buna, adica poti merge 300km kara sa te opresti si fara sa te doar nimic.

Eu am un ZZR 600 din '98 si nu am avut nici o problema cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pozitia este mai mult decat acceptabila. Saua lata, nu stai in maini ca la supersport (nu degeaba modelul este incadrat in sport-touring); la drum lung confortabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dark_Evil stie cel mai bine chestia asta. El face de cateva ori pe an drumul Romania-Germania pe Zezerica in maxim 24 de ore. Este cel mai bun exemplu care sa arate cat de comfortabila e. :haha:

 

 

... sau cat de rezistent e el ca motociclist! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau cat de dement.

:moto: Ete tu vorbesti :lol: !!!!

 

... sau cat de rezistent e el ca motociclist! :kiss:

Asta asa e, dupa 2000 de km abia ca mai pot so ridic dupa cric.Dar asta e placerea si singurul lucru care al fac si eu bine in viatza :haha: .

 

Dark_Evil stie cel mai bine chestia asta. El face de cateva ori pe an drumul Romania-Germania pe Zezerica in maxim 24 de ore. Este cel mai bun exemplu care sa arate cat de comfortabila e. :kiss:

Si tu draguto :P ai drepatate in felul tau, numai ca am facut drumurile astea pe diferite motoare, ZZR-eul a facut pana acum doua drumuri (dus si intors)DE-RO si cred ca va mai face unul dus si unul intors si pe urma al vand ca va depasii 50 de mii de km.

Dar ce pot sa zic am mers pe multe modele de moto de la diferite firme, adica drumuri lungi facute pe Gpz,Shadow.Bandit acum zzr si sper la anu sa-l fac si pe Cbr-ica dar ce pot sa spun decat un singur cuvant e perfecta de drum lung.Tinand sa mentionez zzr-eul e din 2000 si l-am cumparat la 11 mii de km iar viteza maxima a fost de 270km/h, ea are pe bord 280 dar a mers cu 270.

Este perfecta de drum lung, este fiabila in viraje este usor de manevrat si ai o pozitie de relazare pe ea, acum daca depasesti 200 la ora nu mai stai relaxat.Pe Cbr-eu am facut cateva mii de km-etrii anul asta dar nu sunt multumit la drum lung de el adica la 80 de km dus pana la munca si intors vin super obosit din cauza pozitiei de sedere si din cauza la rucsac.Parerea mea este ca zzr-eul iti ofera tot ce ai nevoie: viteza, siguranta la viraje si o sedere buna pe ea, acum daca vrei ceva de oras si de bas..i nu o recomand dar de drum lung e perfecta..Eu la anu va trebuii so vand din cauza kilometrilor si fricii sa nu se strice pe autostrada pe undeva in Austria,Ungaria sau cine stie pe unde dar poate trec tot pe zzr decat pe R1.Salut si respect!!! :D

Editat de dark_evil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari....

Si eu o sa cumpar un zzr 500 si am o intrebare....

De unde pot sa fac rost de piese ptr el ..... imi trebe o Oglinda dr... un semnalizator dr.... si un geam ....

Am gasit oferte da :haha: ...poate voi stiti ceva la preturi mai mici....

Si inca ceva ... piesele astia sunt cumva asemanator cu zzr 600?

Multumesc....si asfalt uscat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, nu stiu de unde piese...

Sper sa n-am nevoie prea curand. Am vorbit cu cel care l-a adus ( Milu , din sibiu, e si aici pe forum cu acelasi nume) si im-a spus ca in principiu opate aduce orice pt ea...incearca la el cu un PM, telefon, sau orice altceva...

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite asa ma alatur si eu clubului vostru....

/index.php?...0&gopid=289074&

 

Pareri, impresii....pe acel topic !

Salut si sa o pastrezi in stare buna adica fara incidente urate.Costumul ala e ca al meu :D sper ca nu ai cumva si o casca albastra si creaste pe ea ca te bat :haha: .Salut si ai grija cu ea , sa ne vedem cu bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mesterilor in ZZR !

Eu am constatat ca am 2 radiatoare in fata , unul de apa si unul de ulei. La fel e si la ZZR600?

Vas de apa: Unul sub sa, cu capac...Totusi capacul pe unde se toarna pare sa fie cel de sub carena dreapta fata ! Lamuriti-ma, cei care stiti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZZRica mea tocmai a facut "striptease" :friends:

am dat jos toate carenele pentru ca urmeaza sa plece la cosmetizat.

Am vazut si eu cele 2 radiatoare. Unul e de ulei si unul de apa, cred. E logic.

Si rezervorul de racire - la fel; in spatele seii in dreapta. Pe aici se pune antigel, din cate am citit in manual.

 

Urmeaza sa pun niste poze.

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al meu are doar un radiator de racire pentru apa da e tare mare :friends: .In spate se pune apa si antigelu, iar ce este peste limita al da afara tot pe acolo.In fata la capacel se face aerisirea daca te mai uiti mai ai si jos niste surubele de aerisire pe traseul tevilor de apa.Pentru alte intrebari sunt aici si te ajut :friends: cu placere!!!

Editat de dark_evil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu pot da jos...nu imi da voie un rahat de proxy sa ajung la adresa respectiva, am portul 8000 blocat...vreun FTP, ceva?

@bulinu' : mersi mult oricum!

 

 

Stai sa ajung la munca, si ti-l iau eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la fel, trebuie sa incerce Pacasac, eu nu am cum sa intru acolo....

politica corporatiei :friends:.

@Pacasac: cauta-mi si mie te rog manualul de reparatie si cel de utilizare la ZZR 500 ( sau 600, daca 500 nu gasesti).

Eu am cartea de utilizare de ZZR ,dar e in germana.Astept vesti.Mersi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit de la ray manualul de ZZR 600..din pacate ZZR 500 nu e pe lista cu moto din manual...daca aveti careva ceva de ZZR500 , trimiteti-mi sa vad diferentele, va rog..

Pana atunci, incep sa urc manualele de ZZR 600 si ZX6R..

00_intro.pdf01_service.pdf

 

02 nu merge, ca are 13 MB... :friends:

03...

03_Cooling_system.pdf04_Fuel_and_exhaust_system.pdf

 

04...

05 si 06...

07...

08..

09...

 

 

capitolele 02 ENGINE si 10 Reference sunt prea mari si nu pot sa le atasez...

Asteptam dezlegare de la admini, unul are 10 MB si unul 13 .

07_Brakes_wheels.pdf05_and_06.pdf08_Fairing_bodywork_and_frame.pdf09_Electrical_system.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...