Sari la conținut

Programul intrunirilor 2009


bullbikers
 Share

Postări Recomandate

IANUARIE

 

- 31 ianuarie 2009

 

* Eveniment: 1000 Trails

* Locatie: Sibiu

* Organizator: Crazy Bike MC Timisoara

 

FEBRUARIE

 

- 20-22 februarie 2009

 

* Eveniment: Bikes on Ice

* Locatie: Hunedoara

* Organizator: Road Patrol MC Timisoara

 

 

MARTIE

 

APRILIE

 

MAI

 

- 1-3 mai 2009

 

* Eveniment:

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 8-10 mai 2009

 

* Eveniment:

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 22-24 mai 2009

 

* Eveniment:

* Locatie:

* Organizator:

 

- 29-31 mai 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Cluj

* Organizator: Seth RC

 

 

- 29-31 mai 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Cluj

* Organizator: Transilvania Bikers

 

IUNIE

 

- 5-7 iunie 2009

 

* Eveniment:

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 12-14 iunie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Bacau

* Organizator: Moldavia Bikers

 

 

- 19-21 iunie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Timisoara

* Organizator: Road Patrol

 

 

- 26-28 iunie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Pecica

* Organizator: West Motoreador

 

IULIE

 

- 3-5 iulie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Targu Secuiesc

* Organizator: Free Frogs Riders

 

 

- 6-12 iulie 2009

 

* Eveniment: East European Bike Week

* Locatie: Predeal

* Organizator:

 

 

- 17-19 iulie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Gheorghieni

* Organizator: Blues Riders

 

 

- 24-26 iulie 2009

 

* Eveniment:

* Locatie:

* Organizator:

 

- 31 iulie-2 august 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Sibiu

* Organizator: Crazy Bikes

 

AUGUST

 

- 7-9 august 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Odorheiul Secuiesc

* Organizator: Daimler MC

 

 

- 13-16 august 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Hunedoara

* Organizator: Free Bikers

 

- 21-23 august 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Bucuresti

* Organizator: HOG+Harleywood Choppers

 

 

- 28-30 august 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Zalau

* Organizator: Meses Moto Club

 

 

SEPTEMBRIE

 

- 4-6 septembrie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 11-13 septembrie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 18-20 septembrie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 25-27 septembrie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie:

* Organizator:

 

 

OCTOMBRIE

 

NOIEMBRIE

 

- 20-22 noiembrie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto UCMR

* Locatie: Gheorghieni

* Organizator: Blues Riders

 

 

In aceasta sedinta s-a mai discutat si despre realizarea unui website al UCMR. Cluburile moto din Romania sunt rugate sa intre la adresa: /index.php?showtopic=292451 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bukowina MC Radauti va organiza intrunirea moto in week-end-ul 14-16 august 2009.

Am pastrat perioada editiilor precedente. Chiar daca ne suprapunem cu Hunedoara, avand in vedere distantele dintre intruniri, nu cred ca va fi nici cea mai mica problema.

 

Noi nu ne suparam deloc , normal distanta e prea mare sa ne facem o mare concurenta !

Totusi ar fi o problema , daca anul acesta nu reusim sa ne trimitem cate un sol unul la celalalt in perioada festivalului , in 2010 , va trebuii sa punem festivalurile la date diferite sa ne putem vizita reciproc !!! ar fi frumos !!!

 

 

RESPECT _____ ACHIMOTO_____ FREE BIKERS HUNEDOARA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei, la Cluj o luam de la capat cu aceleasi probleme din fiecare an :friends:

 

Sanatosi sa fim...

 

Parerea mea , anul trecut cei de la Transilvania Bikers s-au cam facut de cacao , deoarece nu au mai organizat un festival mult asteptat dupa o iarna nucleara , iar cu 2 ani in urma , au ales o locatie splendida dar nu s-au ocupat de organizare deloc , la cei peste 2000 de persoane un singur stand de vanzare pt bautura si haleala , vorba cuiva stie el cine : ,, am fost pana in Cluj , am cumparat cafele si m-am intors , si prietena mea tot statea la coada dupa cafea '' .

IMI CER SCUZE pt critici , dar privesc din punctul de vedere al unui motociclist care an de an , de cand se oraganiza prin Cheile Turzii festivalul , acum ani buni , an de an asteptam festivalul moto de la Cluj , care era primul din an , si m-au dezamagit baitzii astia in ultimi ani . Astept sa isi revina , pt ca e pacat !!! Pt moment ne vedem la SETH , baiezii astia stiu ce inseamna ORGANIZARE , sa vazut .....RESPECT !!!

 

 

 

 

RESPECT ______ ACHIMOTO ______FREE BIKERS HUNEDOARA

Editat de achimmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ORGANIZATORI , asiguratii conditii civilizate cu grupuri sociale curate si dotate cu apa potabila , fara scandaluri soldate tot mai des cu batai , liniste macar 6 ore sa ne putem odihni inainte de drumul de intoarcere . Fara aceste minime lucruri aceste "Intruniri de motociclisti" se vor transforma in "Intruniri de betivi motorizati" carora li se vor refuza locatiile viitoare (asa cum a fost anul acesta) , intruniri la care adevaratii pasionati de motociclete se feresc sa participe si pleaca sa se cazeze in alte parti (cum a fost la Prejmer) si in urma carora zona ramine plina de fecale si alte resturi . Ganditi-va ca este posibil ca organele in drept sa se sesizeze si sa se lase cu amenzi pentru organizatori . Oricine in baza biletului de intrare poate chema OPC-ul , etc . Cred ca toti sunteti de acord ca vara trecuta nu au mai fost intruniri ca cele de odinioara de la Brasov , Ploiesti sau Sibiu din alti ani ! SUCCES !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

se incearca zilele acestea sa se duca tratative de convingere cu diversi patroni de campinguri aflate la mal de mare pentru concretizarea unei petreceri moto in intervalul 5-7 iunie 2009. dupa cum bine se stie,incepand cu luna iunie, aici ,la Constanta se da startul la...manele (asta ca sa fiu rautacios!) , asa ca patronii de localuri nu mai sunt interesati de a inchiria campinguri catre motociclisti, ''maneaua aducand banul ''. vom face tot ce ne sta in putere sa gasim o solutie buna, prin asta intelegand ca vom cauta sa va oferim un loc frumos si la malul Marii Negre, cu conditii cat de cat decente si care sa ne faca cinste. daca nu ne vom descurca.....mai bine sa nu va mai punem pe drum degeaba!

 

tot respectul SEAWOLVES BIKERS CONSTANTA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se incearca zilele acestea sa se duca tratative de convingere cu diversi patroni de campinguri aflate la mal de mare pentru concretizarea unei petreceri moto in intervalul 5-7 iunie 2009. dupa cum bine se stie,incepand cu luna iunie, aici ,la Constanta se da startul la...manele (asta ca sa fiu rautacios!) , asa ca patronii de localuri nu mai sunt interesati de a inchiria campinguri catre motociclisti, ''maneaua aducand banul ''. vom face tot ce ne sta in putere sa gasim o solutie buna, prin asta intelegand ca vom cauta sa va oferim un loc frumos si la malul Marii Negre, cu conditii cat de cat decente si care sa ne faca cinste. daca nu ne vom descurca.....mai bine sa nu va mai punem pe drum degeaba!

 

tot respectul SEAWOLVES BIKERS CONSTANTA !

SALUT FRAĂILOR ! ;) CU PRIVIRE LA ÎNTRUNIRILE DE LA MALUL MARII DE CE NU ÎNCERCAĂI TOT LA EFORIE? ;) ORI LA SUD ORI LA NORD?

POT SĂ VĂ AJUT ÂŞI EU CU O PILĂ GEN (P.C.R.) :wave: AM UN JOB CU RELAĂII DACĂ ÎNĂELEGEĂI!

DACĂ VA POT AJUTA LUĂM LEG PE FORUMUL SEAWOLVES BIKERS, AM ACELAÂŞI ID. SĂRBĂTORI FERICITE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IANUARIE

 

- 31 ianuarie 2009

 

* Eveniment: 1000 Trails

* Locatie: Sibiu

* Organizator: Crazy Bike MC Timisoara

 

FEBRUARIE

 

- 20-22 februarie 2009

 

* Eveniment: Bikes on Ice

* Locatie: Hunedoara

* Organizator: Road Patrol MC Timisoara

 

 

MARTIE

 

APRILIE

 

MAI

 

- 1-3 mai 2009

 

* Eveniment:

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 8-10 mai 2009

 

* Eveniment:

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 22-24 mai 2009

 

* Eveniment:

* Locatie:

* Organizator:

 

- 29-31 mai 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Cluj

* Organizator: Seth RC

 

 

- 29-31 mai 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Cluj

* Organizator: Transilvania Bikers

 

IUNIE

 

- 5-7 iunie 2009

 

* Eveniment:

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 12-14 iunie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Bacau

* Organizator: Moldavia Bikers

 

 

- 19-21 iunie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Timisoara

* Organizator: Road Patrol

 

 

- 26-28 iunie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Pecica

* Organizator: West Motoreador

 

IULIE

 

- 3-5 iulie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Targu Secuiesc

* Organizator: Free Frogs Riders

 

 

- 6-12 iulie 2009

 

* Eveniment: East European Bike Week

* Locatie: Predeal

* Organizator:

 

 

- 17-19 iulie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Gheorghieni

* Organizator: Blues Riders

 

 

- 24-26 iulie 2009

 

* Eveniment:

* Locatie:

* Organizator:

 

- 31 iulie-2 august 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Sibiu

* Organizator: Crazy Bikes

 

AUGUST

 

- 7-9 august 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Odorheiul Secuiesc

* Organizator: Daimler MC

 

 

- 13-16 august 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Hunedoara

* Organizator: Free Bikers

 

- 21-23 august 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Bucuresti

* Organizator: HOG+Harleywood Choppers

 

 

- 28-30 august 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie: Zalau

* Organizator: Meses Moto Club

 

 

SEPTEMBRIE

 

- 4-6 septembrie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 11-13 septembrie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 18-20 septembrie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie:

* Organizator:

 

 

- 25-27 septembrie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto

* Locatie:

* Organizator:

 

 

OCTOMBRIE

 

NOIEMBRIE

 

- 20-22 noiembrie 2009

 

* Eveniment: Intrunire moto UCMR

* Locatie: Gheorghieni

* Organizator: Blues Riders

 

 

In aceasta sedinta s-a mai discutat si despre realizarea unui website al UCMR. Cluburile moto din Romania sunt rugate sa intre la adresa: /index.php?showtopic=292451 .

 

Asta v-a fi programul intrunirilor din 2009 sau e doar o "schita" care inca nu e finalizata?Oricum mi se pare intersant, abia astept sa vin si eu la acele intruniri :laugh:

 

Asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta v-a fi programul intrunirilor din 2009 sau e doar o "schita" care inca nu e finalizata?Oricum mi se pare intersant, abia astept sa vin si eu la acele intruniri :laugh:

 

Asfalt uscat!!!

 

asta este programul INTRUNIRILOR MOTO stabilite in urma sedintei Uniuni Cluburilor Moto din Romania ( UCMR ) , este un program batut in cuie , binenteles , vor mai aparea si alte intruniri -- la negru --( care nu sunt in program ) care se vor suprapune cu cele deja afisate , de aceea NOI - membrii UCMR incercam sa ne separam cumva de ei !!

Ne pare rau ca nu sunt si ei de acord sa stam la aceeasi masa sa stabilim dinainte un program , sa discutam probleme moto , pt ca pana la urma

NOI ___ CLUBURILE MOTO ____ MOTOCICLISTII LIBERI ---- reprezentam cel mai mult motociclismul atat in Romania in care traim cat si in ochii celor veniti dinafara tarii sau celor care ne privesc !!!

 

 

 

 

 

RESPECT______ACHIMOTO ______FREE BIKERS HUNEDOARA

Editat de achimmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Asa cum a zis Catalin Crisan, chestia cu suprapunerea intrunirilor (ma refer la data) mai ales daca acestea sunt organizate in aceeasi zona nu mi se pare un lucru firesc, suna ca un fel de concurenta intre cluburi, oricum sa ne vedem cu bine la cat mai multe :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si un 2009 cat mai bun!

 

M-am bucurat foarte mult sa gasesc deja programul intrunirilor pe anul acesta. 2008 a fost primul meu sezon pe doua roti si abia astept primavara sa ma bucur iar. Am participat la cateva intruniri in 2008 si, daca tot suntem la momentul planificarii sezonului, as face cateva observatii. De departe cele mai reusite mi s-au parut intrunirile organizate ceva mai departe de ochii lumii, cumva mai retrase, si la care au avut acces strict adeptii fenomenului. La cea de la Breaza spre exemplu a fost o atmosfera absolut superba, a fost gustata teribil locatia, distanta de localitate nu a deranjat, faptul ca nu s-a platit intrare de asemenea. La Rasnov, ca sa mai dau un exemplu, au avut acces doar cei pe moto fara a plati nimic la intrare, idee de asemenea apreciata. As indrazni sa intaresc si eu sugestia ca organizatorii sa aiba in vedere cu mult simt de responsabilitate problema spatiilor sanitare. Asa cum a mai spus si cineva inaintea mea, stabilirea unei ore precise dupa care sa fie respectata linistea este absolut necesara, ceva de genul fara muzica la boxe, turat motoare si altele dupa 2am, sa zicem. Oricum dupa o astfel de ora multi vor sa se odihneasca dupa / pentru drum. Si daca tot am pomenit intalnirea de la Rasnov, momente foarte placute s-au petrecut in jurul focului de tabara dupa ce toate sursele de zgomot au fost inchise, ultimii care mai ramasesera treji palavragind pana spre dimineata fara sa deranjeze pe nimeni. As mai avea inca o sugestie: stabilirea de catre UCMR a unui gen de sablon care sa fie utilizat pentru anuntarea intrunirilor, pe care organizatorii sa il completeze cand anunta un eveniment, mai exact un minim de informatii obligatorii care sa apara clar precizate, preferabil mereu in aceeasi ordine, astfel incat doritorii sa poata sa isi faca de la prima lectura a anuntului o imagine cat mai completa a ceea ce se va petrece. Intr-o ordine aleatorie, informatiile ar putea fi cu referire la: perioada, loc exact de desfasurare cu schita / harta / indicatii precise, posibilitati de campare / cazare, numere de contact ale organizatorilor, ora exacta la care se va desfasura o eventuala defilare, conditiile asigurate, eventuale costuri, sfaturi utile specifice pentru fiecare intrunire, evenimente, concursuri s.a. Lista nu se vrea nici pe departe completa, e doar o idee la care oricine poate sa adauge ceea ce poate fi relevant sau folositor, aici insa vor trebui sa isi aduca o contributie in special organizatorii.

 

Sper sa avem parte numai de intruniri bine organizate in acest an si sa ne vedem cu bine la cat mai multe dintre ele.

 

Bafta mare tuturor si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum a zis Catalin Crisan, chestia cu suprapunerea intrunirilor (ma refer la data) mai ales daca acestea sunt organizate in aceeasi zona nu mi se pare un lucru firesc, suna ca un fel de concurenta intre cluburi, oricum sa ne vedem cu bine la cat mai multe :o

 

salutare si alea bune,

 

Nu facem concurenta nimanui ci organizam o intrunire care vrem sa fie o permanenta in peisajul intrunirilor nationale.

Am facut asa si anul trecut si o vom face si anul acesta cu straduinta de a iesi mai frumoasa si cu cat mai multe oferte referitoare la un program variat si placut pentru cei care ne vor onora cu prezenta.

Trebuie inteles un lucru insa: o intrunire se organizeaza cu cel putin 10 luni inante si nu putem lasa totul la voia intamplarii atat din punct de vedere financiar cat si din punct de vedere organizatoric.

Daca stam sa luam in calcul faptul ca anul acesta aducem doua trupe din afara granitelor si care deja si-au facut calendarul concertelor inca de anul trecut, nu putem lasa data intrunirii la latitudinea" concurentei " care ba face ba nu face intrunirea.

 

Ca virgula concluzie sunt o mie de factori de luat in calcul daca vrem sa iasa mai bine ca anul trecut.

reactiile de dupa SETH ON FIRE 2008 au fost din cele mai pozitive si asta s-a datorat unei bune organizari ( asta ca sa ne laudam un pic).

 

Peste scurt timp o sa va putem oferi date concrete legate de eveniment , eveniment care se afla pe ultima suta de metri in structura de baza .

 

Va asteptam asadar in mai la o intrunire care se vrea una de referinta pentru zona noastra , cu locatie premium si parada si tot ce trebuie.

 

Calin

SETH RC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare si alea bune,

 

Nu facem concurenta nimanui ci organizam o intrunire care vrem sa fie o permanenta in peisajul intrunirilor nationale.

Am facut asa si anul trecut si o vom face si anul acesta cu straduinta de a iesi mai frumoasa si cu cat mai multe oferte referitoare la un program variat si placut pentru cei care ne vor onora cu prezenta.

Trebuie inteles un lucru insa: o intrunire se organizeaza cu cel putin 10 luni inante si nu putem lasa totul la voia intamplarii atat din punct de vedere financiar cat si din punct de vedere organizatoric.

Daca stam sa luam in calcul faptul ca anul acesta aducem doua trupe din afara granitelor si care deja si-au facut calendarul concertelor inca de anul trecut, nu putem lasa data intrunirii la latitudinea" concurentei " care ba face ba nu face intrunirea.

 

Ca virgula concluzie sunt o mie de factori de luat in calcul daca vrem sa iasa mai bine ca anul trecut.

reactiile de dupa SETH ON FIRE 2008 au fost din cele mai pozitive si asta s-a datorat unei bune organizari ( asta ca sa ne laudam un pic).

 

Peste scurt timp o sa va putem oferi date concrete legate de eveniment , eveniment care se afla pe ultima suta de metri in structura de baza .

 

Va asteptam asadar in mai la o intrunire care se vrea una de referinta pentru zona noastra , cu locatie premium si parada si tot ce trebuie.

 

Calin

SETH RC

 

Oricum ar fi fost mai frumos daca s-ar fi tinut in week-enduri diferite, am fost prezent la intrunirea voastra din 2008 si pot spune ca totul a fost excelent, locatia, serviciile, tot. Felicitari inca odata si sa speram ca si anul acesta ve-ti fi la fel de inspirati pentru organizarea acesteia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Muaaaaa, ce fain.... dupa cum vad eu, (sper sa ma insel), evolutia intrunirilor moto din tara este super tare....in cativa ani lista va fi goala.....:) e de ras sau e de plans?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt bullbikers

 

vreau sa stiu si eu dak cineva de la Moldavia de la Bacau a confirmat perioada intrunirii sau ai scris din burta de la tine

 

Din burta nu e trecut nimic in calendarul ala. Data intrunirii de la Bacau a fost aleasa de Sorin Petrescu, Presedinte Moldavia Bikers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...