Sari la conținut

Sunt Nervos


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

exista asa ceva?!?!? adica un chopper intre 600 si 1200 la 200 kg? imi place foarte mult shadow de 750, dar are la gol 236 kg, mi se pare foarte greu :cheers:

 

Al meu are 287 la gol si nu mi se pare asa greu...numai ca nu pot sa il ridic singur pe central B) Unul dintre prieteni mei are una de vreo 325...numai ca el nu are cric central :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 281
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

exista asa ceva?!?!? adica un chopper intre 600 si 1200 la 200 kg? imi place foarte mult shadow de 750, dar are la gol 236 kg, mi se pare foarte greu :cheers:

 

Pai nu am spus ca trebuie sa fie chopper B) Deocamdata astea sunt primele mele criterii pt. un viitor motor.

 

Cat despre greutate, conteaza foarte mult, dupa mine. Stiu ca chopperele au centrul de greutate jos si, chiar daca au greutate mai mare, avantajeaza tinuta de drum si manevrabilitatea, dar franarea si consumul au de suferit. Spre exemplu, Dragster-ul meu are 230kg la gol. Am pus cateva frane de urgenta si se simte inertia mare a motocicletei (adica distante mai mari de franare). Daca mai adaugi un pasager si ceva bagaje, distanta de franare creste sensibil. Conteaza foarte mult pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici e vorba despre"care esti chopperist"....nu despre cei care au chopper pt ca lau luat din greseala,sau ca sa vada cum e, pana isi iau enduro,sau care fac "evaluari" daca merita sau nu sa iei chopper, etc....

chopperu e in sange( le fel cum e si viteza sau enduro).....punct.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutia poate continua la nesfarsit, asa cum spunea si Robychopper. Eu unul mi-as lua cate un motor din fiecare categorie, numai pt placerea de a merge pe motor. Dar daca ar fi sa numesc un tip preferat, as alege chopperul pt senzatia pe care o ofera. OK, un speed da multa adrenalina, un enduro distractie etc, dar chopperul (au spus-o multi inaintea mea) reprezinta un stil de viata.

 

Preferinta personala e Honda VT 750f Magna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul am balosit destul la genul asta de motociclete. din pacate nu am mers pe ceva "mare", adica peste 1000cmc, peste 280kg, ca sa vad care e senzatia. ci doar pe VN400, care chiar mi-a placut!!! :lol: si mers nu inseamna o tura de strada.

 

nu ma intereseaza viteza, am descoperit insa ca nu e rau deloc sa te dai prin padure (si asta cu un m72), un lucru ramane insa cert. daca fac rost de bani pentru o motocicleta noua, un amarat de night train nu mi-ar sta in gat deloc. pacat ca sunt asa de scumpe (a se citi nejustificat de scumpe)

 

ete si poza, cu toate ca sunt convins ca toata lumea stie cum arata :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă tot uit pe siterile româneÂşti de profil Âşi văd cum mulți care au chopper Âşi la cumpărarea acestuia decretau sus Âşi tare că chopperul e viața lor Âşi nu ar schimba nimic chopperul, vor să-l vândă sau au de gând să facă acest lucru în viitorul apropiat că vor să-Âşi cumpere in majoritate enduro.

So, care te crezi chopperist până la capăt?

 

 

EU clar.

 

Atat.

 

M

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza e ca toti incepatorii vor chopper la inceput fara sa cunoasca si celelate tipuir de motoare iar cand ajung sa le cunoasca mai bine migreaza ori spre vitezane ori spre enduroaie din motive de senzatie.

 

de ce nu shi-ar lua o vitezana de 125 cmc???

 

nu are nici o legatura stattutul de incepator shi chopperele!!!

 

eu m-am dat cu majoritatea motoarelor prietenilor inainte sa-mi iau shadowul!!! shi mi-am luat chopper :lol: :cheers: :cheers: (cruiser)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt cu chopperele, dar sa nu uitam ca in ograda Teutulilor vezi si o vitezana, just for kicks, probably - beep - hehee...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdea. Pai in ograda Teutulilor vezi si jeep-ane, cu care de fapt se plimba. Aia sunt constructori, nu motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdea. Pai in ograda Teutulilor vezi si jeep-ane, cu care de fapt se plimba. Aia sunt constructori, nu motociclisti.

 

Gresit...Aia sunt ansamblatori nu constructori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroc ca-l au pe VINY si pe RICK ca altfel nu stiu ce ar mai "asambla"ei!!

 

pai asta este!!

ce face televiziunea!!!!

sint multi constructori care nu stie lumea de ei, si constuiesc motoare de la cadru la ghidon, aceea sunt chopperi adevarati.

(zeroo, numi vine acu australieni, lary indian, chico, de care s-au mai auzit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chopperist cred ca esti cu sufletul!Nu neg ca nu mi-ar placea si alt fel de motoare.De fapt cred ca mi-as dori sa am din fiecare fel cate unul.Eu spre exemplu sunt fan Old School ,anii 60 , 70 si bobbere ani 50 , 60.Imi place si stilul anilor 90.Stilul german in principal.Cu cadrul mult alungit in fata si lasat jos,jante cu multe spite si balon cu profil inalt pe spate.Cu Ape hanger sau Drag bar.

Exemplu din stilul german mai jos.

http://www.habermann-performance.de/

post-7907-1151611078_thumb.jpg

post-7907-1151611098_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt frumoase si cele descrise de tine, motocilcete "stapine" pe ele, iti da cumva senzatia de siguranta forta, nu neg!

insa in topul preferintelor mele intra, old school boober cu balon inalt si uper hanger(ghidon inalt), fara dubii!

e bine venita ochiului orice motocicleta facuta cu gust, bineinteles gusturile nu se discuta.

cam atit am pus undeva niste poze daca dau de ele le atasez!

 

sper ca nu am plictisit pe nimeni cu atitea poze.

easybiker tie stiu sigur ca iti vor placea, vizionare placuta, si mai am......., da mie frica sa nu plictisesc lumea cu

acelasi stil!!

post-9005-1151688287_thumb.jpg

post-9005-1151688338_thumb.jpg

post-9005-1151688358_thumb.jpg

post-9005-1151688383_thumb.jpg

post-9005-1151688417_thumb.jpg

post-9005-1151688437_thumb.jpg

post-9005-1151688477_thumb.jpg

post-9005-1151688499_thumb.jpg

post-9005-1151688542_thumb.jpg

post-9005-1151688571_thumb.jpg

post-9005-1151688712_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mie sigur nu m-ai plictisit.Si nici pe restul banuiesc.Ce fain este Flat Head-ul asta!!

post-7907-1151701834_thumb.jpg

Editat de easybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca nu am plictisit pe nimeni cu atitea poze.

 

:bounce: :crack: :crack:

 

fii serios, omule!!! :)

 

le-ai pus la grupul chopperishtilor!!! :rolleyes:

potzi sa pui poze cu choppere pana itzi umpli spatziul alocat pe server :crack:

 

asha ceva o sa vreau shi eu daca o sa am bani vreodata :P

 

 

@lupalb: mai eshti nervos, nene!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de balon inalt, dar sa nu fie mai lat de 130,si pe janta de 17 stie cineva unde se gaseste asa ceva?

avea basty, dar era de 150-sau 160 , care e prea lat.

 

 

sint frumoase si cele cu falacari indesate si multe pe rezervor si ariapa, aripa spate prelungita mult dupa curba roti.

am atatat una mai jos,

ar mai fi knuckelhead din 1947, minunatie de motor, multe dintre ele functioneaza snur si in ziua de azi!dupa atatia ani!!!!!, la concursul constructori de motocilete de talie mondiala, de la Discovery, cei de la ZEROO au pus un astfel de motor,pe un chopper de tip boober, constrit de ei, dupa ce lau reconditionat, off horse :bounce: , dar au cistigat cei de la MARTIN BROS, cu dinozaurul lor :rolleyes: (grafica era fain lucrata)

post-9005-1151737741_thumb.jpg

post-9005-1151737767_thumb.jpg

post-9005-1151737825_thumb.jpg

post-9005-1151737840_thumb.jpg

post-9005-1151737861_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai stiu si eu pe cineva,care are un zundapp ks 600(functioneaza),si mi-a zis

acum vreo sapt ca vrea sa il dea sa isi ia...enduro :rolleyes:

l-am sfatuit sa-l pastreze ca va regreta.sper sa faca asa.post-3031-1151964037_thumb.jpg

post-3031-1151964076_thumb.jpg

post-3031-1151964104_thumb.jpg

post-3031-1151964136_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...