Sari la conținut

Sunt Nervos


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

Daaaa!...Chiar! Rubrica de matrimoniale,n-avem,pe-aici ?! Ma punetzi sef,ca tot ma "iubiti" atita... Apropo, am aproape 39 ani,fara plod, nevasta sau prietena...Lupul paznic la stina :bigstar: ...

Si eu as vrea o a doua motoreta,ceva naked sau mai bine, street-enduro (sa mai faceti misto de mine ,ca-s mic ). Repet,SI o a doua motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 281
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daaaa!...Chiar! Rubrica de matrimoniale,n-avem,pe-aici ?! Ma punetzi sef,ca tot ma "iubiti" atita... Apropo, am aproape 39 ani,fara plod, nevasta sau prietena...Lupul paznic la stina :) ...

Si eu as vrea o a doua motoreta,ceva naked sau mai bine, street-enduro (sa mai faceti misto de mine ,ca-s mic ). Repet,SI o a doua motocicleta.

 

Si de ce nu iti iei un naked? asa, sa zicem, aaa, un triumph rocket?

 

 

dar cu pernitze pe langa, ca stii cum sa cade din pat... sau iti pui armuri. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaaa!...Chiar! Rubrica de matrimoniale,n-avem,pe-aici ?! Ma punetzi sef,ca tot ma "iubiti" atita... Apropo, am aproape 39 ani,fara plod, nevasta sau prietena...Lupul paznic la stina :wave: ...

Si eu as vrea o a doua motoreta,ceva naked sau mai bine, street-enduro (sa mai faceti misto de mine ,ca-s mic ). Repet,SI o a doua motocicleta.

 

* Foarte bine! multi inainte, Dariane :blink: La partea fara plod, ...prietena, nu te felicit, dar mai ai timp, ...baga mare!

Io zic ca o rubrica matrimoniala nu merge in topicul "sunt nervos", iti dai seama ce-ar iesi?! :) Nici in subforumul de choppere, ca nu prea sunt fete aici, asa ca sansele descresc progresiv cu vechimea motorului, ...mai bine vezi la sectiunea aia cu "fete motocicliste" sau ...cauta, bre, prin orice oras pe unde ajungi cu Vulcanu..., sa nu crezi ca treci neobservat :blink:

 

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fetele bune si cuminti fug de astia cu motoru !!! :blink:

 

PS:in legatura cu tema topicului eu ma declar choperist convins si daca ma vedeti pe alt fel de motor puteti sa-mi :bigstar: ziceti ce vreti !!!

 

Din punctul meu de vedere o moto chopper iti schimba viziunea asupra motociclismului,devii mai calm mai rabdator . :) :blink:

 

(am avut :comuniste,enduro si speed)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Eu sunt mic si un pic pitic, am un chopper si mai mic!!!!Fara misto acuma sincer va zic ca desi sunt proaspat posesor de virago 535cc pur si simplu eram coplesit de mic copil de sentimentul de turma(prieteni) a bikerilor choperisti......imi curgeau balele din gura la fiecare motor cu crom sau nichel care trecea pe langa mine.....si ce imi placea mai mult ca aveam obiceiul sa port tricouri si haine cu harley si cei care treceau pe langa mine ma salutau'(poate vedeau cum imi curgeau balele!!!)acuma cand vad si eu cate un copil care sa uita lung la motorul meu le fac si eu mana si ii salut!!!Asa ca pentru mine sentimentul asta ramane pana dupa moarte!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă tot uit pe siterile româneÂşti de profil Âşi văd cum mulți care au chopper Âşi la cumpărarea acestuia decretau sus Âşi tare că chopperul e viața lor Âşi nu ar schimba nimic chopperul, vor să-l vândă sau au de gând să facă acest lucru în viitorul apropiat că vor să-Âşi cumpere in majoritate enduro.

So, care te crezi chopperist până la capăt?

 

 

pai unii se plictisesc de motociclism si-si cumpara "chestii" ... cum ar fi si enduro

 

peace (riiight) :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai unii se plictisesc de motociclism si-si cumpara "chestii" ... cum ar fi si enduro

 

peace (riiight) :ok:

 

dar daca ai si enduro si chopper?

 

atunci cum e? (nu e cazul meu, eu nu mi-as vinde vaka nici pentru biscuiti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chopperele sunt in general greoaie pentru drumuri accidentate. Cu un Dnepr sau HD mai vechi te poti baga pe drumuri naspa, dar cu japoneze te-apuca mila. Daca vrei munte, ti-ar trebui un enduro sau o comunista de-aia rea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

precum un bisxual ... udne nu stii de ce coarne sa apuci "problema"

Bine punctat!!!Nota zece cu steluta!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai unii se plictisesc de motociclism si-si cumpara "chestii" ... cum ar fi si enduro

 

peace (riiight) :ok:

 

chopperul pentru mine va ramane si este mai mult decit motociclism, e pasiune, nu trece vre-o zi sa nu ma gindesc ce as putea face , modifica, schimba,construi, la trotineta mea.nu-ma nu turb ca nu am nemuricile alea de arcuri pentru springer sa pot sa ma apuc de treaba :pow:

cu toate astea poate! zic paote!!! as incerca si altceva ce? nu stiu! ;) oricum nu vitezena ca mi-as rupe gitul si ouale de la pozitia de mers.

deocamdata eu ma dau linistit cu rusoaica mea, si incerc sa nu ma gindesc la altele!ci doar cum s-o infrumusetez :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chopperele sunt in general greoaie pentru drumuri accidentate. Cu un Dnepr sau HD mai vechi te poti baga pe drumuri naspa, dar cu japoneze te-apuca mila. Daca vrei munte, ti-ar trebui un enduro sau o comunista de-aia rea...

 

 

* si daca vrei drumuri luuuuungi (si nu numai pe sosele drepte si bune), esti fata (si nu poti conduce un Vulcan sau altceva de 1200), nu ai bani de un Goldwing sau Royal Star, ce posibilitati ai?...

Astept sfaturi si sugestii, nu reclamatii :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* si daca vrei drumuri luuuuungi (si nu numai pe sosele drepte si bune), esti fata (si nu poti conduce un Vulcan sau altceva de 1200), nu ai bani de un Goldwing sau Royal Star, ce posibilitati ai?...

Astept sfaturi si sugestii, nu reclamatii :ok:

 

o vaka nebuna(stii tu de care)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum nu poti conduce un Vulcan. Asta de 800 e considerat in alte parti ale lumii "de fata". Vorbesc serios. Si la Targoviste mi0ai demonstrat ca il poti tine pe doua roti. Si cea mai grea treaba la un chopper/cruiser de peste 230 kile e plecatul de pe loc, nu?

Sfat: hai sa asteptam primavara si apoi sa ne plimbam.

Sugestie: vezi sfat.

Reclamatie: ai lipsit la doua "brasoave" consecutiv. :ok:

 

 

* uuuf! ...cred ca e cel mai dificil moment in viata mea, ...decizia asta ;)

merci de sfat! ...cred ca asa voi face. Oricum, nu prea se vand motorete iarna...

de tinut il tin eu pe doo roti, ..da' ce fac cand trebuie sa il scot din vreo parcare mai sucita?...

accept reclamatia, ...mea culpa! se pare ca nu sunt asa de rezistenta la frig ca voi, ...am facut un drum scurt, in we. ala si mi-a inghetat (biiip) de zici ca m-am pus la criogenizat...!

la urmatoarea brasoava vin cu trenu, ..daca altfel nu pot :pow:

 

Tu ce-ai facut cu Vulcanu'? l-ai adus acasa? ai primit piesa?

 

 

 

--- Mesaj completat în 01 Nov 2007 14:24 -------------

o vaka nebuna(stii tu de care)

 

 

* Io pe vaca d-aia nu ma urc la drum,..nici sa ma bati!

Am o varianta mai sanatoasa: Intruderul de 800 sau ...un Sporster :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmatoarea brasoveana e la primavara cu motorul. Altfel un munte mic uichendul 9-11 noiembrie, poate doar cu o vizita mica prin Brasov ca sa il luam si pe Gicsu. Invitatia se intelege de la sine.

Eu cred ca am cam incheiat anul asta cu drumurile mai lungi. Las' barbatii adevarati sa se remarce (spunea cineva in alt topic: frigul pe doua roti face diferenta intre barbati adevarati, curajosi etc si barbati inteligenti).

Cred ca asta sa nu ma faca mai putin cruiserist, ca chopperist am demonstrat ca nu sunt din moment ce mi-as lua si maine Vulcanul de 1600 si nu i-as face absoult nimic.

Am adus motorul acasa, e bine, sanatos, voinic in garaj, dar pe lant. Nu's daca ii mai pun curea.

 

bine ma inteligentule, si pana atunci o frecam aiurea cu machina?

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am adus motorul acasa, e bine, sanatos, voinic in garaj, dar pe lant. Nu's daca ii mai pun curea.

Cred ca am pierdut niste episoade din serialul asta. Bai Geo, dar tu nu aveai curea? Ce-ai patit, dor n-o fi luat-o tac'tu sa te bata cu ea si-atunci ai revenit la lant ca, mde, cu lantul tatii nu prea bat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O freci tu ma in masina, ca ai machina si carnet. Eu, ca nu am de nici unele, o frec in tren, microbuz, metrou, baie. Da' nu-mi pasa ma, na, nu-mi pasa, ca sunt frumos, destept si cu bani. Si ma iubeste femeile.

 

Ai alte propuneri? Ca sa nu-mi aduc aminte de ce mi-ai promis odata la Bikers Place.

 

Lasa ca iarna asta poate imi iese si mie choppareala pe care am ratat-o iarna trecuta. Ca sa mai salt si eu in ochii lumii, sa fiu cruiserist cu pretentii de chopperist.

 

bikers, bikers, bikers,

 

coane... sunt uituc

 

De fapt, daca imi repar scarita la vaka, poate imi aduc aminte :cheers:

 

cu masina si carnet? ce vrei sa zici? tu nu ai carnet?? :moto: doamne fereste... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Imi plac la nebunie motocicletele modificate, lucrate cat mai exagerat da sa fie INMATRICULABILE! Momentan am un nipru taiat, janta de masina, etc. Sunt tare multumit de cum merge dar expira itp-u... ma rog, nici nu ma gandesc sa-l vand. Vara asta am cumparat o yamaha tt 600 cu acte in regula. De ce enduro? ca stau la munte, daca nu imi luam speed. Chopperu si ratu ma caracterizeaza, da imi plac toate motocicletele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ma inteligentule, si pana atunci o frecam aiurea cu machina?

 

:cheers:

 

* tu sa taci din gura, bey...! de doo saptamani te vad numai in masina :lol:

Deci, ..pana la primavara poate iti faci si scarita aia, sa te duc pe Cheia. Daca nu, nu :lol:

 

--- Mesaj completat în 04 Nov 2007 22:22 -------------

Las' barbatii adevarati sa se remarce (spunea cineva in alt topic: frigul pe doua roti face diferenta intre barbati adevarati, curajosi etc si barbati inteligenti).

Cred ca asta sa nu ma faca mai putin cruiserist, ca chopperist am demonstrat ca nu sunt din moment ce mi-as lua si maine Vulcanul de 1600 si nu i-as face absoult nimic.

Am adus motorul acasa, e bine, sanatos, voinic in garaj, dar pe lant. Nu's daca ii mai pun curea.

 

*Suna bine prima afirmatie Ca si a doua dealtfel. Iar a 3-a se subintelege :)

 

Nu stiu ce fac we. urmator, da' sper sa incalec si sa plec pe undeva, Ma uit dupa tine! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAD FOR CRAZY......I'M MADE TO ROCK........TAKE A LOOK IN MY EYES.....MAD FOR CRAZY....ALL WAY TOO THE TOP......... RIDE FOR EVER ON CHOPPERS.....!!! :lol: :moto: :) :lol: :cheers: :lol: :) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand un cruiser devine chopper?

 

hai ba Georgele.....ce drq...pai iti mai explic de multe ori ce e ala un chopper????atunci cand faci modificari la frumusetea aia de fabrica si umbli pe la furca, pe la cadru, completat de cauciucuri si alte ghidonashe si comenzi devine trotineta ceea ce tu nu vei avea niciodata :cheers: :) pe scurt modificari semnificative

Editat de djeeckx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...