Sari la conținut

Copii Inconstienti


seby_mf
 Share

Postări Recomandate

miercurea asta am vazut ce poate sa faca viteza si lipsa de echipament unui pustan de varsta mea mai ales daca mai adaugam si un sofer neatent.bogdan verbina 17 ani mergea cu o gilera DNA125 cu aprox 80km/h in oras si prietena lui in spate la vale pe str Babadag cand un sofer a "uitat" sa ii acorde prioritate si motocicleta a intrat din plin in botul masinii cei doi tineri fiind aruncati de pe motor.bogdan a scapat fara rani serioase(doar cu o pata pe creier)iar prietena lui s-a taiat la gat si si=a spart capul in parbrizul masinii.Fatza motocicletei este varza ca nu puteam sa o deplasam pe ambele roti.Sincer avand in vedere ca nu au avut nici un fel de protectie io zic ca au avut noroc.Cand am venit la fata locului ei erau deja la spital dar cand am vazut in ce hal era motorul si masina am avut impresia ca au murit.Au avut noroc cu carul :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spuneam in alt topic, trebuia sa se intimple, odata si-o data, ceva de genul asta cu copiii pe scutere, fara acte/permis/casca etc. Din pacate o mai patesc si altii (prietena lui de ex.)

Poate se pune Politia pe ei, ca prea exagereaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum mah? Aia nu au avut casti si au scapat? Doamne cat rahat or fi mancat la viata lor sa aiba asa bulan! Poate ca macar dupa intamplarea asta sa-si bage draq mintile in cap si sa-si puna casti. Ai draq hormoni, urla-n ei si se dau smecheri si apoi infunda spitalul sau mai rau. MARE BULAN AU AVUT!

Editat de Metalghost
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ceva era inevitabil,sunt prea multi si prea prosti ca sa nu pateasca nimeni nimic,vad multi prieteni de a mei pe scootere fara permis,acte sau urma de protectie si ii dau tot maxim.Ii varsta aia in care doresc sa fii remarcat de lume :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Selectie naturala...

 

Corect! 80 la ora fara casca... trebuie sa fi inconstient! Nu stiu cum rezista, eu am mers cu 50 cu viziera ridicata si imi lacrimau ochii ca dracu.

 

Eu zic ca si-a cam consumat din bulan, asa ca mare grija pe viitor!

 

P.S. Chiar daca pustiul a fost inconstient, nici soferul nu a fost intreg la minte, drept pentru care... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect! 80 la ora fara casca... trebuie sa fi inconstient! Nu stiu cum rezista, eu am mers cu 50 cu viziera ridicata si imi lacrimau ochii ca dracu.

 

Eu zic ca si-a cam consumat din bulan, asa ca mare grija pe viitor!

 

P.S. Chiar daca pustiul a fost inconstient, nici soferul nu a fost intreg la minte, drept pentru care... :banana:

Bulan..ca bulan...dar ca intotdeauna 80% din vina le revin conducatorilor de automobilisme din pacate!! :P

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: Bah frateeee...!

Ce bulan...fara casti !? Nu cumva s-au facut vinovati de accident pentru ca circulau neregulamentar ?

Ok soferu-i vinovat...da-ti bagi in coor vinovatia altuia care te-a trimis pe lumea ailalta!! parerea me!

 

Offf ce naiba mah copii!! Aratati beton si cu casca pe scooter! o gecuta acolo cat de cat...ca e la moda mai nou asta de motor...o manusica la degetute.. sa-ti ramana unghiile curate....o ciubotica la gleznisoara ca se poarta si asta amu .... nu bagi tigari si alcooale o luna in tine si poti sa-ti iei una alta...

 

 

:P ok nu ma impuscati.. doar mi-am dat cu parerea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf ce naiba mah copii!! Aratati beton si cu casca pe scooter! o gecuta acolo cat de cat...ca e la moda mai nou asta de motor...o manusica la degetute.. sa-ti ramana unghiile curate....o ciubotica la gleznisoara ca se poarta si asta amu .... nu bagi tigari si alcooale o luna in tine si poti sa-ti iei una alta...

DDu are dreptate , risti prea multe fara echipament .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spuneam in alt topic, trebuia sa se intimple, odata si-o data, ceva de genul asta cu copiii pe scutere, fara acte/permis/casca etc. Din pacate o mai patesc si altii (prietena lui de ex.)

Poate se pune Politia pe ei, ca prea exagereaza.

pe cine sa se puna ma politia?.....e baiatu lu verbina,fost procuror are acte la motor si permis da nu poarta casca sau orice alt echipament.Si cand ii ziceam sa poarte casca radea de mine si zicea "da ce ma sa stau si sa car si aia dupa mine ca latraul?"Asta este...si daca nu ai auzit de accident pana acuma rusinica,Nu stii ce se intampla la tine in oras cu motociclisti pe care oricum ii numeri pe degete?...

 

omul credea ca e invincibil....da la cum il cunosc....la fel o sa fie.....ii place sa umble in trening pe motor.... :banana: .Eram sigur ca o sa aibe parte de o experienta neplacuta ....sper ca acuma tasu sa nui mai dea motorul pe mana daca nu poarta echipament.Voia sa-i vada fetele freza.....zburlita de vant :banana: pe prietena lui era sa o omoare ca a vazut-o taiata la gat si a inceput sa planga si sa urle ca toti dracii....si din pacate nu o sa se potoleasca :P

 

poza vorbeste de la sine banuiesc......fiti atenti la masina

post-6413-1130876446_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca chiar nu a inteles nimic copilu' ala de figuri cate are in cap, nu imi fac nici o grija: calc-o tati, ca merge :P

 

Dar in schimb, bulan mare ptr prietena lui, care data viitoare o sa se fereasca de motor, garantat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate el o sa afle ca banii nu te fac invicibil. Si indiferent de cine sint parintii lor, nu as vrea sa afle ca tocmai copilul lor a patit-o.

Altfel ... ii uram sa bage capul in casca cit mai repede. Nu-i o rusine sa o porti. Chiar si pilotii de raliu poarta (raliu de masini, ca sa inteleaga toata lumea).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe prietena lui era sa o omoare ca a vazut-o taiata la gat si a inceput sa planga si sa urle ca toti dracii....si din pacate nu o sa se potoleasca :P

 

Daca nici imaginea prietenei taiata cum era nu-l linisteste, atunci nu prea vad ce ar putea-o face... De obicei pustii astia teribilisti merg ca si cum lor nu li se poate inampla nimic, dar un accident cu urme pe propria pielicica schimba si conceptii....

 

Oricum, mare noroc pe capul lui, sper sa se gandeasca ca si-a papat portia pe 10 ani....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acuma il doare capu' cica..... :lol: Intr-adevar motorul iti intra in sange da dupa un asemenea incident te mai cumintesti zic eu.Eu slava Domnului nu am avut parte de asa ceva......probabil din cauza ca nu circul pe sosea(ci numa pe drum de tara) si totusi port echipament.Asta este...daca pe piele lui nu se cuminteste...din vorbe nu o sa il invete nimeni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valeu neamule eu am facut aripa asa la dacie cand a intrat unu cu un

WPasat in mine si care avea 70 la ora

CHIAR CA AU AVUT BULAN pai ala cu pasatu cand a intrat in mine si-a distru toata fata

la masina fratilor

Ii doresc plodului sanatate si multa minteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

bai oameni buni...se pare ca politia rutiera chiar isi face treaba.... :ok: in constatare scrie ca motocicleta avea 50km/h (de ce o fii valoarea asta exact limita de viteza nu stiu) cand el de fapt avea peste 80. Carnetul baiatului ramane intact desi in mod normal eu cred ca ar fi trebuit sa i-l suspende vreo 3 luni macar..... politia romana :lol: .Se pare ca e un exemplu "bun" cazul asta pentru inconstientii pe 2 roti....iti dai seama ca poti sa scapi doar cu cateva zgarieturi si avarii la motor.....in rest...cui ii trebuie casca sau alte protectii......... :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa tin cu "ursu" cu toate ca in realitate cu el tin :lol:

Sa revin: de unde esti tu asa sigur ca mergea cu 80km/h? Poti dovedi? Aveai radar la tine, calibrat la Institutul de Metrologie? Si chiar daca ar fi fost asa, ce drept aveai sa faci asta?

Chiar daca tu stii ca asa e, din pacate nu poate fi dovedit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seby, stiu FOARTE bine ce se intimpla la mine in oras, stiu la fel de bine CINE era pe scuter (si pilotul si pasagera). Problema e ca nu ma prea intereseaza soarta lui, pentru ca, asa cum ai spus, se ocupa tata Verbina de toate.... Imi pare rau pentru fata, dar daca atit a dus-o mintea...

Nu am vrut sa intru in discutii pentru ca stiam cam care va fi mersul anchetei, indiferent de vinovati.

Dar pentru cultura noastra generala, sa dau un exemplu despre cum conducea Verbina junior:

Eu opresc la stop (semafor rosu). El vine cu scuterul din spate, nervos ca are rosu, urca pe trotuar, traverseaza pe zebra odata cu pietonii (care sareau care-ncotro sa se fereasca) si pleaca linistit sa se plimbe pe trotuarul opus spre faleza...care e tot spatiu pietonal, dar asta nu-i opreste cu nimic).

Asta e una din multele faze pe care le tot suport din partea unor astfel de personalitati, in timp ce pe noi, cei cu permise/acte/casca etc, militienii din Tulcea ne vineaza pentru ca mergem in grup !!!!! sau ne opresc sa ne intrebe de sanatate cind au ei chef...pentru ca sefului lor nu-i plac astfel de vehicule.

Asa ca in general ma multumesc sa merg singur, mai mult off decit onroad, si sa ma doara in cot de ceilalti care nu respecta nici macar regulile de supravietuire....ce sa mai vorbim de lege.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seby, stiu FOARTE bine ce se intimpla la mine in oras, stiu la fel de bine CINE era pe scuter (si pilotul si pasagera). Problema e ca nu ma prea intereseaza soarta lui, pentru ca, asa cum ai spus, se ocupa tata Verbina de toate.... Imi pare rau pentru fata, dar daca atit a dus-o mintea...

Nu am vrut sa intru in discutii pentru ca stiam cam care va fi mersul anchetei, indiferent de vinovati.

Dar pentru cultura noastra generala, sa dau un exemplu despre cum conducea Verbina junior:

Eu opresc la stop (semafor rosu). El vine cu scuterul din spate, nervos ca are rosu, urca pe trotuar, traverseaza pe zebra odata cu pietonii (care sareau care-ncotro sa se fereasca) si pleaca linistit sa se plimbe pe trotuarul opus spre faleza...care e tot spatiu pietonal, dar asta nu-i opreste cu nimic).

Asta e una din multele faze pe care le tot suport din partea unor astfel de personalitati, in timp ce pe noi, cei cu permise/acte/casca etc, militienii din Tulcea ne vineaza pentru ca mergem in grup !!!!! sau ne opresc sa ne intrebe de sanatate cind au ei chef...pentru ca sefului lor nu-i plac astfel de vehicule.

Asa ca in general ma multumesc sa merg singur, mai mult off decit onroad, si sa ma doara in cot de ceilalti care nu respecta nici macar regulile de supravietuire....ce sa mai vorbim de lege.

:crack: good point. eu nici nu m-am incumetat vreodata sa merg cu el pe scuter(omul e dus cu pluta). o intrebare off-topic : pana la urma s-a mai infiintat vreun club de motociclism in tulcea?(Vio-cu zx7r-ul negru cu verde zicea ca oamenii vor sa faca club da nu am mai auzit nimic ca s-ar fii infintat

)Si daca da as vrea sa stiu si eu unde va intalniti etc.macar simpatizant sa fiu si eu.Cu mult respect. si mai pune si casca pe cap chiar daca te duci numai la visa la cumparaturi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...