Sari la conținut

Hop Si Eu


Pacasac
 Share

Postări Recomandate

IUHU! Ieri am venit cu Skywalker pe noul meu motor, fostul motor al lui Zorro :blink: :huh:

 

Suzi GS 500 E carenata in Nemtia, merge perfect, 50 de cai, 188 de kile la gol :)

 

Aseara l-am prezentat gastii, dupa care l-am udat, iar astazi... de la 9:30 m-am dat aproape in continuu. Am facut aprox 100 km in jurul Brasovului pe tot felul de trasee, a fost excelent! Bineinteles plimbarea nu a fost lipsita de incidente :D

 

1. L-am dus pe-acasa sa il vada si maman, si am vrut sa ii mai dau un pic de gaz in parcare ca sa il pun calumea... am cazut :D. Mi-a prins piciorul sub ea, dar noroc ca e usoara. Mai bine asa ca nu are nici o zgarietura in plus :D

 

2. Mi-a fugit fundu intr-un viraj mai larg, dupa ce am pus frana de motor, am derapat serios dreapta stanga, am tremurat un pic, si am mers mai departe.

 

3. Pe drum national cu o banda pe sens, semnalizez stanga ca sa intru intr-o curte, ma uit in oglinzi de multe multe ori, era o masina in spate dar nu a schitat nici un semn ca vrea sa depaseasca. Cam cu vreo 10m intainte sa fac virajul la stanga, un bou l-a depasit pe ala din spatele meu si pe mine si pe ala din fata mea :banana: Noroc ca l-am vazut in oglinzi, ca ma pocnea sigur, si era nasol de tot.

 

4. Pe o straduta din cartier, ii dau un pic de gaz, ajung pe la 40-50 in viteza I (sorry Zorro, nu m-am putut abtine :P ) vad niste gropane nasoale in fata, frana fata brusc, blocat roata, un pic de boblaj sau cum naiba ii zice, lasat frana, redesat, stop, tigara, tigara, tigara :D

 

 

Dupa toate aceste incidente, am facut o plimbarica cu Skywalker, 70 viteza de croaziera, 60 in localitati, a fost excelent. Mai tare nu i-am mai dat :D

 

Saptamana viitoare trebuie sa fac cumva sa imi iau liber ca nu mai pot... trebuie sa ma plimb!! :banana:

 

Pun si o poza cu motorul, facuta cat timp inca mai era in posesia lui Zorro, ca altele n-am inca :crack:

 

post-2717-1130693616_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa o stapanesti sanatos...sa ai grija de ea si ea de tine....te mai asteptam cu povestirii cu noul tau moto...

 

 

 

Multi km fara incidente neplacute...

 

 

 

:P :banana:

Editat de Sufletzel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stiti ca omu' asta invata repede...singurul motor pe care mersese era un simson din '61, la scoala, de 3 ori cate 10-15 minute, cat o fi stat...

sa-l fi vazut ieri ce bine mergea prin spate la sofitel spre universitatea aia romano -americana, canadiana sau ce o fi...s-a acomodat repede cu motorul, are un inceput bun. Cred ca a si constientizat cate ceva ieri pe drum ca pasager , ca am avut pare de ceva boi pe drum..

@pacasac, sa te tina mult motoru' asta, sa ai parte de el, sa nu aveti evenimente neplacute....

si ochii-n patru, ca si asa nu va fi suficient...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo omule.

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente, asa cum ziceam sa te bucuri de ea asa cum m-am bucurat si eu.

Eu zic ca merge sa te dai si pe vremea asta pana nu ploua sau ninge.

Sa ai grija si de tine si de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci eshti multzumit pacasacule de ce tz'am nashit, da??

bravo!

[totushi, cam multe incidente in doo zile...] :crack:

 

De unde doua zile?! a fost numa una :blink:

 

Astazi am venit cu motorul la munca :D

 

Problema la mine e ca cel mai drept drum spre munca este exact pe sina de tramvai, si mai e si drum de tranzit al orasului, deci va inchipuiti cate tiruri si masini sunt :P . Am gasit alt traseu azi, mai prin centrul orasului, unde parca nu e asa macel. Astazi de exemplu nu am avut nici cel mai mic incident. Nu am mers tare deloc, maxim 60-65. Acum.. ma intreb eu... cam dupa cati km pot sa ma bag si eu printre masini, ca azi am avut vreo 2 ocazii cand era loc, zic eu, mai mult decat suficient. Am inteles, ca cel mai bine e sa pleci primul de la semafor, macar scap de masini. Stiu ca si daca e verde trebuie sa ma asigur calumea, asa ca asta si fac :)

 

La munca il tin chiar in fata cladirii (nu avem curte :huh: ) si am vorbit cu tipa de la kiosk, sa se mai uite la el, sa nu se suie nimeni pe el. Eu oricum ies cam din ora in ora la tigara si atunci ma benoclez la bestie :banana:

 

@Baiazid.. cred ca mi-am facut rost de alarma, de la Ghostu. Dupa ce o iau... poate imi dai si mie niste indicatii despre cum se monteaza :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omuleeee, BRAVO mah!

 

Sa fii cu mare bagare de seama la tot ce se-ntampla in jurul motorului tau!!

Sa va tineti bine unul de altul si 100 de ani fara reparatii!

 

Sa meri cu grija si calm pana va cunoasteti mai bine... nu o forta inca!

!! :banana: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai fortez, mi-am facut damblaua.

 

Acum imi aduc aminte de un post de-a lui Placebo cand era sa se trozneasca de un tir, si povestea cum a fumat 3 tigari una dupa alta parca... nici nu mi-am inchipuit cat de nasol e sa iti tremure picioarele in halul asta.. bine ca a mai avut ce sa imi tremure :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...