Sari la conținut

Goana Dupa Doamna Toamna


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

Duminica, 30 Oct 2005. Era vremea cand coafura inca mai rezista. Bizoo_n si Semaca si-au luat inima-n dinti si frigu-n piept si-au plecat. Spre Campulung, prin Targoviste, pe langa frumos curgatoarea Dambovita. Toate bune, frumoase si mai ales reci, bocna mai exact. Am decolat pe la doishpe, drum intins. La primul stop, dupa 50 de km, Semaca face o descoperire traznet, si anume cat de destept a fost japonezul cand a inventat el motorul care se incalzeste si poti sa-ti pui manusile la dezghetat intre cilindri, daca-s doi si-s in V. Ritual pe care l-am continuat toata calatoria. Ma rog, n-o mai lungim. A fost foarte toamna la dus si foarte noapte la intors, adica bocna s-a facut ceva ce nu se poate descrie. Semaca, de ieri incepand, este eroul meu, c-a venit tot drumul inapoi cu vizorul ridicat (ca era fumuriu), cu frigiderul ala de-afara infipt direct in mecla. Am vrut sa-i dau casca mea, ca io am parbriz la moto, da' nimic. Singurul incident, iesind din Targoviste spre Bucuresti, noaptea. Eram pe banda II, banda I plina de masini, la un moment dat vad in fata o masina oprita fix pe banda noastra, pusa acolo de Dumnezeu, ca aia ne-a facut sa incetinim. Incercand sa trec pe I (in continuare plina de masini), constat cu surprindere ca banda II se termina in 5 metri, si ramane doar I, fara nici o semnalizare, nimic. O fi fost un indicator mai in spate, dar sajeti pe jos, cum stiu eu sa fie, nu. Si-uite-ne iesiti in decor, pe marginea drumului, prin pietris, intregi. Acasa ceaiuri, bai fierbinti, toate cele.

 

Copilasi bronzati, dar cu intentii bune.

post-3496-1130753848_thumb.jpg

 

Semaca dauneaza grav sanatatii.

post-3496-1130753970_thumb.jpg post-3496-1130754033_thumb.jpg

 

Toamna se numara motocicletele doua.

post-3496-1130754194_thumb.jpg

 

Asta fotografie e facuta de unul din copiii despre care nu degeaba ziceam eu ca au intentii bune.

post-3496-1130754341_thumb.jpg

 

Epaaaaaaaaaa!!! :P

post-3496-1130754561_thumb.jpg

 

Din nou Semaca, acest cel mai bun prieten al cainelui de bizoo_n.

post-3496-1130754483_thumb.jpg post-3496-1130754896_thumb.jpg

 

Fetele, seduse si abandonate in frig, in timp ce noi ne faceam de cap cu doua cefe de porc.

post-3496-1130754832_thumb.jpgpost-3496-1130754934_thumb.jpg

 

Semaca undercover.

post-3496-1130755004_thumb.jpg

Editat de bizoo_n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va invidiez si cu ultima picatura din sufletul meu si in acelasi timp ma bucur ca ati impartasit cu noi ... cateva picaturi dintr-un pastel numit toamna.

 

Absolut superbe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati asa ca urmeaza partea a doua...here we go again....

 

bizoo_n usor aplecat pe o aripa post-4661-1130762229_thumb.jpg coafura rezista in continuare.

 

post-4661-1130762440_thumb.jpg ... niste oi un pic bulversate ne fac cu blana de pe un deal gandindu-se "enduro rulz".

 

 

 

...intalnire de gradul 3.

- Nenea matale esti Batman ? post-4661-1130762681_thumb.jpg

 

 

 

 

... - clar, Batman este...post-4661-1130762818_thumb.jpg

 

 

...demonstratie de maiestrie, imblanzitorul de fiare

zbora la firul ierbii, pe distante scurte din fericire. post-4661-1130763010_thumb.jpg

 

 

 

 

 

pana si motocicletele au amutit....post-4661-1130763248_thumb.jpg.

 

 

 

That's all, palz. :P

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Semaca, sa inteleg ca de data asta ai avut aparatul cu tine ? :banana: (cunoscatorii "stie" :banana: )

 

Lol, da. Cre ca-mi dadeam palme daca il lasam acasa :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super faine pozele... Stiam eu ca sunt dintr-o zona asa frumoasa ca valea Ialomitei si ca nu se compara cu multe zone din tzara asta :banana:

 

Sper sa nu se duca asa de repede peisajul asta asa frumos sa facem si noi o tura de la Iasi pana acolo :banana:

 

Inca odata, respect D-nilor ca v-ati bagat chooperele pe asemenea drumuri :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja superbele poze cu care ne-am obisnuit. Un aparat foto capabil care manuit de un maestru, dintr-un joc al timpilor de expunere si al diafragmei a scos adevarate minuni.

 

Chiar vroiam sa intreb, ce aparat este?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma... daca zic ca aparatul nu conteaza, sau mai bine spus ca nu DOAR aparatul conteaza, o sa... :P o sa zici(eti) ca uite-i si pe smecherii astia. Totusi, asta-i parerea mea. Raspunsul pe care-l astepti este: Canon EOS 10D - bizoo_n si Canon EOS1D - Semaca. 1-0 pen' Semaca. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase poze! Cu frigul cum ati stat? :banana:

 

Am stat superbine, l-am bagat in oase, sa nu mai vada nimic. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Acuma... daca zic ca aparatul nu conteaza, sau mai bine spus ca nu DOAR aparatul conteaza, o sa... :P o sa zici(eti) ca uite-i si pe smecherii astia. Totusi, asta-i parerea mea. Raspunsul pe care-l astepti este: Canon EOS 10D - bizoo_n si Canon EOS1D - Semaca. 1-0 pen' Semaca. :banana:

Si obiective? :banana:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, multumim la toata lumea care le-a vazut, ca de-aia au fost facute, sa fie vazute :crack: , si-asta e cea mai frumoasa rasplata pana la urma. Daca vreunul dintre voi vrea vreuna dintre fotografii la o rezolutie mai buna, sa spuna, ca daca promite ca nu se-mbogateste din vanzarea ei :banana: , o dam.

 

Despre obiective, of, eu am asa: un 20-35/2.8, 28-70/2.8 si 70-200/2.8, dintre care, culmea, nici unul nu e al meu, cum nu e nici aparatu' :P . Semaca sa spuna el, daca are curaj, ca nici el nu-i mai prejos/sus.

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, multumim la toata lumea care le-a vazut, ca de-aia au fost facute, sa fie vazute :huh: , si-asta e cea mai frumoasa rasplata pana la urma. Daca vreunul dintre voi vrea vreuna dintre fotografii la o rezolutie mai buna, sa spuna, ca daca promite ca nu se-mbogateste din vanzarea ei :crack: , o dam.

 

Despre obiective, of, eu am asa: un 20-35/2.8, 28-70/2.8 si 70-200/2.8, dintre care, culmea, nici unul nu e al meu, cum nu e nici aparatu' :banana: . Semaca sa spuna el, daca are curaj, ca nici el nu-i mai prejos/sus.

 

:blink:

 

Hei... pai cred ca toti am vrea pozele... daca poti sa faci o arhiva si sa o pui pe undeva sa sa o trimiti la mine si sa o pun eu undeva sa mai ia si restul ar fi super.. Ma scuzi ca nu ma pot hotari asupra unei singure poze dar toate sunt super si merita pastrate...

 

Sper sa pun si eu weekendul asta niste poze daca nu la fel de frumoase macar la jumatate...

 

 

Pacat ca nu am si eu prieteni cu motociclete sa ma invite la plimbare!

Sunt singur cu pasiunea mea tinuta in garaj, nevasta nu ma intelege, etc....

 

Cum nu ai? Uite aici destui care nu cred ca ar spune nu daca ai vrea sa mergi... cat despre faza cu sotia neintelegatoare... na, poti sa te comporti frumos cu ea in cursul saptamanii si poate te lasa in weekend :) ... iar in alta ordine de idei, tu ai vrut sotie :D

Faceam haz de necazul tau acum... Dar na, poti sa ii arati pozele de aici si invit-o la o plimbare intr-un weekend.. sigur o dai pe spate cu peisajul si apoi poate se mai imbuna :P :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...