Sari la conținut

Sa mai si radem.


MOD
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

""Gradina Botanica din Bucuresti a inaugurat ieri pavilionul plantelor ierbivore, care se afla chiar langa cel a plantelor carnivore.

Plantele ierbivore, printre care se numara si deja celebra Udris Helenensis Fitofaga, sunt de dimensiuni mari si necesita furajare intensa.

Angajatii nu mai prididesc cu caratul fanului

"Mananca enorm, cam 2-3 snopi de lucerna pe zi fiecare" ne-a declarat Codrut Plantescu, angajat la Gradina Botanica si a carui indatorire este sa hraneasca plantele.

Unele sunt rumegatoare

"Priboiul de Mediterana, sau Ristix Torturix Maxima, rumega in fiecare noapte de-ti ia mintile" sustine doamna Paranoiescu, care locuieste in apropierea pavilionului si nu poate dormi noptile datorita, spune dumneaei "zgomotelor infernale, ragete, urlete, pe care le aud in fiecare noapte din pavilionul cu plante ierbivore".

Se pare ca plantele carnivore sunt mult mai linistite

Desi au existat si evenimente neplacute in Pavilionul Plantelor Carnivore, un pensionar fiind muscat grav saptamana trecuta de Iliescus Mineris Comunista, totusi in general plantele carnivore sunt mai cuminti, ragaind uneori, insa firav.

Daca aveti drum pe la Gradina Botanica nu ezitati si intrati si in Pavilionul Plantelor Carnivore. Asigurati-va ca ati adus cu voi macar un buchet de garoafe, pe care le vor aprecia foarte mult. ""

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

""Gradina Botanica din Bucuresti a inaugurat ieri pavilionul plantelor ierbivore, care se afla chiar langa cel a plantelor carnivore.

 

se gandeau la iepuri, care manca iarba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

musai sa-l pun si aci, copiat de pe un alt topic..... bancul lui @catranel, bancul saptamanii ;)

 

Se uita Ion peste gard si il vede pe Vasile jucand tenis cu Agassi. Batea Vasile la Agassi de nu-i venea sa creada.

- Ba Vasile domnu ala nu-i Agassi?

- Ba da mai Ioane.

- Si tu stii tenis, ma?

- Stiu ma Ioane, mai bine n-as sti. No ia ca iara l-am batut.

-Apoi cum sa face ma, ca nu te-am vazut niciodata. ( Agassi terminat, il roaga sa mai joace o partida)

-Du-te in fundu' gradinii, acolo-i un broscoi, ala-ti indeplineste orice dorinta, numa vezi de vorbeste mai tare cu el ca-i cam surd.

Se duce Ion la broasca si ii spune ca vrea mult aur. Cand ajunge acasa constata ca in batatura avea un taur. Se plange la Vasile:

- Surda tare broscuta ta, am vrut mult aur si mi-a dat un taur.

- Si tu crezi ca eu am vrut sa fiu tare-n tenis?

...............................................

care sunt conditiile ca o fata (tiganca) sa ramana virgina pana la 16 ani:

--sa fie mai tare decat fra'su mai mic

--sa fuga mai iute decat fra'su mai mare

--tac'su sa fie la puscarie

--bunicu si unchiu mort

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vechiut... Ia uite unu care merge in prag de Paste:

 

Iisus merge cu apostolii la un local si cere o masa:

- Dati-mi va rog o masa de 26 de persoane.

- Pai de ce de 26? Sunteti doar 13.

- Da, dar stam pe o singura parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un şofer gonea cu 150 km/oră. Vede girofarul unei maşini de poliţie în oglindă si accelerează. După o vreme, vede că nu poate scăpa de poliţist şi trage pe dreapta. Poliţistul îi spune:

– Am avut o zi groaznică şi vreau sa ajung acasă. Dar mi-a plăcut urmărirea. Aşa că zi-mi o scuză bună şi te las să pleci.

– Acum trei săptămâni, nevastă-mea a fugit cu un poliţist, zice şoferul. Când te-am văzut în spate, am crezut că vrei să mi-o aduci înapoi.

 

si.... ? a scapat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate e funy ...

ieri ieseam din Oser ..sotia eu si juniorul

stam la o coada sa luam inghetata ...ne mutam la o alta ghereta unde aveau inghetate si mari si mici

vnzatorul ....cate inghetate ???

sotia .. trei mici !!!

eu ... .fara mustar.!!!...

juniorul .. ..eu vreau chechup!!!!

vanzatorul.......

 

 

ca tot mi-ai amintit de mici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog un modelator sa stearga anuntul inselator...astept in parcare la respectivul magazin inca de dimineata si-n afara unei babe care mi-a cerut fisa de la carucior, nu am vazut nici-o fatuca sau grupuri care sa-si ofere astfel de servicii! Rusine @cobi ca faci persoane in virsta, ca mine, sa astepte degeaba prin parcari... Rog sa fie banat sau chiar eliminat din viata publica initiatorul anuntului! Nah, ca ti-am copt-o! :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, deci el a ajuns inaintea mea?! N-as fi crezut ca pot fi depasit...si uite ca s-a gasit repede unu' mai cooios ca mine! Data viitoare promit sa nu mai ratez! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Rog un modelator sa stearga anuntul inselator...astept in parcare la respectivul magazin inca de dimineata si-n afara unei babe care mi-a cerut fisa de la carucior, nu am vazut nici-o fatuca sau grupuri care sa-si ofere astfel de servicii! Rusine @cobi ca faci persoane in virsta, ca mine, sa astepte degeaba prin parcari... Rog sa fie banat sau chiar eliminat din viata publica initiatorul anuntului! Nah, ca ti-am copt-o! :crack: :crack: :crack:

Sigur a fost kauflandul gresit !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu te opreai la o ciorba la Hateg la zimbri, ajungeai inaintea lui...

...

Uite bai, ca mi-a luat urma! Nu mai poate omu' sa miste in tara asta, ca te dau pe tobogan baietii astia! :rusinica:

Asa, nah...deseara merg iarasi in parcarea cu pricina, si-apoi trec si prin alte parcari, la alte magazine...poate gasesc grupu' ala de infractoare! Sa vad ce-o sa-mi faca, io nu am deloc portofel...ce-o sa-mi fure?!

Astea sa fie oare?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite bai, ca mi-a luat urma! Nu mai poate omu' sa miste in tara asta, ca te dau pe tobogan baietii astia!

mare grija pe unde umbli Ivane, ...si mai ales cu cine ;)

 

22550.jpg

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare grija pe unde umbli Ivane, ...si mai ales cu cine ...

Iuhuuu, am scapt! Inseamna ca nu mi-ai vazut bagaju'! Daca-l vedeai, eram deja consemnat! :crack:

Sa taci daca o sa ma mai vezi, da?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat un amic sa-mi zica: "...bai, e teroare in parcare la Kaufland!"

Cica s-au inmultit grupurile infractionale si acum actioneaza in grupuri mari ca sa nu mai lase vreo sansa victimelor!

Uite de cine a fost atacat! Si asta s-a jurat ca nu mai calca pe-acolo...pina deseara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...