Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

Am vz pe realitatea ca un mare "smecher" a intors cu un autoturism de teren pe Lascar Catargiu si a lovit o motocicleta.

Are cineva detalii cu starea motociclistului si a pasagerului?

Editat de icv45
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut. am trecut si eu pe acolo pe la 22.15. "taranul" in cauza este Cornel Nistorescu, tipul din media, mi se pare ca este de la Evenimentul Zilei, iar motocicleta o Honda CBR, un F dar nu stiu exact, argintie. din pacate nu am vazut numarul.

ce se spune ca a facut tipul? s-a plictisit sa mai stea la coada la semaforul de la Lemnea, in sensul de mers spre Romana si a intors un BMW X5 pe trecerea de pietoni din dreptul strazii Sevastopol / Grigore Alexandrescu ca sa vina inapoi spre Victoriei (peste spatiul verde de pe mijloc)

probabil motociclistul venea si el destul de repede si uite nenorocirea....

i-a luat salvarea, pe conducatorul moto si inca o fata, pasagerul

pacat ca mergem repede, pacat ca nesimtitii sunt de neatins....

doamne-ajuta sa scape motociclistii.....

Editat de kikiroz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu prin zona si numarul era B 73 UGW parca....nu sunt 100% sigur.

motocicleta era ff sifonata sincer nu ii vad bine pe pasagerii de pe ea :laugh:

un prieten care a ajuns in zona mi-a dat nr de inmatriculare al motocicletei B 73 UGY ...alte detalii nu cunosc

Editat de adya76
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Am vazut pe la 9:30-22:00 o motocicleta lovita frontal de la sectia 1 spre statia de metrou de la victoriei, o honda argintie gen 600f sau hornet, pana am parcat ca eram cu conserva nu mai era acolo motociclistul.

 

Stie cineva daca este ok?

Este o senzatie foarte aiurea...

 

salut. am trecut si eu pe acolo pe la 22.15. "taranul" in cauza este Cornel Nistorescu, tipul din media, mi se pare ca este de la Evenimentul Zilei, iar motocicleta o Honda CBR, un F dar nu stiu exact, argintie. din pacate nu am vazut numarul.

ce se spune ca a facut tipul? s-a plictisit sa mai stea la coada la semaforul de la Lemnea, in sensul de mers spre Romana si a intors un BMW X5 pe trecerea de pietoni din dreptul strazii Sevastopol / Grigore Alexandrescu ca sa vina inapoi spre Victoriei (peste spatiul verde de pe mijloc)

probabil motociclistul venea si el destul de repede si uite nenorocirea....

i-a luat salvarea, pe conducatorul moto si inca o fata, pasagerul

pacat ca mergem repede, pacat ca nesimtitii sunt de neatins....

doamne-ajuta sa scape motociclistii.....

 

 

Asta s-a intamplat .

 

Scuze ca am postat aici nu am vazut tipocul dedicat accidentelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. am trecut si eu pe acolo pe la 22.15. "taranul" in cauza este Cornel Nistorescu, tipul din media, mi se pare ca este de la Evenimentul Zilei, iar motocicleta o Honda CBR, un F dar nu stiu exact, argintie. din pacate nu am vazut numarul.

ce se spune ca a facut tipul? s-a plictisit sa mai stea la coada la semaforul de la Lemnea, in sensul de mers spre Romana si a intors un BMW X5 pe trecerea de pietoni din dreptul strazii Sevastopol / Grigore Alexandrescu ca sa vina inapoi spre Victoriei (peste spatiul verde de pe mijloc)

probabil motociclistul venea si el destul de repede si uite nenorocirea....

i-a luat salvarea, pe conducatorul moto si inca o fata, pasagerul

pacat ca mergem repede, pacat ca nesimtitii sunt de neatins....

doamne-ajuta sa scape motociclistii.....

Cornel Nistorescu era intr-adevar redacto sef la Evz pana acum 2-3 ani cand s-a suparat cu ei, si de atunci pare sa fi innebunit si pare mai nou membru PMR.

 

Eu stiu ca daca scrie pe ceva BMW si nu e motocicleta, asta inseamna pericol maxim, si daca e X5 sau X3 inseamna de 5 sau 3 ori pericol maxim... Idiotii care conduc asa ceva inca nu au aflat (ca si majoritatea posesorilor de Audi de altfel) ca chestia aia are din fabricatie semnalizatoare sau in orice caz daca stiu ca au semnalizatoare ii doare in basca de prostia asta, ca de obicei ei vobesc la telefon tot timpul si nu au cu ce sa semnalizeze ca nu au erectie asa de mare ca sa o faca cu p.l. in timp ce se converseaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul a avut loc datorita neacordarii de prioritate si intoarcere prin loc nepermis a unui bmw x5 cu nr. B 57 DUC, condus intradevar de omul de presa Cornel Nistorescu. Motocicleta era o Honda CBR 600 F 3 sau patru de culoare argintie cu nr. B 73 UGW. Pe motocicleta se aflau un baiat si avea ca pasagera o fata amandoi relativ tineri. Motocicleta se deplasa pe banda a doua, nu avea viteza si cred ca nu a observat bmw-ul deoarece era mascat de masinile din banda 3 care s-au speriat de manevra violenta de intoarcere peste scuarul trecerii de pietoni, soferul neschitand nici o urma de franare, a trecut peste banda 3 si a intrat in banda 2 peste motocicleta lovind-o in plin. Accidentul a fost oarecum frontal pe banda a doua si pasagerii au scapat cu viata tocmai datorita faptului ca nu au avut viteza. Asta au constatat si politistii deoarece motocicleta s-a opit pe banda 1 la doar 10 metri de locul impactului unde a ramas si motociclistul. Pasagera a zburat peste masina un pic mai departe la aprox. 20 de metri de loc. impactului. Suntem 4 martori care vom fi chemati pt. declaratii asa ca ziaristul nu prea are cum sa scape. Alcoolemia lui era zero, spun asta pt. ca am fost de fata cand a fost pus sa sufle in alcool test de catre politie. Multumesc celor 4 baieti, se stiu ei care pt. ca m-au ajutat sa ducem motorul cu o masina intr-un loc sigur. Motocicleta va fi evaluata de asigurator ca paguba totala. Am fost si la spital unde se pare ca baiatul are un deget rupt si ruptura de bazin, iar fata se afla in operatie cu probleme interne...splina rupta si suspecta de hemoragie interna. Erau stabili amandoi si asta este bine. timp de 20 de minute pana a venit salvarea si inca 40 minute cat au durat cercetarile Cornel Nistorescu nu s-a dat deloc jos din masina sa vada sau sa intrebe de starea tinerilor de pe motor.

post-6592-1228600580_thumb.jpg

post-6592-1228600590_thumb.jpg

post-6592-1228600601_thumb.jpg

post-6592-1228600619_thumb.jpg

post-6592-1228600631_thumb.jpg

post-6592-1228600650_thumb.jpg

post-6592-1228600659_thumb.jpg

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAI SA MOR! Ce dracu e cu tara asta? Suntem ca in Old Far West. Pe astia nu-i vede nimeni, nu-i baga nimeni in puscarii. Multa sanatate motoristilor.

Azi mie un ditamai traileru mi-a intors in fata, deja ma si vedeam infipt in capu tractor. Offfffffffffffffffffffffffffffffffffff.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Cornel Nistorescu nu s-a dat deloc jos din masina sa vada sau sa intrebe de starea tinerilor de pe motor.

 

Cum sa se deranjeze sa se dea jos? A facut el ceva? E de vina el cu ceva?NUUU, doamne fereste, baga in spital doua persoane si are si nesimtirea si nepasarea de a sta in masina, asa ceva n-am mai vazut :laugh: ....unu ca asta ar trebui impuscat fara discutii :)

 

Multa sanatate motociclistului si pasagerei !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt motociclist,nici macar pasionat de fenomenul moto, insa ce s-a intamplat in cazul asta e strigator la cer.

Cum p*zda masii indrazneste omul asta sa intoarca in mijlocul bucurestiului, pe una din cele mai importante artere peste scuar?? banuiesc ca multi din voi stiti ca sensurile sunt delimitate de un trotuar cu flori de circa 2 metrii latime. Deci omul asta la ora 9 seara, in centrul bucurestiului,in PLINA AGLOMERATIE (de fapt asta e si motivul pentru care a intors,era fffffffffff aglomerat pe bulevard din cauza ca 3/4 din bucuresti a iesit la plimbare prin centru pentru a vedea LUMINILE DE CRACIUN,si probabil ca s-a hotarat sa intoarca sa o ia pe alta parte) indrazneste sa intoarca acolo ?!?!!?

 

Nu cred ca are legatura cine e, ce avere are insa e strigator la cer ce a facut. mie sincer nu mi-ar fi trecut din minte niciodata sa intorc pe acolo..

putea fi oricine in locul motocicletei.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unu ca asta ar trebui impuscat fara discutii :laugh:

 

Sa nu exageram, totusi...

 

Nu stiu de ce sariti cu gurile...ca scapa...om vedea daca scapa. Poate scapa, poate nu. Important e sa se faca bine aia mici.

Stiu despre ce vorbesc, justitia din Romania e de c.acat din punctul asta de vedere, dar de aici pana la "trebuie impuscat fara discutii"....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu exageram, totusi...

 

"trebuie impuscat fara discutii"....

 

Nu mi se pare exagerat. Totusi se poate discuta putin asupra calibrului gloantelor cu care sa fie impuscat. Asta nu pentru ca va scapa sau nu basma curata, ci pentru nesimtirea de care a dat dovada dupa accident. Probabil era in soc, saracu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va scapa din punct de vedere legal, am avut grija de asta. Suntem deja 4 martori care vom fi audiati si am urmarit si asistat f. atent cercetarile si masuratorile de la fata locului. Deasemenea exista o gramada de material filmat profesional care se poate constitui oricand ca si proba in dosar. Singura scapare va fi o intelegere cu cei implicati daca are bunul simt si se implica serios in recuperarea sanatatii si bineinteles a pierderilor materiale suferite de tinerii de pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare exagerat. Totusi se poate discuta putin asupra calibrului gloantelor cu care sa fie impuscat. Asta nu pentru ca va scapa sau nu basma curata, ci pentru nesimtirea de care a dat dovada dupa accident. Probabil era in soc, saracu'...

Mai stiu cazuri in care i-a durut la basca. Ar putea macar sa suporte toate cheltuielile, si sa se asigura ca aia mici au parte de cel mai bun tratament, ca si cum ar fi parte din familia lui. Dar sunt oameni si oameni.

Pana una alta, merita sa nu mai conduca like...never...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revoltator!!! Similar cu cazul cuplului spulberat de aro sau cu cazul de pe Plevnei. Si cand te vezi spulberat pe jos si cu prietena-n tufisuri ce te-ar opri sa iei un ciob de pe jos si sa te duci la portiera lui cu ultimele puteri ? Daca scapi spui "eram socat si am crezut ca vrea sa ma omoare" daca nu scapi iti faci dreptate cu mana ta. Dupa vreo 3 ochi de smeker scosi sa vedem cine mai taie linia continua...

 

P.S

unde mai pui ca pierde dreptul de a conduce

Editat de taurasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu doresc nimanui sa fie in situatia "amaratului" de Nistorescu si mai ales in situatia celor 2 accidentati... Este totusi incredibil ceea ce se intampla.... eu unul am ramas fara cuvinte....

 

Nu pot sa ami spun decat: sanatate motociclistuli si pasagerei....

 

 

P.S.: Si eu am un CBR argintiu F4i si intamplator in seara asta asta am fost intr-u loc unde nu am avut semnal.... Vreau sa multumesc pe acasta cale prietenilor care si-au facut griji pentru mine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara cuvinte, dar cand vine vorba de frumoasa noastra tara, totul e posibil. Banuiesc ca omul sta bine merci la el acasa ci nu la sectia de politie cum ar fi normal. Din punctul meu de vedere ceea ce a facut el se numeste vatamare corporala si ar fi trebuit arestat. Un control psihiatric ar ajuta deasemenea, pentru ca se pare ca vita nu prea sta bine la capitolul rationament. Cine le da fratilor la astia "aripi" de li se rupe pewla de altii, cine? Nu inteleg cum, si de ce dupa cate accidente se intampla, nu numai in cazul in care sunt implicati motociclisti, nu se face nimic. Sufera politia de asa durere in pewla de semenii lor care ar trebui sa-i protejeze? Cum de e INCA posibil intr-o tara europeana, cum ne laudam, sa scapi daca ai bani dupa ce ai ucis sau vatamat din culpa? Ce-i de facut?

 

Sanatate si insanatosire grabnica celor doi motociclisti.

 

P.S. Daca cineva stie pe cineva care ii poate da foc bmw-lui bovinei, pun si eu bani. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva propunea intr-un topic trecut sa rezolvam problema intorsului peste linie continua si dubla continua cu spatii ca cel de pe Lascar Catargiu. Urmeaza ca si spatiile astfel existente sa fie decorate din bani publici cu tepe anti cauciucuri pana va aparea primul X5 cu senile si atunci tot din bani publici, cu saci antitanc pana va aparea si x5 cu lama de excavator si Politia tot nu isi va face treaba. Mai bine mai dirijeaza un pic circulatia ca sa nu isi mai iasa vreunul ca Nistorescu din minti. O sa isi ia si Politia X5 dupa episodul asta pe pretextul ca e mai eficienta in interventiile de urgenta la dirijat circulatia ca poate urca bordurile lui Videanu.

 

Cat despre legiuitori, am si aici o solutie: ai comis-o cu vatamare, ce dovada 15 zile, ce anchete cu NUP, anularea permisului de conducere pe loc, suportarea cheltuielilor de spitalizare si recuperare pe loc, amenda uriasa pe loc si jail dupa finalizarea cercetarilor!

 

Multa sanatate celor 2, mare ghinion au avut sa intalneasca un creativ ca Nistorescu in trafic.

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...