Sari la conținut

De Ce "fete Motocicliste"


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 497
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Vizitator deea
"fete motocicliste" pt ca pot!

..pentru ca asa vrea ovarele noastre!

 

:P :D Salutare,fetelor!

 

Of of of... N-am mai intrat de foarte mult timp pe forum, dar acum, pentru ca am intrat cu acte in regula in randul motociclistelor, m-am gandit sa vad ce mai vorbeste lumea... si am ramas socata! De ce oare orice e legat de motocicliste naste polemici???

Constat cu stupoare ca sunt unele motocicliste care se cred buricul pamantului pentru ca sunt la ghidonul unei motociclete. Ca sa inteleg mai bine, voi v-ati luat permis si motor pentru ca vreti sa impresionati sau pentru ca ati fost impinse de pasiune?? Recunosc, ca e placuta senzatia cand, la semafor, se mai uita cate unul cu o fata surprinsa constatand ca la ghidon e o femeie, dar asta nu inseamna ca asta e motivul pentru care am decis sa conduc un motor - hehe, de fapt, cred ca la mine motivul e ca s-a saturat Metalghost sa ma care in spate :P

In concluzie, fetelor, lasati garda mai jos ca, sa recunoastem, avem multe de invatat de la baieti. Si, una peste alta, chiar daca mai fac misto de noi cateodata, tot ei ne sustin.

Pentru voi, baieti, nu mai faceti atata pe durii, recunoasteti si voi ca va place cand vedeti o femeie pe motor, si o admirati. Doar ca aveti un stil aparte in care exprimati asta... :P

 

Numai bine si asfalt uscat! (Ce ma oftic ca e urat afara!!! :P()

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-mi plac mie astea cu fetele sunt asa si pe dincolo, baiewtii sunt asa si pe dincolo. chiar e atat de imposibil de crezut ca oamenii sunt diferiti si generalizarile sunt absurde? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Of of of... N-am mai intrat de foarte mult timp pe forum, dar acum, pentru ca am intrat cu acte in regula in randul motociclistelor, m-am gandit sa vad ce mai vorbeste lumea... si am ramas socata! De ce oare orice e legat de motocicliste naste polemici???

Constat cu stupoare ca sunt unele motocicliste care se cred buricul pamantului pentru ca sunt la ghidonul unei motociclete. Ca sa inteleg mai bine, voi v-ati luat permis si motor pentru ca vreti sa impresionati sau pentru ca ati fost impinse de pasiune?? Recunosc, ca e placuta senzatia cand, la semafor, se mai uita cate unul cu o fata surprinsa constatand ca la ghidon e o femeie, dar asta nu inseamna ca asta e motivul pentru care am decis sa conduc un motor - hehe, de fapt, cred ca la mine motivul e ca s-a saturat Metalghost sa ma care in spate :D

In concluzie, fetelor, lasati garda mai jos ca, sa recunoastem, avem multe de invatat de la baieti. Si, una peste alta, chiar daca mai fac misto de noi cateodata, tot ei ne sustin.

Pentru voi, baieti, nu mai faceti atata pe durii, recunoasteti si voi ca va place cand vedeti o femeie pe motor, si o admirati. Doar ca aveti un stil aparte in care exprimati asta... :D

 

Numai bine si asfalt uscat! (Ce ma oftic ca e urat afara!!! :moto:()

 

Vreau sa cred ca nu ai inteles retorica celor scrise de ShadowGOD. Nu are permis si nu merge pe motocicleta din motivele pe care le-ai descris dumneata. Am motive intemeiate sa scriu asta.

Cu aceasta ocazie salut si eu fetele motocicliste.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu da la baeti e altfel ... nu intra in panica cand motoru se misca(pt prima data) is mai puternici ... nu se sperie asa ushor ... nu intra asa ushor in panica etc ... baieti poti controla mai bine un motor :banana: la asta se gandesc

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai intrat pe aici si abia acum am vazut postul Deei.

Ai inteles total gresit..mi se pare ciudata intrebarea "de ce fete motocicliste"-pai de ce nu?! Nu avem nimic in plus sau in minus fata de un baiat si cele care se urca pe motor doar ca sa fie admirate de cocalarii cu ghiuluri orbitoare la semafoare nu vor face in veci parte din cele cu care voi iesi la o plimbarica.

Motivele mele sunt cat se poate de normale:nu am rabdare sa conduc o masina,am un caracter care-mi permite sa nu ma tem de o motocicleta si,cel mai important IMI PLACE AL DRACU' DE MULT SA MERG PE DOUA ROTI!

 

Sper ca acum ai inteles optica mea,DEEA si ca-mi dai dreptate. Nu aprob sexismul(misoginismul/feminismul) suntem egali cu totii, numai ca avem atuuri diferite..sper sa fii de acord cu mine.

 

Spor la "ghidonat" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai intrat pe aici si abia acum am vazut postul Deei.

Ai inteles total gresit..mi se pare ciudata intrebarea "de ce fete motocicliste"-pai de ce nu?! Nu avem nimic in plus sau in minus fata de un baiat si cele care se urca pe motor doar ca sa fie admirate de cocalarii cu ghiuluri orbitoare la semafoare nu vor face in veci parte din cele cu care voi iesi la o plimbarica.

Motivele mele sunt cat se poate de normale:nu am rabdare sa conduc o masina,am un caracter care-mi permite sa nu ma tem de o motocicleta si,cel mai important IMI PLACE AL DRACU' DE MULT SA MERG PE DOUA ROTI!

 

Sper ca acum ai inteles optica mea,DEEA si ca-mi dai dreptate. Nu aprob sexismul(misoginismul/feminismul) suntem egali cu totii, numai ca avem atuuri diferite..sper sa fii de acord cu mine.

 

Spor la "ghidonat" :cheers:

Buna exprimare...bravo...

Pt ca meritati :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos! :cheers:

N-ai pt ce, ai spus-o din suflet, cu hotarare si argumentata bine, iar obiectivitatea mea n-avea cum sa nu remarce asta...

Cu placere :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Bine zice Shadow,o gandire realista si sanatoasa ...dar nu pot sa nu intreb.......care este scopul topicului astuia pana la urma? :laugh:

 

Salutare colega,

 

 

Probabil scopul este de a ne cunoaste mai bine, de a invata una de la alta si de a merge mai bine cu motoarele.

 

Nu am de mult motor, dar, sincer, m-am saturat de atitudinile misogino-feministe. La fel ca si Shadow. Vreau doar sa merg, sa merg ... si sa fiu lasata in pace.

 

Ce-am putea face? Am putea sa incepem printr-o intrunire. Ce ziceti? Am putea vorbi de-ale noastre. De bujii, de ulei, de cum e mai bine sa iei curbele ... sau poate chiar despre ce fel de protectii prefera fiecare.

 

 

Asfalt uscat,

Flori

Editat de euterpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, salutare Euterpe si WickedAssHell.. din nefericire am vazut si fete care sar la gatul altor fete,deci nu-s numai "misoginii"...mai sunt si "misoginele". Frusrarile isi spun cuvantul,parerea mea.

 

@euterpe: salut initiativa.

@wickedasshell: incerc, daca nu,o scot de tot..mi-am mai cerut scuze,dar e in scop pur comercial(incerc sa-mi vand casca,insa lumea se uita la domnisoara mai degraba, decat la obiectul de vanzare!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am mai cerut scuze,dar e in scop pur comercial(incerc sa-mi vand casca,insa lumea se uita la domnisoara mai degraba, decat la obiectul de vanzare!)

pai nu creca e deloc strategie de marketing buna, lumea vede gajoca, da restul ioc :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

Am si eu permisul de vreo 2 luni. de ce l-am vrut?

1, pentru ca nu mai puteam sa stau ore in sir in trafic cu masina

2, pentru a-mi invinge teama de motociclete :bounce: am invis-o si...culmea...ma simt de parac mi-ar fi placut intotdeauna sa fac asta. Cu greu ma mai dai jos de pe ea :moto:

 

In trafic nu am avut parte pana acum de misoginism...e chiar ok lumea unii chiar ma privesc admirativ asa si mai imi zic bravo :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare colega,

 

 

Probabil scopul este de a ne cunoaste mai bine, de a invata una de la alta si de a merge mai bine cu motoarele.

 

Nu am de mult motor, dar, sincer, m-am saturat de atitudinile misogino-feministe. La fel ca si Shadow. Vreau doar sa merg, sa merg ... si sa fiu lasata in pace.

 

Ce-am putea face? Am putea sa incepem printr-o intrunire. Ce ziceti? Am putea vorbi de-ale noastre. De bujii, de ulei, de cum e mai bine sa iei curbele ... sau poate chiar despre ce fel de protectii prefera fiecare.

 

 

Asfalt uscat,

Flori

salutare,salutare :rock:

ar fi dragute niste intruniri si plimbari ...da, daca aveti chef de ceva de miercuri incolo contati pe mine :moto:

 

legally blonde bv bv si eu tot acum 2 luni mi-am luat carnetul,pe 13 mai..zi cu noroc se pare :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici eu n-am avut parte de misoginism in trafic pana acum desi recunosc ca am facut si eu boacane si as fi meritat cateva de dulce ..... ba uneori au fost prea saritori si nu era cazul ca mai rau m-au incurcat :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

buna la toata lumea. sunt noua pe forum, insa pasiune pt motociclete este ff veche. in randul motociclistilor sunt de cam un an de zile, de cand si-a cumparat sotul meu motor, si de atunci merg mereu cu el. acum, m-a lovit rau microbul, si vreau sa fac si eu scoala sa dau de permis. va pup pe toate/toti si drum uscat :) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...