Sari la conținut

De Ce "fete Motocicliste"


Smokey
 Share

Postări Recomandate

pentru ca ne place...daca majoritatea sunt baieti cand vine vorba de motociclism, de ce e asa ciudat ca exista si fete carora sa le placa asta? adica, e ca si cand unui baiat ii place sa fie make-up artist, lucru care de obicei este destinat unei femei...sau in fine, suntem mai putine decat baietii, dar suntem...:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 497
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De ce a aparut acesta sectiune?

Pentru a da posibilitatea motociclistelor sa discute intre ele, sau cu restul motociclistilor. Fiind fete, fiind si putine, probabil ca au probleme specifice cu care se confrunta.

 

 

Ce subiecte intra in aceasta sectiune?

Tot ce are legatura cu statutul de motociclista, sau pasionata de motociclete, si are legatura cu fenomenul moto.

 

Ce nu se preteaza pentru aceasta sectiune?

1. poze cu gagici, gagici dezbracate, gagici lascive pe motoare, etc, etc -> e plin internetul de ele, interesatii pot cauta linistiti prin alte parti. Exceptie fac membrele forumului :)

 

2. bancuri cu fete, blonde, etc -> pentru aceasta exista sectiunea de chestii distractive

 

3. alte subiecte fara legatura cu motociclistele

 

 

 

Sper ca s-au lamurit lucrurile. Mini-regulamentul de mai sus se aplica retroactiv.

 

Deci fetelor, simititi-va ca acasa :cheers:

Am si eu o problema, m-am imscris la rubrica ,,prezentati-va fetelor motocicliste ,, si imi pusesem si poza

Pana mai acu 2 zile am vazut-o acolo

Acum cand deschid avatarul la rubrica ,,Posts<< nu imi apare scris decat posturile din 2008 , si poza n-o mai am

La avatarul meu scrie nou venit pe forum si sunt inscrisa cu data de 8 iulie 2007

Nikul meu e Mader

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

M-ai dat gata... E ok sa fii o leaca dur, cel putin vis a vis de fenomenul numit MIRC si sa incerci sa distrugi din pripa orice tentativa de acest gen...Nici eu nu sunt de acord cu chestiile astea ce tin mai degraba de matrimoniale.

Nu incerc sa iti fac observatie, doar ca incearca sa nu fii prea ACID deoarece ai putea sa sperii pe cei/cele mai putin indrazneti/indraznete!oricum, se simte nevoia unei maini de otel.

 

 

RESPECT si...o mana stanga intinsa la nivelul ghidonului :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

De ce vreti cu tot dinadinsul sa se faca diferenta intre "noi" si "ei" daca in trafic toti suntem la fel si ne plac aceleasi lucruri,in cea ce priveste pasiunea pentru motoare?

Rubrica sincer nici nu ar fi trebuit sa existe,de socializat socializam noi pe la intruniri,vreun party ca nu prea cred ca suntem toate "blonde" sau mute.

O zi buna "fetelor" si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua sunt o viitoare motocilista si nu stiu ce motor este bun ptr mine.....as dori sa aleg intr un quanno 125 sh din 2007 la pret de 2000 de euro sau un kavasaki ninja de 250(nu am gasit pretu la sh)......unii motocilisti mi au zis sa imi iau 250 ca dupa un timp o sa ma satur de 125....si la banii acei ar merita un motor de 250....voi ce parere aveti :D ?:)mersi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua sunt o viitoare motocilista si nu stiu ce motor este bun ptr mine.....as dori sa aleg intr un quanno 125 sh din 2007 la pret de 2000 de euro sau un kavasaki ninja de 250(nu am gasit pretu la sh)......unii motocilisti mi au zis sa imi iau 250 ca dupa un timp o sa ma satur de 125....si la banii acei ar merita un motor de 250....voi ce parere aveti :D ?:)mersi :D

gasesti mai ieftin de 2000 euro,la capacitatea de 125,iar pt incepatoare e indicata,pana te obijnuiesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua sunt o viitoare motocilista si nu stiu ce motor este bun ptr mine.....as dori sa aleg intr un quanno 125 sh din 2007 la pret de 2000 de euro sau un kavasaki ninja de 250(nu am gasit pretu la sh)......unii motocilisti mi au zis sa imi iau 250 ca dupa un timp o sa ma satur de 125....si la banii acei ar merita un motor de 250....voi ce parere aveti? mersi

 

/index.php?showforum=12

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cum nu se vorbeste la sectiunea fete motocicliste?Eu una am tot scris,poate unii cred ca am aberat...acum nu-mi cereti sa vb despre mecanica de abia am invatat ceva componente ale motocicletei.Din iunie,de cand am cerut si eu sfaturi ca incepatoare,am progresat cred eu in ale motociclismului,am facut deja 3 drumuri pana in Bucuresti,am picat si am ridicat singura motocicleta. :blink: .Si sunt inca una dintre putinele motocicliste care inca mai are curaj sa mearga pe vremea asta.

Toata iarna cat va sta motoreta in garaj voi avea destul timp sa rasfoiesc reviste despre motoare si sa invat.

Gata cu lauda.

Katy

P.S. si nu ma cert pe forum :blink:

[/quo

esti tare :rusinica: esti mai motocilista decat sunt eu si asta-i de admirat,cat despre faptul k nu te certi pe forum asta inseamna un singur recuperezi acasa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce vreti cu tot dinadinsul sa se faca diferenta intre "noi" si "ei" daca in trafic toti suntem la fel si ne plac aceleasi lucruri,in cea ce priveste pasiunea pentru motoare?

Rubrica sincer nici nu ar fi trebuit sa existe,de socializat socializam noi pe la intruniri,vreun party ca nu prea cred ca suntem toate "blonde" sau mute.

O zi buna "fetelor" si asfalt uscat

 

 

Ce bine ai zis-o :rusinica:

Editat de Black_horse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rusinica: .Si sunt inca una dintre putinele motocicliste care inca mai are curaj sa mearga pe vremea asta.

 

 

Nu consider ca iti trebe curaj sa mergi pe vremea asta...eu anul trecut am mers pana la final de noiembrie...acum este chiar frumos afara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu consider ca iti trebe curaj sa mergi pe vremea asta...eu anul trecut am mers pana la final de noiembrie...acum este chiar frumos afara

creca partea cu mersul pe vremea asta facea parte din postul lui katy, care a fost scris candva intr-un decembrie ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

UNDE-S FEMEI, E HAOS, JALE SI DEZMAT !!! :smoke:

de asta prefer sa imi tai parul,sa umblu imbracata k robocap la 60grade celsius la nivelul asfaltului si sa nu stie nici dracu de mine atunci kand is pe mobra. topikul asta mai are si alt motiv de existenta in afara de ce dezbateti voi aici???...adik: nimik???

 

"I'M SO BAD...BABY,... I DON'T CARE" (MOTORHEAD)

 

UNDE-S FEMEI, E HAOS, JALE SI DEZMAT !!! :D

de asta prefer sa imi tai parul,sa umblu imbracata k robocap la 60grade celsius la nivelul asfaltului si sa nu stie nici dracu de mine atunci kand is pe mobra. topikul asta mai are si alt motiv de existenta in afara de ce dezbateti voi aici???...adik: nimik???

 

"I'M SO BAD...BABY,... I DON'T CARE" (MOTORHEAD)

 

si orikum nimeni nu o raspuns la: "de ce fete motocicliste?"

care e motivul?ce le-o determinat sa se apuce de sportul asta?

e mai interesant,vad..., sa dezbati problema "egalitatii intre femei si barbati"...subiect mort din start daca luam in calcul GENETICA !!!! :D

HAHAHA,or sa ma urasca fetele.. :D ...dar asta e si nu ma pot abtine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si orikum nimeni nu o raspuns la: "de ce fete motocicliste?"

 

pentru ca pe mine, spre exemplu, nu m-a intrebat nimeni la nastere de ce sex vreau sa fiu, si uite asa m-am trezit fata. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UNDE-S FEMEI, E HAOS, JALE SI DEZMAT !!! ;)

pai si in acest context, motivul pt care tu esti aici este ca...?

si orikum nimeni nu o raspuns la: "de ce fete motocicliste?"

care e motivul?ce le-o determinat sa se apuce de sportul asta?

te-ai gandit vreodata ca nu toate fetele motocicliste sunt la fel si ca or avea motive diferite pt care s-au apucat de trebusoara asta?

btw, nici tu n-ai raspuns de ce te-ai apucat tu.

e mai interesant,vad..., sa dezbati problema "egalitatii intre femei si barbati"...subiect mort din start daca luam in calcul GENETICA !!!! :wave:

HAHAHA,or sa ma urasca fetele.. ;) ...dar asta e si nu ma pot abtine :lol:

ce-mi plac mie uamenii astia care le stiu pe tuate si transeaza din prima o problema cu un singur cuvant, in cazul asta GENETICA. esti idolul meu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si in acest context, motivul pt care tu esti aici este ca...?

 

te-ai gandit vreodata ca nu toate fetele motocicliste sunt la fel si ca or avea motive diferite pt care s-au apucat de trebusoara asta?

btw, nici tu n-ai raspuns de ce te-ai apucat tu.

 

ce-mi plac mie uamenii astia care le stiu pe tuate si transeaza din prima o problema cu un singur cuvant, in cazul asta GENETICA. esti idolul meu :lol:

 

motiv?...doar m-o mankat curiozitatea sa vad de ce fete motocicliste,dar nu am apukat sa citesc un cuvant despre asta...aici se dezbate ku totul altceva,se deruleaza un intreg razboi..

 

la ce sa mai raspund?cand nu asta ii tema,vad...

 

ai de grija!...nu e bine sa ai idoli...si mai ales pe mine,hahahaha :D ...in plus, pune te tu ku mama natura...de i-o fakut p astia mai klumea!...ia incearka!

 

 

cat fight? :haha:

cetateneeeeeeeee!!! Hai cu pariurile! :wave: ;)

 

ce te manka si pe tine...strigi dupa ala akum???sau te bagi ku noi la "cat fight"??? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in plus, pune te tu ku mama natura...de i-o fakut p astia mai klumea!...ia incearka!

ma rog, asta e parerea ta, pe care personal nu ti-o impartasesc. nu de alta, da io chiar ma simt bine in pielea mea ;)

 

iollele, cine ne bate pe toti? cetateanul pe dreapta? n ude alta, da sa stiu de cine sa fug :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motiv?...doar m-o mankat curiozitatea sa vad de ce fete motocicliste,dar nu am apukat sa citesc un cuvant despre asta...aici se dezbate ku totul altceva,se deruleaza un intreg razboi..

 

la ce sa mai raspund?cand nu asta ii tema,vad...

 

ai de grija!...nu e bine sa ai idoli...si mai ales pe mine,hahahaha ;) ...in plus, pune te tu ku mama natura...de i-o fakut p astia mai klumea!...ia incearka!

 

 

 

ce te manka si pe tine...strigi dupa ala akum???sau te bagi ku noi la "cat fight"??? :wave:

 

 

hahaha! pai strig dupa el ca s-asa apare...apoi se simte neglijat ca nu a fo invitat si devine party crasher ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma rog, asta e parerea ta, pe care personal nu ti-o impartasesc. nu de alta, da io chiar ma simt bine in pielea mea ;)

 

iollele, cine ne bate pe toti? cetateanul pe dreapta? n ude alta, da sa stiu de cine sa fug :wave:

 

in "pielea mea" ma simt mai bine k oriunde,desi am kam "sifonat-o" :D , dar nu ai inteles...desi te ai bagat in seama..

k doar explikam fetelor ce se kred mai ceva k baietii,k nu au nicio sansa in fata lor...si crede-ma k stiu ce vorbesc!

pur si simplu,topikul asta era despre cu totul altceva,nicidecum despre cine e mai tare

 

SO...?(sa revenim)...de ce fete motocicliste?...k tot nu inteleg??!!

 

 

pentru ca pe mine, spre exemplu, nu m-a intrebat nimeni la nastere de ce sex vreau sa fiu, si uite asa m-am trezit fata. ;)

 

intrebarea era de ce te ai apukat de sportul asta?...nu de ce ai sexul feminin?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai interesant,vad..., sa dezbati problema "egalitatii intre femei si barbati"...subiect mort din start daca luam in calcul GENETICA !!!! ;)

HAHAHA,or sa ma urasca fetele.. :wave: ...dar asta e si nu ma pot abtine :D

 

Nu chiar toate, eu sunt perfect de acord cu tine. ;) Nu pot decat sa ma bucur ca nu sunt singura care gandeste asa.

 

On-topic: motocicleta a aparut pentru mine sub forma unui accident (si la propriu si la figurat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu chiar toate, eu sunt perfect de acord cu tine. :D Nu pot decat sa ma bucur ca nu sunt singura care gandeste asa.

 

On-topic: motocicleta a aparut pentru mine sub forma unui accident (si la propriu si la figurat).

 

pare rau k esti asa departe... :laugh: , dar cine stie,poa ne-om intalni vreodata :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...