Sari la conținut

Fetelor, Prezentati-va


Smokey
 Share

Postări Recomandate

:hug: depinde de ea .. eu am sarit de la virago de 250 la vn800.oricum a spus peste 3 ani , se schimba multe (sper ca gusturile sa ramana ) :)

si .. Sabina vezi ca este vn400 ,o surioara putin mai mica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare tuturor,

 

Numele meu este Silvia, am aproape 43 de ani si posed atat permis, cat si motocicleta din 1985. Nu ca as fi mostenit de undeva microbul ci pentru ca imi era strict necesar un mijloc de transport. Tatal meu avea un prieten bun la toate care era mai tot timpul prezent prin curtea noastra, si care, venea cu un Simson Awo. Intr-o zi, aflu ca vrea sa-l vanda si ii propun un schimb cu conditia sa ma lase un pic pe strada sa vad daca-l pot conduce. Intr-o luna aveam permis. Timp de sapte ani, din acel moment, nu am lasat motocicleta decat in zilele pline de zapada sau polei. In prima iarna l-am demontat si l-am vopsit alb. Eram tare mandra de motocicleta mea caci doar una era alba. Eram si mai mandra cand bagam benzina fara sa stau la cozile interminabile de atunci.

In '88 am mers pe un M72 cu atas deoarece eram insarcinata si imi era mai comod. Am nascut (aproape pe motocicleta), o mandrete de baiat care, asa cum era de asteptat, este un impatimit al motoarelor.

Din pacate, mersul pe Simson mi-a daunat si m-am pomenit ca am discopatie. Mi-a fost interzis cu desavarsire mersul pe doua roti. L-am pus la pastrat gandindu-ma ca am un fiu care cu siguranta ma va mosteni. N-a fost sa-i placa Simsonul dar mi-a propus sa-l restauram. Eu am contribuit financiar si el cu sudoare. A iesit frumos si mai si mergea. Acum, se bucura un colectionar de el.

Odata ce fiul meu a devenit motociclist cu acte in regula, m-am hotarat sa-mi cumpar o noua motocicleta pentru a-i tine de urat fiului meu in plimbari. Am ales un VN Classic. Bun motor! Si frumos cu pene! :lol:

L-am vandut acum doua luni dar, pasiunea nu a disparut. Ce imi pregateste anul ce vine? Ramane de vazut. O fi o Magna, sau un Shadow, sau un Drag Star? Ce-o fi, doua roti si un motor mare sa aiba.

Simsonul pe care-l conducea barbatul ca deh, se facea de ras in spate

 

:cheers: Felicitari Silvia,esti un bun exemplu.Asfalt uscat,fara probleme cu "discoteca".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Eu sunt Ami :( . Mi-am facut cont aici de vreo 2 luni cred, dar inca nu-am prezentat pt ca inca nu aveam permis cat. A, de fapt nici scoala n-o incepusem ... Acum insa de pe 21 noiembrie am si io permis :baldy:

 

Va pup .... Ah da, mai revin cand mi oi lua motor ca sa ma laud :baldy:

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna sunt Irina,am 20 de ani si ink nu am permis sper ca in primavara asta sa-l iau si eu :baldy::D

 

 

n-ai carnet si motoru tau e un 636 ? pacat de genunchii aia frumosi :baldy:

(bafta)

 

--- Mesaj completat în 28 Nov 2007 10:17 -------------

kapno, depinde de fiecare cum simte si piveste lucrurile. Poate fetei ii place si ca pasager, este un start (curajul de a merge in spate).

 

Mult succes Alexutza!

 

parerea mea .. pasager = sitting duck.

ma rog.. o sa va dati seama cand treceti de la coditza motorului la ghidon. bafta :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io in schimb sunt noua. :crack: sa ma prezint:andreea din bucuresti;sper ca in primavara sa conduc un bmw de 650 cmc....si sa merg la plimbari multe fara evenimente tragice :lol:

Hello! :crack:

Dar... arati un pic ciudat... s-a intamplat ceva in ziua in care ai facut fotografia? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea .. pasager = sitting duck.

ma rog.. o sa va dati seama cand treceti de la coditza motorului la ghidon.

Scuze de OT:

 

Sa vezi ce sitting duck te simti cand esti rider si esti nevoit sa mergi pasager.

E groaznic, m'am k.k.t. pe mine de frica, am pus piciorul jos la semafor de 3 ori (fiind in spate!! :crack: ), mi se parea ca intru in toate masinile.. E criminal de nashpa.

Cand esti doar pasager nu iti dai seama, dar cand esti obisnuit cu minim 30km/zi la ghidon, in spate te simti ca la paintball in camp deschis. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de OT:

 

Sa vezi ce sitting duck te simti cand esti rider si esti nevoit sa mergi pasager.

E groaznic, m'am k.k.t. pe mine de frica, am pus piciorul jos la semafor de 3 ori (fiind in spate!! :crack: ), mi se parea ca intru in toate masinile.. E criminal de nashpa.

Cand esti doar pasager nu iti dai seama, dar cand esti obisnuit cu minim 30km/zi la ghidon, in spate te simti ca la paintball in camp deschis. :crack:

 

aici nu sunt de acord cu tine decat partial.

depinde cu cine mergi.eu merg numai cu cei in care am incredere totala si de obicei persoanele respective sunt baietii cu care ma dau de cativa ani impreuna si stiu ce le poate moaca...

cu restul, nu ma sui, mai bine merg pe jos.sau cu taxiul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze de OT:

 

Sa vezi ce sitting duck te simti cand esti rider si esti nevoit sa mergi pasager.

E groaznic, m'am k.k.t. pe mine de frica, am pus piciorul jos la semafor de 3 ori (fiind in spate!! :P ), mi se parea ca intru in toate masinile.. E criminal de nashpa.

Cand esti doar pasager nu iti dai seama, dar cand esti obisnuit cu minim 30km/zi la ghidon, in spate te simti ca la paintball in camp deschis. :kick:

Eu iti dau dreptate! Si asta e valabil pentru ambele categorii A si B. Eu inainte sa am vreo categorie nu aveam nici o treaba dormeam...fumam...vorbeam...(evident incluzand ambele cazuri ca nu prea poti fuma pe moto exceptand cazuri in care esti pasager pe yamaha dragstar).De cand mi-am luat si A si B nu mai suport sa stau nici in dreapta nici pasager. Nici macar cu prietenul meu care acum 2 ani avea CBR600f si pana la mare eu imi puneam castile in urechi si savuram linistita peisajul la...200 la ora :lol: ba chiar mai imi fixam bine mainile in jurul lui si...dormeam...la 170 la ora :crack: Asta pe autostrada evident ca mai incet nu mergea. Ideea e ca eu eram foarte relaxata nu aveam nici o problema exceptand cazul cand am vazut ditamai tirul pe contrasens mergand spre noi am crezut ca gata atat!!!! :cheers: dar din fericire boul de sofer ne-a vazut la timp si s-a intors pe partea lui de sosea. E acum nici din DR.Taberei pana in Crangasi nu mai suport sa fiu pasager simt ca innebunesc ca nu pot controla eu totul. Iar in masina orice sofer ar fi si stau in spate imi vine sa vomit si tresar de fiecare data cand se pune vreo frana brusca sau se trece prea aproape de o masina. Poate ca exagerez dar cine e facut pentru :crack: nu mai poate sta pasager.

Sarbatori Fericite tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti dau dreptate! Si asta e valabil pentru ambele categorii A si B. Eu inainte sa am vreo categorie nu aveam nici o treaba dormeam...fumam...vorbeam...(evident incluzand ambele cazuri ca nu prea poti fuma pe moto exceptand cazuri in care esti pasager pe yamaha dragstar).De cand mi-am luat si A si B nu mai suport sa stau nici in dreapta nici pasager. Nici macar cu prietenul meu care acum 2 ani avea CBR600f si pana la mare eu imi puneam castile in urechi si savuram linistita peisajul la...200 la ora :crack: ba chiar mai imi fixam bine mainile in jurul lui si...dormeam...la 170 la ora :crack: Asta pe autostrada evident ca mai incet nu mergea.

 

dar sper ca pe langa carnet, ai mai evoluat si cu altele si nu mai esti cu viteazu ala (cuvant urat)... :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[alina din bv ai mara grija tu esti tanara , mergi pe varf si usor, eu am piciorul rupt din cauza unui biciclist , ce sa mai zic de o masina''''''

 

merci de sfat. oricum sunt constienta ca motoarele sunt foarte periculoase dar imi plac foarte mult si nu am de gand sa renunt. pentru inceput o sa fiu atenta pe ce motor incalec si pe unde ma dau.

:kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Eu sunt kelly sau catalina. Inca fara motor si ocazional pasagera.

Cochetez cu un enduro micut si visez la un bmw cand voi fii mare.

 

Sarbatari fericite tuturor si un Mos cu sacul plin!

:kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Eu sunt kelly sau catalina. Inca fara motor si ocazional pasagera.

Cochetez cu un enduro micut si visez la un bmw cand voi fii mare.

 

Sarbatari fericite tuturor si un Mos cu sacul plin!

:rolleyes:

 

 

:rock: :blbl: :) :) :( :)

 

Interests sex, drugs and rock'n roll

Kelly ai un interes...foarte interesant la rubrica personala! :D :crack: Speram sa ti-l

putem indeplini cu succes! :) :D

Editat de batranu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUPERBE DOAMNE SI DOMNITE ,pe data de 25 ianuarie 2008,in incinta BIKERS CLUB Otopeni are loc un MARE CONCURS MISS MOTOCICLISTA.

E un prilej de mare distractie si petrecere.Pot participa la concurs toate Doamnele(sa nu uitam de ele) si toate Domnisoarele care au orice fel de legatura cu motociclismul.Ca sunt chiar motocicliste,ca sunt pasagere si chiar cele ce au un var care cunoaste un motociclist.

Cu alte cuvinte,prieteni prietenilor mei sunt prieteni mei.Deci astept sa ne intilnim acolo.Fetele interesate de a participa la concurs sa tina aproape pentru alte informatii.

Era sa uit ce era mai important.LA MULTI ANI SI MULTA SANATATE ATIT VOUA CIT SI CELOR DRAGI VOUA.

Editat de HondaSan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti cintaret de rock'n roll sau traficant de stupefiante? :)

 

Hmm, poate sunt iubita unui traficant de droguri si cantareata de rock in timpul liber. :rock:

 

Interests sex, drugs and rock'n roll

Kelly ai un interes...foarte interesant la rubrica personala! :) :rolleyes: Speram sa ti-l

putem indeplini cu succes! :blbl: :(

 

Ma bazez pe voi! :crack:

 

ps: toata lumea se ia de "interesul meu". Il schimb ca nu se mai poate!

Editat de kelly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, poate sunt iubita unui traficant de droguri si cantareata de rock in timpul liber. :blbl:

Ma bazez pe voi! :rolleyes:

 

ps: toata lumea se ia de "interesul meu". Il schimb ca nu se mai poate!

Tauroaica mica nu mai baga in seama toate rautatile.Te invit la concursul de pe 25 ianuarie sa le dai cu tifla la cei ce s-au luat de tine.Numai bine. :crack: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, poate sunt iubita unui traficant de droguri si cantareata de rock in timpul liber. :rock:

Ma bazez pe voi! :rolleyes:

 

ps: toata lumea se ia de "interesul meu". Il schimb ca nu se mai poate!

 

NU schimba nimic

ramai pe pozitie........ :crack:

 

oricum daca esti BUNA

toti barbatii vor vrea exact asta

:blbl:

deci are sens sa schimbi ceva cand stii ca asta se va intampla

INSA

poti sa faci o alegere in favoarea ta :)

 

ps

vezi ca au mai fost cateva PASAGERE DE OCAZIE care au safarsit.o rau :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU schimba nimic

ramai pe pozitie........ :rolleyes:

 

oricum daca esti BUNA

toti barbatii vor vrea exact asta

:rock:

deci are sens sa schimbi ceva cand stii ca asta se va intampla

INSA

poti sa faci o alegere in favoarea ta :(

 

ps

vezi ca au mai fost cateva PASAGERE DE OCAZIE care au safarsit.o rau :blbl:

 

 

L-am schimbat deja! :) Si cred ca acum e mai aproape de adevar.

 

Defineste " pasagere de ocazie" si " sfarsit-o rau". Maca sa stiu la ce sa ma astept.

Oricum trebuie sa gasesc multe calitati la omul pe mainile caruia sa fiu dispusa sa ma las ca pasager. Iar de la primavara, nici ca ma mai vedeti doar pasager. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...