Sari la conținut

Fetelor, Prezentati-va


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

buna! m am inscris si eu azi, spre rusinea mea...am carnet de 2anisi 7 luni A si B ... mereu am fost pasionata -de pe la vreo12 ani- de motoare, numai ca din cauza ca ai mei parinti nu au fost de acord cu motoarele, nu am mai putut sa "ma destrabalez" cum imi doream.

 

luni vreau sa i sun pe cei de la showroom ul din pipera pentru ca intr un final (cam tarziu, ce i drept) i am convins pe ai mei sa ma lase sa mi achizitionez un motor (cu ajutorul fratelui meu,of course) sa mi cumpar o motocicleta...KAWASAKI 250R...am citit si din surse straine, am vazut si clipuri cu ea...e aparuta in 2008 si costa cam 4480 euro...am tinut mortzish sa mi iau ceva sub 600cmc si l am rugat pe fratele meu sa caute un motor sa mi se potriveasca si cred ca asta e alegerea potrivita...de 125cmc nu am vrut pt ca am condus motoare si de 600cmc si nu mi se pare o achzitie buna-e prea slaba..

 

daca aveti sugestii referitoare la cele scrise,plz,let me know..

 

stima si respect pt toti "motoristii" si toate "motoristele":rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aveti sugestii referitoare la cele scrise,plz,let me know..

Nici o sugestie, ai ales motocicleta perfecta pentru inceput!

Felicitari si multa grija! :rusinica:

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult! .. pentru confirmari:) azi am fost la showroom dar au zis ca nu s a lansat oficial in romania si au vb cu ei la tel si in aproximativ 2sapt o sa vina...si am comandat si eu una verde...si astept cu nerabdare...sa vina...MARE NERABDARE:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
buna! m am inscris si eu azi, spre rusinea mea...am carnet de 2anisi 7 luni A si B ...

ai carnet de atata amar de vreme si abia acum iti iei motor? :) draci, la mine-i invers, si tooot mai am de asteptat pt carnet :(

pai atunci, baga km sa recuperezi, cu grija si multa palcere :moto: bine-ai venit in ograda asta plictisitoare :moto:

 

PS: sapa si tu pe la "timpul liber" ca era un topic special, si explica si tu nick-ul, ca tare ciudat este ca nume :moto: daca nu-i cu suparare

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmz.....nu ma intelege gresit, si mie mi e rusine ca de atata timp n am motor:D ...dar asta e, am preferat sa ma folosesc de motoarele altora si sa astept pana imi iau unul nou si care mi place mie, intelegi? folosit in ghilimele, pentru ca nu am cersit motoare, mi s au dat:D

 

si abia astept sa mi vina motorul , am sa recuperez cu siguranta~ multam pt "take care";)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmz.....nu ma intelege gresit, si mie mi e rusine ca de atata timp n am motor:D ...dar asta e, am preferat sa ma folosesc de motoarele altora si sa astept pana imi iau unul nou si care mi place mie, intelegi? folosit in ghilimele, pentru ca nu am cersit motoare, mi s au dat:D

 

si abia astept sa mi vina motorul , am sa recuperez cu siguranta~ multam pt "take care";)

deci au avut mai multa incredere in tine decat in franele de dacie :laugh: sa intelegem ca preferi sa strici lucrurile altora ;) tu il vei da pe asta la randul tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci au avut mai multa incredere in tine decat in franele de dacie ;) sa intelegem ca preferi sa strici lucrurile altora ;) tu il vei da pe asta la randul tau?

 

eu...n am cazut niciodata de pe nici un motor......si toti care mi au imprumutat "bijuteriile" lor ma cunosteau, nu a fost ca si cand ii dadea motorul unei "bezmetice"....si da...dc am motive, pot fi MULT MAI sigura ca niste frane de dacie..:laugh::D

 

si nu am stricat nimanui nimic...ma jignesti, chiar...avand in vdr ca nu ma cunosti si incepi sa judeci :laugh::D ( nu ma supar:P

 

eu...nu o sa dau nimanui motorul meu:D:D:D ..asta e clar:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea! Sunt Delia si sunt pasagera pe o incomoda Yamaha R6 . Sper sa ma acomodez cu spatiul.Salutare la toti si cum se zice pe la noi ASFALT USCAT .

 

Deja aici nu mai au loc fetele !!!

post-34777-1211482341_thumb.jpg

Editat de PUIU R6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saliu!

 

Sa mor daca inteleg de ce zici ca-i incomod locul de pasager pe R6. Eu mai aveam putin si-mi beam cafeaua... :lol:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cucoanele care sunt '' pasagere incomode'' va recomand cu caldura site-urile: noi2.ro, simpatie.ro, vreau sama..... ro si evident, pitzipoanca.org

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cucoanele care sunt '' pasagere incomode'' va recomand cu caldura site-urile: noi2.ro, simpatie.ro, vreau sama..... ro si evident, pitzipoanca.org

de ce esti bre rau?ca multe pasagere or ajuns acu motocicliste cu acte-n regula :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi e rusine ca de atata timp n am motor:D

 

Nu are de de sa-ti fie rusine, poate ciuda! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are de de sa-ti fie rusine, poate ciuda! :lol:

 

 

hmmmm....niciodata n am avut ciuda pe ceva sau cineva...poate putina invidie pt ca nu intelegeam de ce nu puteam avea motor...si am aflat : pt ca ai mei ma vor inca in viata:D ...dar s a rez...dupa lingusit si plans atata timp si dupa ce le am aratat ca nu e scopul meu in viata sa mor pe sosea sau sa ma adune cu penseta de prin boschetii de pe marginea soselii, o sa mi vina si mie bijuteria mea scumpa...abia astept!!!

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum sa demonstrat intr-un alt topic cu dex si cu toate cele..si pasagerele sunt motocicliste...

Doar pt ca fetei i se pare incomod pe R6 aia nu inseamna ca nu-i place sa se dea pe motor.Doar ca a recunoscut ca momentan i se pare incomod.Poate nu se plimba doar de fite si chiar ii place mersul cu motoru.

 

Hai sa nu mai fiti rai si puteti s-o salutati ca s-asa sunt putine fete pe topic pt fete(vad mai multi baieti)...:lol:

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de parere ca pana nu iti iei permis, motocicleta si mergi cu ea, nu esti motociclist/a

persoanele care merg in spate se numesc pasageri/pasagere si atat, nu importa ce aspiratii au

 

cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...