Sari la conținut

remorca pentru motocicleta


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

domnilor pentru inceput am sa-mi cer scuze din nou daca v-am informat prost insa din pacate si eu la randul meu am fost informat prost.se poate face omologarea individuala a unei remorci construite artizanal insa nu stiu de ce acte este nevoie.

pentru a nu da din nou informatii eronate va spun doar ca aceasta informatie am primit-o trimitand un e-mail la R.A.R

repet,cele afirmate mai sus sun doar parerea mea la acel moment rezultata din discutiile cu diverse persoane din politie si din interpretarea personala a legislatiei

 

nu am dorit sa infirm cele spuse de ceilalti insa fiecare suntem liberi sa avem parerile noastre fie bune sau proaste

sa ne vedem sanatosi si va rog continuati sa scrieti poarerile,ideile voastre pentru a avea cat mai multe puncte de vedere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 218
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

domnilor pentru inceput am sa-mi cer scuze din nou daca v-am informat prost insa din pacate si eu la randul meu am fost informat prost.se poate face omologarea individuala a unei remorci construite artizanal insa nu stiu de ce acte este nevoie.

pentru a nu da din nou informatii eronate va spun doar ca aceasta informatie am primit-o trimitand un e-mail la R.A.R

repet,cele afirmate mai sus sun doar parerea mea la acel moment rezultata din discutiile cu diverse persoane din politie si din interpretarea personala a legislatiei

 

nu am dorit sa infirm cele spuse de ceilalti insa fiecare suntem liberi sa avem parerile noastre fie bune sau proaste

sa ne vedem sanatosi si va rog continuati sa scrieti poarerile,ideile voastre pentru a avea cat mai multe puncte de vedere

 

 

corect :lol: dar ideea unei remorci este tentanta, personal i-mi doresc foarte mult asa o remorca poate sa fie extaordinar de utila in excursii !!!

Editat de shelby.rajmi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vanzare o remorca pentru motocicleta. Vreau s-o vand sa mai bag in M, ca am cam ramas in ...criza goala si ma apropii cu pasi mari de finalizarea M-ului.

Pretul este de 700 lei si nu il negociez. Un PAV la nemti se vinde in 300-400 de euro.

Tel e acelasi mereu-0723565973, restul datelor la profil.

Unde e pata verde m-am jucat un pic in paint si asa mi-a ramas poza, acolo este o sigla.

Salut as fi amator dar nupot sa inteleg nimic din aceste poze ba mai mult parca nu este doar o remorca ,parca ar fi doua una asa cum o stiam eu de pe timpuri iar celelalte sa ne fie cu iertare nu sant poze .te rogspunem este una si acceiasi cu cea de la motocicleta?uite mailul meu astept cel putin 4 poze lateral st lat dr spate si detaliu cu sistemul de remorcare ,carlig etc sorin.petrisor@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu gasesc remorca fiind f.practica . Cand vrei sa iei ceva de la piata incarci in ea : cartofi , rosii , salata , etc. Eu vara cand sunt intruniri la care urmeaza a ma duc saptamana ce urmeaza , nu mai descarc bagajele , o las incarcata de drum . Inlocuiesc din bagaje hainele de schimb si completez cu mancarea . Nu mai stai sa legi atatea bagaje cu grija ca le ploua sau se prafuiesc . Cand te duci sa vizitezi ceva sau intri intr-un local , lasi in remorca jaka si castile , etc . Conduci mai lejer fara atatea bagaje pe roata din spate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu gasesc remorca fiind f.practica . Cand vrei sa iei ceva de la piata incarci in ea : cartofi , rosii , salata , etc. Eu vara cand sunt intruniri la care urmeaza a ma duc saptamana ce urmeaza , nu mai descarc bagajele , o las incarcata de drum . Inlocuiesc din bagaje hainele de schimb si completez cu mancarea . Nu mai stai sa legi atatea bagaje cu grija ca le ploua sau se prafuiesc . Cand te duci sa vizitezi ceva sau intri intr-un local , lasi in remorca jaka si castile , etc . Conduci mai lejer fara atatea bagaje pe roata din spate .

Eu magandesc ce fel de tranta infoci daca la o curba aluneca roata remorcii. Banuies ca nu este prea practica si din aceasta cauza nu se prea foloseste. Ca sa rulezi in siguranta viteza este cam mica si consumul ajunge la cel de masina. Cred ca este mai sigur si comod atasul.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu magandesc ce fel de tranta infoci daca la o curba aluneca roata remorcii. Banuies ca nu este prea practica si din aceasta cauza nu se prea foloseste. Ca sa rulezi in siguranta viteza este cam mica si consumul ajunge la cel de masina. Cred ca este mai sigur si comod atasul.

Numai bine

Nu stiu daca ai incercat vreodata o curba la dreapta cu atas. E kinki rau de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ai incercat vreodata o curba la dreapta cu atas. E kinki rau de tot.

Am vreo 15000 km cu atas curba la dreapta este usor daca tragi tare de acceleratie( daca se ridica putin roata atasului nu-i problema) la stanga franezi si nici o problema. Este mult mai placut si usor cu solo.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vreo 15000 km cu atas curba la dreapta este usor daca tragi tare de acceleratie( daca se ridica putin roata atasului nu-i problema) la stanga franezi si nici o problema. Este mult mai placut si usor cu solo.

Numai bine

 

 

 

da! este foarte foarte placut solo! sustin asta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Povestea cu forta centripeta care depaseste forta de frecare (aderenta) la curba......... nu am trait-o niciodata si am vazut-o numai prin filme din fericire . E drept ca nu am alergat cu remorca peste 100km/h , iar in curbe nici atat . Tot drept este si faptul ca nu am vazut FERARI cu remorca . Deh , fiecare cum stie sa mearga ! Nu ma deranjeaza parerile gresite , sunt prea batran pentru asa ceva . Asfalt uscat (mai ales in curbe) !

Editat de Liviu M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu magandesc ce fel de tranta infoci daca la o curba aluneca roata remorcii. Banuies ca nu este prea practica si din aceasta cauza nu se prea foloseste. Ca sa rulezi in siguranta viteza este cam mica si consumul ajunge la cel de masina. Cred ca este mai sigur si comod atasul.

Numai bine

 

 

eu cred ca totusi o remorca cu o roata..se apropie ca feeling de parca ai fi solo ceea ce spui adica sa te traga de spate in curbe, la motoarele noastre (ij simson mz ) nu cred ca ajungi la viteze asa mari.

remorca se inclina cu tine si parca nu ar fi acolo.. liviu ne poate povesti mai multe despre aceste feelinguri, dar si atasul i-si are avantajele si dezavantajele....

 

asfalt uscat ca vine primavara.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vali, discutiile sunt constructive. Imi plac cei care blameaza ideea de remorca sau de atas, dar fara a fi mers vreodata cu asa ceva. Citim, ne amuzam, lingem degetul, dam pagina, s.a.m.d.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mihai,eu apreciez foarte mult pasiunea ta pt lucruri vechi insa am o nedumerire:Cum frate la tine preturile incep de la un punct si cresc???sunt economist de profesie,si poate de-aia mi se pare ciudat....logic ar fi s-o ia-n jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Titi, lucrurile sunt foarte simple. O remorca similara in Germania costa undeva la 400 de euro sau un minim de 300. Cum noi nu suntem nemti si nici iarna nu-i ca vara, am cerut la inceput 500 de lei in ideea ca un posesor de comunista/clasica o va cumpara. Desi mai multe persoane si-au aratat intentia de a o cumpara, unul chiar venind cu banii, a trebuit sa-i refuz, deoarece motoarele lor nu erau compatibile, sau pe romaneste sunt prea puternice pt asa ceva. (aici vb de posesori de touring-enduro sau sport-touring). Intrucat posesorii de comuniste sau clasice nu s-au aratat interesati decat la nivel declarativ, iar eu intre timp nu am mai fost fortat s-o vand pentru a baga banii in M-uri, am hotarat sa aduc pretul undeva mai aproape de adevar. (cel putin in accepțiunea mea).

 

P.S.: sunt politist de profesie, Logica am facut-o pe clasa a IX-a, iar pretul mi se pare ca trebuie sa reflecte valoare produsului, nu sa joace celebrul joc "Sus, jos" sau "Nu te supara, frate".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si amenzile cresc cu timpul, nu ?

bai asta e remorca adevarata originala, eu zic ca merita cel mai bine pusa pe e-bay

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in dulcele stil clasic, un milion de posturi si nimeni nu cumpara. exact de aia nu ne merge noua bine, la scara mai mare. m-am plictisit dreq de asa ceva!

 

 

Vali, discutiile sunt constructive. Imi plac cei care blameaza ideea de remorca sau de atas, dar fara a fi mers vreodata cu asa ceva. Citim, ne amuzam, lingem degetul, dam pagina, s.a.m.d.

 

mai oameni buni... remorca asta chiar exista???

nu de alta dar acum ceva vreme nu numai ca am dat pm, dar am si sunat cu intentia de a ma vedea cu propitarul si cu impricinata... dar nici unul dintre demersuri nu a rezultat in nici un fel!

daca vrei sa vinzi oare nu ar fi vreo chestie sa si faci ceva pentru asta???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...