Sari la conținut

Posibil Accident ?!? B 44 Eyy


Reverse
 Share

Postări Recomandate

am fost acum la el a spital.. am stat de vorba cu mama lui... a spus k baiatul nu isi aduce aminte nimic.. azi a avut o operatie , mi-a spus ca s-a putea sa fie nevoie sa ii scoata un muschi de la piciorul stang, nu stiu ce inseAMNA ASTA ADICA DACA ESTE FOARTE GRAV SAU NU Aasta va rog sa imi spuneti voi, mai are inca 2 operatii de suportat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu zic sa mai taceti"voi astia expermentati" si pun pariu ca si voi a-ti facut din astea si nu va mai dati voi mari soferi fiindca o patesc si cei cu carnet si "peste 10.000 dekm mai des decta incepatorii"

 

pe mine si restu ne intereseaza in ce stare este baiatu asta saracu de el nu morala voastra tampita de mari soferi ce sunteti, in loc sa va duceti sa vedeti in ce stare e voi cu morala,

 

1. Eu zic sa-ti vezi, din nou, lungul nasului cand discuti cu oameni mai in varsta decat tine si mai experimentati pe 2 roti.

2. Prostii mai mari sau mai mici facem cu totii in viata. Insa cand e asa groasa treaba, taci si-o sugi daca o faci din vina ta. Capul plecat si gura mare.

3. Limbajul tau cu "morala tampita" si alte expresii dinainte provoaca cel mult mila ca atat ai priceput din ce a spus lumea. E corect, e viata si sanatatea unui om in joc, insa cand omul si-o cere , si-o primeste. A gresit, plateste cu varf si indesat. Mai mult ca sigur ca o sa aibe dosar penal cu suspendare (daca e la prima abatere) insa e destul de grava treaba si nu trebuie trecuta cu vederea. Multa sanatate si mai mult cap pe viitor astuia mic. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu zic sa-ti vezi, din nou, lungul nasului cand discuti cu oameni mai in varsta decat tine si mai experimentati pe 2 roti.

2. Prostii mai mari sau mai mici facem cu totii in viata. Insa cand e asa groasa treaba, taci si-o sugi daca o faci din vina ta. Capul plecat si gura mare.

3. Limbajul tau cu "morala tampita" si alte expresii dinainte provoaca cel mult mila ca atat ai priceput din ce a spus lumea. E corect, e viata si sanatatea unui om in joc, insa cand omul si-o cere , si-o primeste. A gresit, plateste cu varf si indesat. Mai mult ca sigur ca o sa aibe dosar penal cu suspendare (daca e la prima abatere) insa e destul de grava treaba si nu trebuie trecuta cu vederea. Multa sanatate si mai mult cap pe viitor astuia mic. :ok:

:lol: :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

E neplacut sa auzi de accidente, dar cand vine vorba de fitze de pustan fara carnet imi aduc aminte de vorba lui NKZ: selectie naturala.

 

Daca micul smardoi tare in bilutze era lovit de o masina in care era unul dintre voi? Va alegeati cu dosar penal, cazier si alte batai de cap sa va ajunga cativa ani. Si binenteles urmarile: pe unde calci porti cu tine stampila cazierului, si poti rata niste oportunitati din cauza micului smardoi si a gastii lui de SMS-isti care au chef de liniute pe bulevard ...

 

Despre sanatate - numai de bine, sper sa nu ramana cu sechele.

 

@j.d.p.s.> daca esti chiar asa de interesat, suna la spital, nu te agita pe forum ca nu-l ajuti cu nimic; si un pic de respect nu strica, n-ati inventat voi mersul pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ca se zice pe pro-bike ca nu avea permis , chiar nu avea , dar baiazide ce e mai important acum sa scape baiatul fara rani grave sau dosaru penal??, esti absurd!ce mai conteaza acum ca avea sau nu avea , important e sa scape cat mai bine !

 

Buey frate: ce a cautat fara CARNET pe drumul public? Iti dai seama ca experienta = ZERO? SE NUMESTE INCONSTIENTA. Pentru astia nu imi pare rau deloc.

 

Daca dadea peste o femeie care avea copil sau ... etc?

 

DAR CE ATATA LAUDA CA REZOLVA DOSARU!! Asa fac toti "smecherii": rezolva cu pile :lol: :ok: :moron:

 

Sper doar sa se faca bine SI SA PLATEASCA PENAL PENTRU FAPTA LUI!!!

 

Betia si condusul fara permis trebuie penalizate cu asprime!!! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

 

Adica dupa ce si-o face cu mana lui, se da mare smardoi - acum vreti sa ii plang de mile??

:ok:

 

Din partea mea nu are decat sa plateasca pt tampeniile lui!

:moron:

Daca e asa cum s-a spus, adica fara far, fara carnet etc, atunci nici nu merita topicul asta...

 

M-am saturat de jmecherii care se cred mari scule cand au un motor puternic sau o masina mai bengoasa sub fund. In trafic trebe sa respecti ca sa ai pretentia sa fii respectat. Esti tampit, du-te dreacu si stai acasa sau la bulau, nu pe strada...

 

Numai bine si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buey frate: ce a cautat fara CARNET pe drumul public? Iti dai seama ca experienta = ZERO? SE NUMESTE INCONSTIENTA. Pentru astia nu imi pare rau deloc.

 

Daca dadea peste o femeie care avea copil sau ... etc?

 

DAR CE ATATA LAUDA CA REZOLVA DOSARU!! Asa fac toti "smecherii": rezolva cu pile :lol: :ok: :moron:

 

Sper doar sa se faca bine SI SA PLATEASCA PENAL PENTRU FAPTA LUI!!!

 

Betia si condusul fara permis trebuie penalizate cu asprime!!! :baldy:

 

Exact. Totushi sper din inima sa se faca bine.

 

@ scuter jack pe daniels este semnul interzis pentru tine ... shti tu 10 intr-un cerc asha ca vino insotzit sau cu acordul scris al parintzilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai eu am o nedumerire! Nu inteleg de ce pustii astia, "generatia Cernobal" / Everest, vorba lui Smokie, nu-si iau frate direct Hayabuse daca tot le conduc fara permis (oricum la 125 iti trebuie A). Adica daca vrei sa te dai mare cacao si iti iei trotineta din aia cu esapamentu cat mina de pix? Pai ce impresie vrei sa faci? Daca e vorba de masini n-ai sa vezi niciodata un smecher intr-un Smart Roadster. Trebe mertzan tata!

 

Deci astia pana la urma nu-s asa tari de coite de nu se incumeta sa-si rupa gaturile pe ceva mai mare ...

 

In alta ordine de idei, pustiulica daca scapa de accident se ducea sa o puna de o liniuta cu fatuca cu BMWu... deci sa nu mai varsam lacrimi in exces ca si asa a fost sezon de inundatii, ok?

 

Aaa, si apropos... daca chiar era fara permis si fara lumini sper sa-i dea sa fac zdup, nu cu suspendare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa "baietasului" care a confundat drumul public cu pista de curse DAR pentru faptul ca a condus pe drumul public fara permis nu pot sa zic decat sa fie PENALIZAT CONFORM LEGII ROMANE cat mai aspru ca sa se invete minte :lol: :ok: .

 

Off topic : desi puteam sa-mi iau motor de multa vreme am asteptat pana cand am acumulat ceva experienta in ale condusului (categ. B de 12 ani) si apoi am dat de permis pentru A si mi-am luat motor.

 

Desi am de ceva vreme motorul inca nu ies cu el pe strada la ore de varf sau seara pe magheru ... astept sa mai imi creasca nr. de km efectuati calare pe bestie si apoi o sa ma avant in trafic.

 

Sincer recomand la toti incepatorii (indiferent de ce calaresc) sa adopte o atitudine prudenta cu maneta de acceleratie ca astfel incepem sa-i vedem in aceasta sectiune (doamne fereste)

 

Mult norok, asfalt uscat, iarna cat mai scurta si sa ne vedem pe strada :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea spune clar ca (,) conducerea fara permis este infractiune si se pedepseste cu inchisoare. Din pc de vedere legal, ai voie pe strada de la 16 ani dupa ce ai obtinut subcategoria A1, sau de la 18 cand ai luat A-ul.

 

Jack Daniel tati, lasa-ma cu 'dosarul si-l rezolva el'. Din cauza lui s-a produs accidentul, el trebuie sa suporte consecintele. Cat mai aspru tras la raspundere!

 

Indivizi care confunda indicatorul 'oprire' cu 'trecere de pietoni', habar nu au pe ce parte se depaseste, sau mai stiu eu ce nu au ce cauta pe drumurile publice, deja intesate cu o gramada de prosti.

 

Ii doresc sanatate pustiului, insa sa nu te astepti sa imi fie mila de orice agarici care da cu nasul de bordura ca nu a avut casca sau ca a condus fara permis.

 

O zi buna

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filozofie:

Nu cred ca este corect sa aruncam cu cartoafe (dosar penal bla-bla... ) in baiatu asta pentru ca nu avea carnet si conducea un 125cc, a facut un accident care s-ar putea sa-l coste :baldy: , si din cit am citit pe forum nu am inteles daca a fost vina lui sau a conservei.

 

Iar cind e vorba de "motor adevarat" condus de "motociclist adevarat" care circula cu peste 100km/h noapte in localitate si omoara un om, la citiva metrii de trecerea de pietoni, sa dam vina pe balize, conditiile de iluminare, ca era baut sau surdo-mut ....... si doar sa se mentioneze pe la sfirsitul postului ca si motociclistu ar fi "putin vinovat" si "sper sa scape cit mai usor"

 

Sa inteleg ca e mai grav sa mergi fara permis si sa-ti rupi singur oasele decit sa ai permis si sa omori un om ????? :moron:

 

Voi care credeti ca merita mai mult :ok: ?

 

Si tot asa se poate discuta la nesfirsit.....

 

Parerea mea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai eu am o nedumerire! Nu inteleg de ce pustii astia, "generatia Cernobal" / Everest, vorba lui Smokie, nu-si iau frate direct Hayabuse daca tot le conduc fara permis (oricum la 125 iti trebuie A). Adica daca vrei sa te dai mare cacao si iti iei trotineta din aia cu esapamentu cat mina de pix? Pai ce impresie vrei sa faci? Daca e vorba de masini n-ai sa vezi niciodata un smecher intr-un Smart Roadster. Trebe mertzan tata!

 

Deci astia pana la urma nu-s asa tari de coite de nu se incumeta sa-si rupa gaturile pe ceva mai mare ...

 

In alta ordine de idei, pustiulica daca scapa de accident se ducea sa o puna de o liniuta cu fatuca cu BMWu... deci sa nu mai varsam lacrimi in exces ca si asa a fost sezon de inundatii, ok?

 

Aaa, si apropos... daca chiar era fara permis si fara lumini sper sa-i dea sa fac zdup, nu cu suspendare!

 

Pentru ca nu au bani :ok:. Probabil ca daca ar avea, si-ar lua. Nu pot sa zic ca imi pare rau, dar nici ca imi pare bine, pentru ca nu poti sa te bucuri cand cineva face accident, dar nici nu poti sa treci cu vederea pe unul care conduce fara carnet.

 

Probabil ca accidentul a fost facut din cauza lui, pentru ca nici nu avea far, mergea si noaptea. Probabil s-a strecurat printre masini cu viteza mare, si un conservar un pic neatent nu l-a vazut si a dat peste el.

 

Cum s-a mai zis pe forum, acest baiat trebuie pedepsit conform legii. Stia (sau nu) ce risc isi asuma cand se urca pe motor fara carnet.

 

Numai bine. Asfalt uscat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg cum sa te bucuri ca un om a patit asa ceva...in acest accident el este singurul care a suferit si e destul de grav inteleg...a gresit probabil nu va mai repeta greseala dar asta nu inseamna ca merita sa ramana cu urmari fizice pe viata si sa se chinuie atata...stim cu totii ce inseamna un picior rupt...mana...eu unu ma ingrozesc cand ma gandesc ca cineva mai trece prin asta...multa sanatate pustiului...si gagica cu BMW-ul,meri si ai grija de el acum...valabil si pt toti pretenii lui...are nevoie de caldura acum...stiu ca o sa-mi iau borcane in cap acum,dar v-am spus la cat a suferit crek si-a primit pedeapsa mai mult decat merita...bafta pustiului si recuperare cat mai rapida...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care se supara: Nu se bucura ABSOLUT nimeni ca a avut accident. Eu nu stiu de unde ati tras aceasta concluzie.

 

Ideea era ca trebuie sa suporte consecintele ca a mers fara carnet. Despre vatamarile corporale, nu stiu daca e cineva sa se bucure pt asa ceva ca ar fi deplasat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buey frate: ce a cautat fara CARNET pe drumul public? Iti dai seama ca experienta = ZERO? SE NUMESTE INCONSTIENTA. Pentru astia nu imi pare rau deloc.

 

Daca dadea peste o femeie care avea copil sau ... etc?

 

DAR CE ATATA LAUDA CA REZOLVA DOSARU!! Asa fac toti "smecherii": rezolva cu pile :eek: :D :kiss:

 

Sper doar sa se faca bine SI SA PLATEASCA PENAL PENTRU FAPTA LUI!!!

 

Betia si condusul fara permis trebuie penalizate cu asprime!!! :lol:

:hug: :moron: :baldy:

 

Sa vedem ce va iesi din asta :lol:

 

Unde i-a fost capu' cand a iesit pe blvd?

 

Pacat si-a stricat viata (orice varianta ai alege fie ea pe partea cu dosaru penal fie cu :-L)

:-L :moto:

 

mai vreau sa zic ca ....nu bucata aia de plastic te face mai destept dar nici nu strica sa o ai!! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multi vorbesc fara sa stie cum au stat lucrurile de fapt. v-ati pus problema ca poate accidentul nu s-a produs din vina lui?? de ce trebuie sa-l acuzati? aveti rabdare,aflati despre ce a fost vorba de fapt si dupa aia spuneti ca a meritat chestia asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
v-ati pus problema ca poate accidentul nu s-a produs din vina lui??
Voua inca nu va este clar? suferiti de mania persecutiei? :lol:

 

Care a fost vina lui? Singura, unica si suficienta? A circulat pe un drum public fara permis.

 

Nu-i doreste nimeni raul, nici fizic si nici altfel. Toti vrem sa fie sanatos. Dar nu putem sa judecam cu 1/2 de masura. Daca nu se urca pe motor si conducea o masina fara permis si imi accidenta nevasta/sora/mama/copilul pe trecerea de pietoni sau aiurea? Sau daca se urca in camion si facea un pic de ravagii printr-o statie de autobuz? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu-i doreste nimeni raul, nici fizic si nici altfel. Toti vrem sa fie sanatos. Dar nu putem sa judecam cu 1/2 de masura. Daca nu se urca pe motor si conducea o masina fara permis si imi accidenta nevasta/sora/mama/copilul pe trecerea de pietoni sau aiurea? Sau daca se urca in camion si facea un pic de ravagii printr-o statie de autobuz? :lol:

 

:moron:

Scurt si la obiect: PROSTIA SE PLATESTE, si vor mai fi cazuri de genul asta in continuare, nu e primul si nici ultimul. Pacat ca va avea de suferit toata viata, mai mult sau mai putin.

Motociclismul nu e o distractie banala, isi cere victimele din cand in cand. Si pustii fara minte sunt exact in capul listei in acest sens. Bine ca a avut macar casca ca altfel eram toti cu "rip" pe aici.

Insanatosire grabnica si asta e tot ce conteaza!

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara nici un fel de suparare dar nu cred ca a fost vina lui ca a intrat unu cu masina in el. la fel de bine se putea afla in locul lui unul care avea permis,si cum schimba asta situatia?

Zise "blonda de la drept".

Nu-i mai lua atat apararea, l-a mancat in poponeata i-a dat forja si s-a intamplat beleaua.

:lol:

P.S.: Fa ceva cu nasul ala ca ma sperii mereu cand iti vad poza :ok:

Editat de LaurBalaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greu, nenica, greu ... vina lui e ca NU AVEA VOIE (la propriu) sa se afle acolo, la intilnirea fatala cu conserva ... orice discutie despre circumstantele accidentului nu are sens in lipsa plasticului ala roz ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...