Sari la conținut

1 Mai 2009 - Vama Veche


ambidextru
 Share

Postări Recomandate

Eu as zice ca-i mai fain un sir de vreo 30 de motoare, sa dea burnouturi pe ca.ca.tul ala de pista pentru biciclisti :laugh:

 

Sau astea or sa fie by default?!?!?

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 262
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Serbane, ca tot ma intrebai daca anunt si anul asta din timp... ei bine, iata ca pentru al 3-lea an consecutiv propun plecarea la Vama Veche de 1 Mai!

Care te bagi, mah?

 

Era sa uit: facem impartirea pe categorii : vitezane, choppers/cruiser mai rapide, choppers/cruiser mai lente, etc. Eu ma bag la grupa de viteza de 110 km/h viteza de croaziera, adica la choppers/cruiser mai lente.

 

Hai, va astept cu posturile, inclusiv cu alea offtopic, cum faceti in fiecare an.... Dar e mai funny asa... :laugh:

merg si eu.... :wink:

 

 

merg si eu.... :lol:

da poate cineva sigur sa-mi spuna de unde se da plecarea si la ce ora....ca eu nu am mai fost niciodata si nu stiu... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

count me in!

prefer pe drumul vechi, dar nu refuz autostrada daca se hotaraste lumea s-o ia pe autostrada. Deobicei cand merg la mare ma cazez in 2 mai intr-un super camping("Hacienda Camp"). daca vreti detalii let me know pe mihnea.ratte@yahoo.co.uk.

ne mai citim inainte de 1 mai.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kranevo cumva?

 

Tyulenovo este iarasi un loc fain situat la vreo 30 km de Vama Veche, La intersectia mare din Sabla se face stanga....dar pana in Sabla sa nu 'ratati' virajul spre stanga pentru Sabla caci altfel ajungeti la Albena :laugh:. (indicatoarele sunt de toata jena).

 

Daca vrea cineva de 1 mai sa mearga acolo eu ma bag:).

 

Cautati poze pe google sa vedeti cat de fain este acolo. Apa este foarte adanca, cea mai mica adancime undeva la 2-3 m. Sunt locuri unde are 7-10 m unde putem sari de pe stanci. Am fost acolo anul trecut de 3 ori, si as reveni oricand.

Problematic este cu mancarea pentru ca este un satuc uitat de lume, dar umplem sidecase-urile cu bere si conserve si ne ajunge pentru 3 zile :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum la stiri pe ProTV cica astia de la Apele Romane Dobrogea au inceput sa bage buldozerele in carciumile de pe plaja. Au daramat un club de fițe din Mamaia. Nu mar mira ca sa ajung si prin Vama, sa faca oarece "curatenie".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum la stiri pe ProTV cica astia de la Apele Romane Dobrogea au inceput sa bage buldozerele in carciumile de pe plaja. Au daramat un club de fițe din Mamaia. Nu mar mira ca sa ajung si prin Vama, sa faca oarece "curatenie".

 

si mai e o gramada de timp pana la 1 mai...dar de faleza care se cam prabuseste nu s-ar ocupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luam cross-uri si ne plimbam pe pista lor. sunt curios cati biciclisti se vor plimba pe aceasta super pista.

 

In cativa ani, foarte putini, nu se va mai face diferenta intre nordul litoralului si sud, Nici la preturi nici la turisti, asa ca probabil ne vom cauta alte locuri neatinse de foame de bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai, ce nenorociti, nu va mai lasa cu masinile pe plaja... Si va mai vaitati de ce a ajuns Vama... :crack:

Mie mi se pare normal sa dorm cu motorul langa cort, tie nu? Am zis eu ceva de masina?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-as baga si eu la clasa cruisere slow (100-120) daca sunt primit :crack: :blink:

oricum...presimt ca anul asta v-a fi distractie mare in vama...cu tot show ul asta si toate rah@turile pe care le fac primarii acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se rupe de kkturile pe care le fac ei, merg in Vama pentru prietenari, nu pentru plaja. Am pe unde intra in mare, am pe unde iesi.

 

Arata ca dracu', e total lipsit de sens, da' n-o sa las combinatia vre-unui pricajit de primar sau altui m.u.i... bulangiu sa-mi strice mie distractia.

Sunt totusi curios daca avem metode de protest legale la dispozitie, metode care pot avea efecte. Acu' 8 ani eram pustan si mi se parea cool

sa folosesc cate un scaun sau masa de la bodegile de pe plaja pentru focul nostru. Acu' mi-a crescut un pic respectu' fata de lege si proprietate :crack:

 

Da' tot mi-ar placea sa-i vad demolati si Vama pustie :blink:

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!La Tyulnevo e foarte frumos;tarmul e stancos,este si un concurs de sarit de pe stanci,se poate face si alpinism,pescuiesti daca iti place,si e destul de pustiu.Cu mancarea ieftina si buna nu e o problema;la vreo cca. 7 km sud se afla Kamen Bryag,care e un satuca mic,un lc pe unde vin hippiotii bulgari.Acolo e o carciuma,terasa,foarte frumoasa,unde se mananca si bea excelent la preturi foarte mici;cam la jumate din ce e la noi.o sa revin si cu poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta vara am zis sa merg si eu la mare in concediu si m-am dus in Vama ca imi gaseam cazare destul de ieftin. Mare greseala am facut. Am dat gaura in buget. Zicea cineva mai sus ca o sa ajunga si Vama cu preturile ca in alte statiuni mai din nord. Noroc ca eram cu masina ca mergeam in 2 Mai, Mangalia sau faceam o plimbare si cu copii pana in Jupiter sau Saturn si mancam mai jeftin. Eu m-am convins ca SUNT deja preturi ca in statiunile din nord. Singurul lucru pe care l-am apreciat a fost ca nu am auzit manele. Imi pare rau ca nu mi-am facut pasaport (ca sa trec copii in el) ca ma duceam direct la Bulgari. De mers s-ar putea sa merg anul asta (functie de finante) numai pentru ca o sa merg cu tovarasii din club si stiu ca o sa ma simt bine. Dar concediu la mare in Romania..... nu-mi mai trebuie.

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne-a spus chelnerita de la Bianca aseara,ca vor sa faca foarte civilizata vama vara asta,cica va fii plin de jandarmi focul va fii interzis pe plaja probabil si "tinuta"...exact ce a spus cineva mai sus,nu va mai fii mare diferenta intre nord si sud,asa ca ... ne vedem la Vadu :scratch:

Editat de KIDROCK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zici acolo cu "tinuta", kidrockule?! :scracth:

(mentiune: nu iau la misto, chiar n-am inteles la ce te referi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde nu o sa fie aglomerat

sau

unde e de mers

 

1. nu va fi aglomerat prin grecia

2. oriunde e de mers la mare numai in romania NU

 

SUSTIN !!!

 

Pana in Grecia sunt 500 si ceva de km iar pana in Thassos 760.

Eu zic sa ne mai gandin la Vama veche. Prefer sa ramana o amintire veche

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...