Sari la conținut

1 Mai 2009 - Vama Veche


ambidextru
 Share

Postări Recomandate

Preferintele mele:

 

1. Plecare: joi, ora 11:00 (intalnire la ora 10:30 la una dintre benzinarii). :)

2. Ruta: drumul vechi (oricare dintre variante, cu toate ca o prefer pe cea cu trecerea cu bacul); pe autostrada vor fi prea multi copii de 18 ani care au primit BMW-ul taticului pe mana.

3. Viteza medie: 100 km/h in afara localitatii (cu variatii intre 90 si 110 km/h), 60 km/h in localitate.

4. Opriri: in jur de 4, astfel incat sa se imparta drumul in bucati aproximativ egale (discutam in functie de traseu).

5. Mers in grup, cu tot ce presupune (nu se iese din formatie, se merge in zig-zag, se semnalizeaza obstacolele, se trage pe dreapta cand cineva are probleme).

 

Ce ziceti?

 

D

este ok in mare parte. nu prea as vrea sa trec cu bacul, dar daca pe acolo va decideti voi restul, pe acolo o luam.

 

ce ne facem cu ploaia? va ploua joi, vineri si sambata mai mult ca sigur, dupa cum zice prognoza meteo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 262
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Noi am mers in grup de 3 anu' trecut pe "Soarelui" si in afara de un consum incredibil de mic nu ne-am ales cu alte surprize :bigstar: NU ne-au inghesuit BMW-urile,nimeni...S-a mers in ritm 110-130 pana la mare. Am plecat pe la 5 dim din benzinaria de la intrarea pe autostrada si n-au fost probleme :finger:

Minti :) Era 6 cand am plecat din benzinarie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am sa plec vineri noapte in jur de ora 01:00, daca mai vrea cineva sa ma insoteasca aveti datele mele de contact in semnatura, Viteza de croaziera pe autostrada 120-140 :)

Pleci singur la ora 1:00 (sau la ora 13:00 ca nu stiu ce sa inteleg)? Restul gastii la ce ora pleaca?Poate ne combinam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru a ajunge in siguranta la mare de 1 mai

propun urmatoarele

 

inchiriati o duba si bagati motoarele in ea

iar voi luati trenul

as va veti putea plimba pe faleza in liniste si neaccidentati

 

ce va mai chinuiti sa plecati la 5 dimineata

sa mergeti in zigzag

sa faceti 4 opriri in 250 de km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ianachim, pe la tine pe-acolo... pe sus.... e ceata ? Nu de alta, dar de la o vreme dai numai reply-uri "de sus" altora care nu sunt pasionati de 1000km/zi. Ok, bati km in treaba ta, felicitari. Dar lasa-i si pe altii sa-si vada de ale lor, nu e cazul sa te dai "Alfa si Omega" prin reply-uri de acest gen. Asta ca am vazut si ca faci anunturi de plecare la ture lungi dar iti accepti doar prietenii/cunoscutii, asa ca sugestia mea amicala este sa faceti schimbi intre voi de e-mail-uri si sa va anuntati. Ca daca faci anuntul PUBLIC pe un forum PUBLIC, e de preferat sa nu-l faci doar de dragul de a vedea "prostii" ce trasee faci :)

 

Succes si drum bun tuturor. Altii vor veni cu masinile cu familiile :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ianachim, pe la tine pe-acolo... pe sus.... e ceata ? Nu de alta, dar de la o vreme dai numai reply-uri "de sus" altora care nu sunt pasionati de 1000km/zi. Ok, bati km in treaba ta, felicitari. Dar lasa-i si pe altii sa-si vada de ale lor, nu e cazul sa te dai "Alfa si Omega" prin reply-uri de acest gen. Asta ca am vazut si ca faci anunturi de plecare la ture lungi dar iti accepti doar prietenii/cunoscutii, asa ca sugestia mea amicala este sa faceti schimbi intre voi de e-mail-uri si sa va anuntati. Ca daca faci anuntul PUBLIC pe un forum PUBLIC, e de preferat sa nu-l faci doar de dragul de a vedea "prostii" ce trasee faci :)

 

Succes si drum bun tuturor. Altii vor veni cu masinile cu familiile :bigstar:

[/quote

 

 

ne mutam pe PM

sa nu alteram topicul

si sa se rataceasca astia mici in opriri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa te imbraci bine ca ai sa dardai :)

 

tocmai ce am venit de la oradea cu motoreta si acum pe autostrada am cam inghetat putin, asa ca nu prea este de plecat seara; spre fericirea mea am reusit sa imi aerisesc programul si plec joi dimineata.

 

Pleci singur la ora 1:00 (sau la ora 13:00 ca nu stiu ce sa inteleg)? Restul gastii la ce ora pleaca?Poate ne combinam.

 

era vorba de 01:00 si plecam singur dar dupa cum am scris mai sus plec joi dimineata, daca ne coincidem let me know si plecam impreuna :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preferintele mele:

 

1. Plecare: joi, ora 11:00 (intalnire la ora 10:30 la una dintre benzinarii). :)

2. Ruta: drumul vechi (oricare dintre variante, cu toate ca o prefer pe cea cu trecerea cu bacul); pe autostrada vor fi prea multi copii de 18 ani care au primit BMW-ul taticului pe mana.

3. Viteza medie: 100 km/h in afara localitatii (cu variatii intre 90 si 110 km/h), 60 km/h in localitate.

4. Opriri: in jur de 4, astfel incat sa se imparta drumul in bucati aproximativ egale (discutam in functie de traseu).

5. Mers in grup, cu tot ce presupune (nu se iese din formatie, se merge in zig-zag, se semnalizeaza obstacolele, se trage pe dreapta cand cineva are probleme).

 

Ce ziceti?

 

D

 

cica e nasol drumu` pe acolo.... mai bine pe al vechi...(paralel....) si e ok pe la 11...... :bigstar: mai vorbim.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica e nasol drumu` pe acolo.... mai bine pe al vechi...(paralel....) si e ok pe la 11...... :) mai vorbim.....

da si nu,sunt portiuni de drum varza ( da' varza ) si portiuni de drum ok

ca peisaj, drumul prin ostrov clar

drumuri bune sa aveti :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, voi astia care va dati cu parerea despre drumul vechi, ati fost pe acolo ? Prin Ostrov ? Sau v-a zis un prieten al unui prieten? Astept sa-si dea cu parerea cei care au fost pe acolo, nu care stiu din auzite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, voi astia care va dati cu parerea despre drumul vechi, ati fost pe acolo ? Prin Ostrov ? Sau v-a zis un prieten al unui prieten? Astept sa-si dea cu parerea cei care au fost pe acolo, nu care stiu din auzite.

 

Am fost eu anul trecut si nu mi-a placut deloc. Prefer varianta A2 unde pot tine un 160+ constant si nu intalnesc tot felul de sate si imbecili care arunca cu diverse dupa motociclisti. Daca ai motor cu valente de touring si nu te gandesti la viteze mai mari de 120 km/h e ok, ai si cateva curbe interesante, si drum drept, carciumi sa te opresti sa-ti iei un suc si sa fumezi o tigara.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, voi astia care va dati cu parerea despre drumul vechi, ati fost pe acolo ? Prin Ostrov ? Sau v-a zis un prieten al unui prieten? Astept sa-si dea cu parerea cei care au fost pe acolo, nu care stiu din auzite.

cred ca nu mai consumam oxigenul pe aici daca nu ma duceam pe acolo...de vreo 4 ori pe an

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru a ajunge in siguranta la mare de 1 mai

propun urmatoarele

 

inchiriati o duba si bagati motoarele in ea

iar voi luati trenul

as va veti putea plimba pe faleza in liniste si neaccidentati

 

ce va mai chinuiti sa plecati la 5 dimineata

sa mergeti in zigzag

sa faceti 4 opriri in 250 de km

 

@ianachim, pe la tine pe-acolo... pe sus.... e ceata ? Nu de alta, dar de la o vreme dai numai reply-uri "de sus" altora care nu sunt pasionati de 1000km/zi. Ok, bati km in treaba ta, felicitari. Dar lasa-i si pe altii sa-si vada de ale lor, nu e cazul sa te dai "Alfa si Omega" prin reply-uri de acest gen. Asta ca am vazut si ca faci anunturi de plecare la ture lungi dar iti accepti doar prietenii/cunoscutii, asa ca sugestia mea amicala este sa faceti schimbi intre voi de e-mail-uri si sa va anuntati. Ca daca faci anuntul PUBLIC pe un forum PUBLIC, e de preferat sa nu-l faci doar de dragul de a vedea "prostii" ce trasee faci :bigstar:

ne mutam pe PM

sa nu alteram topicul

si sa se rataceasca astia mici in opriri

 

@Ianachim, tu nu esti ala care se dadea cu caramida in piept ca are peste 100K de km la activ, dar se intreba DE CE AM CAZUT AICI?? si in plus in filmare se vedea clar ca habar nu avea sa mearga pe moto?

Threadul cu filmu' e asta.

 

I-auzi ce zicea @Belbody despre tine pe la pagina 3 a threadului pomenit mai sus: Am urmarit tot filmuletul pana la minutul 5.47 si cu parere de rau si fara suparare iti spun ca stilul de condus lasa de dorit. Mai ai de lucrat. Iesirile pe contrasens n-au nici o scuza iar la cazatura ai cam iesit in decor, n-ar trebui sa te mire urmarea.

 

Daca ai fi un motociclist asa de smecher ai incepe sa dai sfaturi utile in stanga si in dreapta pe forum, nu te-ai fali ca "mama, ce MotoCiclon sunt eu".

 

"Aia micii" nu-s asa mici daca iesi de sub lupa aia. :finger:

 

:) hai noroi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Aia micii" nu-s asa mici daca iesi de sub lupa aia. :finger:

 

:) hai noroi

 

 

ar trebui ca aici sa intre cei care AU MOTOCICLETE............

CEI MICI ..........cu role

au un site special

 

un 600 RR in leasing sa incerci sa iei

nu de alta dar e pacat sa dai banii jos si sa nu.l folosesti prea mult

 

ti.as ura asfalt uscat dar ........................NU AI LA CE :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Aia micii" nu-s asa mici daca iesi de sub lupa aia.

 

:) hai noroi

 

ar trebui ca aici sa intre cei care AU MOTOCICLETE............

CEI MICI ..........cu role

au un site special

 

un 600 RR in leasing sa incerci sa iei

nu de alta dar e pacat sa dai banii jos si sa nu.l folosesti prea mult

 

ti.as ura asfalt uscat dar ........................NU AI LA CE

 

:) DA, dar macar eu nu ma fac de rahat pe forum pentru ca apoi sa ma laud ca sunt al mai tare din parcare(aia bulgareasca).

dar lasa, ca nu-mi iau nici 600rr nici role, o sa imi iau un BMW de 1200 sa te invat cum se merge :bigstar: :finger: :D

 

PS. De ce nu ai citat si partea cu linkul de la thread?? (nu mai rad ca nu ma mai lasa sa bag smileyuri)

 

Asfalt uscat

 

LE: neh, hai sa incheiem aici. doar am facut o remarca vis-a-vis de post-ul cu "ai mici", n-am nimic cu tine personal

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce am venit de la oradea cu motoreta si acum pe autostrada am cam inghetat putin, asa ca nu prea este de plecat seara; spre fericirea mea am reusit sa imi aerisesc programul si plec joi dimineata.

te asteptam sa ni te alaturi celor care plecam joi la ora 11.00. locul de intalnire, nestabilit, fiind una din benzinariile de la iesirea din bucuresti. traseul, drumul vechi, paralel cu A2.

pana acum suntem:

- eu cu prietena pe un Hornet

- Dana A cu Dragstar650

- testos si prietenii, am inteles ca 2 choppere si inca un motor necunoscut :)

- dark tranquillity si cu un prieten , motoare necunoscute - OZNuri

 

mai asteptam doritori, iar testos si dark tranquillity sa completeze cati sunt exact si tipul de motoare.

zile insorite sa avem la mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te asteptam sa ni te alaturi celor care plecam joi la ora 11.00. locul de intalnire, nestabilit, fiind una din benzinariile de la iesirea din bucuresti. traseul, drumul vechi, paralel cu A2.

pana acum suntem:

- eu cu prietena pe un Hornet

- Dana A cu Dragstar650

- testos si prietenii, am inteles ca 2 choppere si inca un motor necunoscut :bigstar:

- dark tranquillity si cu un prieten , motoare necunoscute - OZNuri

 

mai asteptam doritori, iar testos si dark tranquillity sa completeze cati sunt exact si tipul de motoare.

zile insorite sa avem la mare!

 

Deobicei plecarea se face de la benzinaria MOL, ultima inainte de autostrada. Cred ca nu vom fi singurii, anul trecut au plecat mai mult de 100 de motociclete in aceeasi zi. Mai mult ca sigur si anu acesta va fi la fel.

 

Ne vedem acolo! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce facem? Mergem pe autostrada?

 

Deobicei plecarea se face de la benzinaria MOL, ultima inainte de autostrada. Cred ca nu vom fi singurii, anul trecut au plecat mai mult de 100 de motociclete in aceeasi zi. Mai mult ca sigur si anu acesta va fi la fel.

 

Ne vedem acolo! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...