Sari la conținut

1 Mai 2009 - Vama Veche


ambidextru
 Share

Postări Recomandate

salutari, ma numar si eu printre cei ce merg de ceva ani in vama, inclusiv de 1 mai.

 

au reusit sa o faca PRAF de tot cu asfaltu p**ii. Vin si eu cu siguranta insa depinde daca iau sau nu saptamana asta care vine carnetu, moto vine in 2 sapt. Probabil ca ma inscriu la categoria 100 - 120, dar prefer un drum mai usurel, ca de incepator.

 

o chestie nu inteleg, daca e topic "1 mai - VAMA VECHE" de ce dnezeu sunt zeci de posturi cu "hai in ucraina, hai in vietnam, hai in china". Vama, vrei in alta parte deschide un topic, eventual un topic cu propuneri de 1 mai.

 

pana la urma, cine merge (in grup) de 1 mai in VAMA ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 262
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pana la urma, cine merge (in grup) de 1 mai in VAMA ?

merg destui...stai linistit ca n-o sa fie plictiseala !

pana la urma pot sa aduca si deseuri nucleare pe plaja, tot o sa ne distram ca-n povesti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietzi, s-ar putea sa vin si eu, ma bag la categoria musca.

Am un naked deci croaziera 120km/h.

Nu am avut rabdare sa citesc tot topicul, asa ca daca este vreunul mai butonator sa-mi zica si mie traseul...

Aaaa... si nu ati vrea sa mergem de joi - de pe 30?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so... plecam de joi seara sau vineri dimineata ? si pe ce traseu? un drum frumos ar fi pe la ostrov dar sincer mi-e mila se suzi sa o mai bag pe drumul ala, as prefera prin urziceni - slobozia.... autostrada e prea plictisitoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci mai baietzi....

pleaca careva de joi?

hai sa ne organizam putin :huh:)

 

deci mai baietzi....

pleaca careva de joi?

hai sa ne organizam putin :P)

 

deci mai baietzi....

pleaca careva de joi?

hai sa ne organizam putin :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu la o liniuta sau un burnout pe pista. de 1 mai..oare o fi vreme de cort?

Eu deja mi-am luat cort ca au zis azi la OTV ca maine o sa fie cutremur si o sa dorm vreo 2 zile in cort :P

 

PS. pune si tu niste poze cu tine si cu prietena ta si ai sa vezi cum apar pretendentii :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ehhh.. gasesti tu pe cineva :huh:)

 

eu m-as fi oferit desigur.. dar s-ar putea sa fac pe salvamarul pe plaja Corbu, si daca nu, Vadu scrie pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cu inca un prieten, plecarea spre Vama Veche o vom face de joi dimineata, inca nu am stabilit ora. daca mai sunt doritori sa ni se alature sa posteze si poate plecam organizat in grup mai maricel.

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere DN3 Vineri la 9:

 

Vineri dimineata, la ora 8:30 incepe adunarea la ultimul PETROM de pe sos. Pantelimon, adica aici:

 

http://wikimapia.org/#lat=44.441088&lo...amp;m=a&v=2

(ar fi de preferat sa alimentati mai din oras, sau de seara....ca stim cu totii cum sunt benzinariile marginase de 1 mai)

 

La 9:00 se pleaca pe DN3 spre Constanta pe ruta:

 

Bucuresti - Branesti - Fundulea - Lehliu - Dragalina - Fetesti - (intrare pe A2, trecut podul, iesit dupa Cernavoda, continuare pe DN3) - Stefan cel Mare - Constanta - Mangalia - Vama Veche.

Drumul e misto, are curbe, viraje, paduri, pisici, babe si carute. Aslfaltul e foarte bun, doar cateva portiuni mai cu damburi (nu gropi) dar sunt f scurte si nu-s rele...merge la 80 km/h pe cruiser. E pustiu.

 

Viteza medie:

- in localitate: 70-80 km/h (daca vedem radare le lasam la 60)

- afara: 100 km/h (cu variatii intre 90-110)

 

Opriri(in principiu, poate arata si altfel):

 

Prima - undeva dupa Lehliu, eventual dupa Dragalina - e un complex la trecerea cu calea ferata.

A doua - dupa ce trecem podul si coboram de pe A2, fie la o benzinarie, daca e nevoie de alimentare, fie la un complex de terase...bagam un cafeu scurt si plecam.

A treia - Benzinaria MOL la iesirea din CT.

 

E invitat oricine

 

In principiu, la vitezele de mai sus cred c-or sa se arunce cruiseristi, enduristi, eventual nakedisti poate chiar si viteztisti care merg mai subturat :D

 

Deocamdata sunt doar 2 mobre (eu si pretina)

Va rog sa confirmati pe topic daca e sa veniti, sa-mi fac si eu idee.

 

deci:

 

1. Iceman - virago 535

2. Icemana - virago 250

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant traseul propus de tine, dar as propune o alta varianta tot pe drumul vechi. De la Lehliu pe Calarasi (sa trecem cu bacu pe la Ostrov) -Baneasa - Adamclisi - Cobadin - Independenta - Negru-Voda - Mangalia.

 

Pe traseul propus de tine scapi doar de autostrada, dupa aia oricum o sa fie full traficul pana in Vama. Traseul propus de mine e pustiu, sunt curbe okay, asfaltul e bunicel si se merita mai mult decat drumul Fetesti-Mangalia. Poate va razganditi si va place asta mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai cu propuneri de trasee.....(fara autostrada.) eu prefer fostul drum ... paralel cu autostrada... dar si altele, mai stiti? prin dobrogea.. :D

 

Bucuresti - Pitesti - Rm. Valcea - Resita - Timisoara - Arad - Oradea - Sibiu - Brasov - Ploiesti - Buzau - Urziceni - Slobozia - MARE :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...