Sari la conținut

AM SCAPAT PE ARATURA


Postări Recomandate

Vizitator _Raul_
EXISTA VREUN CRITERIU DE COMPETENTA SA FACI CHESTIA ASTA...

SAU TE.AU LUAT DE LA RUBRICA DE MOTOCILISTI DE DUMINICA CU JUMA DE NORMA

 

- Da. Moderez subsectiunea asta.

- Nu. M-au luat de la rubrica de MOTOCHILLISTI de sambata noaptea.

Postul nu este incadrat ca functie de conducere. Zero indemnizatie. Platit conform normelor aplicabile somajului tehnic. Contract pe o perioada nedeterminata, insa nu implica pensionarea din acest loc de munca. Concediu remunerabil.

 

/index.php?...t&p=1731734

 

/index.php?...t&p=1735889

 

/index.php?...t&p=1737784

 

/index.php?...t&p=1754409

 

/index.php?...t&p=1761550

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

- Da. Moderez subsectiunea asta.

 

Nene.. esti penibil.

 

Chiar nu stiu ce serviciu ai ...probabil militian....din ala comunitar ..ajutor de caine lup

 

German Sheppard Dog.

 

Esti suficient de (p r o s t) meserias incat sa-mi stergi definitiv user-ul ?

Nu cred !

 

 

 

BRAVO! 30 zile suspendare!

Editat de Soso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea iulica

ho bre

stii cum e

cand oamenii nu au ce face..............................

 

Nu toata lumea gusta glumele tale deplasate.

Fa-ne un favor si gandeste inainte sa scrii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

@mae:

No comment. :kiss:

 

Ceva mai on-topic:

Acum cativa ani, la excursii din calatoriile pe doua roti, era un tanar care a facut in cateva zile ceva sute de km cu un scuter prin f. multe locuri interesante din Ardeal (zona judetelor Alba, Cluj).

Stie cineva topicul sa puna un link?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Prea bine @cristi mic. Atunci fane tu rost de pompe de benzina, zine pret si conditii.

 

A mai dat o data solutie la discutiile astea. Cauta in urma, in acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carpaci! :angry:

Aici se vd cum sti sa iti adaptezi cunostintele da mecanica, ca nu-ti vine linkul cu piese in ograda sau pe cimp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici se vd cum sti sa iti adaptezi cunostintele da mecanica, ca nu-ti vine linkul cu piese in ograda sau pe cimp.

 

 

Tin sa te anunt ca nu am vb ci tine glumeam cu lewa ca ne cunoastem si vb aia k musca-n lapte te bagi nu tiam cerut parerea !!! ca sa VD nam inteales dar in fine nu vreau sa ma cert cu nimeni!!!! Prieteni stiu dc!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa te anunt ca nu am vb ci tine glumeam cu lewa ca ne cunoastem si vb aia k musca-n lapte te bagi nu tiam cerut pareea !!! ca sa VD nam !!!! Prieteni stiu dc!!!

Or sti prieteni d c , dar vad ca tu , nu.Nici o grija vine Nea Popica si face curatenie , asa ca nu te agita :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti cei care au Honde si alte marci si-au facut topicuri , oare cei care au Suzuki DR-uri de orice fel ar fi ele nu au o rabufnire de mandrie , sa se prezinte sa se cunoasca intre ei sa faca schimburi de impresii si eventual sa se si vada.Astept sa se trezeasca orgoliul din voi.Glumeam!

 

 

 

Vad ca esti mandru de honda yo nus mandru de suzuki fiecare moto are problemele lui in fine ma doare undeva de dr maine pot sami iau ktm poimanine kawasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la setarile suspensiei pentru R 1200 GS, la drum... .

Incearca asa: Nu stiu ce greutate ai, insa BMW recomanda la drum ( sosea) pentru un pilot de aproximativ 85 kg, fara bagaje, o setare a suspensiei spate pe standard ( rotesti rozeta ajustabila a telescopului spate pina reglezi pe 'STD", la semn )

In functie de bagajele pe care le ai ( cu sau fara genti laterale , cu sau fara top case) , dar si de existenta unui pasager, reglezi suspensia in concordanta cu calitatea asfltica a drumului.

Tinind cont de toate aceste variabile, dar si de stilul de condus ( mai agresiv sau mai lejer) incearca diferite reglaje si o sa sesizezi ca daca suspensia iti este prea moale , motocicleta tinde sa "topaie" de roata spate in curbe, daca este prea tare, o sa te scuture putin la drum intins. Nu uita de reglajul pentru ulei al telescopului. Cel mai bine e sa-l pui intre "S'' si ''H" si dupa aceea sa incerci diferite combinatii.

Atentie insa si la presiune din roti. E FOARTE importanta daca doresti reglaje de finete ale suspensiei: 2, 2 bar fata si 2,5 spate pentru plimbari solo, 2,5 bar si 2,9 bar pentru plimbari cu pasager si bagaje.

Un reglaj corect al presiunii te ajuta sa ai un bun feed-back al soselei in ghidon si un bun control , mai ales in curbe , asupra motocicletei...asta ca sa nu mai vorbim de o amprenta corecta a anvelopei la sosea ( pata de contact cu asfaltul , cea care de fapt iti da senzatia de aderenta) si bineinteles de o uzura corecta si uniforma a anvelopelor.

Sunt convins ca stiai toate acestea , dar nu le constientizai... .

 

 

BA DANIELE CE CETIT ESTI TU MAH........TRE SA RECUNOASTEM CA-I TARE DOM INJINER

YO NU AM REGLAT NIMIC NICIODATA..........LE-AM SPUS LA BUDAPESTA CUM VREAU .......RIGIDA ......CA YO MERG MAI AGRESIV..SI NU VREAU SA TZOPAAI IN CURBE.......... :blink:

 

 

 

se vinde:

 

toba plus evacuare noi noutze...........800 eu

parbriz ........fumuriu nou (doar plesticul )120 euro

oglinzi in cutie 80 euro

crash bar ,,,,,100 euro

aripa fatza 30 euro

axe cu came +culbutori .,...schimbate cu axe de tunning in primii 2000 km---400 euro

SI VAND SI SEILE ORIGINALE..............400 EURO PERECHEA

 

 

PIESELE DE ADVENTURE SUNT NOI ........LE-AM SCHIMBAT UNELE DIRECT LA ACHIZITZIONAREA MOTORULUI (TOBA EVACUAREA).......SI DUPA 2000 KM (AXELE SI CULBUTORII)..........

 

PC POKET ASSUS 636-------SE POATE PUNE PE SUPORTUL DE PARBRIZ SAU GHIDON........1+4 GB MEMORIE ,MP3 ,BLUETOTH,NAVIGATZIE I-GO 2008......,WINDOWS MOBILE 6,WIRRLESS.............150 EURO

 

HONDA VF 500 F AN FABRICATZIE 1986 ,,,,,,,,PT IESE SAU RECAROSARE .......FUNCTZIONEAZA PERFECT DAR NU SE POATE INMATRICULA ....ARE 74 CAI SI 40000 KM......700 EURO

CHIT DE AMBREIAJ NOU PT ACELASI MOTOR,,,,,,,,,,90 EURO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA DANIELE CE CETIT ESTI TU MAH........TRE SA RECUNOASTEM CA-I TARE DOM INJINER

YO NU AM REGLAT NIMIC NICIODATA..........LE-AM SPUS LA BUDAPESTA CUM VREAU .......RIGIDA ......CA YO MERG MAI AGRESIV..SI NU VREAU SA TZOPAAI IN CURBE.......... :blink:

...Petre, eu nu cred ca tu ai inteles chiar tot ce scria Daniel acolo, altfel nu i-ai fi raspuns!...iar semnul ala de la sfirsitul mesajului nu cred ca e potrivit situatiei, fii mai atent la modul de exprimare al sentimentelor fata de alti oameni, in fond nu toti suntem animale ca si alea cu care ai de-a face zilnic!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun o Intrecere intre legendarele Honda Africa Twin si Yamaha XTZ 750 Super Tenere.

 

Care aveti, de ce ati optat pentru ele...

 

Luati in calcul fiabilitate, putere( v twin vs. in line), capabilitati off road/on road, manevrabilitate, comoditate la drum lung si ce va mai da prin cap pentru a alege unul din cele 2 batrane.

(poze ale posesorilor nu strica :scratch: )

Editat de horseman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de un traseu real (strada/curbe/enduro) nu vad cum am putea sa le departajam. Fiecare tine cu a lui, iar de lupte on-line eu m-am saturat. Vezi ca sint topicurile dedicate, ai acolo tot ce vrei despre fiecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Subiectul a fost discutat indelung.

Informatii suficient de multe, atat despre fiecare model, individual, cat si despre ambele, comparate, se gasesc atat pe aceasta subsectiune cat si pe subsectiunea "Vreau si eu enduro".

Exista topicuri dedicate si exista user-i cu adevarat pasionati de aceste modele care iti/va vor oferi toate informatiile pe care doriti sa le aflati.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam ca cineva poate a avut/are ocazia sa fii mers cu ambele...o departajare trebuie sa existe...chiar daca se bazeaza doar pe anumite criterii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Citeste topicurile de care vorbeam mai sus si vei gasi tot ce ai nevoie.

Inclusiv posturi ale unor persoane care au mers cu ambele.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

BA DANIELE CE CETIT ESTI TU MAH........TRE SA RECUNOASTEM CA-I TARE DOM INJINER

YO NU AM REGLAT NIMIC NICIODATA..........LE-AM SPUS LA BUDAPESTA CUM VREAU .......RIGIDA ......CA YO MERG MAI AGRESIV..SI NU VREAU SA TZOPAAI IN CURBE.......... :scratch:

 

Petre, ce-ai patit ?

Ai mancat mancarea cainilor ?

Te sfatuiesc sa mergi sa te reglezi !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca esti mandru de honda yo nus mandru de suzuki fiecare moto are problemele lui in fine ma doare undeva de dr maine pot sami iau ktm poimanine kawasa!

Daca ai ceva probleme in a intelege o fraza , nu-i nici o problema , dar nu vad legatura intre mine si Honda , intrucat nu am Honda , deci nu am cum sa fiu mandru de ea . Sa fi sanatos , sa-ti ajute Dumnezeu sa-ti cumperi ce motoare vrei si cate vrei . Dar nu-i nimic trebuie sa-i intelegi pe toti , oricum ar fi ei . Pana sa apari tu pe aici , nu am avut comentarii de genul celor postate de tine pe forum . Nu-ti convine ceva , nu-i o problema ai dreptul la parerea ta , dar nu jigni . Te salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nici un posesor de bmw f 650 gs dakar nu vrea sa faca o recenzie... :D ...astept cu nerabdare.. :D

 

Sunt prea prinsi cu cele patru topicuri ale lor :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...