Sari la conținut

BMW Voineasa 2009


22iulian
 Share

Postări Recomandate

PS. Enduristule, de ce nu vii matalutza cu noi daca tot esti curios sa gasesti o locatie pe placul tau?

S-ar putea sa ai surpriza sa vin.Vorbim Sambata seara.

Mai, fara suparare dar,eu te rugasem doar sa spui ce vile sau pensiuni anoste vezi pe langa a voastra,nu sa faci investigatii.Daca mi dadeai ceva nume,cautam eu pe net telefoane si sunam.Era un ajutor prietenesc.Da lasa ca ma salveaza bunul meu prieten Ivan.

 

...in cazul in care cea mai apropiata locatie va depasi puterea de tractiune a vreunui motociclist machit,voi face pe transportatorul pina la scutecul primitor!Asta chit ca va trebui sa scriu pe capra mea "machi-taxi" :rolleyes:

Mai, in cazul in care motociclistul turmentat nu poate sta in poponeata ( de ce imi schimba astia cuvintele? eu am scris C.UR in loc de poponeata, iar acest C.UR e in DEX dar pt. ei e cuvant obscen?)eu zic sa faci rost de un atas.Da lasa ca gasim noi o carutza si punem harnasamentul pe 50 de calutzi pe care sa-i batem la C.UR :laugh: (banana face gesturi obscene,ati observat?)

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 396
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai, in cazul in care motociclistul turmentat nu poate sta in poponeata eu zic sa faci rost de un atas.

Am carat io saci cu ciment care erau mult mai tepeni decit un motociclist turmentat,am adus peste 300km un militian beat curca,pe vreme de iarna,cu polei si ger crincen,pe Defileul Jiului - cu un amarit de CZ...apai un motociclist,doi,trei...mociofaliti nitel de oboseala sticlei nu ma sperie,am vorba ta,50 cai intre craci,ma descurc io!Sa fim noi sanatosi! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acum, revenind la realitate, Iulian nu poate merge simbata, asa ca plecarea la Voineasa ramine pe duminica.

 

 

Io nu pot veni Duminica, am sa vin Sambata!

MAE, vii si tu?

 

 

:rolleyes:

Editat de taxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io nu pot veni Duminica, am sa vin Sambata!

MAE, vii si tu?

 

 

:rolleyes:

Salutari,

momentan nefiind posesor de Bmw consider inoportuna prezenta la un eveniment BMW.

Va urez distractie placuta!

Mae

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exagera, iti dau eu!

Sau vii pt. Tombola!

 

 

Ia mai numara o data in curtea proprie... Se pare ca o sa ia o surpriza. Sau intentionezi sa vii pe jos? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia mai numara o data in curtea proprie... Se pare ca o sa ia o surpriza. Sau intentionezi sa vii pe jos? :rolleyes:

 

 

Ma, am uitat sa va spun ca am 3 (trei) bucati Dakar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e mai creativ din voi sa faca o sigla pt clubul BktmWciclistilor iar cand om veni pe role ne mai gandim noi...

Intra in club numai cei care pot pronunta corect numele clubului dupa 3 beri.

 

Hai Taxi, mai antreneaza-te cu pixurile ca ai de dat proba grea...ia zi B K T M W C I C L I S T, poti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, last update. Concluziile sedintei de aseara din Traian 42:

Pentru cine doreste sa vina la Voineasa duminica, intilnirea la 8,30 la Mac-ul de linga Metro Militari, intrarea pe A1. Plecarea la 9 fix, asa ca nu intirziati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, last update. Concluziile sedintei de aseara din Traian 42:

Pentru cine doreste sa vina la Voineasa duminica, intilnirea la 8,30 la Mac-ul de linga Metro Militari, intrarea pe A1. Plecarea la 9 fix, asa ca nu intirziati!

La ce ora preconizati sa ajungeti la Pitesti si apoi la intrarea spre Voineasa din drumul european?Intreb asta ca sa ne intilnim si eventual sa schimbam tricourile,ca fotbalistii,fiindca vin si io pentru un test de piata si edificare,poate insotit de citiva motociclisti...iar din Pitesti poate vi se mai alatura un BMW-ist! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, last update. Concluziile sedintei de aseara din Traian 42:

Pentru cine doreste sa vina la Voineasa duminica, intilnirea la 8,30 la Mac-ul de linga Metro Militari, intrarea pe A1. Plecarea la 9 fix, asa ca nu intirziati!

Eu vin ca oricum este ultimul WK-end in care mai pot conduce ca duminica trecuta m-au lasat pieton pt o luna !!! Dayana ne auzim la tel ca sa gasesc mai usor punctul de intalnire!! numai bine!!! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzii rapide de calatorie si pozele promise diseara, ca treaba ma cheama de dimineata si la asa chemare irezistibila nu pot sa nu dau curs...

 

Fost, achitat avansul si anuntat vreo trei locuri in plus, ca sa fie de buffer pentru cei care se mai gindesc totusi sa vina dar nu au putut achita avans acum. In plus, am vorbit cu Nea Doru si a zis ca pentru cei cu cortul are o pasune ceva mai sus, la liber de galagie si in curata salbaticie daca asa le doreste sufletelul. Cu numarul de persoane aparute ad-hoc la masa se descurca daca nu sunt mai mult de 100, asa ca......va vom putea "primi" la chef pe toti. Singura rugaminte este sa va anuntati mai din timp, caci omul are totusi nevoie sa stie cit de cit citi oameni o sa aseze la masa.

 

De asemenea, cei care intentioneaza sa apara simbata, trebuie sa se gindeasca ca unii dintre cei ce merg vineri (majoritatea) vor pleca la drum simbata pe la 9 cel tirziu si se vor intoarece seara. Cu cit ajungeti mai devreme, cu atit va trebui sa va gasiti de lucru. Nu ma indoiesc ca nu va fi greu, insa e de stiut ca cheful (foc de tabara, gratare, etc.) va incepe abia mai pe seara.

 

In privinta mincarii, treburile s-au stabilit astfel: "ziua" incepe vineri cu cina. Prinzul de simbata il primim la pachet ceva rece, ce s-o putea, iar continuarea (ciorba) o primim seara, odata cu cina. Duminica vom primi mic dejun si prinz, "restul" de vineri respectiv simbata, ca sa fie zilele de papica consumate integral.

 

So :D ne vedem pe diseara cu pozele, cind m-oi intoarce de la servici.

Editat de guy_ana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca am micsorat pozele spre prezentare domniilor voastre.

 

Poze cu complexul din toate pozitiile:

post-28350-1239660774_thumb.jpgpost-28350-1239660786_thumb.jpgpost-28350-1239660801_thumb.jpgpost-28350-1239660815_thumb.jpg

 

Vila de peste drum, linga care se pot pune corturi

post-28350-1239660870_thumb.jpg

 

Alte amanunte

post-28350-1239660929_thumb.jpgpost-28350-1239660941_thumb.jpg

 

Terasa

post-28350-1239660976_thumb.jpg

 

Si o privire de ansamblu

post-28350-1239661024_thumb.jpg

 

Et...pour la bonne bouche.......

 

Pregatiti-va de licitatie! Aici aveti dovada ca exista!post-28350-1239661087_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati intalnit si cu Ivan pe acolo? Asteptam un feedback.Alo ,domnu....se aude???

Ivan traieste! :)

Si culmea,o fo' acolo...detaliile doar la ureche,pe mobil,ca sa n-auda dusmanu'...! :)

Cine mai doreste doar cazare,in pat omenesc,cu acoperis deasupra capului,sa ma contacteze pe P.M. sau la telefon,ca sa nu se spuna ca fac concurenta neloiala colegilor de-aici,dealtfel oameni de toata isprava pentru gestul lor! :D

Data limita pentru contact este 01.05.2009,ca sa pot anunta gazda de numarul exact al doritorilor. :)

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Beemerilor !

 

Usor-usor ne apropiem de ziua intalnirii noastre !

 

Vreau sa aflu de la voi -cei care v-ati inscris- cand preconizati ca veti aparea la Ciungetu -ora aproximativa / data.

 

Sunt ceva detalii pe care trebuie sa le punem la punct:

-cand/cine vom merge la un spinning dupa pastrav , pe ce lac Galbenu/Petrimanu/Malaia/Jidoaia ?

-ce traseu vom aborda ziua de Sambata 09 mai ...aici exista cateva variante:

a) "Bucla Mare" : Ciungetu -Petrimanu -Curmatura oltetului -pestera Polovraci -Novaci-Ranca -67C Pasul Urdele -Obarsia Lotrului -Lacul Vidra -Cataractele Lotrului (drumul vechi) -Voioneasa -Ciunget

:wink: "Bucla Mica" : Ciunget -Petrimanu -Curmatura Oltetului -Polovraci -Pasul Urdele-Drumul strategic -dreapta spre Ciunget prin valea Rudaresei -Chica Lupului -

c) alte propuneri

 

Sambata seara planuim un foc de tabara cu masa bogata ,gratar ,ceaun..vin

Apropo de vin .Vreti sa luam in mod organizat ? sau mergem pe ce gasim la botul calului ?

 

Duminica putem (cine e interesat) repeta o minipartida de pescuit.

 

 

Stickerele de participare sunt gata...inclusiv nr.69 ...dupa cum ati vazut.

Pregatiti-va mobrele din vreme..caucioace,intins/uns lanturi ,revizii ITP la vreme, nu uitati de RCA :wink:

 

 

Sa fiti sanatosi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...