Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pentru ca un piston a facut poc:) reparatia costa mai mult decat motorul in sine

 

e prima oara cand aud asa ceva la un CB500, chiar am crezut ca e indestructibil motoru ala :scratch:

sanse sa gasesti doar motorul sunt mici, insa iti recomand cu incredere ca si Pozaru sa incerci sa vb cu Skandal de la SKR SuperBikes, poate se repara mai ieftin :cheers:

Editat de noro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A hondit careva cu mai mult de 160 la ora?

 

Da, dar nu merita. Am facut anul trecut un test pe autostrada, acul s-a oprit la 190.

 

@Sir Vlad, daca ziceai mai devreme, cand eram si eu la munca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A hondit careva cu mai mult de 160 la ora?

 

Eu saptamana trecuta, pe Bucuresti-Pitesti, cu bagaje, am ajuns la 180km/h. Cu un parbriz si fara bagaje (nu e vorba de greutate, cat de aerodinamica), atinge 200. Dar cam vibreaza de la 170 in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU tot pe Bucuresti Pitesti n-am reusit sa trec de 160.

Bagaj maxim 20 kg (doar topcase, fara sidecases), eu 70 kg si un pic, windshield nu foarte inalt,

N-a vrut mai mult. O fi chestie de benzina? Limitare nu am.

Si da, de la 155 in sus e destul de inonfortabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

Sambata dis de dimineata plec spre Vama Veche pe drumul vechi :burnout: . Mai exista amatori pe aici ?

 

Dati de stire

 

Asfalt uscat va doresc :ok:

 

nigga pana nu imi gasesc apartament nu mai fac iesiri mari

 

drum bun si hav fun acolo ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ai patit man? tie iti tebuie?

 

cand am sus motorul la kawa motors aveau acolo ghidon.

 

Pentru mine e.

Anul trecut am avut un mic incident si de atunci a ramas ghidonul usor de tot indoit, am bratul drept cam 1cm mai jos decat bratul stang.

La inceput am zis ca nu ma deranjeaza, dar acum la drum lung si la viteze mari, simt diferenta si vreau sa-l schimb.

Ai ceva date de contact ? unde ma pot interesa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine e.

Anul trecut am avut un mic incident si de atunci a ramas ghidonul usor de tot indoit, am bratul drept cam 1cm mai jos decat bratul stang.

La inceput am zis ca nu ma deranjeaza, dar acum la drum lung si la viteze mari, simt diferenta si vreau sa-l schimb.

Ai ceva date de contact ? unde ma pot interesa ?

 

kawamotors(punct)ro dar cred ca mai sunt si altii, astia aveau ghidon whatever nu neaparat de cb 500

 

 

 

cumpar toba esapament (finala) (eventual si galeria) pentru cb 500s.

 

originala este pe motor dar vreau sa o inlocuiesc pe motiv ca este prea silentioasa

 

ce imi recomandati? nu tin neaparat sa fie 9

 

multam.

Editat de bodoo69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Ahile!

 

Daca vrei noi, iti pot da un site de unde am luat si eu cand am avut pocinog.(30 de EUR perechea).

Daca vrei folosita, eu o mai am pe cea veche din stanga.

 

Sunt simulare stanga - dreapta si fata spate. Cand am avut problema le-am schimbat in diagonala.

 

Asfalt uscat!

 

Apropos de piese, de stiut pe viitor.

Eu am descoperit de curand targul Vitan, de duminica.

Pe langa toate lucrurile de acolo, se gasesc si piese moto si echipamente.

M-am uitat strict pentru Honda mea si am vazut oglinzi compatibile, mansoane, cabluri, manete, semnalizari, etc.

Avantajul e ca se poate negocia si sper ca reperele astea mici nu sunt furate.

 

Am vazut insa si lucruri cel mai probabil furate - o casca AGV de culoare negru mat, putin uzata, la 100 EUR. Mai mult ca sigur cineva plange dupa ea :angry:

Sau un costum de toamna, alb cu negru, inscris cu HONDA, la 400 RON. Pe asta nu stiu cum l-o fi obtinut ca parea nepurtat, cu tot cu protectii. material bun.

Imi pare rau de oamenii care au muncit pentru ele.

 

Asfalt uscat!

 

Salut!

 

Daca sunteti interesati de o iesire mai lunga, aruncati ochii aici

 

/index.php?/topic/683896-excursie-bucuresti-ruse-balcic-1516-sep/

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

Am un CB500 naked si la drumuri mai lungi ma cam bate vantul. Ma gandesc sa ii pun un parbriz. Poate cineva sa imi recomande unul anume din experienta?

 

 

Salut

 

Eu am de patru ani un parbriz Puig (Louis.eu, cod 10006508) care isi face treaba f bine ... acum depinde si ce inaltime ai, la 1,74 sunt chiar multumit de el.

 

... in alta ordine de idei

 

Are cineva ramas vreun capat de ghidon (sau set) ? ... s-a desfacut surubul in mers si l-am pierdut

Editat de Guzganel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Eu am de patru ani un parbriz Puig (Louis.eu, cod 10006508) care isi face treaba f bine ... acum depinde si ce inaltime ai, la 1,74 sunt chiar multumit de el.

 

... in alta ordine de idei

 

Are cineva ramas vreun capat de ghidon (sau set) ? ... s-a desfacut surubul in mers si l-am pierdut

Eu sunt un pic mai inalt, 1,87. Dar vroiam sa aud o paparere, daca merita investitia, ca la drumuri lungi ma cam bate vantul.

Si in alta ordine de idei.. si eu am pierdut un capat de ghidon azi! :( Daca are cineva un set poate il imparte in 2 si face doi oameni fericiti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...