Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bai baieti...am vazut un hornet...de cred ca m-am indragostit ...si o sa fie next bike !!!

 

 

Io-s indragostit mai demult de ea. Am si mers putin cu una. Nici nu se aude! Doar se simte... :laugh:

Pozitie foarte comoda de pilotaj, asemanatoare cu CB. Din ce stiu, te cam bate vantul la viteze mai mari, la naked. Varianta semicarenata ar fi mai touring asa. Oricum merita!!!

Editat de cristian_k83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io-s indragostit mai demult de ea. Am si mers putin cu una. Nici nu se aude! Doar se simte... :laugh:

Pozitie foarte comoda de pilotaj, asemanatoare cu CB. Din ce stiu, te cam bate vantul la viteze mai mari, la naked. Varianta semicarenata ar fi mai touring asa. Oricum merita!!!

Hornet semicarenat (Hornet S) s-a fabricat pana in 2002, in 2003 nimic, iar din 2004 e CBF 600 S - au in mare cam aceleasi piese, inclusiv motorul, difera carburatoarele care la CBF sunt mai mici si proiectate pentru un mers mai lin si putere ceva mai mica. Cei de la Honda s-au prins ca nu are rost sa faca 2 moto similare (Hornet S si CBF 600) si au lasat doar una pe piata.

 

Ce difera mult fata de CB si nu se vede la prima vedere: e mai lat (normal, e motor in 4 cilindri transversal), consuma sensibil mai mult (peste 6 pe carburatie) si se incinge rau, eu tot am tendinta sa ma ard la genunchi. De asemenea e mai greu cu vreo 20 de kilograme, se simte in oras, la viteze mici sau offroad. Parbrizul se simte clar la 150 km/h, nu te rupe vantul, daca e reglat corect e comfortabil pana spre 180 km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit si problema Cb-ului meu. Tineti-va bine de scaune! Io unu n-am auzit sau vazut asa ceva. M-am si speriat cand am desfacut capacul. APA in camera filtrului de aer. Cred ca vreo juma de kil a curs. Nu mi-a venit sa cred. Ce zice=ti daca usuc filtrul (asta daca se mai usuca) pot sa il mai folosesc pana imi vine altul pe comanda???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit si problema Cb-ului meu. Tineti-va bine de scaune! Io unu n-am auzit sau vazut asa ceva. M-am si speriat cand am desfacut capacul. APA in camera filtrului de aer. Cred ca vreo juma de kil a curs. Nu mi-a venit sa cred. Ce zice=ti daca usuc filtrul (asta daca se mai usuca) pot sa il mai folosesc pana imi vine altul pe comanda???

 

Merge fara nici o problema ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa va reamintesc ca se dezmembreaza un CB.... pare rau de el dar trebuie... Cristian... ti-ai rezolvat problema??

 

Imi trebuie un filtru de aer. Pana imi vine comanda, sper sa mai circul cu asta. E cam umed, saracia. Dar e pe cale sa se rezolve. Multumesc de sfaturi si asfalt uscat.

 

Ce culoare are CB-ul pe care il dezmembrezi???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa va reamintesc ca se dezmembreaza un CB.... pare rau de el dar trebuie... Cristian... ti-ai rezolvat problema??

 

 

Salut! Poti sa dai mai multe detalii in legatura cu CB-ul care se dezmembreaza, eventual ceva poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

am nevoie de butucul de contact, busonul de benzina si incuietoarea de sub sa, de preferat second, poate s-a mai lovit cineva de problema asta...

mersi

Ca sa deslusesc enigma, e 314 euro fara TVA tot setul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a furat in seara zileide luni HONDA CB 500, cu nr de inmatriculare TR 07 AXY, de culoare ALB-ROZ, din zona DR TABEREI, std SIBIU.gasitorului se ofera recompensa.Contact la telefon 0723.040.287 Gabone. scuze de mass, dar trebuie lucrat repede.Multumesc aniticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa deslusesc enigma, e 314 euro fara TVA tot setul ...

 

 

da...am sunat si eu azi la honda, 1800 lei cu tva cu tot. e cam scumput pentru mine acum, speram sa gasesc ceva dezmembrari. multam de raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...am sunat si eu azi la honda, 1800 lei cu tva cu tot. e cam scumput pentru mine acum, speram sa gasesc ceva dezmembrari. multam de raspuns

 

am eu contact, buson rezervor, incuietoare de sub sa, 2 chei, relatii pe pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a furat in seara zileide luni HONDA CB 500, cu nr de inmatriculare TR 07 AXY, de culoare ALB-ROZ, din zona DR TABEREI, std SIBIU.gasitorului se ofera recompensa.Contact la telefon 0723.040.287 Gabone. scuze de mass, dar trebuie lucrat repede.Multumesc aniticipat.

 

 

Asa cum bine ai primit MASS-ul sunt in cautarea celui care a furat pe AXY

Aveti grija ce piese cumparati si de unde.

Daca se intampla sa aveti dubii in privinta celui ce vine vre-o piesa de CB , sunati-ma la orice ora.

promit sa ma revansez fata de cel ce imi da orice indiciu in gasirea hotului.

 

in egala masura, daca se intampla sa gasesc vreo piesa dupa AXY pe vre-o mobra.....deja intram in conflict...

DECI mare grija si ATENTIE SPORITA.

 

Ma gasiti la telefonul din semnatura.

 

va multumesc anticipat ptr colaborare.

 

LE: Ganditi-va ca maine va poate fura voua motorul si sa-l gasiti de dezmembrat, oare ai putea sa dormi linistit?Ma tem ca nu.

 

Ma inclin, va salut si va respect

GABONE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..."am fost sa vad"... si actele, scria 2003 clar, in fine...

In acte pot sa cumpar si eu o moto din 2005 cu zero kilometri la bord (avea Honda una pe stoc), dar modelul nu se mai fabrica din 2007. Nu minte nimeni, in talon apare data inmatricularii, in CIV apare anul fabricatiei conform documentelor prezentate politiei - la motocicleta mea documentul respectiv a fost un contract completat de mana, puteam scrie si 2009 ca nu putea nimeni sa verifice.

 

De asemenea e posibil ca Honda sa fi fabricat si la inceputul lui 2003 cateva sute de bucati de Hornet S, cert e ca au renuntat la acest model si au scos CBF 600 S in 2004 ca inlocuitor, iar de atunci nu a mai existat Hornet carenat - probabil nu erau suficienti clienti care sa nu se multumeasca cu CBF-ul (e diferenta de 16 CP din carburatie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum bine ai primit MASS-ul sunt in cautarea celui care a furat pe AXY

Aveti grija ce piese cumparati si de unde.

Daca se intampla sa aveti dubii in privinta celui ce vine vre-o piesa de CB , sunati-ma la orice ora.

promit sa ma revansez fata de cel ce imi da orice indiciu in gasirea hotului.

 

in egala masura, daca se intampla sa gasesc vreo piesa dupa AXY pe vre-o mobra.....deja intram in conflict...

DECI mare grija si ATENTIE SPORITA.

 

Ma gasiti la telefonul din semnatura.

 

va multumesc anticipat ptr colaborare.

 

LE: Ganditi-va ca maine va poate fura voua motorul si sa-l gasiti de dezmembrat, oare ai putea sa dormi linistit?Ma tem ca nu.

 

Ma inclin, va salut si va respect

GABONE

 

Cam toti care dezmembreaza ii stim, sau eu cel putin ii stiu, pana acum is 3 la numar si anume Dragos din valcea, care din 2 cb-uri a facut 1 si i-au ramas piese pe care acum le da, al 2-lea ar fi tipul din cluj, Monty parca ii zice pe forum, care nu ascunde deloc faptul ca are cb la dezmembrat, a pus poze cu el in starea initiala, etc ... Al 3 -lea ar fi Moto neo, din bucuresti care a avut accident frontal cu el si acum il dezmembreaza. Mai era un tip parca dar nu am mai auzit nimic de el.

Dupa mine singura sansa ca cel/cei ce l-au furat sa il poata vinde bucati fara a creea ceva dubii ar fi sa aibe dezmembrari, astfel nu ar parea deloc suspicios ... Cine stie ce rromi se plamba cu el acum ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors din cautari......am eliminat cateva comune de pe langa Bucuresti

maine incep cu forte proaspete pe alt sector

 

acel romulan ce se plimba acum cu ea....sau care a parasit-o in vre-un loc uitat de lume.....o sa aiba zile grele cu mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri, cand eram in tura, pe un DN dreeept, am incercat sa accelerez mai mult decat de obicei, surpriza, dupa 120 km/h, CB-ul se ineca, iar isi mai dadea un pic drumul, iar incetinea, sasmd. Care este cauza?
Posibil ca in viteza respectiva sa nu poata trage mai mult de atat, trebuia sa schimbi viteza cu una superioara. Am patit si eu depaseam si tot trageam de aceleratie si parca facea ca atunci cand ai un gunoi sau ceva probleme de scanteie, aprindere. Venea in nas tragea sacadat. Apoi m-am prins, uitasem sa schimb viteza, era supraturata ajunsesem in 11000 ture, de unde sa mai traga saraca. Nu mai am patit asa ceva in 3 sezoan, dar uite ca le inveti pe pielea ta pe toate. Am luat cateva lectii anul asta.

 

Mesaj completat

Propun sa ne facem fiecare semne pe cat mai multe piese scrijelitturi, pilituri,pansoane, unde permite etc piesa si pozitia, ceva sa nu mai iasa sau sa necesite eforturi mari si sa se observe ca nu e normal sau diverse semne cu vopsea sa ne dam seama ca e obiectul de la noi. E o idee.

Mesaj completat

Posibil ca in viteza respectiva sa nu poata trage mai mult de atat, trebuia sa schimbi viteza cu una superioara. Am patit si eu depaseam si tot trageam de aceleratie si parca facea ca atunci cand ai un gunoi sau ceva probleme de scanteie, aprindere. Venea in nas tragea sacadat. Apoi m-am prins, uitasem sa schimb viteza, era supraturata ajunsesem in 11000 ture, de unde sa mai traga saraca. Nu mai am patit asa ceva in 3 sezoan, dar uite ca le inveti pe pielea ta pe toate. Am luat cateva lectii anul asta.

 

Mesaj completat

Propun sa ne facem fiecare semne pe cat mai multe piese scrijelitturi, pilituri,pansoane, unde permite etc piesa si pozitia, ceva sa nu mai iasa sau sa necesite eforturi mari si sa se observe ca nu e normal sau diverse semne cu vopsea sa ne dam seama ca e obiectul de la noi. E o idee.

Vreau o idee pentru sigiliu la busonul ulei .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...