Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

ThunderByte : am zis sa nu te mai deranjez cu mica mea problema ,dar apreciez si iti raman dator ptr acel surub.

L-am fixat ,e ok,dar totusi e cam moale maneta ,nu-mi prea place cum schimba vitezele ,o sa o mai bibilesc azi ca ieri ma grabeam si eram plin de draci ,ca dupa ce ca mi s-a oprit aiurea motorul dar ...tron tronc,ma asteptam ,un taximetrist se baga in spatele meu si ma claxoneaza,plin de spume ca am ramas fara cablu ...zic ce vrei ma nene...mi s-a oprit motorul,ca e defect .si a inceput un mic circ ...i-am zis sa ma ocoleasca...cica are masina prea mare sa ma poata ocolii,i-am sugerat sa mearga sa conduca pe camp ,ca nu mai sunt masini...de parca eram vinovat ca mi s-a rupt cablu pe marginea strazii .

Mi-am cerut scuze ca mi s-a defectat motorul ,dupa cateva replici "dure" ,am ramas uimit ca apoi m-a intrebat daca ma poate ajuta ,am realizat ca a inteles ca nu am oprit intentionat acolo si ca eram nervos .

 

Moartea bmw cu numere de bulgaria.... :lol:

 

Ma bate gandul sa merg pe Transfagarasean ,as merge cu deosebita placere cu mai multi posesori de CB.

POATE POATE ne unim odata si odata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si eu as fi interesat de o intalnire cu mai multi CB-isti.

Aveti chef de o mica adunare ? ca pana acum de cand intru eu pe forumul asta n-am reusit sa ajung la niciuna, asta daca s-or fi facut :lol:

Macar cativa de prin Bucuresti daca sunt ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Acum am vazut cat costa Pirelli-ul in cauza ... de banii aia imi iau un set maxxis :lol:

 

Ce imi recomandati? Folosesc motocicleta cam 70% sa merg la serviciu in Bucuresti si de restul plimbari de maxim 250 km...doar asfalt.

 

Continental TRAILATTACK TL - 271.29 RON

 

Heidenau K64 TL - 281,27 RON

 

Metzeler Lasertec TL - 326,40 RON

 

Pirelli Sport Demon TL - 339.64 RON

 

Bridgestone BW 502 TT - 350,26 RON

 

Michelin Pilot Activ TL/TT - 350,26 RON

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge cineva de aici pe amckart ? :lol: ne mai facem pofta de dat pe curbe in viteza fara stresul traficului de zi cu zi de pe sosele !

Editat de Sir Vlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as fi interesat de o intalnire cu mai multi CB-isti.

Aveti chef de o mica adunare ? ca pana acum de cand intru eu pe forumul asta n-am reusit sa ajung la niciuna, asta daca s-or fi facut :lol:

Macar cativa de prin Bucuresti daca sunt ?

 

da! da! da! si eu vreau iesire cu cb-istii pe transfagarasan!!!!!!! doar o mare rugaminte...anuntati-ma din timp ca sa pot sa-mi iau concediu sa vin din kolosvar :lol:... daca vreti...hai sa stabilim o data ca sa fie ok pt toti...sfarsitul lui iunie cum vi se pare?

 

salutari cu farul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da! da! da! si eu vreau iesire cu cb-istii pe transfagarasan!!!!!!! doar o mare rugaminte...anuntati-ma din timp ca sa pot sa-mi iau concediu sa vin din kolosvar :lol:... daca vreti...hai sa stabilim o data ca sa fie ok pt toti...sfarsitul lui iunie cum vi se pare?

 

salutari cu farul :lol:

 

In functie de perioada in care o sa se stabileasca intalnirea cred ca am sa fiu si eu prezent si impusc 2 rate, si intalnirea si tura pe transfagarasean :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce imi recomandati? Folosesc motocicleta cam 70% sa merg la serviciu in Bucuresti si de restul plimbari de maxim 250 km...doar asfalt.

 

Continental TRAILATTACK TL - 271.29 RON

 

Heidenau K64 TL - 281,27 RON

 

Metzeler Lasertec TL - 326,40 RON

 

Pirelli Sport Demon TL - 339.64 RON

 

Bridgestone BW 502 TT - 350,26 RON

 

Michelin Pilot Activ TL/TT - 350,26 RON

 

pacat ca nu faci si ture mai lungi.

chiar daca mergi pe asfalt, mergi pe asfalt presarat de gropi, nisip, piatra cubica, ploaie, frig, cald etc

personal am vrut cauciucuri mai moi, cu aderenta buna si pe ploaie. Ma hotarasem pt Michelin P Active, insa nu am gasit. Next best thing, au fost Pirelli Sp Demon. Fata de Dunlop-urile dinainte imbatranite, tocite si tinute din neglijenta la presiuni mult sub cat trebuiau sa fie, mi se par mult mai bune. Pe curbe se simte diferenta.

Ai grija ca preturile alea nu contin TVA. Pe mine setul m-a costat 854.34 lei (incluzand 30 de lei transport) de la romimoto

Editat de DeepSky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce imi recomandati? Folosesc motocicleta cam 70% sa merg la serviciu in Bucuresti si de restul plimbari de maxim 250 km...doar asfalt.

 

Continental TRAILATTACK TL - 271.29 RON

 

...

 

Eu am folosit doar Pirelli Sport Demon pana acum asa ca doar de astea pot sa-ti zic. Aderenta e foarte buna daca sunt peste 20 de grade afara, altfel tre' sa fii mai atent. Durata de viata - vreo 10000km pt cauciucul spate si peste 16000km pt fatza.

 

PS Pe site-ul ala preturile sunt fara TVA, ma miram ca sunt asa mici :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi o idee ,cum se procedeaza?este contra cost ,m-am uitat rpd pe site si nu am gasit ..pretul.

mama ei de ploaie...abia spalasem motorul ...

 

Din cate tin eu minte de anul trecut e 20 de lei 10 minute si merita crede-ma pe cuvant :lol: Daca te intereseaza zi-mi cand poti si poate mergem intr-o zi

 

Mesaj completat

In functie de perioada in care o sa se stabileasca intalnirea cred ca am sa fiu si eu prezent si impusc 2 rate, si intalnirea si tura pe transfagarasean :lol:

 

Pai mergem intr-un weekend....intrebarea e unde ne intalnim in functie de pe unde veniti fiecare :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa facem un grup pe yahoo ,ca sa putem discuta mai usor ,ca asa nu intra toti pe forum zilnic ,ba nr de pagini creste la fel...

Cred ca intr-o duminica sau vineri dupa amiaza ,poti conta pe mine ,ar merge vinerea ,ca e sf de saptamana si sa incepem weekendul pe curbe :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa facem un grup pe yahoo ,ca sa putem discuta mai usor ,ca asa nu intra toti pe forum zilnic ,ba nr de pagini creste la fel...

Cred ca intr-o duminica sau vineri dupa amiaza ,poti conta pe mine ,ar merge vinerea ,ca e sf de saptamana si sa incepem weekendul pe curbe :lol:

 

e super...eu subscriu...esti deja pe lista mea de mess...cine se mai baga? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva, din (fericita!) intamplare, o oglinda stanga? A mea s-a cam blegit, vibreaza destul de rau, nu sta intr-un loc...

 

Multumesc frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sta intr-un loc... nici la mine ,si nu vad bine cand vreau sa fac dreapta ,nu sta deloc ,ba e prea mult ,ba e prea putin ,e din suport .

Acum un motociclist de mergea in spatele meu ,mi-a spus ca nu imi merge stopul pe frana fata ,mama ma.sii de fire :lol: ,pe spate merge ,maine pe ziua ii dau de cap .

Cine vrea sa vorbim pe mess despre eventualele intalniri , add mailm4n pe yahoo ,si stabilim ,facem si un grup ,dar sa fim mai multi ,nu 2 3.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sta intr-un loc... nici la mine ,si nu vad bine cand vreau sa fac dreapta ,nu sta deloc ,ba e prea mult ,ba e prea putin ,e din suport .

Acum un motociclist de mergea in spatele meu ,mi-a spus ca nu imi merge stopul pe frana fata ,mama ma.sii de fire :lol: ,pe spate merge ,maine pe ziua ii dau de cap .

Cine vrea sa vorbim pe mess despre eventualele intalniri , add mailm4n pe yahoo ,si stabilim ,facem si un grup ,dar sa fim mai multi ,nu 2 3.

:lol:

 

Senzorul e de vina, si mie mi-a facut o groaza de probleme, si mi-a luat ceva sa ii dau de cap ... ca sa il cumperi pe original e undeva la 27 de euro, daca ai noroc gasesti ceva pe aftermarket, ca e mai ieftin, eu am gasit dupa ce rezolvasem deja problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau as putea sa ii pun o saiba ...sperand ca o sa rezolv,ca ma enerveaza grozav ,asta raportat la oglinda.

La mine cred ca e de la fire ,ca am observat eu ceva mai aiurea...lipite cu banda izolier ,si cred ca la cat m-a plouat ultima perioada e posibil sa se fi dezlipit .

Astept noutati de la tine Thunder ,in legatura cu "za surub".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau as putea sa ii pun o saiba ...sperand ca o sa rezolv,ca ma enerveaza grozav ,asta raportat la oglinda.

La mine cred ca e de la fire ,ca am observat eu ceva mai aiurea...lipite cu banda izolier ,si cred ca la cat m-a plouat ultima perioada e posibil sa se fi dezlipit .

Astept noutati de la tine Thunder ,in legatura cu "za surub".

 

E pe drum.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Danke .

Asfalt uscat .

Mesaj completat

ThunderByte : Multumesc,deja l-am pus ,alta treaba acum cu maneta de ambreiaj .

 

Mesaj completat

http://www.vpcbike.com/catalog/housse-reno...n-p-773864.html

 

Ce parere aveti ?

 

 

In banii astia iti faci saua la darian cum vrei tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ii dau un telefon mai pe seara,sa vedem cand ma poate rezolva .

 

Mesaj completat

Am vorbit cu el ,astepta sa ma duc ,vre-un doritor in seara asta sa ii facem o vizita ?

Mesaj completat

The big brother : http://www.motoflash.ro/stiri/modele-noi/h..._hannspree.html :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-am buzzz-uit pe mess.

Mesaj completat

Eu la 9:00 o sa fiu pe motor ,stau pe langa cimitir bellu catolic,adica exact dupa straduta aia o sa ies.ma intalnesc cu altcineva la intersectia cu Snagov ,la 9:30

Mesaj completat

Imi pare f rau ca nu ne-am intalnit,ca am fost,a fost nice,o sa postez si niste poze fuuny oarecum ,pfff...am mancat benzina pe paine:)) ,adica ea :lol: ,ca sa nu mai zici de vitezonanii cu care am fost ,am fost mereu pe ultimul loc :lol:) ,deh,eu nu am 1198 ,1000RR ,GSXR1000,GSXR600,R6,B-KING,ZXR-9,DAR a fost ok si cu CB,am de gand sa merg mai des sa ma invat mai bine cu virajele...ca unul l-am ratat din greseala si m-am trezit pe iarba /padure,caci am intrat are in curba,si mi-a fost teama sa franez ,sa nu ma dau dadura ...asa ca am ales sa ma dau un pic deadura pe iarba :what: ,oricum am zis ca e mult mai bine decat pe asflat,si asa a fost :D ,doar pantalonii i-am murdarit,oglinda strambata:( ,si cam atat ,aaa...si f multe muste moarte pe casca ,geaca,pantaloni,far,etc.

Dar cu cea mai mare placere mai mergem.

Apoi am ajung in Brasov...predeal,azuga,sinaia,comarnic,breaza ,campina,...ploiesti ,bucuresti.

Am facut ceva km azi ...

Un bou l-a lovit pe un tip cu motorul si l-a lasat si fara oglinda ,era coloana oficiala.si s-a speriat cand a strigat ala sa traga pe dreapta...si cica nu l-a vazut pe biker...oricum nu l-a dat jos dupa motor ,insa l-a lovit si la umar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu,mi-am inceput weekendul destul de urat, dupa ce m-am tavalit un pic sambata dimineatza din cauza unui bou. Nimic grav, si asta pentru ca am avut geaca moto pe mine, pacat ca nu si pantalonii, din cauza asta m-am lovit un pic la genunchi; motorul nu a avut mare lucru, crash bar-ul si-a facut treaba cu succes, preluand socul si astfel salvandu-mi capacul de la alternator, singurele lucruri de care imi pare rau ar fi mansoanele (NOI puse de 2-3 zile) capatul levierului de ambraiaj (NOU, pus de 1 saptamana) si rama farului :what: , de asemenea mi s-a spart si oglinda dreapta, culmea oglinda de pe parte opusa caderii ... Duminca am dat o fuga pana la Roman cu 3 prieteni, un GPz de 550, un En 500 si un VFR de 750; chiar daca nu am avut tocmai cel mai puternic motor pe curbe am cam dat clasa :lol: singurul inconvenient fiind in linie dreapta, unde eram luat de cele mai multe ori de VFR. Cu ocazia asta am mers cu 190 si un pic cu pasager, tin sa mentionez ca pe spate am pinonul de 45 de dinti (standardul e de 40)

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...